Mam dość nieudanych randek! | Czy nieudana randka musi być normą?

Nieudana pierwsza randka z Internetu rzadko zostaje uznana za „źle wróżącą” – ot, zdarza się. Druga – to po prostu pech. Ale gdy nieudanych spotkań jest coraz więcej i więcej - mówisz czasem: mam dość nieudanych randek! Być może zastanawiasz się nad tym, czy szukanie swojej drugiej połowy przez portal randkowy jest dobrym pomysłem? Co więcej, pojawia się zniechęcenie i zwątpienie w poznanie miłości... kiedykolwiek. Jak to zmienić? W znakomitej większości przypadków przyczyną tak niekorzystnego obrotu sprawy jest nie tyle pech, co po prostu nieprawidłowe podejście do randkowania. Zapoznaj się z najbardziej popularnymi błędami, które przyczyniają się do tego, iż randka w realu bywa nieudana.

Fałszywy profil przyczyną nieudanych randek

Jakiś czas temu magazyn New York Times opublikował artykuł na temat prawdomówności internetowych randkowiczów. Z badań Catalina L. Toma, asystenta profesora na wydziale komunikacji międzyludzkiej na University of Wisconsin – Madison wynika, że około 81% ludzi wypełniających swój profil w portalu matrymonialnym podaje fałszywe dane dotyczące wzrostu, wagi oraz wieku! Jak podawanie nieprawidłowych danych może wpływać na losy późniejszej randki? To dość oczywiste. Wystarczy wyobrazić sobie swoją reakcję na przykład na widok pani, która miała być o kilka lat młodsza, niż jest w rzeczywistości. Jej profil pasuje jak ulał do twoich oczekiwań, a a żywo spotykasz zupełnie inną osobę. Pomijając fakt, że taka osoba może nie spełniać już twoich oczekiwań (albo ty - oczekiwań tej osoby), zaczynasz zastanawiać się, co jeszcze może kryć się za zasłoną nieprawdomówności. I gdzie tu szansa na miłość?

Jak to zmienić?

Nie oszukuj w swoim profilu, po prostu. Wpisując jakiekolwiek dane, miej na uwadze, że przecież dążysz do tego, aby kiedyś spotkać wybraną osobę na żywo. Spotkanie z pewnością nie będzie udane, jeśli już na samym początku okaże się, że nie jesteś szczery. A co zrobić w sytuacji, gdy to ty spotykasz kłamców? Starasz się delikatnie sprawdzać kandydata na partnera. Jeśli podejrzewasz, że zdjęcie jest mocno wyretuszowane albo "odrobinę" nieaktualne, zaproponuj ciekawą zabawę. Może być to na przykład: "Robimy sobie dzisiaj zdjęcia w wyznaczonych przez drugą osobę miejscach, a potem się wymieniamy."

Nieudane randki z powodu zawyżonych oczekiwań

Jeśli w miejscu: „Kogo szukasz, czyli Twoje oczekiwania ” napiszesz: „Po prostu... bądź!”, istnieje ogromne ryzyko, że twoja randka nie będzie należała do udanych. Zainteresuje się tobą wiele osób – także te, z którymi absolutnie nie związałaby cię miłość. Jeśli zatem nie potrafisz być z osobą, która często spożywa alkohol albo pali papierosy – napisz o tym. Jeśli szalenie ważne jest dla ciebie poczucie humoru – nie bój się o tym wspomnieć. A jeżeli szukasz kogoś, kto ma uregulowaną sytuację materialną (bo np. macie złe doświadczenia z partnerami, którzy szukali „lokum”) – odważcie się o tym napisać.

Wielu z nas ma również problem polegający na tworzeniu zdecydowanie zbyt dużych oczekiwań wobec partnera, z którym się spotkamy oraz wobec samej randki. Odpowiedź możemy znaleźć w badaniu przeprowadzonym przez Michaela Nortona z Harvard Business School. Jak wynika z artykułu zamieszczonego na stronie livescience.com, badacz ten (wraz z innymi) przeanalizował zachowania oraz oczekiwania osób umawiających się na amerykańskich portalach randkowych. Wnioski są takie, że osoby, które szybko uznają randkę za nieudaną, wcześniej stworzyły sobie bardzo konkretny obraz przebiegu spotkania oraz zachowania się drugiej osoby. W konsekwencji, jakiekolwiek odstępstwa od wytworzonej w głowie idei prowadzą do znacznego zmniejszenia odczucia atrakcyjności partnera. Jak podkreślają naukowcy, zawyżone oczekiwania tworzą przede wszystkim kobiety.

