Jak napisać pierwszy SMS do dziewczyny? | Zanim wyślesz pierwszy SMS - czego unikać, jak postępować?

Pierwszy e-mail, pierwsza wiadomość przez sieć już za Wami, wymieniliście się numerami telefonów – to świetna wiadomość, bo nawiązała się między Wami bliższa więź. Być może to początek Waszego związku. Może Cię jednak najść cała masa wątpliwości. Uściślając, chodzi o… smsy. Wiele ułatwiają, są bardzo wygodne i często darmowe, ale czasem mogą wiele zepsuć. Zwykle Marsjanie i Wenusjanki w pierwszej fazie znajomości chcą się zaprezentować z jak najlepszej strony, dlatego pierwszy sms powinien stworzyć miłe wrażenie. Podpowiadamy czego unikać podczas pisania smsów.

Gdy związek zaczyna się od smsów

Wiadomości tekstowe są niezwykle ważne na początku znajomości. Nieumiejętny dobór treści, pory czy formy zwłaszcza w pierwszym smsie może nas przedstawić w świetle, w jakim zdecydowanie nie chcielibyśmy się pojawić. Warto też podkreślić, że fakt braku kontaktu „twarzą w twarz” powoduje, że stajemy się odważniejsi – czasem jednak może to zadziałać na naszą niekorzyść. Dlatego właśnie warto zapoznać się z kilkoma najważniejszymi zasadami smsowego randkowania, przed wysłaniem pierwszej wiadomości do dziewczyny lub chłopaka.

Nie przesadź z żartami

Oczywiście to wspaniale, że masz poczucie humoru – wiele badań dowodzi, że jest to cecha najbardziej pożądana wśród potencjalnych, przyszłych partnerów. Jeśli jednak preferujesz specyficzne żarty – np. czarny humor, zachowaj dowcipy na później, kiedy będziecie już znali się znacznie lepiej. Pamiętaj, że to dopiero początek znajomości i w pierwszym smsie jest to niestosowne, bo łatwo zranić uczucia ukochanej. Pamiętaj też, że pisząc coś, co ma być odebrane jako żart, powinnaś/powinieneś wstawić odpowiednie Emotikony, Emoty, Buźki, Uśmieszki – czyli charakterystyczne uśmieszki stworzone ze znaków interpunkcyjnych. Zupełnie inaczej będzie wyglądała wiadomość: „Zaczynam się ciebie bać” niż „Zaczynam się ciebie bać ;-)”.

Uważaj na ortografię

Jeśli ortografia nie stanowi dla Ciebie żadnego problemu, automatycznie będziesz pisał/pisała dobrze. Gdy jednak wiesz, że czasem popełniasz błędy – lepiej użyj innego słowa niż to, do którego masz wątpliwości. Nawet, jeśli wszyscy Twoi znajomi wiedzą, że piszesz z błędami i dla wszystkich jest to zabawne, Twoja sympatia z Internetu może uznać, iż nie jest to wcale śmieszne, a wręcz znacznie obniżające opinię o Twoim intelekcie. Poza tym, nawet najbardziej wzruszający, romantyczny pierwszy sms, pierwsza wiadomość bardzo tracą na swojej wartości, gdy w ich treści znajdziemy „kwiatek” typu: „jesteś przesłotka”. Pisz do partnera poprawnie i uwierz, że to ma duże znaczenie.

Wysyłanie smsów to nie rozmowa 

Komunikacja smsowa jest zupełnie inna, niż prowadzenie rozmowy telefonicznej. Po pierwsze, pozbawiona jest tonu, emocjonalnego zabarwienia płynącego z naszego głosu – można zatem pewne rzeczy odczytać inaczej, niż rozmówca. Jeśli on/ona zapyta Cię, czy „nie przeszkadza”, odpowiedź „nie” to za mało – choć w „zwykłej rozmowie” wystarczyłaby. Tutaj zostanie odebrana raczej jako brak chęci do podtrzymania dialogu, zdawkowe odpowiadanie „dla konieczności” – nawet, jeśli tak nie jest. Oczywiście działa to inaczej, gdy pyta nas o to samo brat czy siostra bądź już dłużej znasz ukochaną. Ale w przypadku pierwszych smsów potencjalnej pary trzeba pamiętać, że takie pytania to raczej „zaczepka” do rozmowy. I zwykłe „nie” to naprawdę za mało.

