Sposób na oświadczyny - pomysły oryginalne i romantyczne | Jak oświadczyć się oryginalnie i zostać przyjętym?

Jeżeli Pani Twojego Serca zaczyna coraz częściej zastanawiać się: dlaczego on nie prosi mnie o rękę? - to oznacza, że już czas najwyższy podjąć to życiowe wyzwanie i oczywiście zrobić to pięknie, z miłością i niebanalnie. Zaręczyny – chwila trwająca kilka minut, a planowana często przez wiele miesięcy. Jedno z tych wydarzeń życiowych, które zapada w pamięć na zawsze i które po latach można opowiadać własnym wnukom. Dlatego wielu Panom tak bardzo zależy, aby być romantycznym mężczyzną i uczynić ten moment wyjątkowym. Pytanie jak oświadczyć się oryginalnie często spędza im sen z powiek: w gronie rodzinnym, podczas randki, czy w zaciszu domowym? Czy istnieją „zaręczyny idealne”? W jaki sposób wyznać swoją wielką miłość i chęć spędzenia życia razem? O czym warto pomyśleć, gdy ta chwila nadchodzi? Na te i inne pytania odpowiada internetowe biuro matrymonialne MyDwoje.pl, sprawdź jak odnaleźć klucz do serca partnerki.

Sposoby na oryginalne i wyjątkowe oświadczyny

Wielu panów popełnia błąd, próbując odnaleźć najbardziej oryginalny sposób na oświadczyny. Zbyt popularne wydają się już zaręczyny podczas randki w wytwornej restauracji, uroczystej kolacji w domu czy w restauracji, a nawet wyznanie ukochanej uczucia na bilboardzie naprzeciwko jej okna. Zamiast prób stworzenia czegoś skomplikowanego, warto rozpocząć planowanie od odpowiedzi samemu sobie na pytanie: Jaka jest moja partnerka i co mogłoby jej sprawić największą radość? Jak oświadczyć się oryginalnie, niebanalnie wyznać miłość, tak, aby właśnie Jej spodobał się ten sposób.

Dla wielu pań, ceniących prywatność czy romantyzm, pełnią szczęścia będą oświadczyny w miejscu, w którym para się poznała lub nawet podczas kolacji w domu. Kobiety przywiązane do tradycji, będą oczekiwały oświadczyn w gronie rodzinnym, połączonych z proszeniem rodziców o rękę. Popularne stały się również oświadczyny „publiczne”, angażujące nieznajome osoby z otoczenia lub wykorzystujące podstawionych aktorów. Przykładem może być chociażby wyznanie uczucia podczas randki w kinie lub w restauracji prosząc wszystkich obecnych o uwagę. Z pewnością jest to dosyć oryginalny sposób na oświadczyny, należy natomiast pamiętać, że dla niektórych pań publiczne wyznawanie uczuć może być stresujące i nieco żenujące. Tego typu kobiety z pewnością bardziej komfortowo poczują się w kameralnej atmosferze.

O czym pamiętać podczas zaręczyn?

Niezależnie od tego, czy zamierzasz oświadczyć się ukochanej na szczycie Mount Everest czy w zaciszu domowej kuchni, warto pamiętać o kilku ważnych elementach, które pomogą uczynić tę chwilę niezapomnianą

  • Naturalność. Owszem, warto wcześniej zastanowić się nad słowami, które chciałbyś użyć, kiedy będziesz wyznawał miłość ukochanej. Warto jednak, aby były to Twoje własne słowa. Cytaty o miłości czy wyrecytowanie długich wersetów ze znanych romansów wydaje się na pozór efektowne. Dużo bardziej jednak prawdopodobne jest, iż partnerka wzruszy się słysząc słowa wypowiedziane w Twoim własnym stylu.

  • Prostota. Projektanci biżuterii prześcigają się w wymyślaniu kolekcji zaręczynowych pierścionków, narzucając reklamami przeświadczenie, iż wiemy czego pragną kobiety. Prawda jednak jest taka, że słowa, które wypowie partnerka po wysłuchaniu oświadczyn ukochanego, nie mają związku z wielkością pierścionka, czy bukietu. Dlatego nie warto czekać latami na zebranie odpowiedniej ilości pieniędzy na zakup pierścionka. W tak wzruszającej chwili jego wygląd czy cena mają znaczenie naprawdę drugorzędne.

  • Ulubione detale. Oświadczyny sprawią partnerce tym większą przyjemność, im bardziej postarasz się o szczegóły, które szczególnie lubiane są przez Twoją ukochaną. Warto zatem zainicjować całe wydarzenie w ulubionej restauracji, z najbardziej preferowaną muzyką czy też w miejscu, które partnerka darzy szczególnym przywiązaniem. Dbałością o tego typu drobne elementy możesz pokazać, jak bardzo wyjątkowo traktujesz Twoją kobietę.

