Mężczyzna na randce: jak dobrać strój do wieku | Zrób wrażenie na kobietach, które szukają mężczyzny

Wiek rządzi się swoimi prawami. Mężczyzna wybierający się na randkę powinien wiedzieć jak dobrać stój do wieku. Garderobę należy dobierać nie tylko biorąc pod uwagę figurę, ale również metrykę. Jeżeli nie chcesz zmieniać swojego wizerunku, każdy to uszanuje. Pamiętaj jednak, że kobieta, z którą umówiłeś się na randkę, zwróci uwagę na Twój strój. Zatem jak ubrać się na randkę, by zrobić na kobiecie jak najlepsze wrażenie i, co najważniejsze, aby była to udana pierwsza randka?

Swobodny styl mężczyzn 20-30 lat

Pierwsza randka samotnego mężczyzny jest dla niego pewnego rodzaju wyzwaniem, gdyż wiąże z nią pewne nadzieje. Mężczyzna w wieku 20 – 30 lat, który umówił się na randkę, może sobie pozwolić na większą swobodę w doborze ubioru, np. założyć dodatek w intensywnym kolorze. Ważne jest by reszta ubrań była stonowana. Hitem ostatnich sezonów w tym przedziale wiekowym są marynarki z łatami na łokciach i w niestandardowych kolorach – fioletowym, niebieskim czy khaki. Kobieta na pewno zwróci uwagę na to, że jej potencjalny partner zna najnowsze trendy w modzie.

  • Rada: Młodym mężczyznom więcej wolno w kwestii mody. Ubierając się na randkę nie można jednak przesadzić. Panowie, którzy chcieliby zrobić wrażenie na kobietach oraz wyróżnić się mogą założyć buty w niestandardowym fasonie lub kolorowe skarpety do prostych butów, np. mokasynów. Jeśli nie chcesz, by dopadł Cię stres na pierwszej randce, strój doda Ci pewności, a  samoocena wzrośnie. Nie przesadź, by kobieta nie pomyślała, ze ma właśnie do czynienia z narcyzemRandka w realu powinna być wyjątkowa. Dotyczy to w równym stopniu zachowania i wyglądu.

W wieku 30-40 lat postaw na klasykę

Panowie w wieku 30 - 40 lat powinni zwracać większą uwagę na jakość ubrań oraz ich fason. Krój wpływa na figurę, a poprzez dobrze skrojoną marynarkę oraz spodnie można ukryć dodatkowe kilogramy. Mężczyźni z tego przedziału wiekowego powinni odejść od pogoni za tym, co modne na rzecz klasyki. Akceptowalną ekstrawagancją może być np. koszula z motywem florystycznym, który obecnie święci tryumfy na pokazach mody. Z taką koszulą dobrze będą się komponowały jednokolorowe, dopasowane spodnie oraz marynarka lub sweter.

  • Rada: Warto postawić na jeden akcent. Jeśli koszula jest kolorowa lub we wzorki, to reszta ubrania powinna być stonowana. Trzeba pamiętać, by dodatki nie przyćmiewały reszty stroju. 

Stonowana elegancja panów 40+

Od panów, którzy chodzą na spotkania po 40-tce wymaga się, by wyglądali dostojniej niż młodsi mężczyźni. Na prywatnych spotkaniach sprawdza się stonowana elegancja. Mężczyźni w tym wieku powinni zwracać szczególną uwagę na jakość każdej części garderoby. W wielu sytuacjach egzamin zdają ubrania z dobrej jakościowo wełny i kaszmiru. Jeśli mężczyzna decyduje się na dodatek, powinien on być utrzymany w dobrym guście. Może to być np. zegarek z wyraźną tarczą lub podszewka w marynarce dopasowana do koloru krawata czy swetra. Będą one stanowiły wyraźny akcent stroju, nie wykraczając przy tym poza kanon.

  • Rada: Nie warto chodząc na spotkania po 40-tce na siłę odmładzać się poprzez strój. Kolorowe elementy warto stosować z umiarem. Klasyczny styl sprawdza się w tym wieku najlepiej. Kobieta w tym wieku doceni, że jej przyszły partner nie próbuje udawać kimś, kim nie jest, czyli mężczyznę młodszego niż jest w rzeczywistości.

W wieku 50+ bądź dostojnym dżentelmenem

Dostojny dżentelmen  to świetny styl dla panów powyżej pięćdziesiątki. Panie doceniają urok dojrzałych mężczyzn. Zatem jeżeli zastanawiasz się jak dobrać strój do wieku, pamiętaj, że mężczyźni w tej kategorii wiekowej bardzo dobrze prezentują się w szarościach, granatach i czerni. Sweter w serek wraz z koszulą stanowią dla nich sprawdzony zestaw. Do tego można dodać kaszkiet i eleganckie buty.

