Czego szukają mężczyźni? | Wady i zalety kobiet w oczach mężczyzn

Cechy idealnej partnerki

Czego szukają mężczyźni? Samotny mężczyzna szuka przede wszystkim partnerki, którą cechują: wyrozumiałość, uczuciowość, wrażliwość (na ich problemy), czułość, opiekuńczość, gospodarność.  Największą słabością mężczyzn jest ich przesadna miłość własna, przewrażliwienie na krytykę, przeczulenie na ujawnianie słabości, dlatego przyszła partnerka powinna być na to przygotowana. Związek z Narcyzem jest naprawdę trudny. Choć oczywiście niewielu mężczyzn jest prawdziwymi narcyzami. Mężczyźni chcą uchodzić za ludzi sukcesu, nieomylnych, bezbłędnych, twardych. Wytykanie im błędów przez kobiety jest dla nich nie do przyjęcia. Za to lubią, jeśli ich partnerka myśli, że, nawet jeśli błądzą, to w dobrej wierze, mężczyźni ujawniają ból tylko, gdy jest niezwykle silny, jeśli czegoś nie potrafią – to tylko czegoś niesłychanie trudnego. Przedstawiony obraz jest trochę karykaturalny, ale, jak dobra karykatura, pokazuje cechy występujące, choć skrzętnie ukrywane.

Najgorsze cechy kobiet

Jakie cechy charakteru partnerki drażnią mężczyzn? Najbardziej mężczyzn zraża u kobiet - kłótliwość, zrzędliwość, krytykanctwo, ujawnianie pretensji, podejrzliwość i niestety także rozrzutność kobiet. Jeżeli mężczyzna deklaruje "jestem samotny", to prawdopodobnie szuka partnerki, z którą stworzy trwały związek, a nie tylko takiej, z którą umawiać się będzie na erandki. W tym wypadku kobieta, która od początku będzie nastawiona krytycznie, nie ma szans zdobyć jego serca. Samotny mężczyzna potrzebuje w związku czułości, musi przy partnerce czuć się pewnie, aby się przed nią otworzyć. Przecież tylko w ten sposób wirtualna znajomość może przerodzić się w głęboką miłość. Czy umawiać się na erandki?Randki internetowe są świetną okazją do poznania przyszłej partnerki. Samotny mężczyzna, szczególnie, jeśli jest singlem od dłuższego czasu, często jest nieśmiały. Randki internetowe dają możliwość pokonania swoich lęków. Nie zapominajmy jednak, że są one jedynie pierwszym krokiem na drodze do stworzenia szczęśliwego związku. Mężczyzna, który szuka partnerki, prędzej czy później, będzie musiał zdobyć się na odwagę i zaprosić kobietę na randkę w realu. Warto zaryzykować. Być może okaże się, że podczas pisania przez sieć było miło i swobodnie, a na pierwszej randce realu panuje krępująca cisza. Poznawanie kobiet w sieci jest dziś nieodłącznym elementem poszukiwania partnerki. Z czasem, gdy singiel pokona nieśmiałość, pozna partnerkę i przestanie narzekać na samotność, mówi Andrzej Rutowski, psycholog MyDwoje, autor Testu Doboru Partnerskiego.

Czego mężczyźni oczekują od kobiet?

Czego od związku oczekują mężczyźni? Jakich kobiet pragną i szukają? Jak mężczyźni chcą się czuć w związku? Jakie błędy najczęściej popełniają kobiety? Czego mężczyźni szukają w relacji z kobietą?

Zobacz także:
>  Idealna partnerka

Przeczytaj artykuł o różnicach psychicznych między mężczyznami, a kobietami:

> Jak zrozumieć partnera?


