Jak ubrać się na randkę? | Ubierz się stosownie do miejsca i pory dnia

Do tej pory w wielu środowiskach pokutuje stwierdzenie, że tylko kobiety dbają o swój wizerunek zewnętrzny. Prawdą jest jednak, że również mężczyźni chcą się dobrze pod tym względem prezentować, szczególnie podczas randek, na przykład z osobami poznanymi przez internetowe biuro matrymonialne MyDwoje.pl. Zatem jeśli jesteś mężczyzną, koniecznie przeczytaj nasze porady - Mężczyzna na randce: jak dobrać strój do wieku, jak ubrać się na randkę, a dowiesz się w jaki sposób możesz się wyróżnić, by kobieta odebrała Cię jako osobę dobrze wyglądającą, a pierwsza randka była udanym wstępem do kolejnych spotkań.

Zrób dobre pierwsze wrażenie

Kluczowe na pierwszej randce jest wywarcie dobrego wrażenia. Pomyśl pozytywnie o sobie, strój doda Ci dodatkowo pewności, a  samoocena wzrośnie. Nie przesadź, by nie pomyślała, że ma właśnie do czynienia z Narcyzem. Uwaga: Pierwsza randka w realu powinna być wyjątkowa. Dotyczy to w równym stopniu zachowania jak i wyglądu. Jeżeli nie chcesz zmieniać swojego wizerunku, każdy to uszanuje. Warto pamiętać jednak, że w tym co mamy na sobie tkwi wiele informacji o nas samych. Ubiór może określać nie tylko stanowisko, ale również poczucie humoru a nawet styl życia drugiej osoby. W kwestii garderoby ważna jest harmonia. Kolory dobrze dopasowane  do typu urody oraz swobodny wygląd zwykle pozytywnie wpływają na obraz mężczyzny. Najbezpieczniejsze są proste zestawienia, np. dobrze dobrana do sylwetki koszula w kolorze błękitu, szarości, lub granatu zestawiona z granatowymi lub niebieskimi dżinsami o prostym kroju. Do tego odpowiednie buty w stylu elegancko – sportowym i zegarek na pewno stworzą zgraną całość. Koszulę można także połączyć ze sportową marynarką, a pod nią założyć dobrej jakości T-shirt. Wymienione propozycje będą odpowiednie zarówno na damsko-męskie spotkanie w pubie, restauracji, klubie czy kinie. Najważniejsze, by cały strój dobrze się komponował nie tylko z sylwetką, ale również z charakterem i pozycją społeczną danej osoby. Tak, jak ważne jest idealne miejsce, mowa ciała na pierwszej randce, tak ważny jest idealny strój.

Dobierz strój do miejsca spotkania

Mężczyźni na co dzień stawiają głównie na wygodę. W tak wyjątkowej i odświętnej sytuacji jaką jest randka, pewne elementy stroju mogą być zatem kwestią sporną tak jak np. zestawienie marynarki z jeansami. Często decydując o tym jak się ubrać, powinniśmy mieć na uwadze miejsce na pierwszą randkę wybrane wcześniej. Założenie marynarki do jeansów to klasyka męskiej mody casualowej, czyli tzw. codziennej, składającej się na wizerunek nowoczesnego mężczyzny. To bardzo dobry wariant do pracy w tzw. „swobodne piątki”. Sprawdzi się również podczas niezobowiązującego spotkania z kobietą. W takim wypadku marynarka powinna być jednak dopasowana. Najlepiej by była też taliowana. Dobrze prezentują się marynarki wykonane z lekkiej wełny, bawełny, lnu czy tweedu, tworząc  dopełnienie stylu vintage.

Często problemem jest dobór odpowiedniej koszuli. Najbezpieczniejsze przy tego rodzaju okazjach są koszule jednobarwne. Dobrze widziany będzie też drobny wzór, prążki lub kratka - bardzo modna w tym sezonie jest tzw. kratka Vichy. Tego typu koszule dobrze wyglądają w zestawieniu  ze swetrami w serek lub sportową marynarką. Jeśli już panowie chcą rozpiąć koszulę to maksymalnie na dwa guziki. Wtedy można założyć do niej jednobarwny dopasowany do koszuli T-shirt. Jeśli mężczyźnie zależy na krawacie to w tzw. wersji elegancko-sportowej. Taki strój dobrze współgra z dżinsami. Krawat pasuje także do stylu vintage, jeśli jest założony wraz z koszulą pod sweter w serek. Na randkę niewskazany jest styl bardzo formalny z garniturem oraz krawatem.

Bądź świadomy najnowszych trendów

Dosyć często Panowie mają dylemat, czy przyjście na spotkanie w samej marynarce, gdy na dworze pada lub jest mróz nie zostanie źle odebrane. Obalamy ten mit. Ciepła marynarka z wełnianym szalem, może być dla mężczyzny ciekawą alternatywą wobec kurtki.