  • Rada: Panowie z grupy 50+ powinni wystrzegać się jeansów. Zdecydowanie lepiej wyglądają na nich spodnie materiałowe – w kant lub z prostą nogawką. Bardzo ważnym elementem stroju będą też buty. Jeśli decydują się na marynarkę, to nie powinna być bardzo dopasowana. Ciekawym dodatkiem do niej będzie podszewka, najlepiej z lnu lub jedwabiu.

 

 

Co pasuje

 

Na co uważać

Czego unikać

20 - 30 lat

·         Swobodny styl

·         Wyraziste dodatki i buty

 

  • Kolory poszczególnych części garderoby

·         Przesady

·         Skórzanych spodni, ćwieków, grubych łańcuchów

30 – 40 lat

·         Klasyka z nutą ekstrawagancji

·         Jakość i fason ubrań

·         Ubrań niedopasowanych do sylwetki

·         Kontrastujących kolorów

40 – 50 lat

·         Stonowana elegancja

·         Ubiór wykonany z dobrej jakości materiałów - wełny, kaszmiru

·         Dodatki – powinny być wysokiej jakości i w dobrym guście, dopasowane do reszty stroju

·         Kolorowej garderoby

·          Ubrań niedopasowanych do sylwetki

50 +

·          Czerń, granat

·          kolory ziemiste lub jasne, najlepiej bez wzorów

·         Sweter w serek

·         Eleganckie buty i skarpety o ton ciemniejsze od koloru obuwia

·         Jeansów

·         Obcisłych ubrań


Tekst przygotowany przez zespół stylistów Mencode.pl - portalu dla mężczyzn interesujących się modą

MenCode.pl to innowacyjny w formie i treści portal dla nowoczesnych oraz stylowych mężczyzn. Zakłada on wykorzystanie narzędzi przydatnych w doborze kompletnej garderoby, takich jak Ubierator „3D” czy porady stylisty. Portal ułatwi panom robienie zakupów i pomoże w dobraniu zestawu ubrań odpowiedniego do okazji czy indywidualnego stylu. 
Komentarze (7)

Mężczyzna na randce: jak dobrać strój do wieku | Zrób wrażenie na kobietach, które szukają mężczyzny - dodaj komentarz
facet; 2018-04-14 08:11:58 
Jak to jak sie ubrac....tak by było widać kieszeń z portfelem. Pańcie na widok kasy miękna.. a jeszzce jak facet zapłaci za darmową wyżekę pańci to jest w niebiosach.
wszystkowiedźma; 2015-11-09 10:16:21 
Zgadzam się z poprzedniczką. Strój dobierają mężczyźni stosownie do wieku i sytuacji. Ważne jest także czy koleś jest wolny czy żonaty. Jeśli randki są ściśle tajne/ poufne i taki mąż wybiera się np. na ryby to przecież w garniturze nie pojedzie bo wzbudziłoby to podejrzenie u kochającej mocno żoneczki. Najlepiej na randki z żonatym to wybrać motel czy hotel bo wówczas można wziąć prysznic ( w międzyczasie poprzeglądać telefoniczne połączenia i wiadomości sms , może nawet portfel ? ? ? ile kasy jest ? ? ? Powyższe jest tak nieprawdopodobne a jednak prawdziwe - po prostu samo życie.
Gosia; 2015-09-12 16:32:20 
Wydaje mi się, że strój powinno się, również dobrać do miejsca, w którym ma się odbyć randka. Inaczej przecież ubierzemy się do klubu, a inaczej do teatru. Ubranie powinno być też dopasowane do stylu i charakteru. Poza tym strój powinien być schludny, świeży i wyprasowany, o czym niestety część panów zapomina. Zdarzało mi się, niestety bywać na randkach z mężczyznami, którzy mieli na sobie przepocone ubranie, była to zatem dla nich pierwsza i ostatnia randka ze mną ;)
; 2014-04-11 06:32:20 
Mężczyzna powinien przygotowywać się swym ubiorem do stroju w którym będzie pochowany. Czy z kobietami też tak jest? Tak, że powinna przy 30 zrzucić kolorowe ciuchy na rzecz ciemniejszych a po 40 w ogóle tylko w czarnym, eleganckim ubraniu chodzić, włosy też skromnie, krótko obcięte i w żadnym wypadku malowanie paznokci po 30?
jdfsjksdfjksdf; 2014-04-11 06:29:14 
Zaraz obok podobny artykuł zatytułowany ,,pierwsza randka. Bądź sobą";)
Pani po 40; 2013-10-13 22:48:33 
Absolutnie nie zgadzam się z tym co tutaj jest napisane, dlaczego pan po 50 nie powinien nosić jeansów? jeśli np dobrze się w nich czuje i wygląda? A co jeśli nie wygląda na swoje 50 lat?
Proszę wybaczyć, ale jeśli na spotkanie ze mną przyszedłby pan w sweterku w serek i w spodniach "w kant" to sorry, ale to byłoby pierwsze i ostatnie spotkanie.
yvonnekrystyna41T9Z9; 2013-02-22 13:18:33 
dlaczego w/w tekst jest w jez.greckim??

