On powinien być odpowiedzialny, inteligentny i dojrzały | Partnerka powinna byc urocza, seksowna i wesoła

Jaki powinien być idealny partner?

Każdy z nas szukając świadomie partnera ma w głowie obraz idealnej drugiej połówki - mapę upragnionych cech, które będą charakteryzowały bliską osobę. Podobnie każdy z nas  ma określone wyobrażenie na swój temat i niektóre cechy uważa u siebie za wyjątkowo wyraziste. Użytkownicy największego w Polsce internetowego biura matrymonialnego - MyDwoje.pl, zakładając profile w Serwisie, odpowiadają na pytania – Kim jesteś? Co lubisz? Kogo szukasz, czyli Twoje oczekiwania?

Zobaczcie jak określają siebie kobiety i czego szukają mężczyźni? Czy oczekujemy od płci przeciwnej więcej niż od siebie? Analiza powstała na bazie odpowiedzi 44 tysięcy osób szukających partnera przez Internet, wykonujących Test Doboru Partnerskiego MyDwoje.pl w 2013 roku.

Oczekiwania wobec partnera

Niespełnione oczekiwania wobec przyszłego partnera są częstym powodem zawodów miłosnych. Aby dobrze poznać drugą osobę - potencjalną drugą połówkę, potrzebne jest nieraz kilka lat intensywnego związku i wspólne doświadczenie wielu sytuacji. Psychologowie pomagają nam skrócić ten czas. Radzą wypisanie na kartce upragnionych cech potencjalnego partnera, tak żeby osoba szukająca miłości wiedziała kogo szuka, a z kim nie warto tracić czasu. Na zderzeniu oczekiwań z deklaracjami bazują serwisy randkowe, które pomagają szybko wyszukać właściwą osobę spośród setek, a nawet tysięcy kandydatów. Po wypełnieniu Testu Doboru Partnerskiego w internetowym biurze matrymonialnym MyDwoje.pl system dobiera nam partnerów z  którymi mamy procentowo wysoką zgodność osobowości czyli zbieżność oczekiwań co do cech partnera, jego życiowych celów i wartości. Są to osoby, które w dużej mierze odpowiadają  naszemu wyobrażeniu partnera idealnego, a nasze harmonijnie współgrające osobowości mogą stać się fundamentem szczęśliwego związku. Badania te dają także ciekawe spojrzenie na obraz własny Polaków i Polek w kontekście cech, które chętnie by u swojego idealnego partnera widzieli.

Jak oceniają się kobiety, a jakich kobiet szukają mężczyźni?

Najwięcej kobiet poszukujących partnera online, w internetowym biurze matrymonialnym, określa się, jako uczciwe. Drugą najmocniejszą cechą kobiet jest ich wrażliwość. Trzecie miejsce zajmują ex aequo odpowiedzi: odpowiedzialna, troskliwa, uczuciowa. Kolejne cechy kobiet w ich oczach to czułość i inteligencja. Kobiety także uważają, że są szczere, pracowite i ambitne. Czy dokładnie takich cech szukają w paniach panowie? Trzy najważniejsze cechy dla panów w kolejności to:  czułość, wrażliwość, seksapil. Panowie szukają kobiet seksownych, taką odpowiedź zaznaczyło dwa razy więcej panów niż pań. Panie powinny być także  radosne i urocze i to dużo więcej niż są obecnie! Musimy być też bardziej szczere i eleganckie. Zdaniem panów możemy być za to mniej odpowiedzialne, inteligentne i pracowite niż sądzimy, że jesteśmy. Mężczyźni nie szukają kobiet silnych, dokładnych, logicznych. Tutaj deklaracje kobiet i oczekiwania panów względem pań są zbieżne.

Jacy jesteśmy? Jakimi chcą nas nasi partnerzy?

Jak oceniają się panowie, a jakich panów szukają kobiety?

