Udana randka - temat rozmowy, strój i maniery | MyDwoje.pl radzi co zrobić, aby randka "w realu" była udana

Szykując się na pierwszą randkę wyobrażamy sobie jej przebieg. Myślimy o miejscu, atmosferze. Zastanawiamy się jak będzie wyglądać i zachowywać się nasz potencjalny partner. Jak nas przywita, czy nie złapie nas stres na pierwszej randce oraz o czym będziemy rozmawiać? Internetowe biuro matrymonialne MyDwoje.pl przeprowadziło wśród swoich Użytkowników sondę dotyczącą tematu rozmowy na randce, stroju oraz tego na co zwracamy uwagę na pierwszym spotkaniu. Mając świadomość pewnych mechanizmów mamy szansę, nie tylko na udaną randkę, ale przede wszystkim na głębsze rozumienie sytuacji oraz tego jak wyrażać uczucia.

Oczekiwania wobec randki

Udana pierwsza randka
Jedno jest pewne - ankietowani nie szukają ekstremalnych wrażeń. Kiedy umawiają się na randkę, mają jasno określone oczekiwania na temat tego jak ma wyglądać pierwsza randka w realu. Uwagę zwracają przede wszystkim na to, w jaki sposób druga osoba na nich patrzy i  czy potrafi słuchać. Ponadto ankietowanym zależy na tym, by druga osoba była zainteresowana tym, o czym mówią (24%), aby nie zerkała w zniecierpliwieniu czy znudzeniu na zegarek bądź telefon komórkowy. Single zwracają również uwagę na to, co i w jaki sposób ma do przekazania druga osoba (22%), czyli na oznaki dojrzałości partnera. Silne poczucie własnej wartości sprawia, że pragniemy dzielić się z innymi osobami informacjami o nas, ale jednocześnie mamy szacunek do tego, co chce nam przekazać druga osoba. Potrzeba partnerstwa, a nie relacji nadrzędno-podrzędnych jest jednym z symptomów nowoczesnego myślenia XXI-wiecznego indywiduum. Kobiety szczególną uwagę kierują na sposób formułowania myśli i tematykę rozmowy wybraną przez partnera (26% odpowiedzi pań, 16% odpowiedzi mężczyzn). Na kulturę osobistą zagłosowało 18% użytkowników, w tym 22% kobiet i 11% panów. Ponieważ mężczyźni wysoko oceniają atrakcyjny wygląd, również zdecydowanie uważniej będą przyglądali się potencjalnej partnerce – 10% z nich zwróci uwagę na strój (tylko 4% odpowiedzi pań), 8% na uśmiech (4% wskazań pań) i maniery.

Współcześni single cenią swój czas, cenią siebie, nie chcą więc być ignorowani i w poszukiwania partnera spotykać się z osobą, która nie ma nic ciekawego do przekazania. Chcą móc powiedzieć o pierwszym spotkaniu, że była to udana pierwsza randka. Ankietowani MyDwoje.pl potwierdzili, że rozmowa na pierwszej randce jest dla nich priorytetem. Jednak o czym tak naprawdę chcą rozmawiać? Czy pragną szybkiej prezentacji jak podczas zabawy speed dating? A może odpowiadać na pytania jak w ankiecie CBOS-u?

Rozmowa na pierwszej randce

Udana pierwsza randka

Użytkownicy portalu MyDwoje.pl mają dostęp do wielu informacji w Wizytówkach, a nawet możliwość sprawdzenia wzajemnego dopasowania. Wiele więc o sobie wiedzą jeszcze przed nawiązaniem bezpośredniego kontaktu internetowego, a tym bardziej zanim nastąpi pierwsza randka w realu. Następstwem tego jest brak potrzeby przeprowadzania "rozmowy kwalifikacyjnej" z drugą osobą.