Jak to zmienić?

Nie traktuj osoby, z którą rozmawiałeś zaledwie kilka razy, jako „spełniacza twoich marzeń”. Pamiętaj, że w gruncie rzeczy nie znacie się zbyt dobrze – i obraz spotkania może być różny od tego, który wytworzyłeś w swojej wyobraźni. A jeżeli jednak tak się stanie – nie traktuj tego natychmiast jako porażkę, może zwyczajnie warto umówić się po raz drugi.

Gdy znacie się zbyt krótko, Twoje randki są nieudane

Ostatnim, częstym powodem nieudanych randek jest zbyt pobieżne poznanie się partnerów zanim nastąpi pierwsze spotkanie. Osobom, które nie dają sobie szans na chociażby poznanie swoich zainteresowań czy upodobań przed pierwszym spotkaniem, często zdarzają się randki, po których wpadają w przygnębienie – powodem jest nieznajomość podstawowych informacji o partnerze i rozczarowanie, gdy wyjdą one na jaw.

Jak to zmienić?

Pamiętaj, że jeśli masz za sobą kilka nieudanych randek, zmienia się twoje podejście do spotkań tego typu w ogóle. Dlatego powstrzymaj się od chęci „błyskawicznego” umówienia się na spotkanie. Poflirtuj trochę przez telefon, czerp przyjemność z wymiany wiadomości. Poznaj tę drugą osobę trochę bliżej, zanim spędzisz kilka godzin zupełnie nie tak, jak tego oczekiwałeś. Czasem jest to bardzo przyjemny wstęp do poważnego związku, a czasem... sposób na zaoszczędzenie czasu i zachowanie pozytywnego nastawienia. 
Komentarze (6)

Mam dość nieudanych randek! | Czy nieudana randka musi być normą? - dodaj komentarz
facet; 2018-05-06 11:06:47 
komentarz usunięty przez moderatora
Aga; 2017-09-27 18:13:31 
Warto skorzystać z możliwości, jakie daje rozmowa prawie na żywo na Skype. Oczywiście nie daje gwarancji, że ze spotkania w realu wyniknie związek na dłużej, ale przynajmniej nie będziemy niemiło zaskoczeni, że miał z nami się spotkać ktoś kompletnie inny. Takie rozmowy pozwalają też lepiej poznać reakcje i a również trochę prawdziwy charakter rozmówcy.
wierna czytelniczka; 2017-01-24 12:03:16 
taki super komentarz. Dlaczego usunięto ? ? ? nie zawierał słów niecenzuralnych ! ! !
Rozczarowana a tak pragnąca dymania; 2017-01-24 09:04:59 
komentarz usunięty przez moderatora
Rozczarowana a tak pragnąca miłości; 2016-08-09 14:24:15 
Mam dość tych nieudanych randek. Kończę je zawsze po 30 minutach, mówiąc, że tak nakazuje etykieta i dziękuję za spotkanie. Na pytanie co dalej mówię, że w domu przemyślę. Osoba inteligentna domyśli się, że dostała kosza i nie dzwoni więcej, a nierozgarniętej odpisuję, że przepraszam, ale nie zaiskrzyło. Tak się przyzwyczaiłam do żonatych facetów , ponieważ to oni przejmuję inicjatywę a ja już nie muszę się wysilać.
Olga; 2015-09-16 09:31:21 
No niestety, dość powszechne jest to, że ktoś doda sobie więcej centymetrów wzrostu, nieco się odchudzi w profilu, albo wstawi zdjęcie sprzed dziesięciu lat. Zastanawiam się tylko, po co to fałszowanie danych, skoro i tak wszystko wyjdzie na jaw podczas spotkania w realu. Na co te osoby liczą, że przekonają nas do siebie swoim urokiem osobistym? To chyba oczywiste, że po czymś takim, nie ma się już ochoty na kolejne spotkanie. Rozczarowanie boli.

