Weekendowa ucieczka dla zakochanych | Propozycje cichych miejsc na weekend we dwoje

Jeżeli po tygodniu ciężkiej pracy, słuchaniu nieustającego zgiełku ulic miasta i nużącej codzienności przyszło ci do głowy, że należy ci się weekendowa ucieczka z ukochaną osobą, daleko w ciche, spokojne i niezwykle romantyczne miejsce - ten artykuł jest właśnie dla ciebie. W Polsce mamy wiele niezwykle urokliwych miejsc, gdzie zakochana para może spędzić upojne chwile w samotności, ciesząc się urokami przepięknego krajobrazu, a przy tym zapoznać się z ciekawymi atrakcjami turystycznymi. Jeśli zastanawiasz się, jakie są romantyczne miejsca w Polsce, zobacz listę wyjątkowych miejscowości, stworzoną przez internetowe biuro matrymonialne MyDwoje.pl

Zakochana para na Mazurach

Jeżeli czeka was pierwszy wspólny wyjazd jako para oraz jesteście fanami natury i szukającymi jej bliskości, to w poszukiwaniu błogiej ciszy i odpoczynku we dwoje waszym kierunkiem powinny być Mazury. W tym rejonie Polski są nie tylko niepowtarzalne i przepiękne widoki, liczne romantyczne jeziora (ok. 3 tysięcy), ale także wiele atrakcji turystycznych, które można zwiedzić w wolnej chwili. Każdy zakątek Mazur nastraja romantycznie do spędzenia tam kilku wolnych dni, podczas których zakochani mogą spacerować nad jednym z wielu jezior, spróbować regionalnych przysmaków, skorzystać z typowych lokalnych atrakcji lub zwiedzić liczne zabytki. Ciekawą ofertą są gospodarstwa agroturystyczne, które wydają się być idealnym wyborem na weekendową ucieczkę od codzienności. Tak więc, bez względu na formę relaksu preferowaną przez zakochaną parę, na Mazurach każdy znajdzie dla siebie ofertę, która na długo zostanie w pamięci. Jeśli chcesz wybrać się na dłużej, koniecznie zobacz ofertę noclegów na Mazurach.

Weekendowa ucieczka do Sandomierza

Z miasta do miasta – w ten sposób również możemy odnaleźć niczym nie zmąconą ciszę i błogi spokój. Takim właśnie  miejscem jest Sandomierz, czyli niewielkie miasto położone w województwie świętokrzyskim nad rzeką Wisłą. Sandomierz nazywany jest Małym Rzymem, ponieważ znajduje się na siedmiu przepięknych wzgórzach. Na niesamowity klimat miasta wpływa średniowieczny układ urbanistyczny, jedyna w swoim rodzaju Starówka oraz Podziemia, które można zwiedzać także nocą. Wieczorem podświetlone miasto pięknieje z każdą godziną, a zachody słońca możemy podziwiać podczas rejsu stateczkiem po Wiśle. W Sandomierzu znajdziesz idealne hotele na weekend we dwoje, dlatego warto zarezerwować nocleg.

Pojezierze drawskie we dwoje

Skoro weekendowa ucieczka, to jednym ze skojarzeń mogą być tajemnicze lochy twierdzy. Miejscowość Wąsosz, która znajduje się w centrum Pojezierza Drawskiego, w województwie zachodniopomorskim, oferuje nam cały zamek.  Historyczny pałac otoczony jest malowniczym lasem, przepięknymi jeziorami z nieskazitelnymi plażami oraz parkiem angielskim. Jest to wymarzone miejsce na romans dla par uciekających od zgiełku codzienności, szukających relaksu w pieszych bądź rowerowych wycieczkach lub jeździe konnej. W letnie wieczory zakochanych przyciąga nietuzinkowy taras polowy, a noce można spędzić w apartamencie w wieży pałacowej. Będąc w tej okolicy warto również zawitać do Złocieńca, Połczyna Zdroju lub Starych Drawskich, gdzie znajdują się ruiny zamku otoczone pięknymi jeziorami. A niezapomniane wieczory we dwoje można spędzić na spacerze nadbrzeżnym deptakiem nad Jeziorem Drawskim.