Nie zasypuj smsami

O przewadze jakości nad ilością można mówić w wielu aspektach – ten nie jest wyjątkiem. Na szczególną uwagę zasługuje „zasypywanie” drugiej osoby smsami. To nie jest nie tylko niewygodne (w adresacie pojawiają się uczucia chęci odwzajemnienia wiadomości, ale nie zawsze ma na to czas), co dodatkowo – stawiające nas w świetle osoby trochę… zdesperowanej. Należy zatem zwyczajnie poczekać na odpowiedź, a jeśli nie przyjdzie – to weźmy pod uwagę fakt, że może nasz potencjalny partner nie wziął telefonu/prowadzi samochód/rozmawia z kimś itp. Opcja, że nie ma ochoty odpowiedzieć, jest najmniej prawdopodobna – przecież właśnie po to wymieniliście się numerami, by się z sobą kontaktować i zapewne wkrótce dostaniesz wyczekaną pierwszą wiadomość.

Ceń samego siebie

Jednym z często popełnianych błędów, jakich dopuszczamy się w smsowej korespondencji, jest umniejszanie swojej wartości. Przejawia się to w niepozornych wypowiedziach, „Przepraszam, że zawracam ci głowę” albo „Pewnie masz mnie już dość albo jesteś zajęta” – jeśli zależy nam na postawieniu się w dobrym świetle, musimy unikać takich wyrażeń. W przeciwnym ta druga osoba uzna nas za zakompleksioną, spragnioną pocieszenia, dobrych słów. A to przecież nie o to chodzi. Jeśli zastanawiasz się, czy przypadkiem nie przeszkadzasz, bo na przykład przychodzące smsy są zdawkowe i inne, niż zawsze, spytaj wprost: „Może jesteś zajęty/a? Jeśli tak, to śmiało powiedz, nie urazisz mnie”. Podobne słowa, ale stwarzają zupełnie inne wrażenie o nas samych.

Uczucia wyznawaj osobiście

Dlaczego coraz częściej dochodzi do tak kontrowersyjnych sytuacji, jak zerwanie znajomości przez sms? Albo wyznanie swojego uczucia w ten sposób? Z punktu widzenia psychologii powód jest dosyć prosty. Kontakt bezpośredni jest w tym kontekście bardzo trudny. Konieczność wypowiedzenia wartościowych dla nas (albo trudnych) słów jest dużym wyzwaniem. Reakcja jest natychmiastowa, musimy się z nią zmierzyć „twarzą w twarz”, wypowiedzieć na głos poważne słowa – co nie jest proste. Wiadomości tekstowe czyli smsy zwalniają z tych wszystkich psychicznych obciążeń. Możemy się przygotować, dobrać słowa, nie musimy patrzeć w oczy rozmówcy – ot, kliknięcie i jest po sprawie. Niestety, wyznawanie uczucia przez smsy to wielki błąd, nie należy tego napisać w takiej formie. Czym innym jest stwierdzenie: „Świetnie się dzisiaj bawiłam/bawiłem. Tak zapowiada się cudowna znajomość” – co oczywiście jest jak najbardziej pożądane, a czym innymi: „Muszę ci coś wyznać. Chyba się w tobie zakochuję…”. Takie słowa mówimy tylko i wyłącznie osobiście. Po pierwsze – wynika to z szacunku do drugiej osoby, po drugie – unikniemy sytuacji, gdy druga osoba czyta tę wiadomość w zupełnie innych okolicznościach i nastroju, niż my.

 

 

 
Komentarze (3)

Jak napisać pierwszy SMS do dziewczyny? | Zanim wyślesz pierwszy SMS - czego unikać, jak postępować? - dodaj komentarz
; 2018-05-06 22:02:38 
Pierwszy SMS powinien być taki: "Uprzedzam panią, że nie jestem sponsorem"
Prawda; 2015-11-09 09:13:37 
komentarz usunięty przez moderatora
mania; 2015-09-10 23:18:42 
Bardzo dobre porady. Denerwuje mnie jak ludzie piszą z błędami ortograficznymi. Jeśli nowo poznany mężczyzna robi w smsach potworne błędy to już na samym początku jest u mnie skreślony. To samo tyczy się „zasypywania” smsami. Poznałam kiedyś mężczyznę, który dosłownie co pół godziny wypytywał mnie - co robie, oczekując szczegółowej relacji. Rzecz jasna, szybko mu podziękowałam z obawy o to co będzie później, gdy znajomość się zacieśni.