Pomysły na romantyczne oświadczyny dla odważnych

Jeżeli ciągle zastanawiasz się nad tym jak oświadczyć się oryginalnie, być może poniższe przykłady posłużą Ci jako inspiracja.

  • Skok do morza. Krystian oświadczył się Natalii podczas wspólnych wakacji w Chorwacji. Niby nic niezwykłego, jednak jego sposób na oświadczyny do dzisiaj wywołuje uśmiech na ustach jego żony. Pewnego dnia postanowili wybrać się ze znajomymi na typową dla wypoczywających w tym kraju wycieczkę po morzu niewielkim stateczkiem. Oczywiście pozostali uczestnicy wycieczki, zostali wcześniej powiadomieni przez Krystiana o jego zamiarach, aby w razie potrzeby udzielić koledze wsparcia. Po wypłynięciu na morze statek zatrzymał się, aby jego pasażerowie mogli beztrosko skakać do wody. Do tej pory Natalia nie odważyła się na skok do wody z wysokości nawet na basenie. Przy namowach Krystiana i znajomych zdecydowała się na skok, trzymając za rękę ukochanego. Po wyłonieniu z wody, Krystian wyjął trzymany w pięści pierścionek i...ze statku można było usłyszeć oklaski.

  • Lepienie bałwana. Tego dnia rano spadł pierwszy śnieg. Wieczorem było go już całkiem sporo, więc Marek postanowił namówić Agnieszkę na wspólne lepienie bałwana. Wiedział, że jego dziewczyna to osoba z poczuciem humoru i lubiąca spontaniczność, istniało więc duże prawdopodobieństwo, iż nie odmówi wieczornej zabawy na śniegu. Tak też się stało. Bałwanek był już prawie gotowy, wystarczyło jeszcze „dorobić” rączkę z gałęzi. Marek podał Agnieszce gałąź, na której zawieszony był pierścionek....Nietrudno zgadnąć, co wydarzyło się później...

  • Aresztowanie. Zaaranżowanie oryginalnych oświadczyn wymagało od Pawła, zaangażowania dwóch znajomych, którzy jednocześnie nie mieli jeszcze okazji poznać jego dziewczyny - Kamili. Podczas spaceru po parku, parę zaczepiło dwóch policjantów, z informacją, iż Paweł został właśnie aresztowany. Zdezorientowana Kamila została sama z drugim policjantem, który zażądał od niej składania zeznań. Oczywiście pytania były wcześniej przygotowane, dotyczyły wspólnych wspomnień, chwili poznania, najlepiej spędzonych wakacji. Po kilkunastu minutach policjant stwierdził, iż na dalsze przesłuchania muszą udać się na komisariat. Dotarli jednak do uroczej kafejki, w której czekał już Paweł z kwiatami i kolacją. Dzisiaj Paweł wyznaje, że tego typu „przedstawienie” nie zakończyłoby się powodzeniem, gdyby jego ukochana nie była osobą o „stalowych” nerwach.

Jak widać, oświadczyny mogą przybrać różną postać. Pomimo podobieństw, z pewnością na całym świecie nie było dwóch zupełnie identycznych sposobów na wyznanie uczuć. Takie też będą i Twoje oświadczyny, jeżeli w ich przygotowaniu będziesz kierować się przede wszystkim sercem i intuicją.

Przeczytaj także:


 
Komentarze (10)

Sposób na oświadczyny - pomysły oryginalne i romantyczne | Jak oświadczyć się oryginalnie i zostać przyjętym? - dodaj komentarz
Mania; 2020-07-24 13:34:37 
komentarz usunięty przez moderatora
Patka; 2020-05-29 17:46:40 
komentarz usunięty przez moderatora
Sandrynka ; 2017-10-20 16:11:40 
komentarz usunięty przez moderatora
nierzeczona; 2017-07-24 14:44:30 
komentarz usunięty przez moderatora
Dina; 2017-07-20 08:55:23 
komentarz usunięty przez moderatora
Tom; 2017-06-07 15:02:35 
komentarz usunięty przez moderatora
National Security Agency; 2016-11-11 11:20:46 
A świstaki zawijają te wyroby czekoladowe w sreberka.

Siedzi zajączek i coś pisze. Podchodzi wilk:
- Zajączku, co piszesz?
- Doktorat o wyższości zajączków nad wilkami!
- Ja ci zaraz!
I za zającem w krzaki. Zakotłowało się i wychodzi potargany wilk.
Za nim niedźwiedź:
- Trzeba się było zapytać, kto jest promotorem!


