Do łóżka na pierwszej randce? | Seks na pierwszej randce

Czeka cię randka w realu, być może zastanawiasz się - czy wypada iść do łóżka na pierwszej randce? Pytanie to zadają sobie głównie kobiety, a opinie na ten temat są bardzo podzielone. Dla jednych jest to po prostu romantyczne szaleństwo – które nie przeszkadza parze być później razem, mogą nawet, po wielu latach wspominać z błyskiem w oku, iż była to  udana pierwsza randka. Dla innych to przekreślenie przyszłości – bo skoro mężczyzna odkryje, że ona jest „łatwa”, to może stracić zainteresowanie dalszym spotykaniem się.

Seks na randce to nic złego

Zwolennicy seksu na pierwszej randce (albo po prostu ci, którzy nie widzą w niej nic złego), to coraz większa grupa randkowiczów- wszakże dopasowanie seksualne partnerów dla wielu osób jest dość istotną kwestią. Część z nich twierdzi, że uważanie kobiety za „łatwą”, ponieważ robi dokładnie to, co jej randkowy partner, jest dużym nieporozumieniem. Jeśli uważasz podobnie, a dodatkowo mowa ciała na pierwszej randce, nie pozostawia żadnych wątpliwości, iż między wami jest wielka chemia to nie ma powodu, by się ograniczać, przecież jesteście dorośli. Nie ma też obaw, że będziesz czuła się źle po wspólnie spędzonej nocy – bo w ogóle nie wpłynie to na twoje postrzeganie samej siebie.

A co w sytuacji, gdy zdecydowaliście się, aby pójść do łóżka na pierwszej randce, a teraz jest ci zwyczajnie... głupio? Przede wszystkim uwierz, że nie musi to oznaczać spadku twojej atrakcyjności w jego oczach – wręcz przeciwnie. Zachowuj się naturalnie. Nie uciekaj rano w popłochu, nie przepraszaj, nie wyjaśniaj, nie mów: „Zwykle się tak nie zachowuję”. Podziękuj za mile spędzony czas i wróć do swojego normalnego życia, a jeśli masz ochotę – zadzwoń lub napisz miłego sms-a. I uwierz, że jeśli dany mężczyzna jest naprawdę Tobą zainteresowany (czytaj: zauroczony), ma poważne podejście to seks na pierwszej randce z pewnością nie sprawi, że zrezygnuje z dalszej znajomości.

Kiedy lepiej zostawić seks na drugą i kolejną randkę?

W psychologii od długiego czasu znane jest zjawisko zwane „regułą niedostępności”. Zgodnie z nią, wartości, które wydają nam się nieosiągalne, stają się dla nas bardziej wartościowe. Niektórzy uważają, że zjawisko to można przełożyć również na relacje damsko – męskie. Kobieta, która przez jakiś czas wyznacza pewne granice pod względem seksualnym (czyli, mówiąc inaczej, nie zgadza się na seks na pierwszej randce), według tej teorii staje się jeszcze bardziej pociągająca – ponieważ jest bardziej tajemnicza, trzeba o nią mocniej zabiegać. Problem w tym, że relacje damsko – męskie trudno umieścić w sztywnych ramkach wzorców zachowań. Istnieją jednak pewne przesłanki mówiące o tym, czy jest to dobry pomysł... właśnie dla ciebie jeśli:

  • Łączysz seks z głęboką miłością - jeśli sprawy seksu są dla ciebie niezwykle ważne i ściśle powiązane z miłością, po takiej pierwszej randce możesz czuć się źle sama ze sobą. Wyrzuty sumienia i poczucie skrępowania mogą z kolei przełożyć się na twoje zachowanie w stosunku do partnera – ostatecznie związek nie będzie miał przyszłości nie z powodu samego seksu, co z racji twojego unikającego zachowania.

  • Długi wstęp do seksu jest dla ciebie atrakcyjny - dla niektórych kobiet wrażenie bycia „niezdobytą” jest zwyczajnie dobrą zabawą. Nie oznacza to bynajmniej radości w złym kontekście – to po prostu miłe uczucie pt.: „musisz się o mnie trochę postarać”. Jeśli takie myślenie dodaje ci poczucia atrakcyjności, nie rezygnuj z tego, idąc do łóżka na pierwszej randce, bo możesz tego żałować – a przecież nie o to chodzi.

