Sposób na oświadczyny - pomysły oryginalne i romantyczne

 • Podziel się na:
 • Dodaj do facebook.com
 • Dodaj do twitter.com
 • Dodaj do wykop.pl
 • Dodaj do gogole+
 • Dodaj do Linkedin
 • Dodaj do Pinterest

Jak oświadczyć się oryginalnie i zostać przyjętym?

Sposób na oświadczyny

Jeżeli Pani Twojego Serca zaczyna coraz częściej zastanawiać się: dlaczego on nie prosi mnie o rękę? - to oznacza, że już czas najwyższy podjąć to życiowe wyzwanie i oczywiście zrobić to pięknie, z miłością i niebanalnie. Zaręczyny – chwila trwająca kilka minut, a planowana często przez wiele miesięcy. Jedno z tych wydarzeń życiowych, które zapada w pamięć na zawsze i które po latach można opowiadać własnym wnukom. Dlatego wielu Panom tak bardzo zależy, aby być romantycznym mężczyzną i uczynić ten moment wyjątkowym. Pytanie jak oświadczyć się oryginalnie często spędza im sen z powiek: w gronie rodzinnym, podczas randki, czy w zaciszu domowym? Czy istnieją „zaręczyny idealne”? W jaki sposób wyznać swoją wielką miłość i chęć spędzenia życia razem? O czym warto pomyśleć, gdy ta chwila nadchodzi? Na te i inne pytania odpowiada internetowe biuro matrymonialne MyDwoje.pl, sprawdź jak odnaleźć klucz do serca partnerki.

Sposoby na oryginalne i wyjątkowe oświadczyny

Wielu panów popełnia błąd, próbując odnaleźć najbardziej oryginalny sposób na oświadczyny. Zbyt popularne wydają się już zaręczyny podczas randki w wytwornej restauracji, uroczystej kolacji w domu czy w restauracji, a nawet wyznanie ukochanej uczucia na bilboardzie naprzeciwko jej okna. Zamiast prób stworzenia czegoś skomplikowanego, warto rozpocząć planowanie od odpowiedzi samemu sobie na pytanie: Jaka jest moja partnerka i co mogłoby jej sprawić największą radość? Jak oświadczyć się oryginalnie, niebanalnie wyznać miłość, tak, aby właśnie Jej spodobał się ten sposób.

Dla wielu pań, ceniących prywatność czy romantyzm, pełnią szczęścia będą oświadczyny w miejscu, w którym para się poznała lub nawet podczas kolacji w domu. Kobiety przywiązane do tradycji, będą oczekiwały oświadczyn w gronie rodzinnym, połączonych z proszeniem rodziców o rękę. Popularne stały się również oświadczyny „publiczne”, angażujące nieznajome osoby z otoczenia lub wykorzystujące podstawionych aktorów. Przykładem może być chociażby wyznanie uczucia podczas randki w kinie lub w restauracji prosząc wszystkich obecnych o uwagę. Z pewnością jest to dosyć oryginalny sposób na oświadczyny, należy natomiast pamiętać, że dla niektórych pań publiczne wyznawanie uczuć może być stresujące i nieco żenujące. Tego typu kobiety z pewnością bardziej komfortowo poczują się w kameralnej atmosferze.

O czym pamiętać podczas zaręczyn?

Niezależnie od tego, czy zamierzasz oświadczyć się ukochanej na szczycie Mount Everest czy w zaciszu domowej kuchni, warto pamiętać o kilku ważnych elementach, które pomogą uczynić tę chwilę niezapomnianą

 • Naturalność. Owszem, warto wcześniej zastanowić się nad słowami, które chciałbyś użyć, kiedy będziesz wyznawał miłość ukochanej. Warto jednak, aby były to Twoje własne słowa. Cytaty o miłości czy wyrecytowanie długich wersetów ze znanych romansów wydaje się na pozór efektowne. Dużo bardziej jednak prawdopodobne jest, iż partnerka wzruszy się słysząc słowa wypowiedziane w Twoim własnym stylu.

 • Prostota. Projektanci biżuterii prześcigają się w wymyślaniu kolekcji zaręczynowych pierścionków, narzucając reklamami przeświadczenie, iż wiemy czego pragną kobiety. Prawda jednak jest taka, że słowa, które wypowie partnerka po wysłuchaniu oświadczyn ukochanego, nie mają związku z wielkością pierścionka, czy bukietu. Dlatego nie warto czekać latami na zebranie odpowiedniej ilości pieniędzy na zakup pierścionka. W tak wzruszającej chwili jego wygląd czy cena mają znaczenie naprawdę drugorzędne.

 • Ulubione detale. Oświadczyny sprawią partnerce tym większą przyjemność, im bardziej postarasz się o szczegóły, które szczególnie lubiane są przez Twoją ukochaną. Warto zatem zainicjować całe wydarzenie w ulubionej restauracji, z najbardziej preferowaną muzyką czy też w miejscu, które partnerka darzy szczególnym przywiązaniem. Dbałością o tego typu drobne elementy możesz pokazać, jak bardzo wyjątkowo traktujesz Twoją kobietę.

Pomysły na romantyczne oświadczyny dla odważnych

Jeżeli ciągle zastanawiasz się nad tym jak oświadczyć się oryginalnie, być może poniższe przykłady posłużą Ci jako inspiracja.

