Udana randka - temat rozmowy, strój i maniery

  • Podziel się na:
  • Dodaj do facebook.com
  • Dodaj do twitter.com
  • Dodaj do wykop.pl
  • Dodaj do gogole+
  • Dodaj do Linkedin
  • Dodaj do Pinterest

MyDwoje.pl radzi co zrobić, aby randka "w realu" była udana

Udana randka
Szykując się na pierwszą randkę wyobrażamy sobie jej przebieg. Myślimy o miejscu, atmosferze. Zastanawiamy się jak będzie wyglądać i zachowywać się nasz potencjalny partner. Jak nas przywita, czy nie złapie nas stres na pierwszej randce oraz o czym będziemy rozmawiać? Internetowe biuro matrymonialne MyDwoje.pl przeprowadziło wśród swoich Użytkowników sondę dotyczącą tematu rozmowy na randce, stroju oraz tego na co zwracamy uwagę na pierwszym spotkaniu. Mając świadomość pewnych mechanizmów mamy szansę, nie tylko na udaną randkę, ale przede wszystkim na głębsze rozumienie sytuacji oraz tego jak wyrażać uczucia.

Oczekiwania wobec randki

Udana pierwsza randka
Jedno jest pewne - ankietowani nie szukają ekstremalnych wrażeń. Kiedy umawiają się na randkę, mają jasno określone oczekiwania na temat tego jak ma wyglądać pierwsza randka w realu. Uwagę zwracają przede wszystkim na to, w jaki sposób druga osoba na nich patrzy i  czy potrafi słuchać. Ponadto ankietowanym zależy na tym, by druga osoba była zainteresowana tym, o czym mówią (24%), aby nie zerkała w zniecierpliwieniu czy znudzeniu na zegarek bądź telefon komórkowy. Single zwracają również uwagę na to, co i w jaki sposób ma do przekazania druga osoba (22%), czyli na oznaki dojrzałości partnera. Silne poczucie własnej wartości sprawia, że pragniemy dzielić się z innymi osobami informacjami o nas, ale jednocześnie mamy szacunek do tego, co chce nam przekazać druga osoba. Potrzeba partnerstwa, a nie relacji nadrzędno-podrzędnych jest jednym z symptomów nowoczesnego myślenia XXI-wiecznego indywiduum. Kobiety szczególną uwagę kierują na sposób formułowania myśli i tematykę rozmowy wybraną przez partnera (26% odpowiedzi pań, 16% odpowiedzi mężczyzn). Na kulturę osobistą zagłosowało 18% użytkowników, w tym 22% kobiet i 11% panów. Ponieważ mężczyźni wysoko oceniają atrakcyjny wygląd, również zdecydowanie uważniej będą przyglądali się potencjalnej partnerce – 10% z nich zwróci uwagę na strój (tylko 4% odpowiedzi pań), 8% na uśmiech (4% wskazań pań) i maniery.

Współcześni single cenią swój czas, cenią siebie, nie chcą więc być ignorowani i w poszukiwania partnera spotykać się z osobą, która nie ma nic ciekawego do przekazania. Chcą móc powiedzieć o pierwszym spotkaniu, że była to udana pierwsza randka. Ankietowani MyDwoje.pl potwierdzili, że rozmowa na pierwszej randce jest dla nich priorytetem. Jednak o czym tak naprawdę chcą rozmawiać? Czy pragną szybkiej prezentacji jak podczas zabawy speed dating? A może odpowiadać na pytania jak w ankiecie CBOS-u?

Rozmowa na pierwszej randce

Udana pierwsza randka

Użytkownicy portalu MyDwoje.pl mają dostęp do wielu informacji w Wizytówkach, a nawet możliwość sprawdzenia wzajemnego dopasowania. Wiele więc o sobie wiedzą jeszcze przed nawiązaniem bezpośredniego kontaktu internetowego, a tym bardziej zanim nastąpi pierwsza randka w realu. Następstwem tego jest brak potrzeby przeprowadzania "rozmowy kwalifikacyjnej" z drugą osobą.

To co jest ważne dla ankietowanych, którzy w poszukiwaniu partnera umawiają się na randki, to pasje i hobby (42%) - temat neutralny, ale jednocześnie osobisty, niewywołujący konfliktów, jak np. polityka, zachowujący dyskrecję wobec zbyt szczegółowych informacji z życia prywatnego. Niezaprzeczalny jest pozytywny wpływ takich tematów na rozwój bliskości między dwojgiem ludzi. Opowiadanie o pasjach podwyższa poczucie własnej wartości, powoduje uczucie dumy, u odbiorcy zaś wywołuje zainteresowanie, przekonanie, że rozmówca realizuje się w życiu, pragnie być szczęśliwy i walczy o to. Szczególnym dla Użytkowników portalu MyDwoje.pl tematem rozmowy jest także zgodność osobowości (10%), wynikająca z wyników Testu Doboru Partnerskiego. Dyskusja nad interpretacją wyników, potwierdzanie ich lub im zaprzeczanie to znakomity pretekst do nawiązania bardziej osobistego kontaktu.  Jedną z najistotniejszych zalet takich tematów jest budowanie poczucia bezpieczeństwa, a w konsekwencji swobody, luzu i ludzkiego ciepła – podstawowych wyznaczników udanej randki.

