strona główna Strona główna     mapa serwisu Mapa serwisu     kanały RSS RSS     kontakt Kontakt     wersja mobilna Wersja mobilna
Jesteś tutaj: MyDwoje.pl > Poradnik > Poszukiwanie partnera > Idealny Partner > Cechy charakteru partnerki drażnią mężczyzn?

Cechy charakteru partnerki drażnią mężczyzn?
Podziel się na:
Dodaj do gogole+
linkedin
pinterest

Co zrobić, by pierwsza randka nie była jednocześnie ostatnią?

Czego nie lubią mężczyźni?
Podobne artykuły
 Nieudana pierwsza randka
 Jacy jesteśmy? Jakimi chcą nas nasi partnerzy?
 Prezenty dla kobiety
 Menu na randce
 Jak ubrać się na randkę?

Czy istnieje idealny partner?

Dobre i złe cechy charakteru partnera, co lubimy a czego nie w kobietach i mężczyznach, co nas drażni wpartnerze i jak z tym wytrzymać? Czego  nie lubimy w sobie nawzajem, czyli co najbardziej drażni kobiety w mężczyznach i mężczyzn w kobietach? Kiedy kobieta i mężczyzna poznają się i próbują stworzyć związek, mają wobec siebie pewne oczekiwania, dotyczące męskości i kobiecości. Nasz serwis matrymonialny stoi na stanowisku, że istnieje idealny partner - cechy, które zachwycają mężczyzn w kobietach i kobiety w mężczyznach. Są jak dwa pierwiastki -  Mars i Wenus - które odkrywają w sobie to, co najlepsze i próbują wykorzystać to we wspólnym życiu. Każdy z nas, jako jednostka indywidualna posiada zespół cech, które tworzą nasz ogólny obraz. Pewne cechy charakteru partnera czy zachowania powtarzają się jednak u bardzo wielu osób i są charakterystyczne dla danej płci. Wśród nich są takie, których szczególnie nie lubimy u płci przeciwnej. Odpowiedzi na pytanie o to, czego najbardziej nie tolerują w sobie nawzajem panie i panowie jest wiele. Ale nawet idealny partner nie jest bez wad. Nasz serwis matrymonialny pomaga przyjrzeć się tym najczęstszym oraz zastanowić się, co można zrobić, aby niepożądane cechy charakteru partnera nie miały negatywnego wpływu na nasz związek, by nie zniechęcały nas do siebie nawzajem i by pierwsza randka nie była jednocześnie ostatnią.


Co drażni mężczyzn?


Przeglądając różnego rodzaju fora czy dyskusje internetowe, można się natknąć na wiele zdań na temat tego, co drażni mężczyzn w kobietach. Wszyscy dążymy do spotkania - interesuje nas pierwsza randka, ale z kim? Sprawdź dlaczego warto szukać miłości. Jakie są kryteria wyszukiwania? Czy nasz idealny partner jest bez wad? Przyjrzyjmy się  tym wypowiedziom, które pojawiają się najczęściej.


Nasz serwis matrymonialny dowiedział się, że mężczyźni nie lubią u kobiet:·  Kontrolowania partnera. Ciągłe sprawdzanie, dopytywanie lub nawet przeglądanie rzeczy (np. komputera) partnera z pewnością nie wpływa korzystnie na jakość związku. Takie zachowanie świadczy przede wszystkim o braku zaufania do drugiej strony. Rezultatem tego jest fakt, iż żadne z partnerów nie czuje się w tej relacji dobrze i bezpiecznie. Związek partnerski z pewnością nie polega na „pilnowaniu” drugiej strony, aby nie zrobiła niczego, co mogłoby się okazać krzywdzące.

·  Przyjmowania roli męskiej przez kobiety. Istnieją zachowania kulturowo przypisane do mężczyzn. Oczywiście, wszystko zmienia się bardzo dynamicznie, a  świat należy do silnej kobiety  -  kobiety stają się coraz bardziej niezależne jednak okazuje się, że wielu Panów ciągle pozostaje tradycjonalistami. Z tego powodu, zwłaszcza na początku znajomości, mężczyźni wolą, aby to oni byli stroną inicjującą częstość kontaktów i w pewnym sensie „zdobywającą” partnerkę. Chcą również pozostawać męscy w wielu innych sytuacjach życiowych. Weźmy pod uwagę np. płacenie rachunku w restauracji.  Wiele Pań nie godzi się na płacenie rachunku przez mężczyznę, chcąc tym samym okazać swoją niezależność i podkreślić, iż nie spotykają się z danym mężczyzną dla pieniędzy. U Panów natomiast, sytuacja, w której to kobieta płaci rachunek, jest bardzo niezręczna i wręcz pozbawiająca męskości

