Wyjątkowa randka czy randki na co dzień, pokonaj stres na randce. | Pierwsza randka bezstresowo - przygotuj się z nami!

Pierwsza randka przed Tobą. To już – po kilku wiadomościach w Internecie i rozmowach przez telefon czas na pierwsze nieśmiałe randki. Przed wami wspaniały wieczór – randka w realu, musisz się do niej dobrze przygotować. Jeśli boisz się, że „zje” cię stres na pierwszej randce, przygotowania muszą być nieco obszerniejsze, niż tylko wybór stroju i restauracji.

Emocje i stres pierwszej randki

To zupełnie naturalne, że odczuwasz nieśmiałość i zdenerwowanie na pierwszym spotkaniu. W końcu czujesz zapach miłości, a to spotkanie może zaważyć na całej twojej przyszłości! Co więcej, nawet, jeśli starasz się podejść do sprawy zdroworozsądkowo (czyli wiesz, że nie musi to być „ten jeden” albo „ta jedyna”) to i tak masz prawo czuć zdenerwowanie, chcesz, aby mimo wszystko, była to udana pierwsza randka. Wiele osób przyznaje, że przed pierwszą randką czuje się jak przed ważnym egzaminem, można przecież uznać, że jest to randka w ciemno. Niestety, stres jest tak wielki, że działa już przed samym spotkaniem – tak było w przypadku Anny.

- Karola poznałam w sieci, przez portal randkowy. Wydawał mi się wyśniony, cudowny. Kiedy w końcu umówiliśmy się na spotkanie, odległe w czasie o kilka dni, byłam najszczęśliwszą osobą na świecie. W końcu przyszła jednak sobota – dzień spotkania – i nerwy zaczynały mnie dosłownie pożerać. Wyobrażałam sobie, jak się ośmieszam, jak on patrzy na mnie, jak na wariatkę, jak robię nietakt za nietaktem. Zadzwoniłam do niego i powiedziałam: „Hej, wybacz, ale coś mi wypadło, niestety dzisiaj nie dam rady”. Ku mojemu zdumieniu on odpowiedział: „Ok, ale chciałbym ci tylko powiedzieć, że jeśli tak naprawdę po prostu szalenie się denerwujesz, to ja mam dokładnie to samo”. Roześmiałam się i poszłam na randkę, która okazała się cudowna. Ale gdyby on odpowiedział po prostu: „W porządku, rozumiem – innym razem”, to ominęłoby mnie zakochanie i dzisiaj nie wybierałabym ślubnych zaproszeń. A to wszystko przez zwykłą nieśmiałość i stres na pierwszej randce!

Nie daj się stresowi w miłości

By nie dać się stresowi na pierwszej randce, musisz zadziałać już przed nią i wyeliminować błędy na randce. Oto nasze wskazówki:

  • Zaplanuj wszystko znacznie wcześnie. Jeśli obmyślasz jak ubrać się na randkę? Nie zostawiaj wyboru ubrania na dzień spotkania. Przygotuj wszystko wcześniej, skontroluj szczegóły (jak chociażby posiadanie całych rajstop czy pończoch albo czystej koszuli). Wybierz strój, w którym będziesz czuł(a) się elegancko oraz komfortowo – to bardzo ważne! Sukienka, w którą się dosłownie „wbijesz” albo za duża koszula sprawią, że przez całą randkę będziesz czuł(a) się źle.
  • Wybierz znane sobie miejsc. Jednym ze sposobów, by okiełznać emocje pierwszego spotkania, jest umówienie się w miejscu, które dobrze znasz. Jeśli wejdziesz do nowej restauracji i zaczniesz nieporadnie się rozglądać, możesz poczuć silne zdenerwowanie. Znane już miejsce będzie wydawało się znacznie bardziej przyjazne – a to o jeden powód do stresu mniej.
  • Stosuj techniki relaksacyjne. Przed samą randką zjada cię trema? Puść głośno swoją ulubioną muzykę. Wypij lampkę wina. Weź głęboki oddech, jeśli chcesz – zatańcz. Włącz sobie odcinek ulubionego serialu albo kabaretu. Zadzwoń do przyjaciółki i poproś, żeby opowiedziała ci dowcip albo zwyczajnie poplotkuj albo podjedź pogadać do kolegi. Rób to, co lubisz, by się rozluźnić.
  • Przestań ją lub jego idealizować. On lub ona jest tak idealny(a), że aż cię to onieśmiela? Przestań wyobrażać sobie ją lub jego jako… boga. Zamiast tego, wyobraź sobie go w śmiesznej sytuacji – chociażby takiej, gdy… siedzi na toalecie. Od razu lepiej, prawda? To taki sam człowiek, jak każdy – i tak samo denerwuje się przed randką, bo chce przed tobą wypaść jak najlepiej i tak samo, jak Ty może popełniać błędy na randce.
  •  Uświadom sobie, że on/ona nie jest egzaminatorem. Wiele osób, które odczuwają stres przed pierwszym spotkaniem z nowo poznanym partnerem, bardzo obawiają się negatywnej oceny. Wyobrażają sobie, jak ta druga osoba nieustannie nas obserwuje, notując w głowie każde potknięcie. Z takim podejściem trudno pójść na randkę bez stresu. Spróbuj inaczej. Pamiętaj, że jesteś świetną osobą, wartościową i atrakcyjną. W związku z tym ta druga osoba boi się dokładnie tego samego – a przecież nie ma czego, bo masz zamiast się dobrze bawić, a nie oceniać. Teraz odwróć sytuację – on lub ona też nie ma ochoty na bawienie się w egzamin, równie mocno odczuwa emocje pierwszego spotkania.
  •  Stwórz sobie „awaryjne wyjście”. Jeśli denerwujesz się, że pierwsze Tête-à-Tête nie wypali, a ty będziesz musiał(a) męczyć się przez cały wieczór (niestety, tak się czasem zdarza), umów się z przyjaciółką lub przyjacielem na „nagły telefon”. Twój towarzyszy zapewne i tak zda sobie sprawę, że to może nie być prawdziwy powód twojego wyjścia – jeśli jednak zupełnie do siebie nie pasujecie, nie będzie to miało większego znaczenia dla żadnego z was.

