Wakacyjny romans - gdy jednak przychodzi rozczarowanie

Temperatura za oknem niechybnie wskazuje na fakt, że zbliżają się letnie miesiące, a wraz z nimi – czas urlopów. Dla wielu osób to wyśmienita okazja do wypoczynku, a także… do przeżycia wakacyjnego romansu. Teoretycznie jest to idealna opcja. Samotni mogą znaleźć swoją drugą połówkę. Jak to jednak zwykle bywa, teoria nie zawsze idzie w parze z praktyką. Romans nie musi przerodzić się w stały związek, ani oznaczać super przygody, ale wielkie cierpienie – nie tylko dla osoby w stałym związku, której zdrada wyszła na jaw, ale również dla nikomu nie muszącego się tłumaczyć singla. Warto spojrzeć na tę sprawę z wielu aspektów zanim ulegniemy pokusie i przyciągnie nas przykładowo strona dla samotnych.

Wakacyjna atmosfera sprzyja zakochaniu się

W gabinetach psychologów co roku, tuż po wakacjach, pojawiają się ludzie załamani z powodu nieudanego wakacyjnego romansu. Choć zdarzają się wśród nich tacy, którzy zakochali się, będąc już małżeństwie, a teraz nie wiedzą, jak będzie wyglądał ich związek po zdradzie i co z tym zrobić, to jednak zdecydowana większość pacjentów to single. Pośród różnych pytań pada czasami znaczące: „Nie wiem, co mi się stało?”, „Dlaczego byłam taka łatwowierna?” czy „Jakim cudem tak szybko nastąpiło zakochanie - różowy początek tej historii?!”. Dla specjalistów taka tendencja do zakochiwania się nie jest niczym zaskakującym. Oto, dlaczego w wakacyjnym okresie tak często ulegamy uczuciom.

Wakacyjne dni są zupełnie inne od zwykłych. Jeżeli dodatkowo wyjeżdżamy – na przykład do egzotycznego kraju, wrażenie oderwania się nabiera na sile. Czujemy się lekko, pozostawiamy za sobą ciężar codziennych obowiązków. Wszystko to przekłada się na naszą postawę, samopoczucie i nastrój. I chociaż nie zdajemy sobie z tego sprawy, ta „ulga” jest bardzo widoczna dla innych, działa też zachęcająco, ułatwiona jest inicjacja kontaktu i zakochania się. W wakacje nie jesteśmy zmęczeni. Nawet, jeżeli czujemy się wyczerpani całodniowym leżeniem na plaży, to nie w taki sam sposób, gdy wracamy do domu po ciężkim dniu pracy. Mamy więc więcej energii i siły na nowe doświadczenia.

Zakochanie się na wakacjach jest łatwiejsze

Zakochanie się, zwłaszcza gdy przebywamy daleko od domu, jest także związane z naszą sporą anonimowością. W „domowych warunkach” wszyscy wiedzą o nas „wszystko” – koleżanka natychmiast wypytuje, z kim i gdzie idziemy, w restauracji zauważa nas znajomy, a na spacerze jeszcze ktoś trzeci. Wszystko to powoduje, że jesteśmy ostrożniejsi, musimy też liczyć się z opinią na nasz temat. Na wakacjach – już nie. Singielka na Wyspach Kanaryjskich będzie zatem zachowywała się inaczej, niż w swoim domu w Krakowie. Przez „inaczej” rozumiemy często „bardziej otwarcie”, co prowadzi do kolejnego punktu.

Jak wynika z najnowszych badań, uprawianie seksu uwalnia oksytocynę. U mężczyzn powoduje ona znużenie, u kobiet – emocjonalne zbliżenie się do partnera. Stąd też kwestia zakochania się nie zależy tylko i wyłącznie od naszej woli („niczego nie będę planować!”) – w grę wchodzą również hormony, tzw. alchemia miłości.

Nieco inaczej jest w przypadku, gdy jesteś w pełni świadoma lub świadomy ryzyka, jakie może wiązać się z letnim romansem. Wiesz, że jest to przygoda, nie czynisz sobie złudzeń co do przyszłości związku i chcesz się po prostu oderwać od samotnej rzeczywistości. Takie podejście ma na przykład 31-letnia Katarzyna z Gdyni.