Kobiety w pierwszej kolejności szukają mężczyzn odpowiedzialnych – badanie MyDwoje.pl pokazuje niestety, aż trzy razy więcej wskazań pań na tę cechę jako ważną u partnera, niż deklaracji panów u siebie. Jest to aż 14-sta cecha w kolejności wskazań u panów! Drugą najważniejszą cechą dla kobiet jest czułość, na trzecim miejscu panie zaznaczyły inteligencję. Rozbieżności w ocenie panów i oczekiwań kobiet występują przy takich kolejnych cechach jak dojrzałość, ambicja, mądrość i inteligencja. Tu panie mają wyższe oczekiwania. Dotyczy to także takich cech jak pracowitość i elegancja, które kobiety cenią sobie wyżej niż panowie. Inne kluczowe cechy dla pań to troskliwość i uczciwość. Tu na szczęście rozbieżności nie są duże. Większość mężczyzn uważa się właśnie za troskliwych, uczciwych, czułych i uczuciowych. Kolejne najczęstsze odpowiedzi na pytanie „jaki jestem?” to - pracowity, ambitny, inteligentny i szczery. Najniżej panowie oceniają swoją systematyczność. Pozostałe cechy wydają się mieć dla pań i panów mniejsze znaczenie.

Jacy jesteśmy? Jakimi chcą nas nasi partnerzy?

Opracowanie powstało na podstawie analizy profili 44 tysięcy Użytkowników w serwisie MyDwoje.pl
Komunikat prasowy opublikowany 5 listopada 2013r. na www.egospodarka.pl oraz www.gazeta.pl


Artykuł cytowany przez:

wirtualnemedia.plGazeta.plwprost

 

 
Komentarze (10)

On powinien być odpowiedzialny, inteligentny i dojrzały  | Partnerka powinna byc urocza, seksowna i wesoła - dodaj komentarz
Mądra Kobieta; 2017-01-08 11:34:59 
Mądre przysłowie: “Chcesz być przez chwilę szczęśliwy? Zemścij się! Chcesz być zawsze szczęśliwy? Przebaczaj!”
Jutta Burggraf
facet; 2017-01-05 20:30:38 
odpowiedzialnośc faceta nie polaga na sponsowowaniu pań
okradziony przez kobietę; 2017-01-04 19:27:45 
rozmawiają dwie przyjaciółki
- dlaczego go rzuciłaś, przecież mówiłaś, że ma w sobie to coś ?
- tak, ale już wszystko wydał .
i to jest jedyna prawda o kobietach
Króliczek; 2016-09-12 19:00:13 
No tak. On powinien być odpowiedzialny, inteligentny dojrzały.
A ona ma leżeć i pachnieć.
Takie dywagacje należy wyrzucić do kosza.
Ona również powinna być odpowiedzialna , inteligentna, dojrzała.
Wyraźnie model słodkiej idiotki najbardziej rajcuje naszych facetów.
; 2016-01-03 10:26:53 
komentarz usunięty przez moderatora
; 2016-01-03 10:24:42 
rozmawiają dwie panie z MD
- dlaczego go rzuciłaś, przecież mówiłaś, że ma w sobie to coś ?
- tak, ale już wszystko wydał .
zimny prysznic; 2015-10-27 08:32:23 
komentarz usunięty przez moderatora
Kobietka; 2015-09-15 12:12:36 
Ideałów nie ma bo my kobiety również nie jesteśmy idealne. Faktem jest, że są wśród kobiet i mężczyzn osobnicy poszukujący całe życie ideału. Wybór należy do każdego - mamy przecież wolną wolę. Osobnicy tacy nigdy nie powinni składać przysięgi małżeńskiej lecz wybrać wolność. Człowiek odpowiedzialny nie będzie zapominał o składanych ślubach na dobre i na złe.
nina; 2015-08-26 01:29:43 
Mamy swoje wyobrażenie na temat idealnego partnera, ale znalezienie takiego graniczy niemalże z cudem ;) To prawda, mężczyźni nie szukają kobiet silnych, bo się ich boją – boją się, że kobieta może ich przewyższyć w wielu dziedzinach, a wtedy niewiele będą mogli zdziałać. Boją się, że któregoś dnia ta silna i niezależna kobieta znajdzie sobie lepszego partnera i odejdzie. Dlatego panowie szukają, przede wszystkim kobiet przy których będą mogli czuć się potrzebni.
ewa; 2015-08-02 10:43:20 
W większości zgadzam się z tym artykułem i sondą.Kobiety szukają odpowiedzialnego,troskliwego,dojrzałego mężczyzny.Bardzo trudno takiego znaleźć.W większości mężczyźni są mało odpowiedzialni i niedojrzali jak na swój wiek.Dlatego też kobiety są zmuszone być bardziej męskie/silne/ by sprostać codzienności.