zuza; 2016-11-05 10:16:53 
Wiadomo każda dziewczyna chciałaby żeby ta chwila była wyjątkowa i romantyczna, ale ja jakoś nie miałam na to parcia. Chłopak oświadczył mi się po tym jak lataliśmy w leszczyńskim aerotunelu. Byłam zaskoczona, dla mnie to był ważny moment w życiu mimo, że mało bajkowy.
Viola; 2015-10-22 22:54:17 
Zgadzam się, oświadczyny na zawsze pozostają w naszej pamięci, takie chwile się pamięta. Fajnie, gdy są wyjątkowe, ale powinny być też dopasowane do charakteru kobiety, tego co lubi, jaka jest. Na pewno tylko nieliczne panie ucieszyłyby się z oświadczyn typu „aresztowanie”, więc jeśli mężczyzna decyduje się na takie szalone posunięcie to musi być absolutnie pewien tego, że jego kobieta nie wyjdzie z równowagi i przyjmie to z uśmiechem. Oświadczyny w kameralnej atmosferze na pewno przypadną do gustu nieco nieśmiałym paniom.
Muniek; 2015-08-11 10:36:50 
Przeważnie ze ślubu niewiele się pamięta szczegółów, detali. Z oświadczyn - zawsze!

Dołącz do nas

* Pola obowiązkowe

Nieprawidłowy adres E-mail
Hasło musi zawierać minimum 6 znaków
Hasło różni się od podanego wcześniej
Podaj datę urodzenia

lub zarejestruj się przez facebooka

Klauzula Informacyjna My Dwoje: 1. Administratorem danych osobowych (ADO), czyli podmiotem decydującym w jaki sposób będą przetwarzane... Twoje dane osobowe jest: Fire Media Interactive Ltd, Kemp House, 152-160 City Road, EC1V 2NX Londyn, Wielka Brytania. 2. ADO wyznaczył Inspektora Danych Osobowych, z którym kontakt jest możliwy pod adresem e-mail [email protected], 3. Twoje dane osobowe są gromadzone i przetwarzane w następujących celach: - realizacji zawartej z Tobą umowy, w tym umożliwienia nam świadczenia usług drogą elektroniczną, - realizowania usług oferowanych przez serwis na podstawie wyrażonej przez ciebie zgody, - w celach podatkowych, rachunkowych i ewentualnych roszczeń i. in.– na podstawie obowiązujących i nałożonych na ADO przepisów prawa oraz do ochrony żywotnych interesów osoby, której danej dotyczą lub innej osoby fizycznej, -celach marketingowych w tym prowadzenie marketingu bezpośredniego, prowadzenia badań i analiz serwisu, między innymi pod kątem jego funkcjonalności, poprawy działania czy też oszacowania głównych zainteresowań i potrzeb użytkowników - na podstawie prawnie uzasadnionego interesu ADO, 4. Twoje dane są przekazywane do zaufanych podmiotów współpracujących z serwisem w ściśle określonych celach. 5. Dane osobowe będą przechowywane przez czas obowiązywania zawartej umowy, a po tym czasie przez okres wymagany obowiązkami nałożonymi na ADO przepisami prawa, tj. obsługi po usługowej, dochodzenia ew. roszczeń w związku z wykonywaniem umowy, w celu wykonania obowiązków wynikających z przepisów prawa, w tym w szczególności podatkowych i rachunkowych oraz w celach prawnie uzasadnionego interesu ADO maksymalnie przez okres 30 lat. 5. Osoba, której dane są przetwarzane w granicach określonych w RODO ma prawo do żądania od administratora dostępu do swoich danych osobowych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, a także przenoszenia danych oraz wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa, a w przypadku wyrażenia dobrowolnej zgody na przetwarzanie danych osobowych – prawo do cofnięcia tej zgody w dowolnym momencie, co nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem, 6. Dane będą wykorzystywane do automatycznego podejmowania decyzji w celu przygotowania wyboru ofert matrymonialnych dopasowanych do kandydata, 7. Dodatkowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności Serwisu.

Napisz do nas

Konsultacje telefoniczne są dostępne w abonamentach +

Pomoc

Kobiece twarze MyDwoje

Zarejestruj się za darmo i przeglądaj dalej

Zarejestruj się

Ogłoszenia matrymonialne - Kobiety:

Ogłoszenia matrymonialne - Mężczyźni:

MyDwoje - krok po kroku

1. Zarejestruj się i wypełnij profil
2. Wypełnij test partnerski
3. Obejrzyj propozycje partnerów
4. Napisz wiadomość
5. Zakochaj się!


Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku!

Nasza strona używa plików cookie w celu personalizowania treści i reklam, zapewnienia funkcji mediów społecznościowych i analizy ruchu na naszej stronie. Udostępniamy również informacje o korzystaniu z naszej strony internetowej naszym zaufanym partnerom. Dzięki cookies możemy dopasować wyświetlaną treść do Twoich preferencji.

Zaakceptuj wszystkie stosowane przez nas pliki cookie lub dokonaj własnych ustawień i zmieniając zakres swojej zgody w ustawienia zaawansowane. Czytaj więcej o ciasteczkach w Polityce prywatności.  Jeżeli korzystasz ze strony, wyrażasz zgodę na stosowanie przez nas plików cookie.


 
zamknij