Związek z partnerem po rozwodzie | Partner z przeszłością

W obecnych czasach partner po rozwodzie nikogo już nie szokuje. Fakt, że ktoś ma za sobą nieudane małżeństwo, nie stanowi także problemu, by zawrzeć z taką osobą nowy związek. Są jednak wyjątki. Przykładem jest sytuacja, gdy partner jest po kilku ślubach czyli jest partnerem z przeszłością rozwodową. Czy taka przeszłość powinna być dla nas ostrzeżeniem, czy stanowi o zwykłym pechu? Zobacz co na te temat sądzi portal dla Singli MyDwoje.pl.

Poznaj przyczyny podjęcia decyzji o rozwodzie

Załóżmy, że poznaliście się całkiem niedawno – przez znajomych, na wycieczce albo przez portal randkowy. Wszystko zapowiada się idealnie i wskazuje na to, że właśnie spotkałaś/łeś tę jedną, jedyną osobę. Ale kiedy poznajecie się bliżej i poruszacie tematy poprzednich związków, okazuje się, że... ona lub ona ma za sobą już dwa, albo nawet trzy związki małżeńskie, a wszystkie skończyły się rozwodem. Taka informacja niemalże w każdym wzbudzi cień podejrzeń – bo właściwie czy to tylko pech, czy może chodzi o coś więcej? Niestety, nie ma prostej odpowiedzi na to pytanie, co potwierdzają trzy różne przypadki. „Bogata” w śluby przeszłość partnera nie musi świadczyć o tym, że jest z nim coś „nie tak”, ale nie powinniśmy też jej całkowicie ignorować. Aby nie stracić miłości, ale też nie ryzykować utraty majątku albo nadmiernego stresu, warto czasem po prostu... dać sobie sporo czasu na dokładne poznanie się.

Karola poznałam przez znajomych. Już na pierwszej randce powiedział mi, że był dwukrotnie żonaty – podkreśla 36-letnia Katarzyna z Warszawy. – Jakoś nie wzbudziło to moich podejrzeń. Uznałam, że po prostu miał pecha. A tak naprawdę co za różnica, czy ktoś był w dwukrotnym związku bez ślubu, czy ze ślubem, przecież pech to pech. Po czterech miesiącach naszej znajomości postanowiliśmy się pobrać, byłam najszczęśliwszą kobietą na świecie. Irytowała mnie tylko moja przyjaciółka, która – jak wtedy sądziłam, miała bezpodstawne podejrzenia wobec Karola. W końcu zaproponowała mi, żebym zażądała intercyzy przed ślubem. Pomyślałam intercyza - trudny temat przed ślubem. Nie chciałam tego robić, ale skusiło mnie dla samego sprawdzenia – w końcu ja dużo zarabiałam, a Karol nie. Powiedziałam o intercyzie i... przeżyłam szok. Mój przyszły mąż stwierdził zimnym tonem, że albo pobieramy się „normalnie” albo... wcale. A potem po prostu przestał się odzywać! Po roku dowiedziałam się, że on ma za sobą już kolejny rozwód... Nie potrafiłabym już zaufać wielokrotnemu rozwodnikowi.

Podejrzenia, że przyszłemu małżonkowi lub małżonce może chodzić tylko o pieniądze, to raczej rzadkość. Zwykle obawiamy się raczej, że mamy do czynienia z notorycznie niewiernym mężczyzną, co może okazać się dopiero po zawarciu związku małżeńskiego. Jeśli jednak nasza sytuacja finansowa jest bardzo różna (a dokładniej, jeśli to my mamy większy majątek), zawsze warto upewnić się, czy przypadkiem nie chodzi tu właśnie o pieniądze – oszustów przecież nie brakuje.

Przed zawarciem związku małżeńskiego sprawdź partnera

Kobieta z przeszłością, mężczyzna po przejściach, zawsze wzbudza pewne podejrzenia. Zatem jak  sprawdzić czy partner nie jest z nami dla pieniędzy? Jaka jest przeszłość rozwodowa partnera? Przede wszystkim – dyskretnie. Pytania w stylu „hej, ale chyba nie jesteś ze mną dla kasy, co?” będą po pierwsze bardzo przykre, a po drugie, nie dadzą nam przecież prawdziwej odpowiedzi, jeśli brzmi ona „tak”.

Jeśli poznałeś/ aś daną osobę przez internetowe biuro matrymonialne lub znajomych warto delikatnie wypytać o historię i decyzje rozwodowe danej osoby. Czy były to związki wieloletnie, które rozpadły się zupełnie niespodziewanie (np. przez zdradę), czy raczej małżeństwa bardzo „szybkie”, zawierane z nikomu nie znanymi osobami. Jeśli mamy jakieś podejrzenia co do intencji narzeczonego/ ej, możemy również postąpić tak, jak Katarzyna i zaproponować intercyzę – nawet, jeśli tak naprawdę nie chcemy z niej korzystać.