Dołącz do nas

* Pola obowiązkowe

Nieprawidłowy adres E-mail
Hasło musi zawierać minimum 6 znaków
Hasło różni się od podanego wcześniej
Podaj datę urodzenia

lub zarejestruj się przez facebooka

Klauzula Informacyjna My Dwoje: 1. Administratorem danych osobowych (ADO), czyli podmiotem decydującym w jaki sposób będą przetwarzane... Twoje dane osobowe jest: Fire Media Interactive Ltd, Kemp House, 152-160 City Road, EC1V 2NX Londyn, Wielka Brytania. 2. ADO wyznaczył Inspektora Danych Osobowych, z którym kontakt jest możliwy pod adresem e-mail [email protected], 3. Twoje dane osobowe są gromadzone i przetwarzane w następujących celach: - realizacji zawartej z Tobą umowy, w tym umożliwienia nam świadczenia usług drogą elektroniczną, - realizowania usług oferowanych przez serwis na podstawie wyrażonej przez ciebie zgody, - w celach podatkowych, rachunkowych i ewentualnych roszczeń i. in.– na podstawie obowiązujących i nałożonych na ADO przepisów prawa oraz do ochrony żywotnych interesów osoby, której danej dotyczą lub innej osoby fizycznej, -celach marketingowych w tym prowadzenie marketingu bezpośredniego, prowadzenia badań i analiz serwisu, między innymi pod kątem jego funkcjonalności, poprawy działania czy też oszacowania głównych zainteresowań i potrzeb użytkowników - na podstawie prawnie uzasadnionego interesu ADO, 4. Twoje dane są przekazywane do zaufanych podmiotów współpracujących z serwisem w ściśle określonych celach. 5. Dane osobowe będą przechowywane przez czas obowiązywania zawartej umowy, a po tym czasie przez okres wymagany obowiązkami nałożonymi na ADO przepisami prawa, tj. obsługi po usługowej, dochodzenia ew. roszczeń w związku z wykonywaniem umowy, w celu wykonania obowiązków wynikających z przepisów prawa, w tym w szczególności podatkowych i rachunkowych oraz w celach prawnie uzasadnionego interesu ADO maksymalnie przez okres 30 lat. 5. Osoba, której dane są przetwarzane w granicach określonych w RODO ma prawo do żądania od administratora dostępu do swoich danych osobowych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, a także przenoszenia danych oraz wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa, a w przypadku wyrażenia dobrowolnej zgody na przetwarzanie danych osobowych – prawo do cofnięcia tej zgody w dowolnym momencie, co nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem, 6. Dane będą wykorzystywane do automatycznego podejmowania decyzji w celu przygotowania wyboru ofert matrymonialnych dopasowanych do kandydata, 7. Dodatkowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności Serwisu.

Napisz do nas

Konsultacje telefoniczne są dostępne w abonamentach +

Pomoc

Kobiece twarze MyDwoje

Zarejestruj się za darmo i przeglądaj dalej

Zarejestruj się

Ogłoszenia matrymonialne - Kobiety:

Ogłoszenia matrymonialne - Mężczyźni:

MyDwoje - krok po kroku

1. Zarejestruj się i wypełnij profil
2. Wypełnij test partnerski
3. Obejrzyj propozycje partnerów
4. Napisz wiadomość
5. Zakochaj się!


Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku!

Nasza strona używa plików cookie w celu personalizowania treści i reklam, zapewnienia funkcji mediów społecznościowych i analizy ruchu na naszej stronie. Udostępniamy również informacje o korzystaniu z naszej strony internetowej naszym zaufanym partnerom. Dzięki cookies możemy dopasować wyświetlaną treść do Twoich preferencji.

Zaakceptuj wszystkie stosowane przez nas pliki cookie lub dokonaj własnych ustawień i zmieniając zakres swojej zgody w ustawienia zaawansowane. Czytaj więcej o ciasteczkach w Polityce prywatności.  Jeżeli korzystasz ze strony, wyrażasz zgodę na stosowanie przez nas plików cookie.


 
zamknij