Rola współczesnej kobiety

  • Podziel się na:
  • Dodaj do facebook.com
  • Dodaj do twitter.com
  • Dodaj do wykop.pl
  • Dodaj do gogole+
  • Dodaj do Linkedin
  • Dodaj do Pinterest

Jakiej kobiety szukają mężczyźni? Czego pragną kobiety?

Rola współczesnej kobiety

Rola kobiety we współczesnym świecie

Jaka powinna być rola współczesnej kobiety? W kolorowych czasopismach pełno jest poradników typu: „Jak być prawdziwą kobietą”, „Czego szukają mężczyźni w kobietach?”. Kobiety mają coraz więcej do powiedzenia. Mogą same wybierać i stanowić o własnym rozwoju. Ale czy kobieta, która chce i potrafi połączyć samorozwój z dbaniem o męża, dom i dzieci, to współczesna siłaczka, przemęczona superwoman, czy też doskonale zorganizowana, piękna i zadbana oraz spełniona kobieta? Zapewne w dużej mierze odpowiedź zależy od tego, czy jest to nasza decyzja, czy tylko przykra konieczność. Największe internetowe biuro matrymonialne MyDwoje.pl przeprowadziło sondaż na temat: „Jaka powinna być główna rola współczesnej kobiety?” Zobacz, jak widzą ją panowie, a jak panie.

Jakiej kobiety szukają mężczyźni?

Panowie na rolę kobiety zapatrują się dość jednomyślnie. Prawie żaden nie cieszyłby się, gdyby przy swoim boku miał spełnioną specjalistkę, stawiającą tylko na karierę. Takich wskazań było zaledwie 3%. Wbrew temu, co piszą wszechobecne poradniki, na pytanie jakiej kobiety szukają mężczyźni, nie pragną oni również niezależnych emancypantek (6% wskazań), ani kobiet wyzwolonych (jedynie 7% z nich).

Okazuje się, że polscy panowie w centrum zainteresowania najchętniej widzieliby swoją „skromną” osobę. Prawie 40% z nich pragnie, aby dzieliła z nimi życie wzorowa żona, stawiającą relacje z mężem na pierwszym miejscu. Rola mężczyzny a rodzina to przede wszystkim tradycyjny podział ról, mężczyźni tęsknią za patriarchalnym wzorcem rodziny. Modelem może bardziej nowoczesnym, choć mocno angażującym dla pań, jest superwoman! 28% panów może wyobrazić sobie tworzenie domowego ogniska z kobietą nowoczesną, która podoła wszystkim spadającym na nią obowiązkom, czyli dbającej o męża, poświęcającej się dzieciom, świetnie prowadzącej dom oraz pracującej zawodowo. Nasuwa się tylko pytanie: jaką rolę w tym układzie panowie widzą dla siebie?

W jakiej roli widzą się kobiety?

Czego pragną kobiety? Czy definitywnie stawiają tylko na swój rozwój i chcą inwestować wyłącznie w siebie? Może zgadzają się z panami i są skłonne spełnić ich fantazje?  Okazuje się, że po części tak. Większość z nich, 46%, jako wiodąca rolę współczesnej kobiety uznaje właśnie połączenie wszystkich dostępnych kobiecie możliwości. Chcą pracować zawodowo, spełniać się, jako żona i matka oraz dbać o dom. Okazuje się jednak, że jest też dość liczna grupa kobiet, która nie zgadza się z tym i stawia na siebie, na swoją karierę, osobisty rozwój i własne przyjemności. 18% z uczestniczek sondy wskazało, że ich zamierzeniem jest bycie kobietą wyzwoloną, zaspokajającą przede wszystkim swoje potrzeby. 11% pań widzi siebie, jako niezależną emancypantkę, zwolenniczkę równouprawnienia w każdym aspekcie życia.

Dysproporcje w oczekiwaniach

Biuro matrymonialne MyDwoje.pl, dostrzega płciowe dysproporcje w oczekiwaniach co do roli kobiety w związku. Panowie na darmo szukają wzorowej żony i partnerki, gdyż pań z podobnym nastawieniem jest aż cztery razy mniej niż ich samych. Co piąta singielka - poszukująca partnera z nastawieniem kobiety wyzwolonej, zaspokajającej swoje potrzeby lub emancypantki - może także mieć kłopot ze znalezieniem partnera akceptującego jej plany. Takich panów jest bowiem dwa razy mniej niż pań. Kompromisem, będącym w stanie pogodzić obie strony, wydaje się być model kobiety wszechstronnej, superwoman. Panie, mimo obciążeń związanych z tą rolą, zdają się preferować tę opcję. Inną kwestią jest trudna rola macochy i ojczyma.