Romans w Walewicach

Kolejną odludną miejscowością jest wieś położona w centralnej Polsce, w województwie łódzkim. Walewice przyciągają zakochanych klasycystycznym pałacem, w murach którego wybuchł burzliwy romans Napoleona Bonaparte z piękną Marią Walewską. Romantyczne wnętrza pałacu oraz zabytkowe piwnice są znakomitym miejscem do wieczornych spotkań w doborowym towarzystwie. Pałac jest otoczony ogromnym parkiem w stylu angielskim wypełnionym barokowymi rzeźbami. Na terenie ogrodów znajdują się stawy oraz ponad 70 imponujących gatunków i odmian drzew oraz krzewów. Niedaleko Pałacu mieści się stadnina koni angloarabskich, która oferuje możliwość skorzystania z jazdy konnej wierzchem lub przejażdżki bryczkami.

Zakochani na Dolnym Śląsku

Dla zagorzałych fanów nie tylko ciszy i spokoju, ale i pałaców Dolny Śląsk znalazł rozwiązanie w postaci Doliny Pałaców i Ogrodów. Park Kulturowy Kotliny Jeleniogórskiej znajduje się u stóp Karkonoszy i jest najgęściej zabudowanym arystokratycznymi posiadłościami miejscem w Europie. Na niewielkiej przestrzeni mieści się 30 niezwykłych zamków gotyckich, renesansowych dworków, wież obronnych oraz wiele pięknych rezydencji. Na próżno tutaj szukać dwóch takich samych rezydencji, ponieważ każda z nich jest wyjątkowa i niepowtarzalna. Podczas spacerowania pomiędzy wspaniałymi rezydencjami mamy również szczęście cieszyć się bliskością natury oraz podziwiać piękno parków krajobrazowych. Kotlina Jeleniogórska oprócz kompleksu rezydencji ma do zaoferowania wspaniałe polskie góry z unoszącą się majestatycznie Śnieżką oraz tak dobrze znanym uzdrowiskiem - Szklarską Porębą.

Kiedy chcemy odetchnąć od codzienności, z łatwością znajdziemy romantyczne miejsca w Polsce, bowiem każde miejsce może okazać się do tego idealne. Przy wyborze kierunku podróży powinniśmy wziąć pod uwagę, oprócz własnych zainteresowań, również zdanie osoby z którą chcemy spędzić niezwykłe chwile. Takim miejscem mogą się okazać odludne gęste lasy, nadzwyczajne pomniki historyczne lub olśniewające miasteczka. W Polsce z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Czytaj również:

http://www.noclegowo.pl/


 
Komentarze (5)

Weekendowa ucieczka dla zakochanych | Propozycje cichych miejsc na weekend we dwoje - dodaj komentarz
Do . . . . . . . . ;; 2016-09-12 07:39:00 
Prawda boli, ach boli. Ile trudu zadajesz sobie lazarus, aby usuwać kompromitujące cię fakty. Przyznasz, że miał farta złapać ,, okazję".
Rafał; 2016-09-10 20:56:24 
komentarz usunięty przez moderatora
Do Randkowiczki; 2015-10-20 08:14:45 
Jesteś szczera. Gustuję w takich kobietach . Zabiorę cię do fajnego rezerwatu, najlepiej do oddz. 63d., jest tam tyle wspaniałych zakątków które można wspólnie oglądać. Myślę , że pójdziesz na to bo jesteś chętna.
Randkowiczka; 2015-10-20 08:08:12 
Szukam namiętnie drugiej połówki bo całą młodość swoją poświęciłam dla rozwodników i żonatych mężczyzn. Jestem znana w okolicy i nie mam szans na znalezienie partnera życiowego. Jedyna nadzieja w MY DWOJE
gabi; 2015-10-06 23:32:40 
Ciekawe propozycje, póki co szukam swojej drugiej połówki. Może uda mi się ją znaleźć na MyDwoje, kto wie? Wtedy zabiorę ją do jednego z takich miejsc :) Na pewno wiosną lub latem warto wybrać się na Mazury, jest tam bardzo dużo atrakcji, chociażby różnego rodzaju rezerwaty. Jest też kilka zamków, no i bunkry, które mogą zrobić szczególne wrażenie na mężczyznach interesujących się historią. Zresztą takich wyjątkowych miejsc jest w Polsce naprawdę dużo, nie trzeba nigdzie daleko wyjeżdżać.

