Biuro matrymonialne > Poradnik > Poszukiwanie partnera > Idealny Partner > Cechy charakteru partnerki drażnią mężczyzn?

Cechy charakteru partnerki drażnią mężczyzn?

  • Podziel się na:
  • Dodaj do facebook.com
  • Dodaj do twitter.com
  • Dodaj do wykop.pl
  • Dodaj do gogole+
  • Dodaj do Linkedin
  • Dodaj do Pinterest

Aby pierwsza randka nie była jednocześnie ostatnią

Czego nie lubią mężczyźni?

Oczekiwania wobec partnera życiowego

Kiedy kobieta i mężczyzna poznają się i próbują stworzyć związek, mają wobec siebie pewne oczekiwania, dotyczące męskości i kobiecości. Internetowe biuro matrymonialne MyDwoje.pl stoi na stanowisku, że istnieje idealny partner, posiadający cechy, które zachwycają mężczyzn w kobietach i kobiety w mężczyznach.


Zatem jak znaleźć idealnego partnera? Każdy z nas, jako jednostka indywidualna posiada zespół cech, które tworzą nasz ogólny obraz. Pewne cechy charakteru czy zachowania powtarzają się u bardzo wielu osób i są charakterystyczne dla danej płci. Wśród nich są również takie, których szczególnie nie lubimy u płci przeciwnej, toteż wiemy z kim nie warto tracić czasu. Odpowiedzi na pytanie - czego najbardziej nie tolerują w sobie nawzajem panie i panowie jest wiele, bowiem nawet idealny partner nie jest bez wad. Zatem jakie cechy charakteru partnerki drażnią mężczyzn? Nasz serwis matrymonialny pomaga przyjrzeć się tym niepożądanym cechom oraz zastanowić się, co można zrobić, aby nie miały one negatywnego wpływu na nasz związek oraz by nie zniechęcały nas do siebie nawzajem.


Zachowania, których nie lubią mężczyźni


Przeglądając różnego rodzaju fora czy dyskusje internetowe, można natknąć się na wiele zdań na temat tego, czego szukają mężczyźni oraz co drażni mężczyzn w kobietach.  Przyjrzyjmy się  tym wypowiedziom, które pojawiają się najczęściej.


Nasz serwis matrymonialny dowiedział się, że mężczyźni nie lubią u kobiet:·  Kontrolowania partnera. Ciągłe sprawdzanie, dopytywanie lub nawet przeglądanie rzeczy (np. komputera) partnera z pewnością nie wpływa korzystnie na jakość związku. Takie zachowanie świadczy przede wszystkim o braku zaufania do drugiej strony. Rezultatem tego jest fakt, iż żadne z partnerów nie czuje się w tej relacji dobrze i bezpiecznie. Związek partnerski z pewnością nie polega na „pilnowaniu” drugiej strony.

·  Przyjmowania roli męskiej przez kobiety. Istnieją zachowania kulturowo przypisane do mężczyzn. Oczywiście, wszystko zmienia się bardzo dynamicznie, a  świat należy do kobiet silnych i niezależnych. Okazuje się jednak, że wielu Panów ciągle pozostaje tradycjonalistami. Z tego powodu, zwłaszcza na początku znajomości, mężczyźni wolą, aby to oni byli stroną inicjującą częstość kontaktów i w pewnym sensie „zdobywającą” partnerkę. Chcą również pozostawać męscy w wielu innych sytuacjach życiowych. Weźmy pod uwagę np. płacenie rachunku w restauracji.  Wiele Pań nie godzi się na płacenie rachunku przez mężczyznę, chcąc tym samym okazać swoją niezależność i podkreślić, iż nie spotykają się z danym mężczyzną dla pieniędzy. U Panów natomiast, sytuacja, w której to kobieta płaci rachunek, jest bardzo niezręczna i wręcz pozbawiająca męskości

·   Zwierzanie się przyjaciółkom z sekretów związku.  Cechą charakterystyczną kobiet jest to, iż gdy w ich życiu pojawia się jakiś problem, odczuwają ogromną potrzebę, aby podzielić się nim z innymi. Jeżeli problem dotyczy związku, takimi powiernikami tajemnic są najczęściej przyjaciółki. Niestety zdarzają się sytuacje, w których sekret zostanie przekazany „dalej”. Warto zatem pamiętać o prostej zasadzie, iż lojalność wobec ukochanej osoby oznacza rozwiązywanie problemów we dwoje, ewentualnie w przypadku poważnych konfliktów, zwrócenie się do specjalisty np. psychologa

 

Sukces i poczucie humoru zniechęcają


Badacze z Uniwersytetu w Western Ontario udowodnili, iż mężczyźni nie lubą kobiet ze zbyt dużym poczuciem humoru. Zbyt duże w tym przypadku oznacza większe niż ich własne. Okazuje się bowiem, iż zgodnie ze stereotypami kulturowymi, poczucie humoru jest bardziej domeną męską i gdy nadchodzi pierwsza randka, to panowie chcą uchodzić za dowcipnych i elokwentnych, trudno im takimi być, kiedy okazuje się, że to kobieta jest bardziej dowcipna niż oni. To mężczyzna dzięki żartom w dobrym stylu ma wprawiać kobietę w wyśmienity nastrój i tym samym zdobywać jej względy. Jeżeli jednak okazuje się, że to kobieta ma większe poczucie humoru, panom zostaje odebrana pewna część ich męskiej atrakcyjności.


