Samotny wdowiec pozna panią

  • Podziel się na:
  • Dodaj do facebook.com
  • Dodaj do twitter.com
  • Dodaj do wykop.pl
  • Dodaj do Linkedin
  • Dodaj do Pinterest

Utrata małżonka, jak pokonać ból samotności?

Samotny wdowiec pozna panią

Przysięgając sobie miłość na całe życie, nigdy nie myślimy, że nasze szczęście może zostać przerwane nagle i brutalnie, nawet jeśli miłość wcale nie wygasła. Uczeni amerykańscy umieścili sytuację, jaką jest śmierć współmałżonka na pierwszym miejscu wśród najbardziej stresujących wydarzeń życiowych. Poczucie straty ma tutaj szczególny wyraz - odchodzi na zawsze ta najważniejsza osoba i nie ma już możliwości realizacji wspólnych marzeń i planów. Internetowe biuro matrymonialne MyDwoje.pl  wyjaśnia: pogodzenie się z tego typu stratą wymaga niewątpliwie czasu. Dużo zależy od tego, jaki będzie efekt końcowy tak trudnego procesu: czy po wyjściu z „emocjonalnej jaskini” będziesz mógł otworzyć się i przyjąć to, co jeszcze przygotował dla Ciebie los? Pamiętaj, przyszłość nadal jest przed Tobą, a może nawet - nowa miłość po śmierci współmałżonka? Po okresie żałoby przyjdzie czas, byś zmienił podejście na: samotny wdowiec pozna panią. Dobrze mogą zrobić Ci także nowe znajomości. Sprawdź spotkania dla singli.

Trudne słowo „wdowiec”

 

Radzenie sobie w sytuacji, jaką jest utrata współmałżonka, jest trudniejsze dla mężczyzny niż dla kobiety. W małżeństwie kobieta jest zazwyczaj strażniczką życia emocjonalnego, stroną budującą ciepło w związku, sprawiającą, że rodzina jest szczęśliwa. Często jest jedyną osobą, przed którą jej mąż potrafi obnażyć swoje prawdziwe uczucia i słabości. Gdy nagle zabraknie partnerki, mężczyzna często nie ma nikogo, komu mógłby opowiedzieć o swoich uczuciach i zwyczajnie popłakać. Przybiera zatem kamienną maskę, stara się ukazać światu jako „najsilniejszy mężczyzna świata”, a w rzeczywistości jest to bardzo samotny mężczyzna. Znajdująca się w takiej samej sytuacji kobieta zazwyczaj otacza się gronem bliskich osób, rodziny i przyjaciół. Całkiem naturalne jest dla niej otwarte wyrażanie i dzielenie się emocjami z innymi. Kobiety posiadają łatwiejszy dostęp do własnych procesów emocjonalnych: dzięki temu po przeanalizowaniu swoich uczuć i przeżyciu smutku, łatwiej odbudowują własne życie i nawiązują nowe relacje.

Jeżeli zatem jesteś mężczyzną, którego dotknęła śmierć małżonki, pamiętaj, że niezwykle ważne jest, by nie blokować komunikacji z własnymi emocjami i mówić innym o tym, co się czuje, nawet jeśli początkowo wydaje Ci się to „niemęskie”. Tylko pełne przeżycie żałoby po stracie, łącznie z dzieleniem się emocjami z otoczeniem, pozwala na zakończenie starego i rozpoczęcie nowego etapu życia.

Wdowiec szuka żony

Jeżeli już uwierzyłeś, że jesteś w stanie odbudować swoje życie i odnaleźć w nim na nowo swoje miejsce, to znaczy, że poczyniłeś już milowy krok w kierunku tego, by dać sobie szansę na nowe szczęście. Proces ten jest długi i na pewno będziesz miał w jego trakcie wiele wątpliwości. Pokaż światu swoje nowe nastawienie: samotny wdowiec pozna wdowę. Nie poddawaj się, zgodnie ze starym przysłowiem „Dopóki walczysz, zawsze jesteś zwycięzcą”. Czas, by spotkała Cię nowa miłość po 60-tce.

Być może w Twojej walce pomogą Ci poniższe wskazówki:


  • Pożegnaj swój smutek. Jest to trudne, ponieważ w Twojej sytuacji smutek towarzyszy Ci już od dawna. To on sprawił, że przestałeś dostrzegać rzeczy, które kiedyś sprawiały Ci radość. Oczywiście masz do niego prawo, jednak, aby otworzyć się na nowy etap, musisz spróbować się z nim pożegnać. Postaraj się nie myśleć o tym, co sprawia Ci największy ból, lecz o czymś, co sprawia, że czujesz się ...
 