Odpowiedni strój na randkę

Udana pierwsza randka
Strój niezaprzeczalnie przekazuje informacje o naszych gustach, nastrojach, zamiarach, oczekiwaniach i potrzebach. Ubiór jest manifestacją naszej osobowości, nastroju i priorytetów. Jest jednym z bardzo silnych przekaźników komunikatu niewerbalnego. Zatem jak ubrać się na randkę? Jeśli sylogistycznie połączyć dwa socjobiologiczne stereotypy: jeden, mówiący o tym, że mężczyźni są wzrokowcami i wygląd kobiety jest dla nich niemal najistotniejszy, i drugi, że mężczyźni opanowani są przez żądzę seksu, można byłoby wydedukować, że najlepszym będzie dla kobiety strój seksowny. Użytkownicy portalu MyDwoje.pl obalają ten stereotyp - panowie opowiedzieli się tak jak kobiety za stylem swobodnym, co nie tylko pozwala nie wprowadzać dodatkowych elementów, ale i świadczy o nacisku na przekazywanie przez drugą osobę treści.

Silnie wykreowana przez kulturę indywidualność współczesnego singla sprawia, że docenia on bardziej bliskość, możliwość spędzenia życia z kimś, kto będzie świadkiem jego życia niż krótkotrwałe znajomości nie dające psychicznej satysfakcji. Pierwsza randka to istotny krok w kierunku odnalezienia w swoim życiu radości i szczęścia, dopiero w następnych etapach znajomości ważna będzie zgodność osobowości. Kto powinien ten pierwszy krok zrobić? Oczywiście Ty! A Twoja płeć, zdaniem singli, nie ma tu większego znaczenia.

Brak kultury osobistej dyskwalifikuje

Pierwsza randka? Nie daj się zdyskwalifikować! Tysiąc czterystu użytkowników MyDwoje.pl udzieliło odpowiedzi w drugiej sondzie - „Co zniechęci Cię na pierwszej randce?”.

38% z nich odpowiedziało, że brak kultury osobistej jest kryterium, które definitywnie przekreśla chęć kontynuowania znajomości. Erotyczne przechwałki odstraszą na pierwszej randce 23% użytkowników, przy czym panie są na nie bardziej wyczulone - aż 27% ich odpowiedzi, w stosunku do 15% wskazań przez panów. Pierwsza randka to czas, kiedy szczególnie zwracamy uwagę na wygląd. Zaniedbane paznokcie lub włosy zajmują trzecie miejsce „czarnej listy” z 20% wskazań pań i 19% wskazań panów. Niewielkie różnice widoczne są przy kolejnych odpowiedziach z listy. Kobiety nie lubią skąpstwa potencjalnego partnera (10% odpowiedzi, tylko 3% odpowiedzi panów). Podobnie źle mężczyźni reagują tylko na wiadomość o posiadaniu przez kobietę wielu kotów (9% odpowiedzi, przy 1% odpowiedzi pań). Zbyt duża ilość biżuterii na randce zniechęci 4% panów, natomiast 5% pań nie zaakceptuje tatuażu na ciele partnera.
 
Komentarze (1)

Udana randka - temat rozmowy, strój i maniery  - dodaj komentarz
Iza; 2015-09-13 00:24:15 
Warto nieco się przygotować do randki, zastanowić się, o co chcielibyśmy zapytać drugą osobę, jakie tematy poruszyć. Dobrym miejscem na pierwszą randkę jest na pewno kawiarnia, można wtedy spokojnie porozmawiać. Nie ma chyba nic gorszego niż facet bez wyobraźni. Kobieta przychodzi na randkę, a on pyta – to co będziemy robić, gdzie idziemy? No sorry, ale po czymś takim, już na starcie mężczyzna jest u mnie skreślony.

Dołącz do nas!
* POLA OBOWIĄZKOWE
e-mail:*
hasło (min. 6 znaków):*
powtórz hasło:*
jestem:*
  kobietą piksel
  mężczyzną
data urodzenia:*
skąd znasz mydwoje.pl:
*Oświadczam, iż zapoznałem się z Regulaminem świadczenia usług oraz Polityką prywatności i je akceptuję.
*Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych w celach marketingowych.
*Zgoda na przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną (powiadomienia dzienne i natychmiastowe). Zgodę można wycofać w każdej chwili.
Wyrażam zgodę na Newsletter z ofertami matrymonialnymi i wydarzeniami dla singli.

lub zarejestruj się przez Facebooka
facebook register

Administratorem danych osobowych jest Katarzyna Bieber, prowadząca działalność gospodarczą pod firmą "My Dwoje" z siedzibą przy ul. Domaniewskiej nr 37 lok. 2.43, Warszawa 02-672, NIP: 9511875187. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie w celu przesyłania oferty marketingowej. Informacje handlowe są wysyłane drogą elektroniczną w celu realizacji umowy (informacje od administratora danych serwisu, informacje o kompletności profilu oraz kontaktów z innymi użytkownikami portalu). Informujemy, że zebrane dane osobowe nie będą udostępniane, z wyjątkiem podmiotów uprawnionych do tego na podstawie przepisów prawa. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści oraz poprawiania swoich danych osobowych po zalogowaniu w zakładce Ustawienia/Ustawienia-prywatności. Zgoda na gromadzenie i przetwarzanie danych może być w każdej chwili odwołana. Zgoda może być również odwołana w zakresie przetwarzania danych na cele marketingowe.

Zadzwoń lub napisz do nas
tel: (22) 201 25 89
fax: (22) 201 25 87


codziennie 11.00 - 23.00
MyDwoje - krok po kroku

powered by WEB interface
Serwis MyDwoje.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.   Akceptuję
zamknij