Jestem singielką, bo mam wysokie wymagania

  • Podziel się na:
  • Dodaj do facebook.com
  • Dodaj do twitter.com
  • Dodaj do wykop.pl
  • Dodaj do Linkedin
  • Dodaj do Pinterest

Mam wysokie wymagania wobec przyszłego partnera

Jestem singielką bo mamy wysokie wymagania
Samotni to grupa, do której należysz choć wcale teo nie chcesz? Jesteś atrakcyjna, inteligentna, masz ciekawą pracę, poczucie humoru, jesteś samotna i wolna, wiedziesz życie w pojedynkę, więc z chęcią weszłabyś już w związek – najlepiej już „ten” jeden związek. Zastanawiasz się, więc jak znaleźć idealnego partnera? Problem jednak polega na tym, że świadoma swojej wartości, wymagasz kogoś równie atrakcyjnego i wysoko stawiasz „poprzeczkę” swoim kandydatom, co skutkuje… ich brakiem. Być może myślisz: "jestem singielką, bo mam wysokie wymagania". Portal dla Singli MyDwoje.pl podaje wskazówki, jak wyjść z tego kręgu. 

Obraz idealnego mężczyzny

Jeśli wyżej przedstawiony opis jest ci zdecydowanie znajomy, zapewne nie raz już usłyszałaś: „obniż wymagania!”. Łatwo powiedzieć, gorzej zrobić. Bo tak naprawdę, na czym właściwie to obniżenie wymagań miałoby wyglądać? „Od dzisiaj akceptuję fakt, że facet nie ma pracy i mieszka z mamą”? A powinnaś udawać (i męczyć się przy okazji?) że nie przeszkadza ci jego nadwaga, chociaż jej wręcz nie cierpisz? Nic z tych rzeczy – każdy przecież pragnie mieć szczęśliwy związek, a podobne kroki prowadzą raczej do bycia z kimkolwiek – byle tylko „być”. Warto jednak wiedzieć, że obniżenie wymagań można rozpatrywać w innym kontekście. Jakim?

Z pewnością masz już w głowie obraz idealnego mężczyzny. Jak wynika z raportu MyDwoje.pl - Jacy jesteśmy? Jakimi chcą nas nasi partnerzy? - osoby, które szukają partnera, mają najczęściej dosyć sprecyzowane oczekiwania, wiedzą z kim nie warto tracić czasu. Panowie powinni być odpowiedzialni, inteligentni, dojrzali i eleganccy. A według Panów idealna partnerka to kobieta uczciwa, radosna, uczuciowa i seksowna. Problem polega na tym, że czasem pożądane przez nas cechy stają się niemożliwe do połączenia i w konsekwencji pojawia się… uczucie zawodu.

Gdy zaleta staje się wadą

Dla zobrazowania sytuacji weźmy przykład następujących wymagań: on ma być wykształcony, błyskotliwy, przystojny a do tego z poczuciem humoru, pasją i fajną pracą. Warto jednak zastanowić się nad tym, czy rzeczywiście wszystkie te „składniki” są niezbędne, by dany mężczyzna cię zainteresował i czy przypadkiem… nie staną się jego wadami.

  • Zakładając bowiem, że on ma być przystojny – to rzeczywiście ważne, ale z drugiej strony, czy nie drażniło cię kiedyś, że mężczyzna przejmuje się swoim wyglądem bardziej od ciebie? „Przystojny” może zmienić się w „narcystyczny” – a przecież to miała być jedna z zalet!
  • Podobnie może być z pasjami i z pracą. Wszystko to świetnie brzmi – kiedy on opowiada ci na pierwszej randce o swojej pasji, jak to kocha rowerowe wyjazdy, możesz być zachwycona. Problem pojawia się, gdy macie  się umówić, ale on nie może – bo już coś zaplanował. Mężczyzna z pasjami zmienia się w tego, który nigdy nie ma dla ciebie czasu – a gdzie rzucenie wszystkiego dla ciebie?
  • Super facet z ekstra pracą – tak, świetnie jest usłyszeć, że on ma „niezwykle ważne stanowisko”. Ale tak się składa, że dobra praca najczęściej wiąże się z dużym w nią zaangażowaniem. I znowu wspaniała zaleta zmienia się w wadę – bo właściwie jak stworzyć związek z pracoholikiem?