To co jest ważne dla ankietowanych, którzy w poszukiwaniu partnera umawiają się na randki, to pasje i hobby (42%) - temat neutralny, ale jednocześnie osobisty, niewywołujący konfliktów, jak np. polityka, zachowujący dyskrecję wobec zbyt szczegółowych informacji z życia prywatnego. Niezaprzeczalny jest pozytywny wpływ takich tematów na rozwój bliskości między dwojgiem ludzi. Opowiadanie o pasjach podwyższa poczucie własnej wartości, powoduje uczucie dumy, u odbiorcy zaś wywołuje zainteresowanie, przekonanie, że rozmówca realizuje się w życiu, pragnie być szczęśliwy i walczy o to. Szczególnym dla Użytkowników portalu MyDwoje.pl tematem rozmowy jest także zgodność osobowości (10%), wynikająca z wyników Testu Doboru Partnerskiego. Dyskusja nad interpretacją wyników, potwierdzanie ich lub im zaprzeczanie to znakomity pretekst do nawiązania bardziej osobistego kontaktu.  Jedną z najistotniejszych zalet takich tematów jest budowanie poczucia bezpieczeństwa, a w konsekwencji swobody, luzu i ludzkiego ciepła – podstawowych wyznaczników udanej randki.

Odpowiedni strój na randkę

Udana pierwsza randka
Strój niezaprzeczalnie przekazuje informacje o naszych gustach, nastrojach, zamiarach, oczekiwaniach i potrzebach. Ubiór jest manifestacją naszej osobowości, nastroju i priorytetów. Jest jednym z bardzo silnych przekaźników komunikatu niewerbalnego. Zatem jak ubrać się na randkę? Jeśli sylogistycznie połączyć dwa socjobiologiczne stereotypy: jeden, mówiący o tym, że mężczyźni są wzrokowcami i wygląd kobiety jest dla nich niemal najistotniejszy, i drugi, że mężczyźni opanowani są przez żądzę seksu, można byłoby wydedukować, że najlepszym będzie dla kobiety strój seksowny. Użytkownicy portalu MyDwoje.pl obalają ten stereotyp - panowie opowiedzieli się tak jak kobiety za stylem swobodnym, co nie tylko pozwala nie wprowadzać dodatkowych elementów, ale i świadczy o nacisku na przekazywanie przez drugą osobę treści.

Silnie wykreowana przez kulturę indywidualność współczesnego singla sprawia, że docenia on bardziej bliskość, możliwość spędzenia życia z kimś, kto będzie świadkiem jego życia niż krótkotrwałe znajomości nie dające psychicznej satysfakcji. Pierwsza randka to istotny krok w kierunku odnalezienia w swoim życiu radości i szczęścia, dopiero w następnych etapach znajomości ważna będzie zgodność osobowości. Kto powinien ten pierwszy krok zrobić? Oczywiście Ty! A Twoja płeć, zdaniem singli, nie ma tu większego znaczenia.

Brak kultury osobistej dyskwalifikuje

Pierwsza randka? Nie daj się zdyskwalifikować! Tysiąc czterystu użytkowników MyDwoje.pl udzieliło odpowiedzi w drugiej sondzie - „Co zniechęci Cię na pierwszej randce?”.

38% z nich odpowiedziało, że brak kultury osobistej jest kryterium, które definitywnie przekreśla chęć kontynuowania znajomości. Erotyczne przechwałki odstraszą na pierwszej randce 23% użytkowników, przy czym panie są na nie bardziej wyczulone - aż 27% ich odpowiedzi, w stosunku do 15% wskazań przez panów. Pierwsza randka to czas, kiedy szczególnie zwracamy uwagę na wygląd. Zaniedbane paznokcie lub włosy zajmują trzecie miejsce „czarnej listy” z 20% wskazań pań i 19% wskazań panów. Niewielkie różnice widoczne są przy kolejnych odpowiedziach z listy. Kobiety nie lubią skąpstwa potencjalnego partnera (10% odpowiedzi, tylko 3% odpowiedzi panów). Podobnie źle mężczyźni reagują tylko na wiadomość o posiadaniu przez kobietę wielu kotów (9% odpowiedzi, przy 1% odpowiedzi pań). Zbyt duża ilość biżuterii na randce zniechęci 4% panów, natomiast 5% pań nie zaakceptuje tatuażu na ciele partnera.
 
Komentarze (2)

Udana randka - temat rozmowy, strój i maniery | MyDwoje.pl radzi co zrobić, aby randka
Marek; 2018-10-06 09:17:33 
komentarz usunięty przez moderatora
Iza; 2015-09-13 00:24:15 
Warto nieco się przygotować do randki, zastanowić się, o co chcielibyśmy zapytać drugą osobę, jakie tematy poruszyć. Dobrym miejscem na pierwszą randkę jest na pewno kawiarnia, można wtedy spokojnie porozmawiać. Nie ma chyba nic gorszego niż facet bez wyobraźni. Kobieta przychodzi na randkę, a on pyta – to co będziemy robić, gdzie idziemy? No sorry, ale po czymś takim, już na starcie mężczyzna jest u mnie skreślony.

