Jak znaleźć idealnego partnera?

  • Podziel się na:
  • Dodaj do facebook.com
  • Dodaj do twitter.com
  • Dodaj do wykop.pl
  • Dodaj do Linkedin
  • Dodaj do Pinterest

Ideał mężczyzny według Użytkowniczek MyDwoje

Idealny partner

Partner idealny, czyli jaki?

Marzy Ci się idealny mężczyzna, idealna kobieta? Czy idealny partner umie kochać trwale? Każdy z nas przynajmniej raz w życiu zastanawiał się, jakie cechy powinien mieć nasz ideał? Właściwie już na początku można stwierdzić, że w tej materii nie istnieje ogólne pojęcie ideału: różnym ludziom podobają się przecież różne rzeczy. Czy jednak na pewno?

Tymczasem, jeśli sami chcemy być idealnym partnerem - do tego wcale nie potrzeba diametralnej zmiany. Każdy z nas ma swoją niepowtarzalną osobowość i całkowita zmiana w celu przypodobania się płci przeciwnej nie miałaby najmniejszego sensu. Można jednak wypracować pewne taktyki zachowania, pozwalające zdobyć względy u potencjalnego partnera.

Pytanie o to, czego szukają mężczyźni u swoich potencjalnych partnerek, a czego pragną kobiety, wciąż pozostaje otwarte. Próbuje na nie odpowiedzieć internetowe biuro matrymonialne MyDwoje.pl - na podstawie odpowiedzi udzielanych przez Użytkowników wypełniających Test Doboru Partnerskiego. Zmiany w kulturze i stereotypach nie pozostają bez wpływu na wyobrażenie o idealnym partnerze, jednak z drugiej strony można tutaj odnaleźć wartości od wielu lat uznawane za istotne. Małe dziewczynki chciałyby być księżniczkami z bajki: nieszczęśliwymi, lecz pięknymi i wrażliwymi, w których życiu pewnego dnia pojawia się urodziwy i waleczny książę i cudownie odmienia ich los. Mali chłopcy nie marzą o swoich księżniczkach, ale pragną być silni i odważni. Czyżby przeczuwali, że tacy mężczyźni są najbardziej pożądani? Czy taki właśnie jest ideał mężczyzny?

Pragniemy kochać trwale

Zacznijmy od samego początku. T. K. Shackelford i D. M. Buss ujmują sposób, w jaki poszukiwany jest idealny partner z punktu widzenia psychologii ewolucyjnej, tzn. poprzez poszukiwanie wspólnych dla nas i naszych przodków motywów zachowań. Zgodnie z poglądami tych badaczy zarówno człowiek pierwotny, jak i żyjący współcześnie, kieruje się - niekoniecznie uświadomionym - pragnieniem przekazania swoich genów. Mężczyźni mają tutaj o wiele trudniejsze zadanie: w ich przypadku nie tak łatwo o całkowitą pewność, że potomstwo, którym się opiekują, ma ich geny. Idealna partnerka, to przede wszystkim taka, która jest wierna. Poza tym powinna być opiekuńcza i troskliwa, tak, by poradzić sobie z wychowaniem potomstwa. Kobiety zaś, dzięki temu, że - w przeciwieństwie do mężczyzn - mają pewność swojego macierzyństwa, poszukują partnerów, którzy byliby przede wszystkim silni, odpowiedzialni i zaradni, by mogli zapewnić środki niezbędne do życia dla niej i jej dzieci – taki jest ideał mężczyzny. Chcemy kochać trwale - wierność jest pożądaną cechą. Mężczyzna, który trwa wiernie u boku jednej partnerki, może swoje zasoby inwestować tylko w jeden związek, zamiast dzielić je między kilka kobiet.

