Nieudana pierwsza randka

 • Podziel się na:
 • Dodaj do facebook.com
 • Dodaj do twitter.com
 • Dodaj do wykop.pl
 • Dodaj do gogole+
 • Dodaj do Linkedin
 • Dodaj do Pinterest

Nieudane pierwsze spotkanie – czy próbować ponownie?

Nieudana pierwsza randka

Miało być cudownie, zabawnie, wyjątkowo, nastawiałaś się, iż będzie to udana pierwsza randka. Wyszło inaczej... Nieudane spotkanie nie wróży dobrze dla przyszłości ewentualnego związku – z drugiej strony, nie musi też oznaczać, że nie warto spróbować… ponownie. Jeśli nieudana pierwsza randka wynikała z niesprzyjających okoliczności albo zwykłego zdenerwowania – może nie warto natychmiast przekreślać osoby, która w gruncie rzeczy wydaje nam się całkiem interesująca? Może razem stworzycie szczęśliwy związek? Zachęcamy do zapoznania się z przesłankami, które wskazują na to, iż kolejna randka może wyglądać zupełnie inaczej.

Dlaczego pierwsza randka nie udała się?

Przed Tobą randka w realu, przygotowując się do niej, dokładasz wszelkich starań, by przebiegła idealnie, chcesz, by była to udana randka. Świetne miejsce, nienaganny wygląd, romantyczny klimat… a jednak coś poszło nie tak. Na początek warto wyjaśnić – tak się po prostu zdarza, czasem przytrafia się parom, które po nieudanym spotkaniu umówiły się ponownie i potem przeżyły razem całe życie. Warto wiedzieć, że nie każde: „to nie było to” oznacza, że do siebie nie pasujecie. Oto, co może „niszczyć” randkę, nawet wtedy, gdy jesteście… dla siebie stworzeni.

 • Nadmiar stresu na randce. Choć wydaje się, że pójście na randkę to czysta przyjemność, dla wielu osób taka rozrywka jest bardziej stresująca, niż niejeden egzamin. Najczęściej dotyczy to tych singli, którzy już dawno nie mieli okazji spotkać się z drugą osobą „sam na sam” w ściśle określonym celu. Stres na pierwszej randce ma tutaj ogromne znaczenie i może powodować trudności w rozmowie (nawet, jeśli „normalnie” dana osoba jest bardzo towarzyska i komunikatywna), wystąpienie reakcji nerwowych (takich, jak śmiech bez powodu albo chociażby ciągłe skubanie mankietu czy nadmierne pocenie się), w ostateczności może to być ucieczka z pierwszej randki, pod wymyślonym pretekstem. Atmosfera pierwszego spotkania przypomina trochę rozmowę kwalifikacyjną – oczywiście dla osób, które mają problem z opanowaniem stresu na randce. Zastanawiamy się: „spodobam się jej, czy nie” i nie możemy skupić się na niczym innym. W ostateczności zamiast naturalnego zachowania, powstaje drętwa atmosfera i usilne szukanie wspólnych tematów.
 • Niepożądany zbieg okoliczności. Wyobraź sobie prostą sytuację – udajesz się na pierwszą randkę i okazuje się, że przy stoliku obok siedzi Twój były partner. Trudno w takiej sytuacji zachowywać się naturalnie – kontrolujesz zatem to, czy on tam „ciągle jest”, zastanawiasz się, czy na Ciebie patrzy. Może nawet masz ochotę pokazać mu/jej, że bawisz się genialnie – jeśli ma być to zemsta za rzucenie Cię. Niezależnie od tego, nie angażujesz się w pierwsze spotkanie – co oczywiście w wyraźny sposób odczuwa druga osoba. Gdy splot okoliczności jest tak niekorzystny, nie ma lepszego rozwiązania, niż zwykła zmiana lokalu – to w trakcie randki. Jeśli już jest po niej – zaproponuj kolejną i wybierz takie miejsce, którego nie lubił Twój eks partner. Innym rodzajem niefortunnego zbiegu wydarzeń może być na przykład rzeczywista sytuacja, w której ktoś trzeci wymaga natychmiastowej pomocy (rodzic, dziecko, koleżanka) i zwyczajnie ta druga osoba musi wyjść. Pierwsze skojarzenie jest naturalne – „to pewnie było udawane”. Niekoniecznie! Przecież różne wypadki losowe zdarzają się codziennie – jeśli więc on czy ona zadzwoni ponownie – warto umówić się po raz kolejny.
 • Nadmiar alkoholu. Nieudana randka to nie tylko brak tematów do rozmowy i wrażenie nudy. To także ta, pod której koniec okazuje się, że ktoś tu wypił za dużo… i na przykład wylał wszystkie swoje żale związane z poprzednimi związkami, życiem czy pracą na barki bardziej trzeźwego towarzysza. Porankowi, oprócz koszmarnego bólu głowy, zwykle towarzyszy wtedy myśl: „Ale wstyd, lepiej się więcej nie odezwę”. Spokojnie – przecież wszyscy jesteśmy ludźmi. Może się zdarzyć, że nie jedząc cały dzień ze stresu przed randką, na niej samej alkohol uderzy do głowy bardziej, niż normalnie. Jeśli zatem poza ostatnim, nieciekawym akcentem pierwsze spotkanie było całkiem miłe – może warto dać sobie jeszcze jedną szansę z uroczystym zamiarem wypicia tylko jednej lampki wina.