Dołącz do nas

* Pola obowiązkowe

Nieprawidłowy adres E-mail
Hasło musi zawierać minimum 6 znaków
Hasło różni się od podanego wcześniej
Podaj datę urodzenia

lub zarejestruj się przez facebooka

Klauzula Informacyjna My Dwoje: 1. Administratorem danych osobowych (ADO), czyli podmiotem decydującym w jaki sposób będą przetwarzane... Twoje dane osobowe jest: Fire Media Interactive Ltd, Kemp House, 152-160 City Road, EC1V 2NX Londyn, Wielka Brytania. 2. ADO wyznaczył Inspektora Danych Osobowych, z którym kontakt jest możliwy pod adresem e-mail [email protected], 3. Twoje dane osobowe są gromadzone i przetwarzane w następujących celach: - realizacji zawartej z Tobą umowy, w tym umożliwienia nam świadczenia usług drogą elektroniczną, - realizowania usług oferowanych przez serwis na podstawie wyrażonej przez ciebie zgody, - w celach podatkowych, rachunkowych i ewentualnych roszczeń i. in.– na podstawie obowiązujących i nałożonych na ADO przepisów prawa oraz do ochrony żywotnych interesów osoby, której danej dotyczą lub innej osoby fizycznej, -celach marketingowych w tym prowadzenie marketingu bezpośredniego, prowadzenia badań i analiz serwisu, między innymi pod kątem jego funkcjonalności, poprawy działania czy też oszacowania głównych zainteresowań i potrzeb użytkowników - na podstawie prawnie uzasadnionego interesu ADO, 4. Twoje dane są przekazywane do zaufanych podmiotów współpracujących z serwisem w ściśle określonych celach. 5. Dane osobowe będą przechowywane przez czas obowiązywania zawartej umowy, a po tym czasie przez okres wymagany obowiązkami nałożonymi na ADO przepisami prawa, tj. obsługi po usługowej, dochodzenia ew. roszczeń w związku z wykonywaniem umowy, w celu wykonania obowiązków wynikających z przepisów prawa, w tym w szczególności podatkowych i rachunkowych oraz w celach prawnie uzasadnionego interesu ADO maksymalnie przez okres 30 lat. 5. Osoba, której dane są przetwarzane w granicach określonych w RODO ma prawo do żądania od administratora dostępu do swoich danych osobowych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, a także przenoszenia danych oraz wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa, a w przypadku wyrażenia dobrowolnej zgody na przetwarzanie danych osobowych – prawo do cofnięcia tej zgody w dowolnym momencie, co nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem, 6. Dane będą wykorzystywane do automatycznego podejmowania decyzji w celu przygotowania wyboru ofert matrymonialnych dopasowanych do kandydata, 7. Dodatkowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności Serwisu.

Napisz do nas

Konsultacje telefoniczne są dostępne w abonamentach +

Pomoc

Kobiece twarze MyDwoje

Zarejestruj się za darmo i przeglądaj dalej

Zarejestruj się

Ogłoszenia matrymonialne - Kobiety:

Ogłoszenia matrymonialne - Mężczyźni:

MyDwoje - krok po kroku

1. Zarejestruj się i wypełnij profil
2. Wypełnij test partnerski
3. Obejrzyj propozycje partnerów
4. Napisz wiadomość
5. Zakochaj się!


Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku!

Nasza strona używa plików cookie w celu personalizowania treści i reklam, zapewnienia funkcji mediów społecznościowych i analizy ruchu na naszej stronie. Udostępniamy również informacje o korzystaniu z naszej strony internetowej naszym zaufanym partnerom. Dzięki cookies możemy dopasować wyświetlaną treść do Twoich preferencji.

Zaakceptuj wszystkie stosowane przez nas pliki cookie lub dokonaj własnych ustawień i zmieniając zakres swojej zgody w ustawienia zaawansowane. Czytaj więcej o ciasteczkach w Polityce prywatności.  Jeżeli korzystasz ze strony, wyrażasz zgodę na stosowanie przez nas plików cookie.


 
zamknij