Podejdź do randki na luzie

Jeśli rzeczą, której obawiasz się najbardziej, jest twój brak umiejętności podtrzymania rozmowy w sytuacji stresującej (czyli mówiąc inaczej, zupełnie się blokujesz), wybierz inne miejsce spotkania, niż restauracja – takie, w którym będziecie mogli się zająć czymś dodatkowym, oprócz rozmowy. Może być to na przykład pójście do kina, a potem na kolację (jednocześnie stworzy wam to pretekst do rozmowy), albo udanie się do kręgielni czy na bilard.

Pamiętaj, że spotykasz się dla przyjemności – i powtarzaj to sobie wtedy, kiedy poczujesz zdenerwowanie. Niekoniecznie nastawiaj się na to, że będzie to spotkanie, na którym poznasz miłość swojego życia, albo twoja „ostatnia szansa”, ale też nie traktuj go jak najbardziej strasznego wydarzenia w twoim życiu. Powodzenia!

Tematy, by randka przebiegła bezstresowo

O czym rozmawiać na randce? Jakie są dobre i bezpieczne tematy do rozmowy na randce? Pasje i Hobby oraz marzenia i plany to najlepsze tematy rozmowy na pierwszej randce. Tak uważa ponad 50 % Singli.

O czym rozmawiać na randce?

Umawianie się przez internet to dziś najczęstszy sposób poznawania nowej miłości. Znalazłeś na MyDwoje kogoś z kim chcesz się spotkać? Jak powinna wyglądać pierwsza rozmowa na randce w realu? Czy są tematy o których lepiej nie mówić na początku znajomości? Jakich tematów unikać w rozmowie? Czy jeśli nie mówimy o swoich problemach, to budujemy nowy związek na kłamstwie? Czy to manipulacja? Zapraszamy także do obejrzenia innych rozmów z cyklu MyDwoje na randce.

Udana randka według Użytkowników MyDwoje.pl
Kiedy pierwsza randkaCzytaj również: 
Komentarze (3)

Wyjątkowa randka czy randki na co dzień, pokonaj stres na randce. | Pierwsza randka bezstresowo - przygotuj się z nami! - dodaj komentarz
wakacyjna hostessa; 2023-01-07 17:56:33 
Ja na swojej pierwszej randce wypadłam poniżej oczekiwań mojego chłopaka, ale go potem za to przeprosiłam :)
ania; 2016-07-21 22:37:08 
pierwsza randka potrafi byc super stresujaca, co jest niesamowicie ciezkie. ja zawsze sie boje ze bede sie jakac, jak sie stresuje to zaczynam dukac i nie wiem co mam mowic :P polecam tabletke przed spotkaniem, bo leciutko odstresowuje i mozna normalnie rozmawiac
inka; 2015-09-15 08:52:20 
Najlepiej podejść do randki na luzie. Oczywiście należy się odpowiednio ubrać itd., ale wybierając się na nią, lepiej pomyśleć, iż idzie się na zwykłe spotkanie np. z kolegą czy z koleżanką. Jeśli się nie uda to trudno, będą kolejne. Lepiej nie nastawiać się, że od tego spotkania wszystko zależy, bo stres będzie jeszcze silniejszy. Warto też umówić się w takim miejscu, w którym będziemy czuli się swobodnie.