Dołącz do nas

* Pola obowiązkowe

Nieprawidłowy adres E-mail
Hasło musi zawierać minimum 6 znaków
Hasło różni się od podanego wcześniej
Podaj datę urodzenia

lub zarejestruj się przez facebooka

Klauzula Informacyjna My Dwoje: 1. Administratorem danych osobowych (ADO), czyli podmiotem decydującym w jaki sposób będą przetwarzane... Twoje dane osobowe jest: Fire Media Interactive Ltd, Kemp House, 152-160 City Road, EC1V 2NX Londyn, Wielka Brytania. 2. ADO wyznaczył Inspektora Danych Osobowych, z którym kontakt jest możliwy pod adresem e-mail [email protected], 3. Twoje dane osobowe są gromadzone i przetwarzane w następujących celach: - realizacji zawartej z Tobą umowy, w tym umożliwienia nam świadczenia usług drogą elektroniczną, - realizowania usług oferowanych przez serwis na podstawie wyrażonej przez ciebie zgody, - w celach podatkowych, rachunkowych i ewentualnych roszczeń i. in.– na podstawie obowiązujących i nałożonych na ADO przepisów prawa oraz do ochrony żywotnych interesów osoby, której danej dotyczą lub innej osoby fizycznej, -celach marketingowych w tym prowadzenie marketingu bezpośredniego, prowadzenia badań i analiz serwisu, między innymi pod kątem jego funkcjonalności, poprawy działania czy też oszacowania głównych zainteresowań i potrzeb użytkowników - na podstawie prawnie uzasadnionego interesu ADO, 4. Twoje dane są przekazywane do zaufanych podmiotów współpracujących z serwisem w ściśle określonych celach. 5. Dane osobowe będą przechowywane przez czas obowiązywania zawartej umowy, a po tym czasie przez okres wymagany obowiązkami nałożonymi na ADO przepisami prawa, tj. obsługi po usługowej, dochodzenia ew. roszczeń w związku z wykonywaniem umowy, w celu wykonania obowiązków wynikających z przepisów prawa, w tym w szczególności podatkowych i rachunkowych oraz w celach prawnie uzasadnionego interesu ADO maksymalnie przez okres 30 lat. 5. Osoba, której dane są przetwarzane w granicach określonych w RODO ma prawo do żądania od administratora dostępu do swoich danych osobowych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, a także przenoszenia danych oraz wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa, a w przypadku wyrażenia dobrowolnej zgody na przetwarzanie danych osobowych – prawo do cofnięcia tej zgody w dowolnym momencie, co nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem, 6. Dane będą wykorzystywane do automatycznego podejmowania decyzji w celu przygotowania wyboru ofert matrymonialnych dopasowanych do kandydata, 7. Dodatkowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności Serwisu.

Napisz do nas

Konsultacje telefoniczne są dostępne w abonamentach +

Pomoc

Kobiece twarze MyDwoje

Zarejestruj się za darmo i przeglądaj dalej

Zarejestruj się

Ogłoszenia matrymonialne - Kobiety:

Ogłoszenia matrymonialne - Mężczyźni:

MyDwoje - krok po kroku

1. Zarejestruj się i wypełnij profil
2. Wypełnij test partnerski
3. Obejrzyj propozycje partnerów
4. Napisz wiadomość
5. Zakochaj się!


Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku!

Nasza strona używa plików cookie w celu personalizowania treści i reklam, zapewnienia funkcji mediów społecznościowych i analizy ruchu na naszej stronie. Udostępniamy również informacje o korzystaniu z naszej strony internetowej naszym zaufanym partnerom. Dzięki cookies możemy dopasować wyświetlaną treść do Twoich preferencji.

Zaakceptuj wszystkie stosowane przez nas pliki cookie lub dokonaj własnych ustawień i zmieniając zakres swojej zgody w ustawienia zaawansowane. Czytaj więcej o ciasteczkach w Polityce prywatności.  Jeżeli korzystasz ze strony, wyrażasz zgodę na stosowanie przez nas plików cookie.


 
zamknij