Kiedy pierwsza randka? Najlepszy czas i miejsce, gdzie się umówić.

  • Podziel się na:
  • Dodaj do facebook.com
  • Dodaj do twitter.com
  • Dodaj do wykop.pl
  • Dodaj do gogole+
  • Dodaj do Linkedin
  • Dodaj do Pinterest

Czas na pierwszą randkę

Kiedy pierwsza randka?

Kiedy pierwsza randka? Nie zwlekaj z nią zbyt długo! Warto skonfrontować swoje wyobrażenia z rzeczywistością. Nawet najdłuższa i najbardziej szczegółowa korespondencja, ani nawet randki internetowe nie zastąpią spotkania na żywo. Tylko w ten sposób poznasz mimikę, gesty i ocenisz zachowanie drugiej osoby, a co najważniejsze – sprawdzisz, czy między Wami „zaiskrzy”.

Skonfrontuj wyobrażenia z rzeczywistością

Przyjemna korespondencja z osobą poznaną w Internecie może skłonić Cię do stwierdzenia, że to ktoś wprost wymarzony. Za wartościowe oferty można uznać takie, które nimi nie są. Otrzymywane z jego listów lub rozmów informacje układasz, bowiem samodzielnie w pasującą Tobie całość, nie mając przy tym możliwości weryfikacji tych danych z rzeczywistością. Możliwe, że zaczniesz fantazjować i idealizować osobę po drugiej stronie monitora, bo każda Wasza udana randka internetowa wydaje Ci się wprost idealna. Zjawisko to zwane jest pułapką projekcji. Angażując się na tym etapie emocjonalnie, możesz, choć nie musisz poczuć się rozczarowany, kiedy w końcu się spotkacie. Aby randka w realu nie była powodem przykrego dla obu stron wrażenia, że czar prysł, zdecydujcie się dość szybko na spotkanie zanim obydwoje przyzwyczaicie się do wirtualnych „wersji” siebie. Randka internetowa powinna być tylko wstępem do Waszej znajomości "w realu".

Jeśli okazało się, iż była to nieudana pierwsza randka na pewno znajdziesz w Internecie wartościowe oferty innych Użytkowników. Przy braku bezpośredniego kontaktu łatwiej manipulować drugą osobą, przedstawiając wybiórczo swoje „lepsze strony”. Nietrudno również o – niemal konieczny w tym przypadku – kredyt zaufania, który w internetowej korespondencji jest szczodrze udzielany. Pewna ostrożność jest więc zalecana. Im prędzej dojdzie do spotkania, tym większe są Twoje szanse na prawidłową ocenę sytuacji i prawdziwy obraz drugiej osoby. Dzięki temu poznasz jej gesty, wyraz twarzy, zachowanie wobec Ciebie i innych osób.

Naukowe podejście a intuicja

Słuchaj przede wszystkim swojej intuicji, nie warto przyspieszać znajomości na siłę. Trudno określić czas, jaki powinien upłynąć od poznania się przez portal z czatem dla samotnych, do pierwszego spotkania w cztery oczy. Być może jest jakieś naukowe podejście, które ten czas dokładnie określa, Ty jednak kieruj się intuicją. Zazwyczaj po wymianie kilku e–maili jesteśmy w stanie powiedzieć, czy dana osoba odpowiada nam pod względem intelektualnym, czy jej sposób wyrażania własnych myśli jest dla nas czytelny oraz czy to, co nam przekazuje, nie narusza naszych granic prywatności, nie buntuje naszych przekonań i nie rani uczuć. Zaufaj swojej intuicji. Jeżeli masz dobre przeczucia wobec osoby, z którą właśnie korespondujesz – nie zwlekaj. Umówcie się na randkę. Jeżeli okaże się, że nie chcesz kontynuować znajomości, na pewno znajdziesz inne wartościowe oferty. Nie zakładaj jednak, że skoro bardzo się denerwujesz i przejmujesz choćby myślą o spotkaniu, to znaczy, że jest na nie zbyt wcześnie. W dodatku każde spotkanie na żywo z nową osobą otwiera nas na ludzi i pomaga nam rozwijać umiejętność komunikacji. Pamiętaj – nawet jeśli to nie będzie randka Twoich marzeń, wiele możesz skorzystać, trenując swoje zdolności interpersonalne. Wsłuchaj się w emocje, jakie odczuwasz. Twoje obawy, nadzieje, radość ze spotkania. To naturalne. Być może w przyszłości ze śmiechem będziecie je wspólnie wspominać?

Zachowaj zasady bezpieczeństwa

Zadbaj by była to bezpieczna randka z Internetu. Starannie wybierz najlepszy czas i miejsce, gdzie się umówić. Zachowaj ostrożność, ale dąż do spotkania. Tak nakazuje netykieta w Internecie. Zwróć uwagę, czy osoba, którą chcesz poznać, z chęcią godzi się na spotkanie lub sama proponuje, czy zależy jej, żeby pierwsza randka doszła do skutku. Jeśli nie, powinien być to dla Ciebie sygnał ostrzegawczy – być może wcale nie zależy jej na poznaniu Ciebie lub nie wie dokładnie, czego oczekuje od Waszej znajomości i woli pozostawać w kontakcie internetowym wykorzystując czaty dla samotnych. W najgorszym przypadku może mieć coś do ukrycia. Zachowaj więc podstawowe zasady bezpiecznego umawiania się z osobami poznanymi w Internecie, ale dąż do spotkania. Poznanie osoby, z którą korespondujesz, jest przecież Twoim celem. Propozycja spotkania to pewnego rodzaju test, który pomoże Ci ustosunkować się do tej znajomości.

