Biuro matrymonialne > Aktualności dla singli > Zdaniem singli - badania > Twój sposób na kobietę – jak się podobać?

Twój sposób na kobietę – jak się podobać?

  • Podziel się na:
  • Dodaj do facebook.com
  • Dodaj do twitter.com
  • Dodaj do wykop.pl
  • Dodaj do gogole+
  • Dodaj do Linkedin
  • Dodaj do Pinterest

Jak się podobać kobietom - przekuj wady na zalety IP 9.05.2017


Czy istnieją mężczyźni idealni? Jak postępować z kobietami? Czy istnieje uniwersalny sposób na kobietę - jak się podobać? "Mężczyzna ideał… takie coś jednej kobiecie się kiedyś przyśniło i obudziwszy się wybuchnęła gorzkim i żałosnym szlochem. Opowiedziała sen przyjaciółkom. Też się popłakały." - napisała Joanna Chmielewska w swojej książce "Jak wytrzymać z mężczyzną". Czy są zatem specyficzne cechy, bez których mężczyźni mieliby szansę być postrzegani, jako bliscy ideału? Których zachowań i przymiotów powinni się oni wystrzegać, by zachwycić kobietę, która gotowa będzie uznać go za wymarzonego partnera? Portal randkowy MyDwoje przebadał blisko czterysta odpowiedzi udzielonych przez wolne kobiety w badaniu "Jaka cecha mężczyzny najbardziej Cię zniechęca? ". Zobacz, jakie cechy panów najskuteczniej odstraszają panie.

Sonda - zniechęcające cechy mężczyzny

Zrób swój plan, pokaż inicjatywę, ale nie zmuszaj jej do niczego


Jeśli interesuję cię sposób na kobietę, przypomnij sobie stereotyp mężczyzny przedsiębiorcy, silnego, wizjonerskiego, pełnego planów i możliwości ich finansowania. Okazuje się, że panie doskonale wiedzą z kim można budować relację, a z kim będzie ona skazana na niepowodzenie. Nie przyciągają ich mężczyźni niezaradni życiowo nie potrafiący przyjąć odpowiedzialności za tworzoną rodzinę. 21% pań nie pozostanie długo przy boku mężczyzny z brakiem ambicji i niesamodzielnego finansowo. Panowie, którzy po cichu liczą na to, że ulokują się na przysłowiowym „garnuszku” partnerki odpadają w przedbiegach. Kolejne 20% nie zatrzyma się przy mężczyźnie, pasywnym, bez inicjatywy i planu działania. Kobiety nie odnajdują się w relacji, gdzie wszystko spoczywa na ich barkach, a mężczyzna jest wyłącznie łaskawym biorcą. Nie są także zainteresowane przeciwieństwem takiego układu. Aż co piąta kobieta uznaje męską dominację za najgorszą cechę. Nie chcą bowiem żyć w związku, gdzie mężczyzna nie liczy się z ich zdaniem, a jego bezwzględna i nieznosząca sprzeciwu kontrola ogranicza jej pole samodzielnego działania. Panie odstrasza również zaborczość i zazdrość. Nie zniesie jej co dziesiąta kobieta. Singielki poszukujące partnera przez randki24 oczekują raczej od swoich ukochanych partnerstwa, zaangażowania, zaufania i podziału obowiązków z zachowaniem roli kobiecej i męskiej.


Twój sposób na kobietę – jak się podobać?


Humor i dystans do siebie i innych to podstawa zdrowej relacji


Życie w związku to nieustanny kompromis i tolerancja w stosunku do zachowań wybranej osoby. Potwierdza to nawet książę Filip członek brytyjskiej rodziny królewskiej, tłumacząc, że tolerancja to tajemnica szczęśliwego małżeństwa angielskiej królowej Elżbiety II. Niestety, tolerowanie niektórych cech partnera może być bardzo uciążliwe, a niekiedy staje się wręcz niemożliwe. Jedną z najtrudniej znoszonych cech przez polskie panie, może podobnie jak właśnie Angielki jest tak zwana sztywność i brak poczucia humoru, brak dystansu do siebie i świata. Jest to przeszkoda nie do pokonania dla 12% pań, które uznają żart w odpowiednim momencie za dowód zdrowo funkcjonującego związku. Dość blado w obliczu niezaradności życiowej oraz dominacji wypadają takie cechy jak zbytnia wrażliwość czy nawet zniewieściałość. Tylko 4% uważa, że są to cechy wybitnie kobiece i zupełnie nie przystają mężczyznom. Ponadto tylko 5% kobiet zdyskwalifikuje panów bałaganiarzy, a kolejne 4% tych, których określa brak umiejętności majsterkowania i wykonywania tradycyjnie męskich prac: malowanie ścian i wymiana opon.