Podobny efekt można uzyskać poprzez założenie kolorowych skarpet do pantofli. Kolorowe skarpety zakładane do stonowanych ubrań, to coraz częstszy trend w krajach zachodnich. Rządzi się jednak pewnymi prawami. Taki styl wymaga od mężczyzny wiedzy i świadomości modowych trendów, a także umiejętności łączenia różnych elementów stroju. Kolorowe skarpety pasują do stylu vintage lub oldschoolowego. Dobrze pasują również do lekko zwężanych bawełnianych spodni, butów sztybletów lub zamszowych półbutów. Całość ubrania dopełnić może dopasowana wełniana marynarka, koszula i krawat oraz dżinsy z wywiniętymi mankietami. Umiejętność żonglowania dodatkami i świadomość najnowszych trendów może procentować świeżym i odważnym wizerunkiem. A to się liczy w oczach kobiet. Twój sukces murowany.

Nie należy jednak przesadzać z ekstrawagancją. Darujmy sobie np. skórzane spodnie. Tego rodzaju garderoba nie jest wskazana na randkę. Opięte, przylegające do ciała spodnie mogę być zakładane na luźniejsze spotkania w gronie bliskich znajomych z poczuciem humoru, choć wymaga to sporej odwagi od osoby, która je zakłada.

Odpowiedni dobór stroju do sytuacji, sylwetki oraz charakteru pomogą pozytywnie zapaść w pamięci kobiety. Trzeba pamiętać o byciu schludnie i elegancko ubranym, ale bez zbędnej przesady. Nadmiar dodatków spowoduje zepsucie harmonii. Co ważne, trzeba się dobrze czuć we własnym stroju. Bycie „przebranym” a nie ubranym prowadzi do utraty wiarygodności w oczach partnerki.

Polscy mężczyźni ubierają się coraz lepiej. Świadomość panów w kwestii wyglądu zewnętrznego ewoluuje, a wraz z nią zmienia się także ich garderoba. Polacy staja się coraz bardziej odważni w kwestii tego co zakładają. Panowie powinni czerpać inspiracje nie tylko z obserwacji mody ulicznej. Opiniotwórczym i fachowym medium, które może podsunąć innowacyjne pomysły na ubiór są portale o modzie i blogi dla mężczyzn.

Unikaj ekstrawagancji i zbytniej elegancji

Ważne, by wystrzegać się poważnych błędów modowych. Przede wszystkim mężczyzna powinien unikać ekstrawagancji i zbytniej elegancji. W jednym i drugim przypadku taki stan rzeczy może onieśmielić kobietę, szczególnie, gdy jest to  ich wspólna pierwsza randka. Sztuczna elegancja i wygląd jak z pokazu mody, mogą tworzyć duży dystans i prezentować mężczyznę jako zadufanego w sobie. Panowie powinni unikać ubierania się w jednym, bardzo charakterystycznym stylu. Wszelka przesada może bowiem narażać ich na śmieszność. W sytuacji gdy miejsce na pierwszą randkę jest niestandardowe, np. jest to wycieczka rowerowa lub spacer po lesie, panowie powinni bardziej swobodnie podejść do kwestii ubioru. W takim wypadku strój może mieć charakter sportowy i mniej oficjalny.

Czego należy unikać:

·      Przesadnych dodatków – łańcuchów, bransolet

·      Skórzanych spodni

·      Niszowego ubioru  – glanów, ćwieków

·      Łączenia wielu stylów niepasujących ze sobą

·      Zbyt eleganckiego lub zbyt luźnego stylu garderoby

·      Niedostosowania ubrań do pory roku


Paniom polecamy artykuł - Modowe stylizacje dla singielek na randkę.


Tekst przygotowany przez zespół stylistów Mencode.pl - portalu dla mężczyzn interesujących się modą 
Komentarze (6)

Jak ubrać się na randkę? | Ubierz się stosownie do miejsca i pory dnia - dodaj komentarz
Marek; 2018-05-05 22:38:04 
Jak to jak sie ubrać? Tak, żeby było widać portfel... dla większości pań to afrodyzjak.
Marek; 2018-05-03 22:23:13 
komentarz usunięty przez moderatora
facet; 2018-05-01 07:09:08 
a mnie najbardziej przeraża pazernośc kobiet. Wręcz w genach mają umiejetnośc wyłudzania kasy od facetów.
Anna; 2018-03-19 16:35:13 
Mnie najbardziej przerażają brudne buty u faceta nie tylko na randce.
Nawet najbardziej gustownie ubrany mężczyzna w brudnych butach wygląda bardzo źle w oczach kobiety ponieważ nie zadbane buty bez względu czy to skórzane czy sportowe. Skórzane buty winny być wypastowane sportowe byty na białych spodach powinny być w kolorze jakim je stworzono nie szaro czarne z brudu. Panowie powinni uczyć się od własnych dziadków :) dawniej każdy facet był w wojsku a tam uczyli jak to robić perfekcyjnie :)
Lena; 2015-09-17 10:20:20 
Część panów powinna przeczytać te porady i wziąć sobie je do serca. Gdyby wszyscy mężczyźni byli świadomi trendów i tego jak należy się ubierać na randki, zdecydowanie mniej byłoby nieudanych spotkań ;) Niestety na ogól faceci nie przywiązują tak dużej wagi do swojego wyglądu, przychodzą na randki w ubraniach przesiąkniętych papierosami, znoszonych i zmechaconych sweterkach, bluzach (!), wytartych jeansach :-/
XYZ; 2013-08-09 18:59:17 
komentarz usunięty przez moderatora

