Udana pierwsza randka - wynik sondaży

  • Podziel się na:
  • Dodaj do facebook.com
  • Dodaj do twitter.com
  • Dodaj do wykop.pl
  • Dodaj do gogole+
  • Dodaj do Linkedin
  • Dodaj do Pinterest

Kto ma szansę na drugie spotkanie?

Udana pierwsza randka
W dzisiejszych czasach modna stała się bezpieczna randka z internetu. Jest to specyficzne spotkanie. Zwykle oprócz zdjęć, przeglądają oferty pań i panów nigdy nie widzieliśmy osoby, z którą się umówiliśmy. Gdy szykujemy się na pierwszą randkę w realu pojawiają się więc realne zagadki. Wyobrażamy sobie jej przebieg. Myślimy o miejscu, atmosferze. Zastanawiamy się jak będzie wyglądać i zachowywać się nasz potencjalny partner. Jak nas przywita, o czym będziemy rozmawiać oraz czy nie złapie nas stres na pierwszej randce? Największe w Polsce internetowe biuro matrymonialne MyDwoje.pl przeanalizowało prawie trzy tysiące odpowiedzi udzielonych w sondażach na temat pierwszych spotkań poza siecią. Jakie zachowania, jaki wygląd nie umkną uwadze pań i panów? Kto zostanie zaproszony do dalszego randkowania? Zobacz jak wygląda udana randka według Użytkowników MyDwoje.pl, przedstawiamy wynik analizy.

Empatia kluczem do sukcesu

Planując spotkanie z osobą poznaną przez internetowe biuro matrymonialne malujemy oczami wyobraźni obraz danej osoby – jaka jest i jak wygląda. Zastanawiamy się, jaka będzie ta randka w realu, jakie będą tematy naszych rozmów, jak będziemy się czuli w towarzystwie kogoś, kogo zobaczymy pierwszy raz w życiu. MyDwoje.pl zapytało swoich użytkowników -

  • „Na co zwracasz uwagę na pierwszym spotkaniu?”.

Odpowiedzi w sondzie udzieliło ponad tysiąc singli. Aż 47% z nich w pierwszej kolejności zwraca uwagę na empatię partnera – to jak dana osoba patrzy i czy potrafi słuchać (24%), oraz na to o czym mówi i w jaki sposób się wypowiada (23%). Panowie cenią empatię jeszcze bardziej, niż panie (22% odpowiedzi pań, 27% odpowiedzi panów). Kobiety zaś swoją uwagę kierują na sposób formułowania myśli i tematykę rozmowy wybraną przez partnera (26% odpowiedzi pań, 16% odpowiedzi mężczyzn). Na kulturę osobistą zagłosowało 18% użytkowników, w tym 22% kobiet i 11% panów. Ponieważ mężczyźni wysoko oceniają atrakcyjny wygląd, również zdecydowanie uważniej będą przyglądali się potencjalnej partnerce – 10% z nich zwróci uwagę na strój (tylko 4% odpowiedzi pań), 8% na uśmiech (4% wskazań pań).

Brak kultury osobistej dyskwalifikuje

Pierwsza randka? Nie daj się zdyskwalifikować! Tysiąc czterystu użytkowników MyDwoje.pl udzieliło odpowiedzi w drugiej sondzie -

  • „Co zniechęci Cię na pierwszej randce?”.

38% z nich odpowiedziało, że brak kultury osobistej jest kryterium, które definitywnie przekreśla chęć kontynuowania znajomości. Erotyczne przechwałki odstraszą na pierwszej randce 23% użytkowników, przy czym panie są na nie bardziej wyczulone - aż 27% ich odpowiedzi, w stosunku do 15% wskazań przez panów. Pierwsza randka to czas, kiedy szczególnie zwracamy uwagę na wygląd. Zaniedbane paznokcie lub włosy zajmują trzecie miejsce „czarnej listy” z 20% wskazań pań i 19% wskazań panów. Niewielkie różnice widoczne są przy kolejnych odpowiedziach z listy. Kobiety nie lubią skąpstwa potencjalnego partnera (10% odpowiedzi, tylko 3% odpowiedzi panów). Podobnie źle mężczyźni reagują tylko na wiadomość o posiadaniu przez kobietę wielu kotów (9% odpowiedzi, przy 1% odpowiedzi pań). Zbyt duża ilość biżuterii na randce zniechęci 4% panów, natomiast 5% pań nie zaakceptuje tatuażu na ciele partnera.