  • Wypiłaś zbyt dużo alkoholu - jeśli na randce wypiliście dwie butelki wina i szumi ci w głowie, seks może nie być najlepszym pomysłem. Wyobraź sobie najgorszy scenariusz – czyli albo robi ci się niedobrze w trakcie gry wstępnej, albo... tuż po niej. Ponadto, stan sporego upojenia alkoholowego nie jest romantyczny i pozbawi cię wielu przyjemnych wrażeń. Zdecydowanie lepiej przełożyć zatem intymne doznania na bardziej trzeźwy wieczór.

  • Nie łączy was „chemia” - nie oznacza to oczywiście, że nie może się ona pojawić – tak naprawdę większość udanych par to wcale nie te, które zakochały się w sobie od „pierwszego wejrzenia”. Jeśli jednak nie czujesz jeszcze, że to „jest to” – wstrzymaj się od tak odważnych kroków. Może warto po prostu jeszcze kilka razy się spotkać?

 
Komentarze (13)

Do łóżka na pierwszej randce? | Seks na pierwszej randce - dodaj komentarz
Tomek; 2023-01-10 18:37:54 
komentarz usunięty przez moderatora
Katolik; 2018-08-30 10:58:30 
Ja chyba jestem z rzeczywistości równoległej bo uważam, że na sex to jest pora po ślubie i to najlepiej konkordatowym.
RAfik; 2018-08-18 09:13:00 
komentarz usunięty przez moderatora
Stan; 2018-07-29 21:44:13 
Panowie, ostrożnie. Panie potrafią za seks od razu najpierw zaślepić niby miłością. Tracisz głowę i w moim przypadku nawet zakupy do lodówki śmiało konsumowali jej synowie. Jak mi jeden powiedział w lodówce pusto to ta Pani na tym portalu szukała następnego.
Łukasz; 2018-05-06 21:16:24 
Jedna z pań weszła mi do łózka bez oporów.. no i zaczęło sie.. pasmo żądań.. zabierz mnie na urlop i zapłać za mnie, kup mi sukienke, kup mi perfumy, kup mi meble do pokoju., wyremontuj moje mieszkania na swój koszt....
Marek; 2018-05-06 11:00:08 
do łóżka lepiej nie iśc, bo po jednej nocy panie tworzą listę roszczeń finansowych.... np. sfinansuj jej urlop, zapłać jej ratę w banku, wymaluj jej mieszkanie... dla mnie to taka ukryta prostytucja
Marek; 2018-05-03 22:25:14 
komentarz usunięty przez moderatora
facet; 2018-04-12 14:18:01 
komentarz usunięty przez moderatora
Robert; 2016-05-04 13:09:37 
Nie podoba mi sie podejście do sprawy Marty, myslisz, ze zaspokojenie to najwazniejsza sprawa zeby zatrzymac faceta. Nic bardziej mylnego to my testujemy kobiety - takie latwe to wiadomo ze z kazdym szybko do lozka bo nie potrafia i nie chca zapanowac nad temperamentem. Bylem 15 lat w Ameryce i przypadki takie sa leczone ( zarowno u facetow jak i kobiet ) u specjalisty bo to jest choroba. Rozumny czlowiek panuje nad emocjami a nie w sposob prozny zaspokaja swoje podniecenie i daje upust swojej chuci. Tak zachowuja sie zwierzeta a czlowiek to istota wyzsza, zreszta u takich temperamentnych osobnikow to mozna tylko nabawic sie choroby wenerycznej, zoltaczki czy aids. To sa duze zagrozenia dlatego trzeba podchodzic do sprawy powaznie. Psycholog radzi teoretycznie a praktyka to druga strona medalu.
Marta; 2015-09-15 12:03:23 
To czy wypada iść na pierwszej randce do łóżka to już indywidualna sprawa każdego z nas. Wszystko zależy od tego jakie wyznajemy wartości. Większość mężczyzn nie ma pewnie nic przeciwko temu, ale do kobiety może zostać przyklejona łatka puszczalskiej. Jeśli jednak spotkają się na randce dwie osoby o takim samym temperamencie, czujące, że między nimi iskrzy to dlaczego nie mieliby pójść do łóżka, skoro sprawi im to przyjemność.