- Szczerze mówiąc, nigdy nie robiłam sobie żadnych planów w związku z wakacyjną miłością. To dla mnie trochę absurdalne, wiem przecież, że najpewniej nic z tego nie będzie. Wyjazd na wakacje za granicę traktuję jako sposób na chwilowe zapomnienie o tym, że wciąż nikogo nie mam. Mam poczucie, że „coś mi się należy” i nie mam żadnych wyrzutów sumienia w związku ze swoimi wakacyjnymi przygodami - podkreśla Katarzyna.

Jeżeli takie myślenie jest bliższe twojemu – czemu nie, może rzeczywiście warto skorzystać z „przywilejów singla” i zwyczajnie cieszyć się wakacyjną miłością. A gdyby jednak wynikło z niego coś więcej, to cieszyć się… podwójnie.

Romans Singla - może lepiej nie? Rozgoryczenie i rozczarowanie może być bolesne

Jeśli jesteś singielką i zastanawiasz się, czy wyjazdy dla Singla i wakacyjny romans to coś dla ciebie – zastanów się dobrze, biorąc pod uwagę poniższe wskazówki.

Przede wszystkim, przemyśl okoliczności wakacji. Wyjazd pod domek do miejscowości niewiele oddalonej od twojego miejsca zamieszkania i poznanie tam również wczasującego mężczyzny to coś zupełnie innego, niż romans singla  z mieszkańcem Wysp Kanaryjskich! W tym pierwszym przypadku, jeżeli faktycznie był to samotny mężczyzna, możecie już niedługo tworzyć świetną parę. Biorąc jednak pod uwagę drugi wariant, szanse na taki rozwój sytuacji są praktycznie znikome. Co więcej, wiele osób, które spędzają wakacje na dalekich wyjazdach, wcale nie planuje niczego więcej, niż dobrej zabawy. Potwierdza to 32-letnia Martyna, singielka z Warszawy:

- Miałam za sobą kilka wakacyjnych przygód, które zawsze kończyły się krótszymi lub dłuższymi związkami. Zwykle jechałam w góry, nad jezioro, pod domek – i zawsze potem utrzymywałam kontakt z mężczyznami, z którymi świetnie się bawiłam. Z jednym nawet byłam dwa lata! Kiedy więc pojechałam do Włoch i poznałam Pablo, sądziłam, że będzie podobnie, że będziemy w związku na odległość. Jakie było moje zaskoczenie i rozgoryczenie, kiedy stwierdził ze śmiechem, że dla niego była to tylko i wyłącznie zabawa, a ja jestem jedną z wielu. Nawet fakt, że kaleczył angielski, nie pozbawiał tej wypowiedzi wyraźnego przesłania: „Byłaś zabawką”. Poczułam się obrzydliwie – podkreśla Martyna.

Druga kwestia to twoje nastawienie. Jeżeli jesteś osobą bardzo wrażliwą, szybko ulegającą uczuciom i dodatkowo bardzo pragnącą stałego związku, wakacyjny romans może być dla ciebie przyczyną bardzo „bolesnej” jesieni. Nie warto angażować się w związek, który z góry skazany jest na porażkę.

Uwaga – warto nadmienić, że istnieją osoby, które tylko obiecują sobie, że „tym razem będzie inaczej, nie zakocham się”. Jeśli należysz do takich właśnie singli i już kilka razy nie udało ci się wytrwać w swoim postanowieniu, to jest to informacja od ciebie… dla ciebie. Jesteś najwyraźniej wrażliwą osobą, która w pewnym momencie zawsze zacznie zadawać sobie pytanie „on tak na mnie spojrzał… może to coś znaczy? Zostawi dla mnie Chorwację i zamieszkamy w Polsce…”. Uwierz sobie i nie angażuj się w taki związek. Rozważ w skrytości ducha, którą opcję naprawdę wolisz: wakacyjny romans - wspomnienie lata czy miłość na życie?


 
Komentarze (2)

Wakacyjny romans - gdy jednak przychodzi rozczarowanie - dodaj komentarz
Charlotte; 2021-03-09 16:12:20 
Wakacyjny romans dla samotnej kobiety, czemu nie? Sama dwa razy przeżyłam taką przygodę i obydwa wyjazdy wspominam baaardzo miłooo.
emma; 2015-10-06 09:56:44 
Wszystko zależy od tego, czego oczekujemy podczas takiego wyjazdu i jakie mamy nastawienie. Jeśli kobieta jedzie z myślą – „Znajdę tego Jedynego”, to prawdopodobnie będzie później cierpieć, gdyż mężczyźni na wakacjach, na ogół szukają tylko niezobowiązującego flirtu i seksu. Natomiast jeśli jedzie się z nastawieniem - „Przeżyję super przygodę” to czemu nie skorzystać z nadarzających się okazji. Zawsze jednak należy być ostrożnym, na pewno nie warto przeżywać przygód z żonatym mężczyzną czy zamężną kobietą, bo można narobić sobie problemów.