·   Zwierzanie się przyjaciółkom z sekretów związku.  Cechą charakterystyczną kobiet jest to, iż gdy w ich życiu pojawia się jakiś problem, odczuwają ogromną potrzebę, aby podzielić się nim z innymi. Jeżeli problem dotyczy związku, takimi powiernikami tajemnic są najczęściej przyjaciółki. Niestety zdarzają się sytuacje, w których sekret zostanie przekazany „dalej”. Warto zatem pamiętać o prostej zasadzie, iż lojalność wobec ukochanej osoby oznacza rozwiązywanie problemów we dwoje, ewentualnie w przypadku poważnych konfliktów, zwrócenie się do specjalisty np. psychologa

 

Nasz serwis matrymonialny przytacza kilka ciekawostek z badań

Spróbujmy teraz przyjrzeć się, co na temat nielubianych kobiecych - tego, co drażni mężczyzn, mówią wyniki badań. Badacze z Uniwersytetu w Western Ontario udowodnili, iż mężczyźni nie lubą kobiet ze zbyt dużym poczuciem humoru. Zbyt duże w tym przypadku oznacza większe niż ich własne. Okazuje się bowiem, iż zgodnie ze stereotypami kulturowymi, poczucie humoru jest bardziej domeną męską i gdy nadchodzi pierwsza randka, to panowie chcą uchodzić za dowcipnych i elokwentnych, trudno im takimi być, kiedy okazuje się, że to kobieta jest bardziej dowcipna niż oni. To mężczyzna dzięki żartom w dobrym stylu ma wprawiać kobietę w wyśmienity nastrój i tym samym zdobywać jej względy. Jeżeli jednak okazuje się, że to kobieta ma większe poczucie humoru, panom zostaje odebrana pewna część ich męskiej atrakcyjności.


Zgodnie z wynikami badań Uniwersytetu w Michigan, panowie czują pewien opór przed kobietami odnoszącymi znaczne sukcesy zawodowe. W tym przypadku tym, co drażni mężczyzn jest przejęcie przez panie roli, która dawno temu przypisana była do mężczyzn. Jeżeli kobieta ma na swoim koncie wiele sukcesów, zwłaszcza zawodowych, jej partner może zacząć obawiać się, że przestanie być potrzebny jako silny mężczyzna dbający o dobra materialne. Pamiętajmy jednak, iż nie oznacza to, że dobrze usytuowane Panie powinny zrezygnować z poszukiwania partnera. Klucz do szczęścia leży bowiem we właściwej komunikacji i dojrzałości emocjonalnej dwóch stron. 

Źródła:

www.womenfolks.net

www.alligator.org

www.dailymail.co.uk

www.sedonamethodcommunity.com

 


 

oceń artykuł:
[ 0 / 6 z 0 oddanych głosów ]
 

Komentarze (0)


dodaj komentarz

Darmowa rejestracja

e-mail
hasło
minimum 6 znaków
Jesteś
kobietą mężczyzną
Data urodzenia
Skąd nas znasz?
Akceptuje Regulamin i Politykę prywatności
Twarze MyDwoje
K412CFC8, 40 lat
nauczyciel, Łódź
M8C7F178, 33 lata
aktuariusz, Warszawa
 
 więcej Twarzy  więcej Twarzy
MD5C1A17, 50 lat
Lehrer und Therapeut, Saarbrücken
M7B1511B, 51 lat
Sozialarbeiter, Doemitz
 więcej ofert zagranicznych
| Praca | Pomoc | Polityka prywatności | Regulamin | Usługi i cennik | Kontakt | Kontakt dla mediów | Partnerzy | Reklama | Mapa Serwisu | Wersja mobilna |

2007 - 2015 © MyDwoje.pl ® ; Wszelkie prawa zastrzeżone

Biuro matrymonialne MyDwoje stosuje metodę kojarzenia partnerów według ich zgodności osobowości opartą na psychologicznym Teście Doboru Partnerskiego MyDwoje, stworzonym przez znanego, polskiego psychologa Andrzeja Rutowskiego. Test bazuje na wieloletniej praktyce terapeutycznej par małżeńskich naszego psychologa oraz na pracach naukowych z zakresu psychologii humanistycznej Fromma, psycholanalizy Junga i teorii testów psychologicznych Cattella, Eysencka, Gougha i Heilbruna.

CMS, WEB interface

Serwis MyDwoje.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Serwisu MyDwoje.pl
zamknij