Zgodnie z wynikami badań Uniwersytetu w Michigan, panowie czują pewien opór przed kobietami odnoszącymi znaczne sukcesy zawodowe. W tym przypadku tym, co drażni mężczyzn jest przejęcie przez panie roli, która dawno temu przypisana była do mężczyzn. Jeżeli kobieta ma na swoim koncie wiele sukcesów, zwłaszcza zawodowych, jej partner może zacząć obawiać się, że przestanie być potrzebny jako silny mężczyzna dbający o dobra materialne. Pamiętajmy jednak, iż nie oznacza to, że dobrze usytuowane Panie powinny zrezygnować z poszukiwania partnera. Klucz do szczęścia leży bowiem we właściwej komunikacji i dojrzałości emocjonalnej dwóch stron. 

Źródła:

www.womenfolks.net

www.alligator.org

www.dailymail.co.uk

www.sedonamethodcommunity.com

 


 

 
Komentarze (4)

Cechy charakteru partnerki drażnią mężczyzn?  - dodaj komentarz
aa; 2017-05-09 20:10:03 
same głupoty w tym artykule, chyba nic z tego nie jest prawdą. Może jedynie kontrolowanie partnera jest nie na miejscu, reszta z wypisanych rzeczy nie stanowi dla mnie żadnego problemu. Nie wiem jak wybredny musiałby być facet, żeby tak wymyślać.
magnez; 2017-04-09 00:31:36 
ahahahhahahaha
Jerzy; 2015-10-17 15:21:16 
Mezczyznom najbardziej nie podoba sie ze niektore kobiety sa cichodajkami. Robia to z innymi mezczyznami nawet po slubie a wtedy jeszcze bardzej sie puszczaja bo maja parawan w postaci meza rogacza. Takie k. . . y psuja opinie calemu zastepowi szanujacych sie pan. Takie latwe kobity powinny pracowac w agencjach towarzyskich i nigdy nie zakladac rodzin zeby nie wyrzadzac krzywdy najblizszym. Jestem zwolennikiem burdeli tam odeslac cichodajki zeby sie spelnialy w tym co lubia.
Monika; 2015-09-04 23:34:40 
Facetom to się chyba nigdy nie dogodzi, zawsze coś będzie ich wkurzało w kobiecie, a przecież ideałami to oni też nie są. Z drugiej jednak strony nie można wszystkich traktować jedną miarą – być może większość mężczyzn nie lubi, gdy kobieta ma większe poczucie humoru od nich, ale znajdą się i tacy, którym duże poczucie humoru w ogóle nie będzie przeszkadzało, a wręcz przeciwnie, będzie przyciągało ich jak magnez. To samo tyczy się sukcesu zawodowego.

Dołącz do nas!
* POLA OBOWIĄZKOWE
e-mail:*
hasło (min. 6 znaków):*
powtórz hasło:*
jestem:*
  kobietą piksel
  mężczyzną
data urodzenia:*
skąd znasz mydwoje.pl:
*Oświadczam, iż zapoznałem się z Regulaminem świadczenia usług oraz Polityką prywatności i je akceptuję.
*Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych w celach marketingowych.
*Zgoda na przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną (powiadomienia dzienne i natychmiastowe). Zgodę można wycofać w każdej chwili.
Wyrażam zgodę na Newsletter z ofertami matrymonialnymi i wydarzeniami dla singli.

lub zarejestruj się przez Facebooka
facebook register

Administratorem danych osobowych jest Katarzyna Bieber, prowadząca działalność gospodarczą pod firmą "My Dwoje" z siedzibą przy ul. Domaniewskiej nr 37 lok. 2.43, Warszawa 02-672, NIP: 9511875187. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie w celu przesyłania oferty marketingowej. Informacje handlowe są wysyłane drogą elektroniczną w celu realizacji umowy (informacje od administratora danych serwisu, informacje o kompletności profilu oraz kontaktów z innymi użytkownikami portalu). Informujemy, że zebrane dane osobowe nie będą udostępniane, z wyjątkiem podmiotów uprawnionych do tego na podstawie przepisów prawa. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści oraz poprawiania swoich danych osobowych po zalogowaniu w zakładce Ustawienia/Ustawienia-prywatności. Zgoda na gromadzenie i przetwarzanie danych może być w każdej chwili odwołana. Zgoda może być również odwołana w zakresie przetwarzania danych na cele marketingowe.

Zadzwoń lub napisz do nas
tel: (22) 201 25 89
fax: (22) 201 25 87


codziennie 11.00 - 23.00
MyDwoje - krok po kroku

powered by WEB interface
Serwis MyDwoje.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.   Akceptuję
zamknij