Biuro matrymonialne > Poradnik > Randki w sieci > ABC randkowania > Marsjanie i Wenusjanki w pierwszej fazie znajomości

Marsjanie i Wenusjanki w pierwszej fazie znajomości

  • Podziel się na:
  • Dodaj do facebook.com
  • Dodaj do twitter.com
  • Dodaj do wykop.pl
  • Dodaj do gogole+
  • Dodaj do Linkedin
  • Dodaj do Pinterest

Komunikacja międzypłciowa - jak dojść do porozumienia?

Marsjanie i Wenusjanki

Marsjanie i Wenusjanki w pierwszej fazie znajomości często popełniają nieświadomie błędy, które mogą ich kosztować przerwanie znajomości. Wenusjanki, czyli kobiety nie rozumieją czego szukają mężczyźni? Z kolei Marsjanie - mężczyźni, nie wiedzą jak się komunikować i wyrażać uczucia. Nie chcą słuchać też plotek, które tak bardzo lubią panie. Może w tym właśnie jest cała magia kontaktów męsko-damskich, że pomimo tego, iż często mówią innymi językami, w jednym języku rozumieją się doskonale: w języku miłości.

Język miłości kobiety i mężczyzny

Marsjanie lubią obserwować. Lubią oglądać Twoją mimikę, gestykulację i całą kobiecą kokieterię. To na nich działa! Niekiedy zastanawiają się jak sprawić przyjemność kobiecie? Gdy więc będziecie sami, on zanurzy się w opowiadanie, nie daj się zwieść swojej kobiecej psychice. Nie przyspieszaj rytmu Waszej znajomości na siłę. Słuchaj go uważnie, tak jak Ty chciałabyś być wysłuchana. Tymczasem Panowie - nasi Marsjanie - tak naprawdę tylko czekają, by energiczna osóbka przejęła inicjatywę i rozwinęła przed nimi cały wachlarz swoich kobiecych sztuczek autoprezentacji. By mogli popatrzeć i kontemplować. Opisana sytuacja to tylko kolejny dowód potwierdzający znaną prawdę, że mężczyźni są wzrokowcami.  

Kiedy otworzyć się przed mężczyzną?

Rada dla pań, które zastanawiają się jak rozmawiać z mężczyzną o emocjach - Wenusjanki, rozmawiajmy z nim językiem pozytywów! Dużo się uśmiechaj, opowiadaj o swoich pozytywnych doświadczeniach, sukcesach i bieżących wydarzeniach. Ważne, by wiedzieć też jak NIE rozmawiać z mężczyzną o emocjach. Nie zasmucaj nowo poznanego smutkiem Twojej czasem samotnej duszy, opowiadaniem o tym jak trudna jest samotność po nagłej śmierci partnera W fazie poznawania mężczyzna pragnie poznać Twoje pozytywne strony i poznać Twoje dobre doświadczenia. Dopiero w fazie intymnej wyjawić mu powinnaś więcej swoich trosk i się otworzyć. Dopiero wtedy już, jako Twój obrońca, mężczyzna będzie chciał się zmierzyć z Twoimi problemami, będą one dla niego wyzwaniem. Wcześniej jednak mogłabyś go wystraszyć. Za szybko, za dużo intymności niedobrze robi parze, która się dopiero poznaje. Podobny i często popełniany przez kobiety błąd to wysyłanie zbyt wielu sygnałów przywiązania, sympatii, wręcz osaczania. Często, jeśli kobieta chce by związek rozwinął się jak najszybciej, doprowadza swoim zachowaniem do odwrotnego skutku. Panowie mogą się wtedy dość szybko wycofać ze szkodą dla obiecującej pary. Na początku trzymaj więc mężczyznę na dystans! Rozmawiaj rzadko o emocjach, zostaw je na chwile bliskości w późniejszej fazie związku.