 
Komentarze (15)

Czego szukają mężczyźni? | Wady i zalety kobiet w oczach mężczyzn - dodaj komentarz
Zenek; 2015-09-14 07:44:09 
Kobiety nie sa w stanie zrozumieć meskich marzeń . Jesli chodzi o mnie to podobaja mi się kobiety uległe, słabe - moge wówczas służyć im pomoca , rada. Najbardziej cenie sobie w prawdziwych kobietach słownosc i dotrzymywanie danego słowa. Ostatnio miałem przezycie traumatyczne z babsztylem, ktora na bieząco w sieci / na szczescie na roznych blogach/ opisywała nasze wspolnie spedzane chwile. Najbardziej bolało, że upubliczniała takie intymne sprawy jak : przytulanie, pieszczoty, miłosc francuska, sposoby po-posuwania i inne szczegoły. Czytając zwierzenia tej chorej erotomanki- pannicy miałem odruchy wymiotne bo od razu powracały wspomnienia jaki to wstretny rozlazły babol o strasznie ostrym odorze potu zagluszanego flakonami perfum. Chciałbym jej doradzić, że mydło, woda i szczotka ryżowa to dla niej najlepszy kosmetyk.Ufam,że ma nowego poposuwacza bo ja już ją olałem ciepłym moczem.
Kaja; 2015-09-01 21:56:22 
Wszystko się zgadza. Każdy facet marzy o wyrozumiałej partnerce, bo tylko taka będzie w stanie zaakceptować jego: wady, wypady na piwo z kolegami, koleżanki i inne grzeszki. Żaden nie chce zrzędliwej, bo żaden nie lubi marudzenia i czepialstwa z byle powodu. Tyle tylko, że na wyrozumiałość, uczuciowość i czułość należy sobie zasłużyć, dać coś od siebie w zamian, o czym część panów niekiedy zapomina.
Konwalia majowa; 2013-09-08 10:14:37 
komentarz usunięty przez moderatora
do przylaszczki pospolitej; 2013-09-01 10:41:58 
komentarz usunięty przez moderatora
; 2013-08-22 07:50:37 
komentarz usunięty przez moderatora
Do czyścioszki,czasem krytycznej; 2013-07-09 15:10:48 
Masz racje higiena jest bardzo wazna zarowno u kobiet jak i mezczyzn. Chce pogadac z toba na temat czystosci serca(sumienia) - to jest dla ciebie temat nieznany, znam twoje upodobania do ciemnych spraw. Przechodzisz od zonatego do zonatego i masz takie latwe podejscie do zycia a wogole to sie zastanawiam czy ty myslisz co wyprawiasz . Tak pelno ciebie w sieci,ze ciry przechodza z obrzydzenia
Do zawsze szczerej; 2013-07-02 13:39:50 
Jesteś bardzo gospodarna bo umiesz zagospodarować czas żonatym menom. Jestes znana w naszym srodowisku jako kobitka chetna,nie kazdy z nas ma chetke na ciebie bo obrzydzenie nas bierze z kim sie spotykasz. Powinnas zmienic prace w zawodzie ktory ci odpowiada - pracowac na dwa etaty w agencji towarzyskiej a jakie premie bedziesz dostawac.Przemysl temat bo rada jest przyjacielska.
Kleopatra; 2013-07-01 08:57:54 
Oj Dulcyneo jeśli zniknie instytucja małżeństwa to ty jesteś skazana na samotność bo przecież gustujesz tylko w żonatych. Najbardziej przykre jest, że upubliczniasz hańbiące cię czyny i psujesz opinię kochającym mężom bo sobie nie szkodzisz gdyż jesteś znana w środowisku jako cichodajka { wieczorową i nocną pora}. Jesteś kobitą,która nie umie odmówić i nie żałujesz,,tego kroku". Po starej znajomości życzę ci powodzenia w dalszym zaliczaniu.Według ciebie ci żonaci , którzy są odporni na twoje wątpliwe wdzięki to h. . . . . . . . . . . . . i. Wiem to od ciebie.
Dulcynea; 2013-06-07 18:24:59 
Jesli mezczyzni nie zweryfikuja swoich potrzeb i oczekiwan wobec kobiet to instytucja malzenstwa zniknie w najblizszej przyszlosci, Wspolczesne kobiety sa pewne siebie, niezalezne i swietnie wyedukowane. Nie potrzebuja opiekunow, lecz partnerow. Z calym szacunkiem dla autora: takie rady mozna bylo znalezc w podrecznikach dla amerykanskich gospodyn domowych w latach 50-ych....
Renata; 2013-05-31 13:43:02 
Wyrozumiała? Ja od ojca swoich trojga dzieci (porzucił nas gdy dowiedział się ze jestem w trzeciej ciąży) usłyszałam, że jestem gruba, głupia, stara i brzydka a w dodatku nic nie mam. To zdyskwalifikowało mnie jako partnerkę. Ok. jestem wyrozumiała i wychowam tę trójkę, no comments.