Wybierz priorytety i pójdź na kompromis

Bardzo często nie zdajemy sobie sprawy, że wysokie wymagania bardzo często...

 
Komentarze (13)

Jestem singielką, bo mam wysokie wymagania  - dodaj komentarz
Ehh; 2020-03-28 19:32:34 
Wszystko zalezy od wygladu. Ludzie nawet nie zdaja sobie sprawy z tego, w jak duzym stopniu wpływa on na to, jak odbieramy danego czlowieka.
Nie raz widzialem bezrobotnych przystojniakow, ktorzy nie mieli problemu ze znalezieniem partnerki oraz blyskotliwych, dobrze zarabiających i wyksztalconych brzydali, ktorzy gnili w samotności i byli bardzo nieszczęśliwi.
Kobiety baardzo mocno ulegaja zludzeniu wygladu. To sie nazywa w psychologii efektem halo. Jesli facet do 25 roku zycia nie mial powodzenia, to jesli jakas kobieta sie nim zainteresuje, to znaczy ze zrobi to dla pewnych korzysci, np. materialnych.
Taka jest gorzka prawda. Przelknijcie czerwona pigulke.
Powodzenia w zyciu. Dziekuje...
Aros; 2019-05-07 13:58:20 
Kobiety lecą na kase jak muchy do gnoju a polki to już szczególnie!
K7A466F; 2018-11-21 20:44:26 
Swietny artykuł ( jak niejeden które czytam wszystkie ).

TYLKO ? ja zauważyłam , że wymagania te wypełnione, opisane , oczekiwane a realne de facto, które przynajmniej powinny się w jakiejś dużej części pokrywać ( o ile są szczere ), niestety między bajki można włożyć.
Cytat art. " By jednak do tego doszło, trzeba pójść na drugą, trzecią, a potem i na piętnastą randkę" .

Dokładnie.
Dlaczego ? By sobie i jemu dać jednak jakąś szansę. O ile oczywiście po / na - pierwszej randce nie nastąpi tzw. zonk.
Ale ? tak szybko oceniamy !. A po drugie tak szybko panie wkładamy do tzw. "jednego worka " lub najlepiej od razu do łóżka :) .
facet; 2018-05-06 08:18:25 
Z wymaganiami szanowne pańcie zacznijcie od siebie....na 20 kontaktów z kobietami 20 kobiet chciało naciągnąc mnie na kasę... facet to nie bankomat!!!!
KRzysztof; 2017-03-16 18:04:23 
@magda
Nie, proszę Pani. Ja na przykład loguję się tam od 2 i pół roku, ponieważ z ponad 50 dialogów, które udało mi się zainicjować (czytaj: drugiej osobie chciało się jeszcze odpisywać) wszystkie osoby regularnie odrzucały chęć dalszego kontaktu na przedbiegach. W najlepszym przypadku zaraz po pierwszym spotkaniu nie było żadnego odzewu z drugiej strony lub padają dziwaczne wymówki na zakończenie. Poszukiwania księżniczki? Proszę Pani... Szukam tylko osoby, która lubi rozmawiać i jest ciekawa świata, a jak już znalazłaby się osoba, która nie chodziła na wagary z polskiego w podstawówce, to już jestem w niebie. Niestety zarzuty padają różne: 1) chłopak po Politechnice musi mieć klapki na oczach i być osobą monotematyczną 2) brak własnego mieszkania i samochodu, kupionego oczywiście z pieniędzy odłożonych przy okazji mieszkania w pokoju a nie z rodzicami. Bo z rodzicami to hańba, a jakże! Ja jestem kobietą i chcę przyjść na "gotowe". Tia... 3) Brak wyglądu aktora z Hollywood i torsu atlety. "No przecież taki to na pewno o siebie nie dba". Co z tego, że taka osoba może mieć problemy zdrowotne od młodzieńczych lat i poza ćwiczeniami korekcyjnymi nie może się zarywać jak kulturyści.