Współczesny ideał mężczyzny

Od czasów pierwotnych wiele się zmieniło. Był długi okres w historii naszych dziejów, kiedy to o stworzeniu związku decydowali nie sami zainteresowani, ale ich rodziny. Pojęcie „ideał mężczyzny” było wówczas silnie związane z jego majątkiem: zamożność partnera zapewniała kobiecie, zazwyczaj niepracującej i zależnej finansowo od innych, przede wszystkim poczucie bezpieczeństwa. Wymarzona kandydatka do stałego związku mogła być oczywiście bogata, gdyż połączenie dwóch majątków polepszało materialną jakość życia obojga partnerów, ale pod uwagę brano także jej inne cechy, takie jak młodość i zdrowie. Związek z kobietą młodą i cieszącą się dobrym zdrowiem, zwiększał szanse na posiadanie potomstwa i przekazanie majątku dziedzicowi. Kobiety stopniowo stawały się coraz bardziej samodzielne. Dzisiaj świetnie sobie radzą z wieloma zadaniami typowymi dla mężczyzn. Czy w związku z tymi zmianami obraz idealnego partnera, zarówno w przypadku kobiety, jak i mężczyzny, jest...

 
Komentarze (23)

Jak znaleźć idealnego partnera?  - dodaj komentarz
Patryk; 2017-03-31 14:11:43 

Milan Kundera
,, Nie każda kobieta jest godna tego, by nazywać ją kobietą. „

KOBIETA; 2017-01-27 09:05:11 
Protestuję w imieniu KOBIET za słowa cyt. ,, idealny facet to taki który ma duzo kasy.. to jedyne kryterium kobiet " Tego postu nie dokonała kobieta tylko jakiś frankenstein lub tożsame lazarus.
ANTYK; 2017-01-12 09:36:20 
Podzielę się z Wami bardzo starą recepturą na znalezienie idealnego partnera /// oczywiście On nie będzie idealny bo My też nie jesteśmy idealne ///. Fantastycznie jest spotkać w życiu tego jednego , jedynego, wymarzonego chłopaka , który poprosi Cię o to byś została jego żoną. Jeżeli taki chłopiec urzeknie Cię swoim zachowaniem, prawością, szanuje Cię - bo nie żąda ,,dowodu miłości" lecz otoczy Cię opieką , troską, czyta w Twoich myślach no to powiedz T A K . Doceń Skarb jaki Ci się w życiu trafił. Sama musisz być ,, w porządku " żeby docenić takiego dobrze ułożonego chłopca- Twojego przyszłego męża. Takie historie zdarzają się naprawdę. Razem rozpoczniecie poznawanie blasków i cieni życia. Jeżeli potraktujecie poważnie przysięgę składaną przed Bogiem - w obecności świadków no to tylko będziecie świętować GODY małżeńskie no i radość ze wspólnego przebywania. Wspólnie będziecie uczyć się życia i współżycia małżeńskiego, będziecie wzajemnie dla siebie oparciem w trudnych,ciężkich, tragicznych chwilach życia. Wspólnie będziecie przeżywać radości, euforie, chwile szczęścia no to wówczas będzie sukces i zdacie na celujący tą bardzo trudną sztukę kochania. Pamiętać o jednym ,, życie to nie jebajka to je bitwa".
Mądra Kobieta; 2017-01-08 11:32:49 
Mądre przysłowie: “Chcesz być przez chwilę szczęśliwy? Zemścij się! Chcesz być zawsze szczęśliwy? Przebaczaj!”
Jutta Burggraf
; 2017-01-04 19:30:07 
idealny facet to taki który ma duzo kasy.. to jedyne kryterium kobiet
1981r.; 2016-09-20 11:37:02 
komentarz usunięty przez moderatora
Malinka; 2016-05-23 10:14:01 
Tak można mieć idealnego partnera. Trzeba sobie zadać dużo trudu żeby Go ,, wychować" , ,,zachęcić" , ,, przyzwyczaić". W ,, pewnym " wieku przebywanie z partnerem to prawdziwa uczta, degustacja w pełnym tego słowa znaczeniu. Ważne by być ciągle praktykiem / od młodości- raz dziennie / by nie wypaść z transu. Takie codzienne zbliżenia umacniają więzi partnerów życiowych. Kobiety , w ,, pewnym wieku " mają dodatkowo komfort / nie grozi dzidziusiem/ a doświadczenie w temacie pozwala na pełną rozkosz. Jeśli prowadzimy zdrowy tryb życia, odżywiamy się odpowiednio to tylko czerpać z tego źródła słodkości i radości. Tego z serducha życzę dojrzałym do miłości.
Krzyś; 2016-05-10 09:44:08 
komentarz usunięty przez moderatora
Mycha; 2016-05-04 08:53:35 
komentarz usunięty przez moderatora
Dżem Morelowy ; 2015-10-30 22:17:50 
komentarz usunięty przez moderatora