Dołącz do nas

* Pola obowiązkowe

Nieprawidłowy adres E-mail
Hasło musi zawierać minimum 6 znaków
Hasło różni się od podanego wcześniej
Podaj datę urodzenia

lub zarejestruj się przez facebooka

Klauzula Informacyjna My Dwoje: 1. Administratorem danych osobowych (ADO), czyli podmiotem decydującym w jaki sposób będą przetwarzane... Twoje dane osobowe jest: Fire Media Interactive Ltd, Kemp House, 152-160 City Road, EC1V 2NX Londyn, Wielka Brytania. 2. ADO wyznaczył Inspektora Danych Osobowych, z którym kontakt jest możliwy pod adresem e-mail [email protected], 3. Twoje dane osobowe są gromadzone i przetwarzane w następujących celach: - realizacji zawartej z Tobą umowy, w tym umożliwienia nam świadczenia usług drogą elektroniczną, - realizowania usług oferowanych przez serwis na podstawie wyrażonej przez ciebie zgody, - w celach podatkowych, rachunkowych i ewentualnych roszczeń i. in.– na podstawie obowiązujących i nałożonych na ADO przepisów prawa oraz do ochrony żywotnych interesów osoby, której danej dotyczą lub innej osoby fizycznej, -celach marketingowych w tym prowadzenie marketingu bezpośredniego, prowadzenia badań i analiz serwisu, między innymi pod kątem jego funkcjonalności, poprawy działania czy też oszacowania głównych zainteresowań i potrzeb użytkowników - na podstawie prawnie uzasadnionego interesu ADO, 4. Twoje dane są przekazywane do zaufanych podmiotów współpracujących z serwisem w ściśle określonych celach. 5. Dane osobowe będą przechowywane przez czas obowiązywania zawartej umowy, a po tym czasie przez okres wymagany obowiązkami nałożonymi na ADO przepisami prawa, tj. obsługi po usługowej, dochodzenia ew. roszczeń w związku z wykonywaniem umowy, w celu wykonania obowiązków wynikających z przepisów prawa, w tym w szczególności podatkowych i rachunkowych oraz w celach prawnie uzasadnionego interesu ADO maksymalnie przez okres 30 lat. 5. Osoba, której dane są przetwarzane w granicach określonych w RODO ma prawo do żądania od administratora dostępu do swoich danych osobowych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, a także przenoszenia danych oraz wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa, a w przypadku wyrażenia dobrowolnej zgody na przetwarzanie danych osobowych – prawo do cofnięcia tej zgody w dowolnym momencie, co nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem, 6. Dane będą wykorzystywane do automatycznego podejmowania decyzji w celu przygotowania wyboru ofert matrymonialnych dopasowanych do kandydata, 7. Dodatkowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności Serwisu.

Napisz do nas

Konsultacje telefoniczne są dostępne w abonamentach +

Pomoc

Kobiece twarze MyDwoje

Zarejestruj się za darmo i przeglądaj dalej

Zarejestruj się

Ogłoszenia matrymonialne - Kobiety:

Ogłoszenia matrymonialne - Mężczyźni:

MyDwoje - krok po kroku

1. Zarejestruj się i wypełnij profil
2. Wypełnij test partnerski
3. Obejrzyj propozycje partnerów
4. Napisz wiadomość
5. Zakochaj się!


Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku!

Nasza strona używa plików cookie w celu personalizowania treści i reklam, zapewnienia funkcji mediów społecznościowych i analizy ruchu na naszej stronie. Udostępniamy również informacje o korzystaniu z naszej strony internetowej naszym zaufanym partnerom. Dzięki cookies możemy dopasować wyświetlaną treść do Twoich preferencji.

Zaakceptuj wszystkie stosowane przez nas pliki cookie lub dokonaj własnych ustawień i zmieniając zakres swojej zgody w ustawienia zaawansowane. Czytaj więcej o ciasteczkach w Polityce prywatności.  Jeżeli korzystasz ze strony, wyrażasz zgodę na stosowanie przez nas plików cookie.


 
zamknij