Basia – nieciekawe słabości

Ja, niestety, miałam pecha i nie potraktowałam faktu, że mój mąż miał już dwie żony, jako czegoś niepokojącego – wspomina 42 - letnia Barbara z Bydgoszczy. – Kiedy wychodziłam za Bartosza wiedziałam, że w małżeństwie był pierwszy raz przez dziesięć lat, a drugi – przez trzy, ale przecież każdemu może się zdarzyć, że związek nie wypali, tu nie ma rachunku prawdopodobieństwa – tak uważałam. Pobraliśmy się szybko, bo już po trzech miesiącach znajomości. Po sześciu... nakryłam mojego męża z łóżku, ze znacznie młodszą ode mnie kobietą. Wybaczyłam mu, ale po roku dowiedziałam się, że znowu ma romans. Wzięliśmy rozwód. Stałam się więc jego trzecią, byłą żoną. Później dowiedziałam się, że zdrady przytrafiały mu się w każdym związku i to właśnie z tego powodu małżeństwa nie przetrwały próby czasu. Ale byłam naiwna...

Niestety, kłopoty z dochowaniem wierności również mogą być przyczyną wielokrotnych rozwodów. Oczywiście naiwnością jest oczekiwanie, że partner przyzna się do prawdziwego powodu rozpadania się jego związków. Dlatego jedynym, rozsądnym wyjściem jest zdecydowanie się na ślub dopiero wtedy, gdy już bardzo dobrze poznamy naszego wybranka czy wybrankę, czyli na przykład po kilku latach i wielu wspólnych doświadczeniach. W ten sposób zwiększamy prawdopodobieństwo, że ewentualna zdrada wyjdzie na jaw szybciej, a my nie będziemy musieli przechodzić piekła rozwodu.

 Wojtek – zwykły pech

- Cóż, nie ukrywam, że kiedy dowiedziałem się, że moja partnerka miała za sobą już trzy małżeństwa, byłem w szoku – wspomina 45-letni Wojtek z Torunia. – Szczerze mówiąc, to myślałem nawet o tym, żeby skończyć tę znajomość. Znajomi też mi ją odradzali, śmieli się ze mnie, że będę czwarty, ale nie ostatni. Bałem się, że chodzi o coś ukrytego – skłonność do zdrad, okropny charakter, alkoholizm albo jakieś nałogi. W końcu przyznałem się Patrycji do swoich obaw, nie chciałem ot tak kończyć znajomości. Wytłumaczyła mi, że to był zwykły, głupi pech. Po roku się pobraliśmy i jesteśmy małżeństwem już pięć lat. Jesteśmy szczęśliwi i  przeszłość mojej partnerki nie i nie ma dla mnie znaczenia. W żaden sposób nie wpływa na nasze małżeństwo i mam nadzieje tak pozostanie.

Jak widać, wielokrotne małżeństwa, które skończyły się niepowodzeniem, nie muszą wcale łączyć się z jakąś „ukrytą wadą” przyszłego małżonka czy małżonki, ale wynikają z różnych nieszczęśliwych okoliczności. Gdyby Wojtek nie zrozumiał tego i nie zdecydował się zaryzykować, wierząc stereotypom, nie byłby dzisiaj z miłością swojego życia. 
Komentarze (4)

Związek z partnerem po rozwodzie | Partner z przeszłością - dodaj komentarz
gość; 2021-03-09 17:56:55 
komentarz usunięty przez moderatora
MEXX; 2017-09-21 08:38:28 
JA bylam w zwiazku z rozwodnikiem ,niestety mieszkajac w uk zdrada byla dla niego chlebem powszednim,to samo jak poznaje kolejne osoby one maja juz dzieci i szukaja tylko kucharki i sprzataczki,zawsze jestes na 2-gim miejscu
w pl. zostali tylko ludzie ,ktorzy borykaja sie z szara rzeczywisctoscia ,zarabiaja malo i sa pesymistymi,nie chca sie wiazac napwrade jak zmieniam kraj to czuje sie szczesliwa bo z biegu ktos mnie adoruje albo gdzies zaprasza au nas kwestie finansowe iczesto uzaelznienie od mamusi nie daje szansy na zdrowy zwiazek