 • Skok do morza. Krystian oświadczył się Natalii podczas wspólnych wakacji w Chorwacji. Niby nic niezwykłego, jednak jego sposób na oświadczyny do dzisiaj wywołuje uśmiech na ustach jego żony. Pewnego dnia postanowili wybrać się ze znajomymi na typową dla wypoczywających w tym kraju wycieczkę po morzu niewielkim stateczkiem. Oczywiście pozostali uczestnicy wycieczki, zostali wcześniej powiadomieni przez Krystiana o jego zamiarach, aby w razie potrzeby udzielić koledze wsparcia. Po wypłynięciu na morze statek zatrzymał się, aby jego pasażerowie mogli beztrosko skakać do wody. Do tej pory Natalia nie odważyła się na skok do wody z wysokości nawet na basenie. Przy namowach Krystiana i znajomych zdecydowała się na skok, trzymając za rękę ukochanego. Po wyłonieniu z wody, Krystian wyjął trzymany w pięści pierścionek i...ze statku można było usłyszeć oklaski.

 • Lepienie bałwana. Tego dnia rano spadł pierwszy śnieg. Wieczorem było go już całkiem sporo, więc Marek postanowił namówić Agnieszkę na wspólne lepienie bałwana. Wiedział, że jego dziewczyna to osoba z poczuciem humoru i lubiąca spontaniczność, istniało więc duże prawdopodobieństwo, iż nie odmówi wieczornej zabawy na śniegu. Tak też się stało. Bałwanek był już prawie gotowy, wystarczyło jeszcze „dorobić” rączkę z gałęzi. Marek podał Agnieszce gałąź, na której zawieszony był pierścionek....Nietrudno zgadnąć, co wydarzyło się później...

 • Aresztowanie. Zaaranżowanie oryginalnych oświadczyn wymagało od Pawła, zaangażowania dwóch znajomych, którzy jednocześnie nie mieli jeszcze okazji poznać jego dziewczyny - Kamili. Podczas spaceru po parku, parę zaczepiło dwóch policjantów, z informacją, iż Paweł został właśnie aresztowany. Zdezorientowana Kamila została sama z drugim policjantem, który zażądał od niej składania zeznań. Oczywiście pytania były wcześniej przygotowane, dotyczyły wspólnych wspomnień, chwili poznania, najlepiej spędzonych wakacji. Po kilkunastu minutach policjant stwierdził, iż na dalsze przesłuchania muszą udać się na komisariat. Dotarli jednak do uroczej kafejki, w której czekał już Paweł z kwiatami i kolacją. Dzisiaj Paweł wyznaje, że tego typu „przedstawienie” nie zakończyłoby się powodzeniem, gdyby jego ukochana nie była osobą o „stalowych” nerwach.

Jak widać, oświadczyny mogą przybrać różną postać. Pomimo podobieństw, z pewnością na całym świecie nie było dwóch zupełnie identycznych sposobów na wyznanie uczuć. Takie też będą i Twoje oświadczyny, jeżeli w ich przygotowaniu będziesz kierować się przede wszystkim sercem i intuicją.

Czytaj również:


 
Komentarze (4)

Sposób na oświadczyny - pomysły oryginalne i romantyczne - dodaj komentarz
National Security Agency; 2016-11-11 11:20:46 
A świstaki zawijają te wyroby czekoladowe w sreberka.

Siedzi zajączek i coś pisze. Podchodzi wilk:
- Zajączku, co piszesz?
- Doktorat o wyższości zajączków nad wilkami!
- Ja ci zaraz!
I za zającem w krzaki. Zakotłowało się i wychodzi potargany wilk.
Za nim niedźwiedź:
- Trzeba się było zapytać, kto jest promotorem!


zuza; 2016-11-05 10:16:53 
Wiadomo każda dziewczyna chciałaby żeby ta chwila była wyjątkowa i romantyczna, ale ja jakoś nie miałam na to parcia. Chłopak oświadczył mi się po tym jak lataliśmy w leszczyńskim aerotunelu. Byłam zaskoczona, dla mnie to był ważny moment w życiu mimo, że mało bajkowy.
Viola; 2015-10-22 22:54:17 
Zgadzam się, oświadczyny na zawsze pozostają w naszej pamięci, takie chwile się pamięta. Fajnie, gdy są wyjątkowe, ale powinny być też dopasowane do charakteru kobiety, tego co lubi, jaka jest. Na pewno tylko nieliczne panie ucieszyłyby się z oświadczyn typu „aresztowanie”, więc jeśli mężczyzna decyduje się na takie szalone posunięcie to musi być absolutnie pewien tego, że jego kobieta nie wyjdzie z równowagi i przyjmie to z uśmiechem. Oświadczyny w kameralnej atmosferze na pewno przypadną do gustu nieco nieśmiałym paniom.
Muniek; 2015-08-11 10:36:50 
Przeważnie ze ślubu niewiele się pamięta szczegółów, detali. Z oświadczyn - zawsze!

Dołącz do nas!
* POLA OBOWIĄZKOWE
e-mail:*
hasło (min. 6 znaków):*
powtórz hasło:*
jestem:*
  kobietą piksel
  mężczyzną
data urodzenia:*
skąd znasz mydwoje.pl:
*Akceptuję Regulamin oraz Politykę prywatności Serwisu
Tak, chcę być informowany o w trendach i ofertach specjalnych dla Singli. Rezygnacja jest możliwa w każdej chwili.

lub zarejestruj się przez Facebooka
facebook register
Zadzwoń lub napisz do nas
tel: (22) 201 25 89
fax: (22) 201 25 87


codziennie 9.00 - 24.00
Twarze MyDwoje
Oferty zagraniczne mężczyzn
poprzedni
następny
MyDwoje - krok po kroku

powered by WEB interface
Serwis MyDwoje.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.   Akceptuję
zamknij