Sprawdź wyniki sondy "Super woman czy kura domowa?"

Czytaj również:


 
Komentarze (2)

Rola współczesnej kobiety  - dodaj komentarz
Matka 4 dzieci; 2015-10-10 06:27:27 
Każda kobieta ma wybór jak chce przejść przez życie.
Jestem wykształconą -oświeconą kobietą i świadomie wybrałam takiego mężczyznę, który też marzył o rodzinie. Gdyby była ukryta kamera to tylko byście nam mocno zazdrościli. Przyjście na świat pierwszego potomka a później następnych dzieciaczków . Umieliśmy dobrze wychować- bo z wielką miłością i dzisiaj nastoletnie dzieci wspierają się wzajemnie, nas Rodziców cenią, jesteśmy dla nich autorytetami. Przyznam się, że piętnaście lat to tak bez reszty z radością dałam dzieciom. Dzisiaj wspieramy się wzajemnie- mam czas na wszystko/kosmetyczka, teatr itp/ jest to kwestia organizacji pracy, podziału obowiązków. Jeden z synów uczy się obcego języka, ale cała nasza szóstka konwersuje bo uczy nas. Można spełnić się w roli żony i matki taki był mój wybór.
Kamila; 2015-08-26 12:00:44 
Tak naprawdę, każdy facet ma swój ideał kobiety. Jeden chce, aby kobieta poświeciła się rodzinie, dbała o dom. Drugiego będą pociągały niezależne superwoman, a trzeci będzie szukał kobiety, potrafiącej pogodzić wszystkie te role. Najważniejsze aby odpowiednio się dobrać, wiedzieć czego oczekujemy od siebie nawzajem. Jeśli kobieta stawia na karierę to po ślubie nie zmieni się nagle w kurę domową z piątką dzieci u boku.

Dołącz do nas!
* POLA OBOWIĄZKOWE
e-mail:*
hasło (min. 6 znaków):*
powtórz hasło:*
jestem:*
  kobietą piksel
  mężczyzną
data urodzenia:*
skąd znasz mydwoje.pl:
*Oświadczam, iż zapoznałem się z Regulaminem świadczenia usług oraz Polityką prywatności i je akceptuję.
*Zgoda na przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną (powiadomienia dzienne i natychmiastowe). Zgodę można wycofać w każdej chwili.
Wyrażam zgodę na Newsletter z ofertami matrymonialnymi i wydarzeniami dla singli.

lub zarejestruj się przez Facebooka
facebook register

Administratorem podanych danych osobowych jest: Katarzyna Bieber reprezentująca Serwis Doboru Partnerskiego z siedzibą przy ul. Domaniewskiej nr 37 lok. 2.43, Warszawa 02-672, NIP: 9511875187. Administrator wyznaczył IOD, jest nią Małgorzata Lewandowska, z którą kontakt jest pod adresem e-mail iod@mydwoje.pl. Kategorie danych jak: e-mail, data urodzenia, fotografia, wiek, zawód, miasto, charakterystyka, poglądy oraz dane dotyczące preferencji tzw. dane szczególnej kategorii zostają przekazane dobrowolnie w celu realizacji usługi i przesyłania oferty marketingowej zgodnie z Regulaminem Serwisu. Podstawa prawna: Serwis Internetowy przetwarza dane osobowe na podstawie wyrażonej zgody, jest to niezbędne do wykonania umowy, do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze, na podstawie prawnie uzasadnionych interesów administratora i jest niezbędne do ochrony żywotnych interesów osoby, której danej dotyczą lub innej osoby fizycznej. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres obowiązywania Umowy lub wniesienia uzasadnionego sprzeciwu. Użytkownik ma prawo poprawiania danych, usuwania, ograniczenia przetwarzania a także wniesienia sprzeciwu, oraz przeniesienia ich do innego administratora. Podanie danych nie jest wymogiem ustawowym lecz umownym i jest dobrowolne jednak niezbędne do wypełnienia umowy. Dane będą wykorzystywane do automatycznego podejmowania decyzji w celu przygotowania wyboru ofert matrymonialnych dopasowanych do kandydata. Użytkownik ma prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego na adres Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa. Więcej informacji na temat przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Serwisu.

Napisz lub zadzwoń do nas
Tel: (22) 201 25 89
w dni powszednie 11:00-16:00Fax: (22) 201 25 87


MyDwoje - krok po kroku

powered by WEB interface
Serwis MyDwoje.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.   Akceptuję
zamknij