1-10 | 11-20 |21-23 |
Dołącz do nas!
* POLA OBOWIĄZKOWE
e-mail:*
hasło (min. 6 znaków):*
powtórz hasło:*
jestem:*
  kobietą piksel
  mężczyzną
data urodzenia:*
skąd znasz mydwoje.pl:
*Oświadczam, iż zapoznałem się z Regulaminem świadczenia usług oraz Polityką prywatności i je akceptuję.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości o charakterze marketingowym dotyczących produktów lub usług MyDwoje lub jej Partnerów
Wyrażam zgodę na Newsletter z ofertami matrymonialnymi i wydarzeniami dla singli.

lub zarejestruj się przez Facebooka
facebook register

Klauzula Informacyjna My Dwoje: 1. Administratorem danych osobowych (ADO), czyli podmiotem decydującym w jaki sposób będą przetwarzane Twoje dane osobowe jest: Fire Media Interactive Ltd,  Kemp House, 152-160 City Road, EC1V 2NX Londyn, Wielka Brytania. 2. ADO wyznaczył Inspektora Danych Osobowych, z którym kontakt jest możliwy pod adresem e-mail iod@mydwoje.pl, 3. Twoje dane osobowe są gromadzone i przetwarzane w następujących celach: - realizacji zawartej z Tobą umowy, w tym umożliwienia nam świadczenia usług drogą elektroniczną, - realizowania usług oferowanych przez serwis na podstawie wyrażonej przez ciebie zgody, - w celach podatkowych, rachunkowych i ewentualnych roszczeń i. in.– na podstawie obowiązujących i nałożonych na ADO przepisów prawa oraz do ochrony żywotnych interesów osoby, której danej dotyczą lub innej osoby fizycznej, -celach marketingowych w tym prowadzenie marketingu bezpośredniego, prowadzenia badań i analiz serwisu, między innymi pod kątem jego funkcjonalności, poprawy działania czy też oszacowania głównych zainteresowań i potrzeb użytkowników - na podstawie prawnie uzasadnionego interesu ADO, 4. Twoje dane są przekazywane do zaufanych podmiotów współpracujących z serwisem w ściśle określonych celach. 5. Dane osobowe będą przechowywane przez czas obowiązywania zawartej umowy, a po tym czasie przez okres wymagany obowiązkami nałożonymi na ADO przepisami prawa, tj. obsługi po usługowej, dochodzenia ew. roszczeń w związku z wykonywaniem umowy, w celu wykonania obowiązków wynikających z przepisów prawa, w tym w szczególności podatkowych i rachunkowych oraz w celach prawnie uzasadnionego interesu ADO maksymalnie przez okres 30 lat. 5. Osoba, której dane są przetwarzane w granicach określonych w RODO ma prawo do żądania od administratora dostępu do swoich danych osobowych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, a także przenoszenia danych oraz wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa, a w przypadku wyrażenia dobrowolnej zgody na przetwarzanie danych osobowych – prawo do cofnięcia tej zgody w dowolnym momencie, co nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem, 6. Dane będą wykorzystywane do automatycznego podejmowania decyzji w celu przygotowania wyboru ofert matrymonialnych dopasowanych do kandydata, 7. Dodatkowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności Serwisu. 

Napisz do nasKonsultacje telefoniczne
są dostępne w abonamentach Premium+


MyDwoje - krok po kroku


Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku!

Nasza strona używa plików cookie w celu personalizowania treści i reklam, zapewnienia funkcji mediów społecznościowych i analizy ruchu na naszej stronie. Udostępniamy również informacje o korzystaniu z naszej strony internetowej naszym zaufanym partnerom. Dzięki cookies możemy dopasować wyświetlaną treść do Twoich preferencji.

Zaakceptuj wszystkie stosowane przez nas pliki cookie lub dokonaj własnych ustawień i zmieniając zakres swojej zgody w ustawienia zaawansowane. Czytaj więcej o ciasteczkach w Polityce prywatności.  Jeżeli korzystasz ze strony, wyrażasz zgodę na stosowanie przez nas plików cookie.


(więcej)

  Akceptuję
zamknij