poznalam za to chlopaka super charakter ,ktory byl po 2-ch rozwodach
pierwsza zona koscielna miala chorobe psychiczna, druga cywilna karierowiczka zlapala go bo biedny nie byl i ogolocila z mieszkania, z 3-a zona stanowi super pare
m.m; 2015-11-15 13:45:51 
zgadzam sie w 100% jesli ktos jest kilkukrotnie zonaty czy zamezny to cos jest nie tak z taka osoba.mysle ze nie warto mieszac sie w taki zwiazek.jest tylu wspanialych ludzi na swiecie ze nie ma sensu stwazac sobie wiecej problemow.
Sara; 2015-10-19 01:43:59 
Faktycznie, kilkukrotny rozwodnik wzbudza podejrzenia. Raczej nigdy nie zdecydowałabym się na małżeństwo z taką osobą. Skoro już któryś raz jej się nie udało, to coś musi być na rzeczy. O pechu można raczej mówić, gdy nie udało się za pierwszym razem – zwłaszcza, gdy ta osoba wstępowała w związek w małżeński w bardzo młodym wieku. Być może oboje partnerzy byli niedojrzali, więc można to jeszcze jakoś wytłumaczyć, ale jeśli komuś nie udało się za drugim , trzecim czy kolejnym razem to jest to dla mnie bardzo podejrzane.

Dołącz do nas

* Pola obowiązkowe

Nieprawidłowy adres E-mail
Hasło musi zawierać minimum 6 znaków
Hasło różni się od podanego wcześniej
Podaj datę urodzenia

lub zarejestruj się przez facebooka

Klauzula Informacyjna My Dwoje: 1. Administratorem danych osobowych (ADO), czyli podmiotem decydującym w jaki sposób będą przetwarzane... Twoje dane osobowe jest: Fire Media Interactive Ltd, Kemp House, 152-160 City Road, EC1V 2NX Londyn, Wielka Brytania. 2. ADO wyznaczył Inspektora Danych Osobowych, z którym kontakt jest możliwy pod adresem e-mail [email protected], 3. Twoje dane osobowe są gromadzone i przetwarzane w następujących celach: - realizacji zawartej z Tobą umowy, w tym umożliwienia nam świadczenia usług drogą elektroniczną, - realizowania usług oferowanych przez serwis na podstawie wyrażonej przez ciebie zgody, - w celach podatkowych, rachunkowych i ewentualnych roszczeń i. in.– na podstawie obowiązujących i nałożonych na ADO przepisów prawa oraz do ochrony żywotnych interesów osoby, której danej dotyczą lub innej osoby fizycznej, -celach marketingowych w tym prowadzenie marketingu bezpośredniego, prowadzenia badań i analiz serwisu, między innymi pod kątem jego funkcjonalności, poprawy działania czy też oszacowania głównych zainteresowań i potrzeb użytkowników - na podstawie prawnie uzasadnionego interesu ADO, 4. Twoje dane są przekazywane do zaufanych podmiotów współpracujących z serwisem w ściśle określonych celach. 5. Dane osobowe będą przechowywane przez czas obowiązywania zawartej umowy, a po tym czasie przez okres wymagany obowiązkami nałożonymi na ADO przepisami prawa, tj. obsługi po usługowej, dochodzenia ew. roszczeń w związku z wykonywaniem umowy, w celu wykonania obowiązków wynikających z przepisów prawa, w tym w szczególności podatkowych i rachunkowych oraz w celach prawnie uzasadnionego interesu ADO maksymalnie przez okres 30 lat. 5. Osoba, której dane są przetwarzane w granicach określonych w RODO ma prawo do żądania od administratora dostępu do swoich danych osobowych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, a także przenoszenia danych oraz wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa, a w przypadku wyrażenia dobrowolnej zgody na przetwarzanie danych osobowych – prawo do cofnięcia tej zgody w dowolnym momencie, co nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem, 6. Dane będą wykorzystywane do automatycznego podejmowania decyzji w celu przygotowania wyboru ofert matrymonialnych dopasowanych do kandydata, 7. Dodatkowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności Serwisu.

Napisz do nas

Konsultacje telefoniczne są dostępne w abonamentach +

Pomoc

Kobiece twarze MyDwoje

Zarejestruj się za darmo i przeglądaj dalej

Zarejestruj się

Ogłoszenia matrymonialne - Kobiety:

Ogłoszenia matrymonialne - Mężczyźni:

MyDwoje - krok po kroku

1. Zarejestruj się i wypełnij profil
2. Wypełnij test partnerski
3. Obejrzyj propozycje partnerów
4. Napisz wiadomość
5. Zakochaj się!


Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku!

Nasza strona używa plików cookie w celu personalizowania treści i reklam, zapewnienia funkcji mediów społecznościowych i analizy ruchu na naszej stronie. Udostępniamy również informacje o korzystaniu z naszej strony internetowej naszym zaufanym partnerom. Dzięki cookies możemy dopasować wyświetlaną treść do Twoich preferencji.

Zaakceptuj wszystkie stosowane przez nas pliki cookie lub dokonaj własnych ustawień i zmieniając zakres swojej zgody w ustawienia zaawansowane. Czytaj więcej o ciasteczkach w Polityce prywatności.  Jeżeli korzystasz ze strony, wyrażasz zgodę na stosowanie przez nas plików cookie.


 
zamknij