Dołącz do nas

* Pola obowiązkowe

Nieprawidłowy adres E-mail
Hasło musi zawierać minimum 6 znaków
Hasło różni się od podanego wcześniej
Podaj datę urodzenia

lub zarejestruj się przez facebooka

Klauzula Informacyjna My Dwoje: 1. Administratorem danych osobowych (ADO), czyli podmiotem decydującym w jaki sposób będą przetwarzane... Twoje dane osobowe jest: Fire Media Interactive Ltd, Kemp House, 152-160 City Road, EC1V 2NX Londyn, Wielka Brytania. 2. ADO wyznaczył Inspektora Danych Osobowych, z którym kontakt jest możliwy pod adresem e-mail [email protected], 3. Twoje dane osobowe są gromadzone i przetwarzane w następujących celach: - realizacji zawartej z Tobą umowy, w tym umożliwienia nam świadczenia usług drogą elektroniczną, - realizowania usług oferowanych przez serwis na podstawie wyrażonej przez ciebie zgody, - w celach podatkowych, rachunkowych i ewentualnych roszczeń i. in.– na podstawie obowiązujących i nałożonych na ADO przepisów prawa oraz do ochrony żywotnych interesów osoby, której danej dotyczą lub innej osoby fizycznej, -celach marketingowych w tym prowadzenie marketingu bezpośredniego, prowadzenia badań i analiz serwisu, między innymi pod kątem jego funkcjonalności, poprawy działania czy też oszacowania głównych zainteresowań i potrzeb użytkowników - na podstawie prawnie uzasadnionego interesu ADO, 4. Twoje dane są przekazywane do zaufanych podmiotów współpracujących z serwisem w ściśle określonych celach. 5. Dane osobowe będą przechowywane przez czas obowiązywania zawartej umowy, a po tym czasie przez okres wymagany obowiązkami nałożonymi na ADO przepisami prawa, tj. obsługi po usługowej, dochodzenia ew. roszczeń w związku z wykonywaniem umowy, w celu wykonania obowiązków wynikających z przepisów prawa, w tym w szczególności podatkowych i rachunkowych oraz w celach prawnie uzasadnionego interesu ADO maksymalnie przez okres 30 lat. 5. Osoba, której dane są przetwarzane w granicach określonych w RODO ma prawo do żądania od administratora dostępu do swoich danych osobowych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, a także przenoszenia danych oraz wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa, a w przypadku wyrażenia dobrowolnej zgody na przetwarzanie danych osobowych – prawo do cofnięcia tej zgody w dowolnym momencie, co nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem, 6. Dane będą wykorzystywane do automatycznego podejmowania decyzji w celu przygotowania wyboru ofert matrymonialnych dopasowanych do kandydata, 7. Dodatkowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności Serwisu.

Napisz do nas

Konsultacje telefoniczne są dostępne w abonamentach +

Pomoc

Kobiece twarze MyDwoje

Zarejestruj się za darmo i przeglądaj dalej

Zarejestruj się

Ogłoszenia matrymonialne - Kobiety:

Ogłoszenia matrymonialne - Mężczyźni:

MyDwoje - krok po kroku

1. Zarejestruj się i wypełnij profil
2. Wypełnij test partnerski
3. Obejrzyj propozycje partnerów
4. Napisz wiadomość
5. Zakochaj się!


Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku!

Nasza strona używa plików cookie w celu personalizowania treści i reklam, zapewnienia funkcji mediów społecznościowych i analizy ruchu na naszej stronie. Udostępniamy również informacje o korzystaniu z naszej strony internetowej naszym zaufanym partnerom. Dzięki cookies możemy dopasować wyświetlaną treść do Twoich preferencji.

Zaakceptuj wszystkie stosowane przez nas pliki cookie lub dokonaj własnych ustawień i zmieniając zakres swojej zgody w ustawienia zaawansowane. Czytaj więcej o ciasteczkach w Polityce prywatności.  Jeżeli korzystasz ze strony, wyrażasz zgodę na stosowanie przez nas plików cookie.


 
zamknij