Mężczyzna zadbany i społecznie ceniony będzie się podobać


Wydawałoby się, że kobiety najliczniej wskażą te cechy, które mogą być zagrożeniem dla spokoju ich relacji, powodujące poczucie zazdrości np. atrakcyjny wygląd lub częste wyjścia z kolegami na tzw. piwo lub piłkę czy squasha. Okazuje się jednak, że jedynie 3% kobiet za problem uważa sytuację, gdy jej wybranek zbyt dużo czasu poświęca na hobby i kolegów. Natomiast nawet mniej niż 1% respondentek uważa, że mogą być zagrożone, gdy partner jest zbyt elegancki lub seksowny, a to mogłoby być powodem ich niepokoju i zazdrości. Możliwe jest także, że eleganccy mężczyźni dbający o swoje przyjacielskie męskie grono stanowią dość rzadki gatunek i kobiety raczej ulegną ich urokom i zaletom niż będą doszukiwać się zagrożeń takiej postawy.


Czego oczekują kobiety od swych parterów?


Wyniki badań potwierdza ekspert MyDwoje.pl, Andrzej Rutowski, psycholog MyDwoje, autor Testu Doboru Partnerskiego: Z mojej praktyki terapii rodzin wynika, że singielka najbardziej akceptuje i poszukuje partnera, którego charakteryzują następujące cechy (w kolejności od najważniejszych): dojrzałość, rozsądek, konsekwencja, umiejętność myślenia w stresie, stanowczość. To są typowe oczekiwania samotnych kobiet. Kobiety widać szukają partnera samodzielnego w swoich planach i posiadającego środki na ich realizację, oraz nie wywierającego na nich same zbytniej presji przy zachowaniu dystansu do świata i bryzy świeżego humoru. Sprawy rozrzucania po domu brudnych skarpetek i koszenia trawy tudzież regularnej wtorkowej partyjki brydża w męskim gronie potrafią przenieść na dalszy plan życiowych priorytetów i tolerować w imię pracy nad wspólnym małżeńskim jubileuszem.

Czytaj również:


 
Komentarze (0)

Twój sposób na kobietę – jak się podobać? - dodaj komentarz

Dołącz do nas!
* POLA OBOWIĄZKOWE
e-mail:*
hasło (min. 6 znaków):*
powtórz hasło:*
jestem:*
  kobietą piksel
  mężczyzną
data urodzenia:*
skąd znasz mydwoje.pl:
*Oświadczam, iż zapoznałem się z Regulaminem świadczenia usług oraz Polityką prywatności i je akceptuję.
*Zgoda na przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną (powiadomienia dzienne i natychmiastowe). Zgodę można wycofać w każdej chwili.
Wyrażam zgodę na Newsletter z ofertami matrymonialnymi i wydarzeniami dla singli.

lub zarejestruj się przez Facebooka
facebook register

Administratorem podanych danych osobowych jest: Katarzyna Bieber reprezentująca Serwis Doboru Partnerskiego z siedzibą przy ul. Domaniewskiej nr 37 lok. 2.43, Warszawa 02-672, NIP: 9511875187. Administrator wyznaczył IOD, jest nią Małgorzata Lewandowska, z którą kontakt jest pod adresem e-mail iod@mydwoje.pl. Kategorie danych jak: e-mail, data urodzenia, fotografia, wiek, zawód, miasto, charakterystyka, poglądy oraz dane dotyczące preferencji tzw. dane szczególnej kategorii zostają przekazane dobrowolnie w celu realizacji usługi i przesyłania oferty marketingowej zgodnie z Regulaminem Serwisu. Podstawa prawna: Serwis Internetowy przetwarza dane osobowe na podstawie wyrażonej zgody, jest to niezbędne do wykonania umowy, do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze, na podstawie prawnie uzasadnionych interesów administratora i jest niezbędne do ochrony żywotnych interesów osoby, której danej dotyczą lub innej osoby fizycznej. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres obowiązywania Umowy lub wniesienia uzasadnionego sprzeciwu. Użytkownik ma prawo poprawiania danych, usuwania, ograniczenia przetwarzania a także wniesienia sprzeciwu, oraz przeniesienia ich do innego administratora. Podanie danych nie jest wymogiem ustawowym lecz umownym i jest dobrowolne jednak niezbędne do wypełnienia umowy. Dane będą wykorzystywane do automatycznego podejmowania decyzji w celu przygotowania wyboru ofert matrymonialnych dopasowanych do kandydata. Użytkownik ma prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego na adres Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa. Więcej informacji na temat przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Serwisu.

Napisz lub zadzwoń do nas
Tel: (22) 201 25 89
w dni powszednie 11:00-16:00Fax: (22) 201 25 87


MyDwoje - krok po kroku

powered by WEB interface
Serwis MyDwoje.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.   Akceptuję
zamknij