Dołącz do nas

* Pola obowiązkowe

Nieprawidłowy adres E-mail
Hasło musi zawierać minimum 6 znaków
Hasło różni się od podanego wcześniej
Podaj datę urodzenia

lub zarejestruj się przez facebooka

Klauzula Informacyjna My Dwoje: 1. Administratorem danych osobowych (ADO), czyli podmiotem decydującym w jaki sposób będą przetwarzane... Twoje dane osobowe jest: Fire Media Interactive Ltd, Kemp House, 152-160 City Road, EC1V 2NX Londyn, Wielka Brytania. 2. ADO wyznaczył Inspektora Danych Osobowych, z którym kontakt jest możliwy pod adresem e-mail [email protected], 3. Twoje dane osobowe są gromadzone i przetwarzane w następujących celach: - realizacji zawartej z Tobą umowy, w tym umożliwienia nam świadczenia usług drogą elektroniczną, - realizowania usług oferowanych przez serwis na podstawie wyrażonej przez ciebie zgody, - w celach podatkowych, rachunkowych i ewentualnych roszczeń i. in.– na podstawie obowiązujących i nałożonych na ADO przepisów prawa oraz do ochrony żywotnych interesów osoby, której danej dotyczą lub innej osoby fizycznej, -celach marketingowych w tym prowadzenie marketingu bezpośredniego, prowadzenia badań i analiz serwisu, między innymi pod kątem jego funkcjonalności, poprawy działania czy też oszacowania głównych zainteresowań i potrzeb użytkowników - na podstawie prawnie uzasadnionego interesu ADO, 4. Twoje dane są przekazywane do zaufanych podmiotów współpracujących z serwisem w ściśle określonych celach. 5. Dane osobowe będą przechowywane przez czas obowiązywania zawartej umowy, a po tym czasie przez okres wymagany obowiązkami nałożonymi na ADO przepisami prawa, tj. obsługi po usługowej, dochodzenia ew. roszczeń w związku z wykonywaniem umowy, w celu wykonania obowiązków wynikających z przepisów prawa, w tym w szczególności podatkowych i rachunkowych oraz w celach prawnie uzasadnionego interesu ADO maksymalnie przez okres 30 lat. 5. Osoba, której dane są przetwarzane w granicach określonych w RODO ma prawo do żądania od administratora dostępu do swoich danych osobowych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, a także przenoszenia danych oraz wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa, a w przypadku wyrażenia dobrowolnej zgody na przetwarzanie danych osobowych – prawo do cofnięcia tej zgody w dowolnym momencie, co nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem, 6. Dane będą wykorzystywane do automatycznego podejmowania decyzji w celu przygotowania wyboru ofert matrymonialnych dopasowanych do kandydata, 7. Dodatkowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności Serwisu.

Napisz do nas

Konsultacje telefoniczne są dostępne w abonamentach +

Pomoc

Kobiece twarze MyDwoje

Zarejestruj się za darmo i przeglądaj dalej

Zarejestruj się

Ogłoszenia matrymonialne - Kobiety:

Ogłoszenia matrymonialne - Mężczyźni:

MyDwoje - krok po kroku

1. Zarejestruj się i wypełnij profil
2. Wypełnij test partnerski
3. Obejrzyj propozycje partnerów
4. Napisz wiadomość
5. Zakochaj się!


Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku!

Nasza strona używa plików cookie w celu personalizowania treści i reklam, zapewnienia funkcji mediów społecznościowych i analizy ruchu na naszej stronie. Udostępniamy również informacje o korzystaniu z naszej strony internetowej naszym zaufanym partnerom. Dzięki cookies możemy dopasować wyświetlaną treść do Twoich preferencji.

Zaakceptuj wszystkie stosowane przez nas pliki cookie lub dokonaj własnych ustawień i zmieniając zakres swojej zgody w ustawienia zaawansowane. Czytaj więcej o ciasteczkach w Polityce prywatności.  Jeżeli korzystasz ze strony, wyrażasz zgodę na stosowanie przez nas plików cookie.


 
zamknij