Idealne Walentynki dla Niej i dla Niego

O jakich Walentynkach marzymy na całym świecie?

Zwyczaj obchodzenia Walentynek podoba się nie tylko zdecydowanej większości dorosłych Polaków, ale również obywatelom całego świata. Tylko 13% zapytanych Singli nie ma zamiaru interesować się nimi wcale lub wolałoby skorzystać z imprezy negującej to święto. Jednak panowie mają zupełnie inne pomysły na świętowanie Dnia Zakochanych niż panie. Największe internetowe biuro matrymonialne MyDwoje.pl przebadało blisko tysiąc odpowiedzi udzielonych w sondażu na temat Dnia 14 lutego. Zobacz, jak Dzień Zakochanych spędzają Francuzi, Włosi, Malezyjczycy czy Japończycy i zaskocz sympatię. Dowiedz się czego pragną kobiety, a czego mężczyźni i doskonale zaplanuj Walentynki, a bez trudu zdobędziesz jego/ jej serce.


Wymarzone Walentynki

Konwencjonalne i romantyczne obchody Walentynek na świecie


Czy wiecie, że o Walentynkach wspomina już mistrz perypetii miłosnych, William Szekspir, w „Hamlecie”? Jednak, najstarsza, znana nam, kartka walentynkowa powstała w już w XVI wieku oczywiście w Anglii. Jej autorem był Karol Orleański, który przesłał ją swojej ukochanej żonie z twierdzy Tower w Londynie, gdzie więziono go prze 25 lat.
I właśnie z Anglii tradycja ta rozpowszechniła się na cały świat docierając bardzo szybko również do Stanów Zjednoczonych. Właśnie tam artystka i businesswoman Esther Howland z Worcester, nazywana nawet "Matką Amerykańskiego Walentego",  w połowie XIX wieku, rozpoczęła produkcję kartek miłosnych zawierających wstążki, ilustracje artystyczne, ukryte drzwiczki, pozłacane koronki i wewnętrzne koperty, które zawierały nie tylko tradycyjne miłosne wierszyki, ale mogły pomieścić więcej sekretnych, intymnych wiadomości, pukli włosów, a nawet pierścionki zaręczynowe. Współcześnie Walentynki za oceanem obchodzone są bardzo hucznie, a zakochani Amerykanie nie oszczędzają i wydają na nie każdego roku ponad 18 miliardów dolarów!
W Danii Święto Zakochanych kojarzyło się głównie z przesyłaniem transparentnych bibułek, które podstawione pod światło zdradzały imię lub wizerunek ukochanego. Obecnie popularnym zwyczajem jest wysyłanie gaekkebrev, czyli dowcipnego listu, pisanego samodzielnie przez panów, często z rymem i humorem, ale bez podpisu. Dziewczyna, która odgadnie imię adoratora zostanie obdarowana dodatkowymi słodkościami na Wielkanoc.
W Walii wciąż żywy jest zwyczaj obdarowywania sympatii drewnianymi łyżeczkami, które przyozdobione są motywami serduszek, kluczyków i kłódeczek, mających za zadanie jasno zakomunikować: "Otwórz moje serce!".
W Austrii tradycyjnym jest orszak młodych par, które dumnie w ustrojonych dorożkach, w towarzystwie dętej orkiestry oraz pochodu mieszkańców miasta jadą, by odebrać od miejskich władz finansowy upominek i bukiet dla panny młodej.
Natomiast we Francji Walentynki uznaje się za święto narodowe, lecz zamiast tradycyjnych kartek wysyła się kwiaty z romantycznym bilecikiem, a wybraną osobę zaprasza do teatru, a po niej na kolację w świetle świec.
W Niemczech tradycyjnie ukochaną obdarowuje się różami - symbolem wiecznie świeżej miłości oraz sercami z czekolady lub piernika oraz czekoladkami z marcepanowym nadzieniem.