Komentarze (19)

Samotny wdowiec pozna panią  - dodaj komentarz
januszek; 2019-04-25 16:39:12 
Żona zmarła mi 3 lata temu po37 latach małżeństwa Samotność boli mnie coraz bardziej .Kupiłem sobie skuter .Lubie jeździć trochę ryzykownie szczególnie gdy zagrażam tylko sobie .Nie pomaga .Żona w młodości trenowała pływanie i mozolnie mnie uczyła pływać.Pływam każdym stylem .
Potrafię dowolnie długo leżeć bez ruchu na wodzie .Basen tez nie pomaga .
; 2018-12-12 17:27:08 
rozumiem was panie bo sam jestem wdowcem i samotny
Marek; 2018-10-06 22:19:22 
komentarz usunięty przez moderatora
Marek; 2018-10-06 21:55:47 
komentarz usunięty przez moderatora
Marek; 2018-10-06 09:19:18 
komentarz usunięty przez moderatora
Anna ; 2017-11-20 19:51:14 
super sprawa poznać drugą osobę aby nie być samemu spędzać jak najwięcej
czasu razem nie koniecznie na stałe morze być dochodzący aby było razem
miło i przyjemnie czekam na taką osobę
Bożena; 2015-11-17 22:09:02 
Tracąc ukochaną osobę, początkowo nie dopuszczamy do siebie myśli, że ktoś inny może pojawić się jeszcze w naszym życiu, dlatego tak ważne jest przeżycie żałoby, stopniowe godzenie się ze śmiercią męża czy żony. To nie stanie się z dnia na dzień, pewnie będą musiały upłynąć 2-3 lata zanim zaczniemy normalnie funkcjonować. Tak jak zostało tu napisane, na pewno nie można szukać partnera na siłę, bo nigdy nie uda nam się stworzyć szczęśliwego związku, jeśli nie pogodziliśmy się ze śmiercią współmałżonka.
JANUSZ; 2015-09-25 17:35:22 
to nie jest prawda
Amelia ; 2015-08-03 20:16:46 
Poczytałam komentarze osób samotnych czyli wdów .Wdowcy raczej nie piszą jak widać .Oni realnie są zajęci dzień po śmierci żony .Zawsze się trafi jak życzliwa sąsiadka czytaj dusza i zadba o pana .To po co wdowiec ma szukać .Jestem wdową ,dzieci sama wychowałam ,,miałam dwoje dzieci .Słyszałam od panów fajna jesteś ale masz dzieci .Teraz dzieci dorosłe ,jestem sama .Mam profil na portalu i co nic .Ani foto nie pomaga ,każdy zajrzy napisze komplement i idzie dalej .Portale to jak loteria ,fant ta osoba fajna ,kolejna niby fajniejsza panowie idą dalej przebierając .Efekt końcowy też zostają sami ..takie wolne smutne motylki .Nie jestem smutna .Jestem szczęśliwa mimo wszystko .Pozdrawiam
Urszula; 2013-07-22 23:34:31 
Mój mąż zmarł 3-ce temu - jest mi bardzo ciężko, codziennie płaczę za utraconą wielką miłością mojego życia, żeby nie zwariować robię coś, albo maluję pokoje, albo koszę trawę. Prawie wszystko robię sama, czasem ponad siły aby tylko nie myśleć. Codziennie czytam listy, które pisaliśmy do siebie jak był w wojsku (44 lata temu) i widzę jaką piękną miłością się kochaliśmy. Teraz nie ma nic, jest jedna wielka pustka, dawni znajomi i rodzina zostawili nas samych z naszym bólem. Mieszkamy w 3 pokolenia w naszym domu - mama 85 lat (ojciec zmarł przed mężem 11-cy) córka 30 lat (panna) i ja 62 lata. Muszę być w tym naszym nowym życiu sternikiem i żeglarzem. Kochałam i kocham mojego męża za wszystko, umiał wszystko zrobić (meble, położyć glazurę, grać na gitarze i innych instrumentach, naprawić samochód i tak bez końca mogłabym wyliczać)Umiał jeszcze kochać tak głęboko, mocno, szczerze i śmiać się do łez i wzruszać . Nie wyobrażam sobie go kimś zastąpić, wolę pamięć o nim o nas pielęgnować do końca życia. Zresztą miałam tak przystojnego i mądrego męża - nie ma takiego drugiego i nigdy mam nadzieję nie będzie..