Dołącz do nas

* Pola obowiązkowe

Nieprawidłowy adres E-mail
Hasło musi zawierać minimum 6 znaków
Hasło różni się od podanego wcześniej
Podaj datę urodzenia

lub zarejestruj się przez facebooka

Klauzula Informacyjna My Dwoje: 1. Administratorem danych osobowych (ADO), czyli podmiotem decydującym w jaki sposób będą przetwarzane... Twoje dane osobowe jest: Fire Media Interactive Ltd, Kemp House, 152-160 City Road, EC1V 2NX Londyn, Wielka Brytania. 2. ADO wyznaczył Inspektora Danych Osobowych, z którym kontakt jest możliwy pod adresem e-mail [email protected], 3. Twoje dane osobowe są gromadzone i przetwarzane w następujących celach: - realizacji zawartej z Tobą umowy, w tym umożliwienia nam świadczenia usług drogą elektroniczną, - realizowania usług oferowanych przez serwis na podstawie wyrażonej przez ciebie zgody, - w celach podatkowych, rachunkowych i ewentualnych roszczeń i. in.– na podstawie obowiązujących i nałożonych na ADO przepisów prawa oraz do ochrony żywotnych interesów osoby, której danej dotyczą lub innej osoby fizycznej, -celach marketingowych w tym prowadzenie marketingu bezpośredniego, prowadzenia badań i analiz serwisu, między innymi pod kątem jego funkcjonalności, poprawy działania czy też oszacowania głównych zainteresowań i potrzeb użytkowników - na podstawie prawnie uzasadnionego interesu ADO, 4. Twoje dane są przekazywane do zaufanych podmiotów współpracujących z serwisem w ściśle określonych celach. 5. Dane osobowe będą przechowywane przez czas obowiązywania zawartej umowy, a po tym czasie przez okres wymagany obowiązkami nałożonymi na ADO przepisami prawa, tj. obsługi po usługowej, dochodzenia ew. roszczeń w związku z wykonywaniem umowy, w celu wykonania obowiązków wynikających z przepisów prawa, w tym w szczególności podatkowych i rachunkowych oraz w celach prawnie uzasadnionego interesu ADO maksymalnie przez okres 30 lat. 5. Osoba, której dane są przetwarzane w granicach określonych w RODO ma prawo do żądania od administratora dostępu do swoich danych osobowych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, a także przenoszenia danych oraz wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa, a w przypadku wyrażenia dobrowolnej zgody na przetwarzanie danych osobowych – prawo do cofnięcia tej zgody w dowolnym momencie, co nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem, 6. Dane będą wykorzystywane do automatycznego podejmowania decyzji w celu przygotowania wyboru ofert matrymonialnych dopasowanych do kandydata, 7. Dodatkowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności Serwisu.

Napisz do nas

Konsultacje telefoniczne są dostępne w abonamentach +

Pomoc

Kobiece twarze MyDwoje

Zarejestruj się za darmo i przeglądaj dalej

Zarejestruj się

Ogłoszenia matrymonialne - Kobiety:

Ogłoszenia matrymonialne - Mężczyźni:

MyDwoje - krok po kroku

1. Zarejestruj się i wypełnij profil
2. Wypełnij test partnerski
3. Obejrzyj propozycje partnerów
4. Napisz wiadomość
5. Zakochaj się!


Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku!

Nasza strona używa plików cookie w celu personalizowania treści i reklam, zapewnienia funkcji mediów społecznościowych i analizy ruchu na naszej stronie. Udostępniamy również informacje o korzystaniu z naszej strony internetowej naszym zaufanym partnerom. Dzięki cookies możemy dopasować wyświetlaną treść do Twoich preferencji.

Zaakceptuj wszystkie stosowane przez nas pliki cookie lub dokonaj własnych ustawień i zmieniając zakres swojej zgody w ustawienia zaawansowane. Czytaj więcej o ciasteczkach w Polityce prywatności.  Jeżeli korzystasz ze strony, wyrażasz zgodę na stosowanie przez nas plików cookie.


 
zamknij