Pozwól się zdobywać i rozpieszczać


Za pomoc przy skręcaniu szafek wystarczy, że podziękujesz serdecznie uśmiechem. W końcu już fakt, że pozwoliłaś sobie pomóc, byłaś w tym czasie blisko, jest dla mężczyzny starającego się o Twoje względy wystarczającym sygnałem Twojej przychylności. Gdy mężczyzna poczuje, że zdobył wszystko, co miał do zdobycia, jego instynkt myśliwego osłabnie, a z nim zainteresowanie Tobą!  Pozwól, żeby uwierzył, że to on znalazł Ciebie, nie Ty jego. Zrozumiałe jest, że zainteresowane mężczyznami Wenusjanki, pragną się dzielić i dawać z siebie jak najwięcej. Zapominają niestety wtedy, że jej największym skarbem jest, przynajmniej w pierwszej fazie poznawania, właśnie ich tajemniczość i niedostępność. Mężczyznę pociąga sama myśl, że ta kobieta może kiedyś będzie właśnie jego partnerką i on uczyni ją szczęśliwą.

Tyle na temat języka kobiet i mężczyzn w fazie poznawania się. Jak rozmawiać ze swoim stałym partnerem, partnerką i rozumieć swoje wzajemne prawdziwe potrzeby mimo różnic między "planetami", to już temat na kolejny artykuł.


Czytaj również:


 
Komentarze (1)

Marsjanie i Wenusjanki w pierwszej fazie znajomości  - dodaj komentarz
fiołek; 2015-09-11 17:31:57 
Z tego co zauważyłam to kobiety zbyt często otwierają się przed mężczyznami w pierwszej fazie znajomości. Mam nawet taką koleżankę, która już na pierwszej randce opowiada facetowi, szczegółową historię swojego życia. Później zdziwiona pyta – dlaczego on się nie odezwał, przecież otworzyłam się przed nim. To nie jest dobre, mężczyźni lubią kobiety nieco tajemnicze, które mogą stopniowo odkrywać i poznawać. Jeśli mężczyzna poczuje się osaczony szybko ucieknie.

Dołącz do nas!
* POLA OBOWIĄZKOWE
e-mail:*
hasło (min. 6 znaków):*
powtórz hasło:*
jestem:*
  kobietą piksel
  mężczyzną
data urodzenia:*
skąd znasz mydwoje.pl:
*Oświadczam, iż zapoznałem się z Regulaminem świadczenia usług oraz Polityką prywatności i je akceptuję.
*Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych w celach marketingowych.
*Zgoda na przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną (powiadomienia dzienne i natychmiastowe). Zgodę można wycofać w każdej chwili.
Wyrażam zgodę na Newsletter z ofertami matrymonialnymi i wydarzeniami dla singli.

lub zarejestruj się przez Facebooka
facebook register

Administratorem danych osobowych jest Katarzyna Bieber, prowadząca działalność gospodarczą pod firmą "My Dwoje" z siedzibą przy ul. Domaniewskiej nr 37 lok. 2.43, Warszawa 02-672, NIP: 9511875187. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie w celu przesyłania oferty marketingowej. Informacje handlowe są wysyłane drogą elektroniczną w celu realizacji umowy (informacje od administratora danych serwisu, informacje o kompletności profilu oraz kontaktów z innymi użytkownikami portalu). Informujemy, że zebrane dane osobowe nie będą udostępniane, z wyjątkiem podmiotów uprawnionych do tego na podstawie przepisów prawa. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści oraz poprawiania swoich danych osobowych po zalogowaniu w zakładce Ustawienia/Ustawienia-prywatności. Zgoda na gromadzenie i przetwarzanie danych może być w każdej chwili odwołana. Zgoda może być również odwołana w zakresie przetwarzania danych na cele marketingowe.

Zadzwoń lub napisz do nas
tel: (22) 201 25 89
fax: (22) 201 25 87


codziennie 11.00 - 23.00
MyDwoje - krok po kroku

powered by WEB interface
Serwis MyDwoje.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.   Akceptuję
zamknij