Dołącz do nas!
* POLA OBOWIĄZKOWE
e-mail:*
hasło (min. 6 znaków):*
powtórz hasło:*
jestem:*
  kobietą piksel
  mężczyzną
data urodzenia:*
skąd znasz mydwoje.pl:
*Oświadczam, iż zapoznałem się z Regulaminem świadczenia usług oraz Polityką prywatności i je akceptuję.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości o charakterze marketingowym dotyczących produktów lub usług MyDwoje lub jej Partnerów
Wyrażam zgodę na Newsletter z ofertami matrymonialnymi i wydarzeniami dla singli.

lub zarejestruj się przez Facebooka
facebook register

Klauzula Informacyjna My Dwoje: 1. Administratorem danych osobowych (ADO), czyli podmiotem decydującym w jaki sposób będą przetwarzane Twoje dane osobowe jest: Fire Media Interactive Ltd,  Kemp House, 152-160 City Road, EC1V 2NX Londyn, Wielka Brytania. 2. ADO wyznaczył Inspektora Danych Osobowych, z którym kontakt jest możliwy pod adresem e-mail iod@mydwoje.pl, 3. Twoje dane osobowe są gromadzone i przetwarzane w następujących celach: - realizacji zawartej z Tobą umowy, w tym umożliwienia nam świadczenia usług drogą elektroniczną, - realizowania usług oferowanych przez serwis na podstawie wyrażonej przez ciebie zgody, - w celach podatkowych, rachunkowych i ewentualnych roszczeń i. in.– na podstawie obowiązujących i nałożonych na ADO przepisów prawa oraz do ochrony żywotnych interesów osoby, której danej dotyczą lub innej osoby fizycznej, -celach marketingowych w tym prowadzenie marketingu bezpośredniego, prowadzenia badań i analiz serwisu, między innymi pod kątem jego funkcjonalności, poprawy działania czy też oszacowania głównych zainteresowań i potrzeb użytkowników - na podstawie prawnie uzasadnionego interesu ADO, 4. Twoje dane są przekazywane do zaufanych podmiotów współpracujących z serwisem w ściśle określonych celach. 5. Dane osobowe będą przechowywane przez czas obowiązywania zawartej umowy, a po tym czasie przez okres wymagany obowiązkami nałożonymi na ADO przepisami prawa, tj. obsługi po usługowej, dochodzenia ew. roszczeń w związku z wykonywaniem umowy, w celu wykonania obowiązków wynikających z przepisów prawa, w tym w szczególności podatkowych i rachunkowych oraz w celach prawnie uzasadnionego interesu ADO maksymalnie przez okres 30 lat. 5. Osoba, której dane są przetwarzane w granicach określonych w RODO ma prawo do żądania od administratora dostępu do swoich danych osobowych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, a także przenoszenia danych oraz wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa, a w przypadku wyrażenia dobrowolnej zgody na przetwarzanie danych osobowych – prawo do cofnięcia tej zgody w dowolnym momencie, co nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem, 6. Dane będą wykorzystywane do automatycznego podejmowania decyzji w celu przygotowania wyboru ofert matrymonialnych dopasowanych do kandydata, 7. Dodatkowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności Serwisu. 

Napisz do nasKonsultacje telefoniczne
są dostępne w abonamentach Premium+


MyDwoje - krok po kroku


Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku!

Nasza strona używa plików cookie w celu personalizowania treści i reklam, zapewnienia funkcji mediów społecznościowych i analizy ruchu na naszej stronie. Udostępniamy również informacje o korzystaniu z naszej strony internetowej naszym zaufanym partnerom. Dzięki cookies możemy dopasować wyświetlaną treść do Twoich preferencji.

Zaakceptuj wszystkie stosowane przez nas pliki cookie lub dokonaj własnych ustawień i zmieniając zakres swojej zgody w ustawienia zaawansowane. Czytaj więcej o ciasteczkach w Polityce prywatności.  Jeżeli korzystasz ze strony, wyrażasz zgodę na stosowanie przez nas plików cookie.


(więcej)

  Akceptuję
zamknij