Dołącz do nas

* Pola obowiązkowe

Nieprawidłowy adres E-mail
Hasło musi zawierać minimum 6 znaków
Hasło różni się od podanego wcześniej
Podaj datę urodzenia

lub zarejestruj się przez facebooka

Klauzula Informacyjna My Dwoje: 1. Administratorem danych osobowych (ADO), czyli podmiotem decydującym w jaki sposób będą przetwarzane... Twoje dane osobowe jest: Fire Media Interactive Ltd, Kemp House, 152-160 City Road, EC1V 2NX Londyn, Wielka Brytania. 2. ADO wyznaczył Inspektora Danych Osobowych, z którym kontakt jest możliwy pod adresem e-mail [email protected], 3. Twoje dane osobowe są gromadzone i przetwarzane w następujących celach: - realizacji zawartej z Tobą umowy, w tym umożliwienia nam świadczenia usług drogą elektroniczną, - realizowania usług oferowanych przez serwis na podstawie wyrażonej przez ciebie zgody, - w celach podatkowych, rachunkowych i ewentualnych roszczeń i. in.– na podstawie obowiązujących i nałożonych na ADO przepisów prawa oraz do ochrony żywotnych interesów osoby, której danej dotyczą lub innej osoby fizycznej, -celach marketingowych w tym prowadzenie marketingu bezpośredniego, prowadzenia badań i analiz serwisu, między innymi pod kątem jego funkcjonalności, poprawy działania czy też oszacowania głównych zainteresowań i potrzeb użytkowników - na podstawie prawnie uzasadnionego interesu ADO, 4. Twoje dane są przekazywane do zaufanych podmiotów współpracujących z serwisem w ściśle określonych celach. 5. Dane osobowe będą przechowywane przez czas obowiązywania zawartej umowy, a po tym czasie przez okres wymagany obowiązkami nałożonymi na ADO przepisami prawa, tj. obsługi po usługowej, dochodzenia ew. roszczeń w związku z wykonywaniem umowy, w celu wykonania obowiązków wynikających z przepisów prawa, w tym w szczególności podatkowych i rachunkowych oraz w celach prawnie uzasadnionego interesu ADO maksymalnie przez okres 30 lat. 5. Osoba, której dane są przetwarzane w granicach określonych w RODO ma prawo do żądania od administratora dostępu do swoich danych osobowych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, a także przenoszenia danych oraz wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa, a w przypadku wyrażenia dobrowolnej zgody na przetwarzanie danych osobowych – prawo do cofnięcia tej zgody w dowolnym momencie, co nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem, 6. Dane będą wykorzystywane do automatycznego podejmowania decyzji w celu przygotowania wyboru ofert matrymonialnych dopasowanych do kandydata, 7. Dodatkowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności Serwisu.

Napisz do nas

Konsultacje telefoniczne są dostępne w abonamentach +

Pomoc

Kobiece twarze MyDwoje

Zarejestruj się za darmo i przeglądaj dalej

Zarejestruj się

Ogłoszenia matrymonialne - Kobiety:

Ogłoszenia matrymonialne - Mężczyźni:

MyDwoje - krok po kroku

1. Zarejestruj się i wypełnij profil
2. Wypełnij test partnerski
3. Obejrzyj propozycje partnerów
4. Napisz wiadomość
5. Zakochaj się!


Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku!

Nasza strona używa plików cookie w celu personalizowania treści i reklam, zapewnienia funkcji mediów społecznościowych i analizy ruchu na naszej stronie. Udostępniamy również informacje o korzystaniu z naszej strony internetowej naszym zaufanym partnerom. Dzięki cookies możemy dopasować wyświetlaną treść do Twoich preferencji.

Zaakceptuj wszystkie stosowane przez nas pliki cookie lub dokonaj własnych ustawień i zmieniając zakres swojej zgody w ustawienia zaawansowane. Czytaj więcej o ciasteczkach w Polityce prywatności.  Jeżeli korzystasz ze strony, wyrażasz zgodę na stosowanie przez nas plików cookie.


 
zamknij