Najpiękniejsze cytaty o miłości

  • Podziel się na:
  • Dodaj do facebook.com
  • Dodaj do twitter.com
  • Dodaj do wykop.pl
  • Dodaj do gogole+
  • Dodaj do Linkedin
  • Dodaj do Pinterest
Cytaty o miłości

Przeczytaj najpiękniejsze cytaty o miłości 

O miłości można mówić bez końca...

Najpiękniejsze cytaty o miłości lub cytaty o małżeństwie czerpać możemy zarówno od ludzi wielkich, jak i od ludzi zwykłych, jak wielu z nas. Można powiedzieć, że każdy z nas ma swoje sentencje na temat Miłości. Przed miłością jesteśmy równi. Ogień obustronnej miłości czy też ból odrzucenia może stać się udziałem każdego,  bez względu na wiek, zawód, pozycję społeczną. Jeśli znacie wspaniałe cytaty o miłości  lub chcielibyście opublikować swoje własne piszcie do nas przez Kontakt, a my opublikujemy je w naszym Serwisie.


Przeżyj miłość prawdziwą, zakochaj się przez MyDwoje.pl


W arytmetyce miłość jeden i jeden to wszystko, zaś dwa minus jeden to nic.

Mignon McLaughlin

Kiedy naprawdę zapragniesz miłości, będzie ona czekać na Ciebie

Oskar Wilde

Szczęście to jedyna wartość, która się mnoży, jeśli się ją dzieli

Albert Schwieter

Pierwsze westchnienie miłości, to ostatnie westchnienie rozumu!

Kornel Makuszyński

Miłość nie polega na wzajemnym wpatrywaniu się w siebie,
ale wspólnym patrzeniu w tym samym kierunku

Antoine de Saint-Exupery

Motyw miłości pojawia się niemal w każdym dziele literackim

O miłości powiedziano już wszystko. Pisano dobrze i źle, o miłości spełnionej, skrytej, wyznanej i zatajonej. Motyw miłości pojawia się w zasadzie w każdym dziele literackim, była opisywana w każdych czasach i okolicznościach - począwszy od najdawniejszych do współczesnych.

Miłość cierpliwa jest, łaskawa jest. Miłość nie zazdrości, nie szuka poklasku, nie unosi się pychą; nie dopuszcza się bezwstydu, nie szuka swego, nie unosi się gniewem, nie pamięta złego; nie cieszy się z niesprawiedliwości, lecz wpół weseli się z prawdą. Wszystko znosi, wszystkiemu wierzy, we wszystkim pokłada nadzieję, wszystko przetrzyma. Miłość nigdy nie ustaje

Nowy Testament - Pierwszy List do Koryntian

Kochanie to niedola ciężka, bo przez nie człek wolny niewolnikiem się staje. ... Kochanie to kalectwo, bo człek jak ślepy, świata za swoim kochaniem nie widzi... Kochanie to smutek, bo kiedyż więcej łez płynie, kiedyż więcej wzdychań boki wydają? .... Kochanie to choroba, gdyż w nim jako w chorobie twarz bieleje, oczy wpadają, ręce się trzęsą i palce chudną, a człowiek o śmierci rozmyśla albo jak w obłąkaniu za zjeżoną głową chodzi, z miesiącem gada, rad miłe imię na piasku pisze. .... Jeśli miłować ciężko, to nie miłować ciężej jeszcze, bo kogóż bez kochania nasyci rozkosz, sława, bogactwa, wonności lub klejnoty?

Henryk Sienkiewicz – Pan Wołodyjowski

Jednak w całej tej wielości znaczeń, miłość między mężczyzną i kobietą, w której ciało i dusza uczestniczą w sposób nierozerwalny i w której przed istotą ludzką otwiera się obietnica szczęścia, pozornie nie do odparcia, wyłania się jako wzór miłości w całym tego słowa znaczeniu, w porównaniu z którym ... każdy inny rodzaj miłości blednie”. .... „Tak więc staje się ewidentnym, że eros potrzebuje dyscypliny, oczyszczenia, aby dać człowiekowi nie chwilową przyjemność, ale pewien przedsmak szczytu istnienia, tej szczęśliwości, do której dąży całe nasze istnienie”. .... „Kocha jednak nie sama dusza ani nie samo ciało: kocha człowiek, osoba, która kocha jako stworzenie jednostkowe, złożone z ciała i duszy. Jedynie wówczas, kiedy obydwa wymiary stapiają się naprawdę w jedną całość, człowiek staje się w pełni sobą. Tylko w ten sposób miłość – eros – może dojrzewać, osiągając swoją prawdziwą wielkość.