Dołącz do nas

* Pola obowiązkowe

Nieprawidłowy adres E-mail
Hasło musi zawierać minimum 6 znaków
Hasło różni się od podanego wcześniej
Podaj datę urodzenia

lub zarejestruj się przez facebooka

Klauzula Informacyjna My Dwoje: 1. Administratorem danych osobowych (ADO), czyli podmiotem decydującym w jaki sposób będą przetwarzane... Twoje dane osobowe jest: Fire Media Interactive Ltd, Kemp House, 152-160 City Road, EC1V 2NX Londyn, Wielka Brytania. 2. ADO wyznaczył Inspektora Danych Osobowych, z którym kontakt jest możliwy pod adresem e-mail [email protected], 3. Twoje dane osobowe są gromadzone i przetwarzane w następujących celach: - realizacji zawartej z Tobą umowy, w tym umożliwienia nam świadczenia usług drogą elektroniczną, - realizowania usług oferowanych przez serwis na podstawie wyrażonej przez ciebie zgody, - w celach podatkowych, rachunkowych i ewentualnych roszczeń i. in.– na podstawie obowiązujących i nałożonych na ADO przepisów prawa oraz do ochrony żywotnych interesów osoby, której danej dotyczą lub innej osoby fizycznej, -celach marketingowych w tym prowadzenie marketingu bezpośredniego, prowadzenia badań i analiz serwisu, między innymi pod kątem jego funkcjonalności, poprawy działania czy też oszacowania głównych zainteresowań i potrzeb użytkowników - na podstawie prawnie uzasadnionego interesu ADO, 4. Twoje dane są przekazywane do zaufanych podmiotów współpracujących z serwisem w ściśle określonych celach. 5. Dane osobowe będą przechowywane przez czas obowiązywania zawartej umowy, a po tym czasie przez okres wymagany obowiązkami nałożonymi na ADO przepisami prawa, tj. obsługi po usługowej, dochodzenia ew. roszczeń w związku z wykonywaniem umowy, w celu wykonania obowiązków wynikających z przepisów prawa, w tym w szczególności podatkowych i rachunkowych oraz w celach prawnie uzasadnionego interesu ADO maksymalnie przez okres 30 lat. 5. Osoba, której dane są przetwarzane w granicach określonych w RODO ma prawo do żądania od administratora dostępu do swoich danych osobowych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, a także przenoszenia danych oraz wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa, a w przypadku wyrażenia dobrowolnej zgody na przetwarzanie danych osobowych – prawo do cofnięcia tej zgody w dowolnym momencie, co nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem, 6. Dane będą wykorzystywane do automatycznego podejmowania decyzji w celu przygotowania wyboru ofert matrymonialnych dopasowanych do kandydata, 7. Dodatkowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności Serwisu.

Napisz do nas

Konsultacje telefoniczne są dostępne w abonamentach +

Pomoc

Kobiece twarze MyDwoje

Zarejestruj się za darmo i przeglądaj dalej

Zarejestruj się

Ogłoszenia matrymonialne - Kobiety:

Ogłoszenia matrymonialne - Mężczyźni:

MyDwoje - krok po kroku

1. Zarejestruj się i wypełnij profil
2. Wypełnij test partnerski
3. Obejrzyj propozycje partnerów
4. Napisz wiadomość
5. Zakochaj się!


Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku!

Nasza strona używa plików cookie w celu personalizowania treści i reklam, zapewnienia funkcji mediów społecznościowych i analizy ruchu na naszej stronie. Udostępniamy również informacje o korzystaniu z naszej strony internetowej naszym zaufanym partnerom. Dzięki cookies możemy dopasować wyświetlaną treść do Twoich preferencji.

Zaakceptuj wszystkie stosowane przez nas pliki cookie lub dokonaj własnych ustawień i zmieniając zakres swojej zgody w ustawienia zaawansowane. Czytaj więcej o ciasteczkach w Polityce prywatności.  Jeżeli korzystasz ze strony, wyrażasz zgodę na stosowanie przez nas plików cookie.


 
zamknij