Nie dawaj złudnych nadziei

Szkoda Twojego czasu i emocji na wieczną korespondencję poprzez czaty dla samotnych z kimś, kto nie chce się ujawnić. Niewłaściwym jest również dawanie złudnych nadziei, zwodzenie drugiej osoby i podawanie nieprawdziwych informacji o sobie, jest to swoiste złamanie zasad netykiety. Poszukując partnera do życia we dwoje, nie zakładasz przecież pozostawania tej relacji wyłącznie w formie wirtualnej. Jeśli uznasz, że osoba, z którą korespondujesz, jest dla Ciebie wartościowa i chcesz ją naprawdę poznać, zaproponuj spotkanie! To jedyny sposób, aby zweryfikować wzajemne wyobrażenia o sobie. Nawet jeśli pierwsze, a nawet drugie i trzecie wrażenie utwierdza Cię w wewnętrznym przekonaniu, że nic między Wami nie będzie, zawsze można jednorazowo spędzić przyjemnie czas razem przy kawie i niezobowiązującej pogawędce. Ufaj jednak konsekwentnie swojej intuicji. Jeżeli czujesz, że to nie to, przeznacz energię na dalsze poszukiwanie swojej prawdziwie pokrewnej duszy, na czatach dla samotnych znajdziesz wartościowe oferty.

Jak szybko umawiasz się na randkę?

Jak szybko umówić się, kiedy iść na pierwszą randkę? Właściwy czas na pierwszą randkę. Większość z Was umawia się na pierwszą randkę po miesiącu czatowania, jednak pierwsza randka po tygodniu, czy nawet już po dwóch dniach też może być dobrym pomysłem. 

Jak szybko umawiasz się na randkę?

Jak zachęcić mężczyznę do spotkania? Czy kobieta może zaproponować randkę?

Kto powinien zaproponować pierwsze spotkanie? Czy to mężczyzna zawsze powinien proponować randkę? Czy kobiecie wypada wyjść z propozycją spotkania? W jaki sposób dać mężczyźnie do zrozumienia, że jesteśmy gotowe na spotkanie? Jakim językiem mówi kobieta? Jak rozmawiać z mężczyzną?

Zobacz także:

> Randka w ciemno
> Randka w realu

 
Komentarze (2)

Kiedy pierwsza randka? Najlepszy czas i miejsce, gdzie się umówić.  - dodaj komentarz
Zuza; 2015-09-11 14:49:53 
Zgadzam się, nie ma co za dużo pisać. Lepiej od razu spotkać się w realu, aby wiedzieć czy ta znajomość ma w ogóle sens. Po co tracić czas i energię na wymianę wiadomości, skoro później może się okazać, że to nie ta osoba. Poza tym jeśli osoba z którą piszemy unika spotkania to widocznie nie jest tą za którą się podaje, widocznie coś przed nami ukrywa. Warto też nie zniechęcasz się nieudanymi randkami.
Ola85; 2013-02-14 21:59:05 
komentarz usunięty przez moderatora

Dołącz do nas!
* POLA OBOWIĄZKOWE
e-mail:*
hasło (min. 6 znaków):*
powtórz hasło:*
jestem:*
  kobietą piksel
  mężczyzną
data urodzenia:*
skąd znasz mydwoje.pl:
*Oświadczam, iż zapoznałem się z Regulaminem świadczenia usług oraz Polityką prywatności i je akceptuję.
*Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych w celach marketingowych.
*Zgoda na przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną (powiadomienia dzienne i natychmiastowe). Zgodę można wycofać w każdej chwili.
Wyrażam zgodę na Newsletter z ofertami matrymonialnymi i wydarzeniami dla singli.

lub zarejestruj się przez Facebooka
facebook register

Administratorem danych osobowych jest Katarzyna Bieber, prowadząca działalność gospodarczą pod firmą "My Dwoje" z siedzibą przy ul. Domaniewskiej nr 37 lok. 2.43, Warszawa 02-672, NIP: 9511875187. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie w celu przesyłania oferty marketingowej przez (za uprzednią zgodą) Katarzynę Bieber, prowadząca działalność gospodarczą pod firmą "My Dwoje" z siedzibą przy ul. Domaniewskiej nr 37 lok. 2.43, Warszawa 02-672, NIP: 9511875187. Informacje handlowe są wysyłane drogą elektroniczną w celu realizacji umowy (informacje od administratora danych serwisu, informacje o kompletności profilu oraz kontaktów z innymi użytkownikami portalu). Informujemy, że zebrane dane osobowe nie będą udostępniane, z wyjątkiem podmiotów uprawnionych do tego na podstawie przepisów prawa. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści oraz poprawiania swoich danych osobowych. Zgoda na gromadzenie i przetwarzanie danych może być w każdej chwili odwołana. Zgoda może być również odwołana w zakresie przetwarzania danych na cele marketingowe.

Zadzwoń lub napisz do nas
tel: (22) 201 25 89
fax: (22) 201 25 87


codziennie 11.00 - 23.00
MyDwoje - krok po kroku

powered by WEB interface
Serwis MyDwoje.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.   Akceptuję
zamknij