Biuro matrymonialne > Poradnik > Psychologia > Test MyDwoje jest długi - dlaczego?

Test MyDwoje jest długi - dlaczego?

szukaj

Test Doboru Partnerskiego przygotowany przez internetowe biuro matrymonialne MyDwoje.pl nie jest krótki. Wypełnienie go może zająć Państwu od 30 minut do godziny. Zapewniamy jednak, że nie jest to niepotrzebna strata czasu. 

Rzetelność testu psychologicznego

Test MyDwoje jest długi - dlaczego? Wychodzimy z założenia, że wiedzy o sobie nigdy nie jest zbyt dużo. Zwłaszcza, jeśli jest to wiedza systematyczna, uporządkowana i obiektywna. W życiu każdego człowieka są węzłowe miejsca, punkty decyzyjne. Od decyzji podjętych w takich momentach zależy bardzo dużo. Do podjęcia trafnych decyzji niezbędna jest rzetelna informacja. Im więcej zdobędziemy istotnych informacji dla trafności decyzji, tym większe prawdopodobieństwo, że zgodność osobowości będzie procentowo wysoka. Takie informacje ma m.in. dostarczyć Państwu test psychologiczny MyDwoje.pl a dla ułatwienia poddajemy szybkiej analizie uzyskane informacje jako: Wynik Testu dla Ciebie - Profil Partnerski.

Czy Test MyDwoje.pl jest wiarygodny?


Andrzej Rutowski
psycholog i terapeuta małżeński
autor Testu Doboru Partnerskiego MyDwoje.pl

Dobry test psychologiczny, czyli jaki?

Dobry, rzetelny test musi więc postawić diagnozę osobowości, musi określić nasilenie istotnych cech osobowości dla doboru par. Nie da się tego uzyskać na podstawie krótkiej psychozabawy. Niepełna i niepewna informacja jest znacznie gorsza niż brak informacji. Testy, jako narzędzia pomiaru mierzą z określoną dokładnością. Jako twórcy Testu dbamy, by było to narzędzie rzetelne i trafne, w miarę kompletne i całościowe. Nad Testem doboru partnerów pracowałem wiele lat. Na każdym etapie pracy konfrontowałem wyniki badań z kryteriami zewnętrznymi, z rzeczywistością. Nawet dziś mam świadomość, że Wynik dla partnerów - Zgodność Osobowości nie jest, bo nie może być trafny w stu procentach.

Żadne badania psychologiczne oparte na statystyce nie mogą być trafne w stu procentach. Jednym z czynników poprawiających trafność testu jest jego długość. Każdy parametr, czyli cecha osobowości musi być sondowana z różnych stron, wiele pytań testu musi jej dotyczyć. Ograniczenie ilości pytań czyni test bardzo ubogim, albo zawęża test do mniejszej ilości parametrów albo zwiększa systematyczny błąd pomiaru. Staraliśmy się zachować tu kompromis między długością Testu, a więc ilością czasu niezbędną na jego wypełnienie, a ilością rzetelnie badanych cech osobowości mających istotny wpływ na trwałość związku partnerskiego. Wydaje się, że zachowaliśmy właściwe proporcje. Proszę o tym pamiętać przy wypełnianiu testu i nie żałować czasu poświęconego na to wypełnianie! Uwaga, każdą stronę Testu można zapisać i powrócić do jego wypełniania w kolejnej, wolnej chwili.


Autor:                                                                                                                                      
Andrzej Rutowski,
psycholog MyDwoje


 

 
Komentarze (2)

Test MyDwoje jest długi - dlaczego?  - dodaj komentarz
Marta; 2015-11-11 23:59:45 
Szczerze mówiąc pierwszy raz zetknęłam się z takim testem. Wcześniej byłam na innych portalach i testy, które tam rozwiązywałam, należały raczej do kategorii rozrywka niż psychologia. Owszem pytań jest bardzo dużo, ale to tylko świadczy o tym, że test jest profesjonalnie przygotowany. Wynik, który otrzymałam okazał się bardzo trafny, myślę że u innych wyszło podobnie, dlatego jeśli ktoś poważnie myśli o znalezieniu partnera, który idealnie będzie do nas pasował, to wręcz wskazane jest, aby posiłkować się wynikiem testu :)
sewa mobil surabaya; 2015-03-13 08:50:27 
komentarz usunięty przez moderatora

 
Dołącz do nas!
* POLA OBOWIĄZKOWE
e-mail:*
hasło (min. 6 znaków):*
powtórz hasło:*
jestem:*
  kobietą piksel
  mężczyzną
data urodzenia:*
skąd znasz mydwoje.pl:
*Oświadczam, iż zapoznałem się z Regulaminem świadczenia usług oraz Polityką prywatności i je akceptuję.
*Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych w celach marketingowych.
*Zgoda na przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną (powiadomienia dzienne i natychmiastowe). Zgodę można wycofać w każdej chwili.
Wyrażam zgodę na Newsletter z ofertami matrymonialnymi i wydarzeniami dla singli.

lub zarejestruj się przez Facebooka
facebook register

Administratorem danych osobowych jest Katarzyna Bieber, prowadząca działalność gospodarczą pod firmą "My Dwoje" z siedzibą przy ul. Domaniewskiej nr 37 lok. 2.43, Warszawa 02-672, NIP: 9511875187. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie w celu przesyłania oferty marketingowej. Informacje handlowe są wysyłane drogą elektroniczną w celu realizacji umowy (informacje od administratora danych serwisu, informacje o kompletności profilu oraz kontaktów z innymi użytkownikami portalu). Informujemy, że zebrane dane osobowe nie będą udostępniane, z wyjątkiem podmiotów uprawnionych do tego na podstawie przepisów prawa. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści oraz poprawiania swoich danych osobowych po zalogowaniu w zakładce Ustawienia/Ustawienia-prywatności. Zgoda na gromadzenie i przetwarzanie danych może być w każdej chwili odwołana. Zgoda może być również odwołana w zakresie przetwarzania danych na cele marketingowe.

Zadzwoń lub napisz do nas
tel: (22) 201 25 89
fax: (22) 201 25 87


codziennie 11.00 - 23.00
MyDwoje - krok po kroku

powered by WEB interface
Serwis MyDwoje.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.   Akceptuję
zamknij