Nieco egzotyki, czyli Dzień Zakochanych nietypowo


Dzień Zakochanych po drugiej stronie kuli ziemskiej, czyli na przykład w Malezji, obchodzi się równie hucznie jak w Europie czy Ameryce, ale nieco inaczej. Malezyjczycy chętnie biorą udział i kibicują w konkursie dla zakochanych o wdzięcznej nazwie „Więźniowie miłości". Pary w nim uczestniczące są skuwane metalowymi kajdankami i obserwowane. W tym „miłosnym wiezieniu” muszą wytrzymać cały tydzień. Wygraną jest nie tylko satysfakcja, ale też spora nagroda pieniężna.
Walentynki w Chinach obchodzone są w połowie sierpnia i nazywane są „nocą siedmiu” - dokładnie siódmego dnia, siódmego miesiąca chińskiego kalendarza księżycowego, gdyż tego dnia na chińskim niebie spotykają się ze sobą dwie gwiazdy: Prząśniczka i Pasterz (Altair i Vega). Obchodzi się je więc w zgodzie z legendą opisującą niesamowitą miłość śmiertelnika i jednej z siedmiu niebiańskich sióstr, którą rozzłoszczona bogini niebios postanowiła ukarać na wieki, rozdzielając ukochanych namalowaną spinką do włosów Drogą Mleczną, dlatego święto to gromadzi młode Chinki nad rzeką. Kładą one na wodzie przyniesione igły – ta, której igła utrzyma się na powierzchni nadaje się już do tego, by wyjść za mąż.
Natomiast w Japonii inicjatywę w Walentynki przejmują kobiety. To one obdarowują wybranych mężczyzn słodkimi podarkami. Jednak sytuacja jest zupełnie jasna i dokładnie prezentuje intencje obdarowującej: słodkości typu „giri-choko” przeznaczone są dla kolegów, a własnoręcznie wykonane „honmei-choko” dla tego jedynego ukochanego. Miesiąc później w Japonii obchodzony jest t.zw.„Biały Dzień”, w którym panowie mają okazję odwdzięczyć się swoim wybrankom obsypując je słodyczami i seksowną bielizną.
Dzień Zakochanych w Tajlandii słynie z konkursu na najdłuższy pocałunek. Oczywiście, jego reguły są ściśle ustalone: para całuje się bez przerwy, obejmować się stojąc na powierzchni 1 metra kwadratowego. Przez pierwsze 3 godziny nie mogą nawet korzystać z toalety, a po tym czasie wychodzą tylko pod nadzorem i wciąż łącząc swe usta w pocałunku. Nawet pokarm czy napoje uczestnicy przyjmują tylko przez słomkę. Obecnie rekord, który trafił do księgi Guinnessa, ustanowiła para właśnie z Tajlandii, 44-letni pracownik ochrony oraz jego o 11 lat młodsza partnerka, których pocałunek trwał nieprzerwanie aż 58 godzin, 35 minut i 58 sekund! Oczywiście para otrzymała również nagrodę  - równowartość ok. 10 tys. zł.  Jak chciałbyś spędzić Walentynki?


Rady dla panów – jak zaplanować Walentynki

A jak obchodzimy Walentynki w Polsce? 22% pań deklaruje, że mogą spędzić ten dzień kameralnie i zostać w domu. Chcą jednak zasiąść przy stole, przy romantycznej kolacji i świecach. Skoro Twoja wybranka gotuje na co dzień, to może to Ty oczarujesz partnerkę wymyślną kolacją? Nie bój się romantycznych dodatków i wyznań, trzymania się za ręce i patrzenia głęboko w oczy. Zaskocz ją wręczając jej flakonik ulubionych perfum, czekoladki lub kwiaty. Sprawisz, że poczuje się wyjątkowo.

18% pań pragnie zostać zaproszona do eleganckiej restauracji i ten szczególny wieczór spędzić w nastrojowym miejscu, gdzie zatrzyma się czas… Kobietom, które większość czasu spędzają zajmując się domem i dziećmi zależy, by wyjść tylko we dwoje, przypomnieć sobie pierwszą randkę, być adorowanymi i komplementowanymi. Pamiętaj, to nie ma być tylko posiłek, ale Wasz wyjątkowy czas.

Panie – z natury romantyczki – marzą także o odrobinie szaleństwa i przygody. 15% z nich byłoby zadowolone z niespodzianki w postaci szalonego wypadu za miasto. Kobiety lubią być zaskakiwane. Pociąga je nutka tajemniczości. Chętnie zgodzą się na „porwanie” w nieznane. Spacer po zaśnieżonym lesie zwieńczony lampką szampana pod gwiaździstym niebem. To może być to! Poproś tylko, by Twoja sympatia zabrała ze sobą ciepłe rękawiczki i czapkę.

Rady dla Pań – jak przygotować Dzień Świętego Walentego

20% panów woli spędzić ten  dzień zwyczajnie - w domu, pod kocem - ale za to obejmując partnerkę. Nie przeszkadza to jednak w tym, by spróbować i w takiej sytuacji przemycić trochę romantyzmu. Możesz przygotować Wasze ulubione wino i drobny poczęstunek. W walentynkowy wieczór w telewizji nie brakuje romantycznych komedii. Niech sprowokują Was do wspomnień…

Panowie nie przywiązują tak wielkiej wagi do aranżacji, skupiają się bardziej na tym, by spędzić ten dzień z ukochaną. Jednak mężczyźni nie są zupełnie pozbawieni romantyzmu. 30% z nich chętnie  przygotuje w domu romantyczną kolację przy świecach lub pozwoli się na taką zaprosić. Postaraj się, by romantyzm nie wygasł wraz ostatnim kęsem. Możecie zafundować sobie masaż pachnącymi olejkami lub gorącą kąpiel. Wbrew pozorom niejeden pan zapamięta taki wieczór na długo, a za rok poprosi o powtórkę.