Aby pierwsza randka była udana...

Tylko udana pierwsza randka może zapewnić zaproszenie na drugą randkę. Zatem ważna jest uwaga poświęcona partnerowi podczas spotkania i atrakcyjna prezentacja słowna panów, a w przypadku panów – atrakcyjny wygląd pań. Brak kultury i higieny oraz erotyczne przechwałki definitywnie zaś przekreślą szanse na kolejne spotkania. 
Komentarze (5)

Udana pierwsza randka - wynik sondaży  - dodaj komentarz
Wiktor; 2017-11-23 13:33:50 
Jedna z kobiet proponował zwiazek, ale pod warunkiem, żę bedę spłacał raty jej kredytu bankowego. A inna chciał, bym finasował remont jej domu... to jest prawdziy obraz kobiet.
facet; 2017-11-23 13:30:24 
Pradne...."kobiety nie lubią skąpstwa potencjalnego partnera". czyli co.. szukają sponsora, czy frajera do "wydojenia z kasy"? Niech każdy płaci za siebie.
luksja; 2017-11-18 20:11:40 
jak mężczyzna przychodzi w przepoconej beżowej podkoszulce i zielonkawych spodniach sztruksach "szwedach" i bezustannie przerywa rozmowę wykonując telefony do znajomych ma się wrażenie, że w ogóle mu nie zależy a spotkał się mimochodem idąc na zakupy ..........
MałaMi; 2016-02-13 18:33:12 
Zgadzam się z Moniką. Tyle się o tym mówi, a część mężczyzn uważa, że "taki ich urok" i brak higieny mylą z męskością ;)
Monika; 2015-09-16 00:23:03 
To prawda, wiele zależy od nastawienia i zachowania osoby, z którą umówiliśmy się na randkę. Ale skoro już ktoś idzie na takie spotkanie to powinien starać się wypaść jak najlepiej. Nie ma chyba niczego gorszego niż brak kultury osobistej, nieumiejętność zachowania się przy stole w restauracji. Gdy facet przychodzi z brudnymi paznokciami albo w przepoconej koszuli odbieram to jako brak szacunku do mojej osoby, jakby w ogóle mu nie zależało na tej randce.

Dołącz do nas!
* POLA OBOWIĄZKOWE
e-mail:*
hasło (min. 6 znaków):*
powtórz hasło:*
jestem:*
  kobietą piksel
  mężczyzną
data urodzenia:*
skąd znasz mydwoje.pl:
*Oświadczam, iż zapoznałem się z Regulaminem świadczenia usług oraz Polityką prywatności i je akceptuję.
*Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych w celach marketingowych.
*Zgoda na przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną (powiadomienia dzienne i natychmiastowe). Zgodę można wycofać w każdej chwili.
Wyrażam zgodę na Newsletter z ofertami matrymonialnymi i wydarzeniami dla singli.

lub zarejestruj się przez Facebooka
facebook register

Administratorem danych osobowych jest Katarzyna Bieber, prowadząca działalność gospodarczą pod firmą "My Dwoje" z siedzibą przy ul. Domaniewskiej nr 37 lok. 2.43, Warszawa 02-672, NIP: 9511875187. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie w celu przesyłania oferty marketingowej przez (za uprzednią zgodą) Katarzynę Bieber, prowadząca działalność gospodarczą pod firmą "My Dwoje" z siedzibą przy ul. Domaniewskiej nr 37 lok. 2.43, Warszawa 02-672, NIP: 9511875187. Informacje handlowe są wysyłane drogą elektroniczną w celu realizacji umowy (informacje od administratora danych serwisu, informacje o kompletności profilu oraz kontaktów z innymi użytkownikami portalu). Informujemy, że zebrane dane osobowe nie będą udostępniane, z wyjątkiem podmiotów uprawnionych do tego na podstawie przepisów prawa. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści oraz poprawiania swoich danych osobowych. Zgoda na gromadzenie i przetwarzanie danych może być w każdej chwili odwołana. Zgoda może być również odwołana w zakresie przetwarzania danych na cele marketingowe.

Zadzwoń lub napisz do nas
tel: (22) 201 25 89
fax: (22) 201 25 87


codziennie 11.00 - 23.00
MyDwoje - krok po kroku

powered by WEB interface
Serwis MyDwoje.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.   Akceptuję
zamknij