Dołącz do nas

* Pola obowiązkowe

Nieprawidłowy adres E-mail
Hasło musi zawierać minimum 6 znaków
Hasło różni się od podanego wcześniej
Podaj datę urodzenia

lub zarejestruj się przez facebooka

Klauzula Informacyjna My Dwoje: 1. Administratorem danych osobowych (ADO), czyli podmiotem decydującym w jaki sposób będą przetwarzane... Twoje dane osobowe jest: Fire Media Interactive Ltd, Kemp House, 152-160 City Road, EC1V 2NX Londyn, Wielka Brytania. 2. ADO wyznaczył Inspektora Danych Osobowych, z którym kontakt jest możliwy pod adresem e-mail [email protected], 3. Twoje dane osobowe są gromadzone i przetwarzane w następujących celach: - realizacji zawartej z Tobą umowy, w tym umożliwienia nam świadczenia usług drogą elektroniczną, - realizowania usług oferowanych przez serwis na podstawie wyrażonej przez ciebie zgody, - w celach podatkowych, rachunkowych i ewentualnych roszczeń i. in.– na podstawie obowiązujących i nałożonych na ADO przepisów prawa oraz do ochrony żywotnych interesów osoby, której danej dotyczą lub innej osoby fizycznej, -celach marketingowych w tym prowadzenie marketingu bezpośredniego, prowadzenia badań i analiz serwisu, między innymi pod kątem jego funkcjonalności, poprawy działania czy też oszacowania głównych zainteresowań i potrzeb użytkowników - na podstawie prawnie uzasadnionego interesu ADO, 4. Twoje dane są przekazywane do zaufanych podmiotów współpracujących z serwisem w ściśle określonych celach. 5. Dane osobowe będą przechowywane przez czas obowiązywania zawartej umowy, a po tym czasie przez okres wymagany obowiązkami nałożonymi na ADO przepisami prawa, tj. obsługi po usługowej, dochodzenia ew. roszczeń w związku z wykonywaniem umowy, w celu wykonania obowiązków wynikających z przepisów prawa, w tym w szczególności podatkowych i rachunkowych oraz w celach prawnie uzasadnionego interesu ADO maksymalnie przez okres 30 lat. 5. Osoba, której dane są przetwarzane w granicach określonych w RODO ma prawo do żądania od administratora dostępu do swoich danych osobowych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, a także przenoszenia danych oraz wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa, a w przypadku wyrażenia dobrowolnej zgody na przetwarzanie danych osobowych – prawo do cofnięcia tej zgody w dowolnym momencie, co nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem, 6. Dane będą wykorzystywane do automatycznego podejmowania decyzji w celu przygotowania wyboru ofert matrymonialnych dopasowanych do kandydata, 7. Dodatkowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności Serwisu.

Napisz do nas

Konsultacje telefoniczne są dostępne w abonamentach +

Pomoc

Kobiece twarze MyDwoje

Zarejestruj się za darmo i przeglądaj dalej

Zarejestruj się

Ogłoszenia matrymonialne - Kobiety:

Ogłoszenia matrymonialne - Mężczyźni:

MyDwoje - krok po kroku

1. Zarejestruj się i wypełnij profil
2. Wypełnij test partnerski
3. Obejrzyj propozycje partnerów
4. Napisz wiadomość
5. Zakochaj się!


Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku!

Nasza strona używa plików cookie w celu personalizowania treści i reklam, zapewnienia funkcji mediów społecznościowych i analizy ruchu na naszej stronie. Udostępniamy również informacje o korzystaniu z naszej strony internetowej naszym zaufanym partnerom. Dzięki cookies możemy dopasować wyświetlaną treść do Twoich preferencji.

Zaakceptuj wszystkie stosowane przez nas pliki cookie lub dokonaj własnych ustawień i zmieniając zakres swojej zgody w ustawienia zaawansowane. Czytaj więcej o ciasteczkach w Polityce prywatności.  Jeżeli korzystasz ze strony, wyrażasz zgodę na stosowanie przez nas plików cookie.


 
zamknij