Gdy pierwsze spotkanie okaże się pomyłką


Choć wyżej wymienione przesłanki wskazują, iż kolejne spotkanie może być całkiem miłe i udane, to jednocześnie, należy mieć na uwadze sygnały świadczące o tym, iż kolejna randka również może być nieudana. Zatem z kim nie warto tracić czasu i umawiać się po raz kolejny?

 • Czujesz, że jej/ jego nie lubisz. Mówiąc inaczej, od pierwszych chwil spotkania ta druga osoba Cię… drażniła. Nie zgadzałaś/łeś się z większością tego, o czym mówi, irytował Cię sposób jedzenia i mówienia, a kiedy wołał/a kelnera uznawanym za pogardliwe kliknięciem palców, miałaś/miałeś ochotę zapaść się pod ziemię. Ostatecznie po wyjściu z restauracji poczułaś/łeś przede wszystkim ulgę, że to pierwsze spotkanie uległo końcowi – takie uczucia mówią tylko jedno: „nie ma sensu tego przedłużać”. Początkowy brak „chemii” to jedno, a wyraźny brak sympatii do tej drugiej osoby to zupełnie inna sprawa.
 • Widzisz, że on/ ona zakochana/y jest w kimś innym. Bo na przykład cała rozmowa dotyczyła byłego partnera czy partnerki Twojego towarzysza. Dodatkowo, on czy ona wzruszył/a się, wspominając piękne czasy spędzone z eks. Prosiła Cię o poradę albo stwierdziła wprost – „mamy ze sobą kontakt, ale dla mnie jest to jednak przykre”. Jest przykre, bo wciąż są uczucia. A w taki związek naprawdę nie warto wchodzić.
 • Gdy partner nie okazuje Ci zainteresowania. Mówiąc inaczej – ona czy ona smsowała, rozmawiała przez telefon, czytała Ci „śmieszne” smsy, które właśnie doszły do znajomych. Nawet kultura wymaga, by tego nie robić podczas spotkania z drugą osobą – a na randce taka zasada nabiera podwójnego znaczenia. Jeśli nie jesteś ważna/ważny już na pierwszym spotkaniu – nie ma co oczekiwać, że sytuacja ta ulegnie kiedyś zmianie.

 

 

 
Komentarze (1)

Nieudana pierwsza randka - dodaj komentarz
Gosia; 2015-09-14 12:41:13 
Najczęściej nieudane randki wynikają faktu, że jesteśmy rozczarowani np. wyglądem osoby, którą poznaliśmy przez Internet. Zdarza się przecież, że zdjęcie, które otrzymaliśmy, mija się nieco z rzeczywistością. Inną przyczyną może być także brak kultury i zasad dobrego wychowania. Jeśli podczas randki, ta druga osoba jest nie miła lub wulgarnie się wyraża to na pewno nie jest to miłe i przyjemne spotkanie. A stres to chyba każdy jest w stanie zrozumieć.

Dołącz do nas!
* POLA OBOWIĄZKOWE
e-mail:*
hasło (min. 6 znaków):*
powtórz hasło:*
jestem:*
  kobietą piksel
  mężczyzną
data urodzenia:*
skąd znasz mydwoje.pl:
*Oświadczam, iż zapoznałem się z Regulaminem świadczenia usług oraz Polityką prywatności i je akceptuję.
*Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych w celach marketingowych.
*Zgoda na przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną (powiadomienia dzienne i natychmiastowe). Zgodę można wycofać w każdej chwili.
Wyrażam zgodę na Newsletter z ofertami matrymonialnymi i wydarzeniami dla singli.

lub zarejestruj się przez Facebooka
facebook register

Administratorem danych osobowych jest Katarzyna Bieber, prowadząca działalność gospodarczą pod firmą "My Dwoje" z siedzibą przy ul. Domaniewskiej nr 37 lok. 2.43, Warszawa 02-672, NIP: 9511875187. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie w celu przesyłania oferty marketingowej. Informacje handlowe są wysyłane drogą elektroniczną w celu realizacji umowy (informacje od administratora danych serwisu, informacje o kompletności profilu oraz kontaktów z innymi użytkownikami portalu). Informujemy, że zebrane dane osobowe nie będą udostępniane, z wyjątkiem podmiotów uprawnionych do tego na podstawie przepisów prawa. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści oraz poprawiania swoich danych osobowych po zalogowaniu w zakładce Ustawienia/Ustawienia-prywatności. Zgoda na gromadzenie i przetwarzanie danych może być w każdej chwili odwołana. Zgoda może być również odwołana w zakresie przetwarzania danych na cele marketingowe.

Zadzwoń lub napisz do nas
tel: (22) 201 25 89
fax: (22) 201 25 87


codziennie 11.00 - 23.00
MyDwoje - krok po kroku

powered by WEB interface
Serwis MyDwoje.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.   Akceptuję
zamknij