Dołącz do nas

* Pola obowiązkowe

Nieprawidłowy adres E-mail
Hasło musi zawierać minimum 6 znaków
Hasło różni się od podanego wcześniej
Podaj datę urodzenia

lub zarejestruj się przez facebooka

Klauzula Informacyjna My Dwoje: 1. Administratorem danych osobowych (ADO), czyli podmiotem decydującym w jaki sposób będą przetwarzane... Twoje dane osobowe jest: Fire Media Interactive Ltd, Kemp House, 152-160 City Road, EC1V 2NX Londyn, Wielka Brytania. 2. ADO wyznaczył Inspektora Danych Osobowych, z którym kontakt jest możliwy pod adresem e-mail [email protected], 3. Twoje dane osobowe są gromadzone i przetwarzane w następujących celach: - realizacji zawartej z Tobą umowy, w tym umożliwienia nam świadczenia usług drogą elektroniczną, - realizowania usług oferowanych przez serwis na podstawie wyrażonej przez ciebie zgody, - w celach podatkowych, rachunkowych i ewentualnych roszczeń i. in.– na podstawie obowiązujących i nałożonych na ADO przepisów prawa oraz do ochrony żywotnych interesów osoby, której danej dotyczą lub innej osoby fizycznej, -celach marketingowych w tym prowadzenie marketingu bezpośredniego, prowadzenia badań i analiz serwisu, między innymi pod kątem jego funkcjonalności, poprawy działania czy też oszacowania głównych zainteresowań i potrzeb użytkowników - na podstawie prawnie uzasadnionego interesu ADO, 4. Twoje dane są przekazywane do zaufanych podmiotów współpracujących z serwisem w ściśle określonych celach. 5. Dane osobowe będą przechowywane przez czas obowiązywania zawartej umowy, a po tym czasie przez okres wymagany obowiązkami nałożonymi na ADO przepisami prawa, tj. obsługi po usługowej, dochodzenia ew. roszczeń w związku z wykonywaniem umowy, w celu wykonania obowiązków wynikających z przepisów prawa, w tym w szczególności podatkowych i rachunkowych oraz w celach prawnie uzasadnionego interesu ADO maksymalnie przez okres 30 lat. 5. Osoba, której dane są przetwarzane w granicach określonych w RODO ma prawo do żądania od administratora dostępu do swoich danych osobowych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, a także przenoszenia danych oraz wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa, a w przypadku wyrażenia dobrowolnej zgody na przetwarzanie danych osobowych – prawo do cofnięcia tej zgody w dowolnym momencie, co nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem, 6. Dane będą wykorzystywane do automatycznego podejmowania decyzji w celu przygotowania wyboru ofert matrymonialnych dopasowanych do kandydata, 7. Dodatkowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności Serwisu.

Napisz do nas

Konsultacje telefoniczne są dostępne w abonamentach +

Pomoc

Kobiece twarze MyDwoje

Zarejestruj się za darmo i przeglądaj dalej

Zarejestruj się

Ogłoszenia matrymonialne - Kobiety:

Ogłoszenia matrymonialne - Mężczyźni:

MyDwoje - krok po kroku

1. Zarejestruj się i wypełnij profil
2. Wypełnij test partnerski
3. Obejrzyj propozycje partnerów
4. Napisz wiadomość
5. Zakochaj się!


Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku!

Nasza strona używa plików cookie w celu personalizowania treści i reklam, zapewnienia funkcji mediów społecznościowych i analizy ruchu na naszej stronie. Udostępniamy również informacje o korzystaniu z naszej strony internetowej naszym zaufanym partnerom. Dzięki cookies możemy dopasować wyświetlaną treść do Twoich preferencji.

Zaakceptuj wszystkie stosowane przez nas pliki cookie lub dokonaj własnych ustawień i zmieniając zakres swojej zgody w ustawienia zaawansowane. Czytaj więcej o ciasteczkach w Polityce prywatności.  Jeżeli korzystasz ze strony, wyrażasz zgodę na stosowanie przez nas plików cookie.


 
zamknij