Idealny Dzień Zakochanych

Jaki jest więc przepis na sukces wg MyDwoje? Jeśli zależy Ci, by oczarować Wybrankę, zaproś ją do uroczej restauracji lub zaskocz oryginalną wycieczką. Jeśli chcesz uwieść tego Jedynego, przygotuj w domu romantyczną kolację. Nie ważne czy mieszkacie w Polsce, egzotycznej Tajlandii, romantycznej Francji czy tradycyjnej Anglii, ważne byście zadbali o nastrój - niezależnie od okoliczności i sytuacji . Okazujcie sobie miłość na rożne sposoby: zwykłe i te niekonwencjonalnie.

Artykuł cytowany przez > Media2.pl  oraz  > kobietapo30.pl  

Dołącz do nas

* Pola obowiązkowe

Nieprawidłowy adres E-mail
Hasło musi zawierać minimum 6 znaków
Hasło różni się od podanego wcześniej
Podaj datę urodzenia

lub zarejestruj się przez facebooka

Klauzula Informacyjna My Dwoje: 1. Administratorem danych osobowych (ADO), czyli podmiotem decydującym w jaki sposób będą przetwarzane... Twoje dane osobowe jest: Fire Media Interactive Ltd, Kemp House, 152-160 City Road, EC1V 2NX Londyn, Wielka Brytania. 2. ADO wyznaczył Inspektora Danych Osobowych, z którym kontakt jest możliwy pod adresem e-mail [email protected], 3. Twoje dane osobowe są gromadzone i przetwarzane w następujących celach: - realizacji zawartej z Tobą umowy, w tym umożliwienia nam świadczenia usług drogą elektroniczną, - realizowania usług oferowanych przez serwis na podstawie wyrażonej przez ciebie zgody, - w celach podatkowych, rachunkowych i ewentualnych roszczeń i. in.– na podstawie obowiązujących i nałożonych na ADO przepisów prawa oraz do ochrony żywotnych interesów osoby, której danej dotyczą lub innej osoby fizycznej, -celach marketingowych w tym prowadzenie marketingu bezpośredniego, prowadzenia badań i analiz serwisu, między innymi pod kątem jego funkcjonalności, poprawy działania czy też oszacowania głównych zainteresowań i potrzeb użytkowników - na podstawie prawnie uzasadnionego interesu ADO, 4. Twoje dane są przekazywane do zaufanych podmiotów współpracujących z serwisem w ściśle określonych celach. 5. Dane osobowe będą przechowywane przez czas obowiązywania zawartej umowy, a po tym czasie przez okres wymagany obowiązkami nałożonymi na ADO przepisami prawa, tj. obsługi po usługowej, dochodzenia ew. roszczeń w związku z wykonywaniem umowy, w celu wykonania obowiązków wynikających z przepisów prawa, w tym w szczególności podatkowych i rachunkowych oraz w celach prawnie uzasadnionego interesu ADO maksymalnie przez okres 30 lat. 5. Osoba, której dane są przetwarzane w granicach określonych w RODO ma prawo do żądania od administratora dostępu do swoich danych osobowych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, a także przenoszenia danych oraz wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa, a w przypadku wyrażenia dobrowolnej zgody na przetwarzanie danych osobowych – prawo do cofnięcia tej zgody w dowolnym momencie, co nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem, 6. Dane będą wykorzystywane do automatycznego podejmowania decyzji w celu przygotowania wyboru ofert matrymonialnych dopasowanych do kandydata, 7. Dodatkowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności Serwisu.

Napisz do nas

Konsultacje telefoniczne są dostępne w abonamentach +

Pomoc

Kobiece twarze MyDwoje

Zarejestruj się za darmo i przeglądaj dalej

Zarejestruj się

Ogłoszenia matrymonialne - Kobiety:

Ogłoszenia matrymonialne - Mężczyźni:

MyDwoje - krok po kroku

1. Zarejestruj się i wypełnij profil
2. Wypełnij test partnerski
3. Obejrzyj propozycje partnerów
4. Napisz wiadomość
5. Zakochaj się!


Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku!

Nasza strona używa plików cookie w celu personalizowania treści i reklam, zapewnienia funkcji mediów społecznościowych i analizy ruchu na naszej stronie. Udostępniamy również informacje o korzystaniu z naszej strony internetowej naszym zaufanym partnerom. Dzięki cookies możemy dopasować wyświetlaną treść do Twoich preferencji.

Zaakceptuj wszystkie stosowane przez nas pliki cookie lub dokonaj własnych ustawień i zmieniając zakres swojej zgody w ustawienia zaawansowane. Czytaj więcej o ciasteczkach w Polityce prywatności.  Jeżeli korzystasz ze strony, wyrażasz zgodę na stosowanie przez nas plików cookie.


 
zamknij