                         Benedykt XVI  - Encyklika  Deus caritas est

Omnia vincit amor et nos cedamus amori” - Miłość wszystko zwycięża i my ulegamy 

  Wergiliusz - Bukoliki

Miłość jest jak nar­ko­tyk. Na początku od­czu­wasz eufo­rię, pod­da­jesz się całko­wicie no­wemu uczu­ciu. A następne­go dnia chcesz więcej. I choć jeszcze nie wpadłeś w nałóg, to jed­nak poczułeś już jej smak i wie­rzysz, że będziesz mógł nad nią pa­nować. Myślisz o ukocha­nej...

 
Komentarze (2)

Najpiękniejsze cytaty o miłości - dodaj komentarz
Marcin z Piły; 2017-06-20 18:12:35 
Dziś byliśmy z Agnieszką, moją dziewczyną właśnie z MyDwoje na wycieczce w Danii w zamku Kronborg, gdzie wielokrotnie kręcono Hamleta. Sam Szekspir tu osadził dzieje tego dzieła. https://de.wikipedia.org/wiki/Schloss_Kronborg#/media/File:Helsingoer_Kronborg_Castle.jpg. Ostatni z tych miłosnych cytowanych cytatów zacytowałem dziś Agnieszce "Bo moja miłość równie jest głęboka... po czym zapytałem ją czy zostanie Moją Żoną. Zgodziła się! To najpiękniejsze wakacje mojego życia! musiałem dziś do Was napisać.
tomek; 2015-07-04 10:19:01 
dzięki, skorzystałem, zrobiłem wrażenie na kobiecie ;)

Dołącz do nas!
* POLA OBOWIĄZKOWE
e-mail:*
hasło (min. 6 znaków):*
powtórz hasło:*
jestem:*
  kobietą piksel
  mężczyzną
data urodzenia:*
skąd znasz mydwoje.pl:
*Oświadczam, iż zapoznałem się z Regulaminem świadczenia usług oraz Polityką prywatności i je akceptuję.
*Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych w celach marketingowych.
*Zgoda na przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną (powiadomienia dzienne i natychmiastowe). Zgodę można wycofać w każdej chwili.
Wyrażam zgodę na Newsletter z ofertami matrymonialnymi i wydarzeniami dla singli.

lub zarejestruj się przez Facebooka
facebook register

Administratorem danych osobowych jest Katarzyna Bieber, prowadząca działalność gospodarczą pod firmą "My Dwoje" z siedzibą przy ul. Domaniewskiej nr 37 lok. 2.43, Warszawa 02-672, NIP: 9511875187. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie w celu przesyłania oferty marketingowej. Informacje handlowe są wysyłane drogą elektroniczną w celu realizacji umowy (informacje od administratora danych serwisu, informacje o kompletności profilu oraz kontaktów z innymi użytkownikami portalu). Informujemy, że zebrane dane osobowe nie będą udostępniane, z wyjątkiem podmiotów uprawnionych do tego na podstawie przepisów prawa. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści oraz poprawiania swoich danych osobowych po zalogowaniu w zakładce Ustawienia/Ustawienia-prywatności. Zgoda na gromadzenie i przetwarzanie danych może być w każdej chwili odwołana. Zgoda może być również odwołana w zakresie przetwarzania danych na cele marketingowe.

Zadzwoń lub napisz do nas
tel: (22) 201 25 89
fax: (22) 201 25 87


codziennie 11.00 - 23.00
MyDwoje - krok po kroku

powered by WEB interface
Serwis MyDwoje.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.   Akceptuję
zamknij