No to kto ma największe wymagania, co?
Paulina; 2016-09-25 15:44:35 
Jak zwykle prawda leży gdzieś po środku. Ja swoje wymagania zawsze dostosowuję do własnych osiągnięć na tle zawodowym i osobowości. Dlaczego? Będziesz miała za niskie wymagania tj. weźmiesz mało zamożnego mężczyznę z niszowymi zainteresowaniami to związek długo nie pociągnie, albowiem facet będzie zazdrosny o zarobki i życie własnej kobiety. Jestem tego żywym dowodem. Zmarnowałam tylko czas. To prawda mężczyźni nie mają wysokich wymagań na starcie, bo tak naprawdę niektóre rzeczy biorą za pewniak: kobieta powinna mniej od niego zarabiać, on powinien mieć monopol na swoje hobby i czas wolny (na ciebie już się obraża), po urodzeniu dziecka ona powinna się zajmować dzieckiem nie można zamienić ról (szczególnie gdy kobieta ma możliwość znalezienia lepszej pracy). Na początku nie mają wymagań, ale już w związku wyciągają co chwila jakieś nowe obierając zasadę "tak było u mnie w domu/taką mamy kulturę" kobiety przynajmniej nie owijają w bawełnę pod tym względem. Do tego monotonne kłamanie odnośnie używek - nie chcę pijącego czy palącego i choćby był 7 cudem świata to nie wezmę, jeśli w takich sprawach kłamie to co będzie później? Także moim zdaniem kobiety zdołały bardzo szybko pójść na przód, a nasi panowie niestety uczynili ogromny fail start + wciskanie na siłę ról partnerkom, które właśnie DOBROWOLNIE wypełniały względem nich matki. A ojciec miał to w dupie, bo przecież on nie będzie wychowywał własnego dziecka. Przecież za granicą Polki nie mają problemu z zakładaniem rodzin i nie chodzi mi tylko o Zachód. Sama niedługo jadę do Australii, bo poznałam tam kogoś interesującego. Jeśli Polacy nie są w stanie znaleźć sobie kobiety w Polsce to niech szukają poza granicami naszego kraju. W czym problem?
magda; 2016-09-10 21:27:33 
mam 50-lat . panowie tak tutaj jak i na sympatii - pisza wrecz obraxliwe komentarze - ze kobieta po 45 roku życia nadaje się do "utylizacji'"

na zdjęciach tych panów widać nadwagę 20 kg - ubranie jak ze szmateksu, błędy ortograficzne w opisie samego siebie, ale poziom zarozumiałości przerostu ego - rozlewają wszem i wobec.

wydaje im się - ale tylko wydaje - ze 20 lat lub nawet 10 lat młodsza kobieta jest zainteresowana kimś kto loguje się od ponad roku na portalu wciąż szukając "księżniczki" a oni sami są coraz młodsi i bardziej atrakcyjni z wiekiem;-)
K419DD9A; 2016-08-14 01:28:33 
Bardzo dobry artykuł. Niestety muszę stwierdzić, że to mężczyźni szukają tutaj księżniczki z bajki :)
robert; 2016-01-28 22:26:37 
łatwiej napisać trudniej zrobić. życie to perspektywa. problem polega na ty że wiele osób ma problem z jej określeniem. wymagania są potrzebne do zbudowania podwaliny związku.zauważyć trzeba że im szersza i głębsza podwalina tym szersza i dłuższa perspektywa i to ostatnie jest do uzgodnienia między partnerami oczywiście uwzględniając kompromis.
Edyta; 2015-11-17 23:21:12 
No tak, co niektórzy czekają na księcia bądź księżniczkę z bajki. Obawiam się tylko, że długo mogą sobie poczekać. Zauważyłam, że sporo osób dość mocno zawęża swoje kryteria np. tylko brunet, pomiędzy 182-185cm wzrostu, najlepiej lekarz bądź prawnik, do tego pracowity, rodzinny, odpowiedzialny, troskliwy, z pasjami, bez nałogów etc. Nie dziwię się więc, że takie osoby są samotne. Z tym ocenianiem po pozorach to też racja, potrafią nieźle one zmylić, dlatego zanim kogoś się przekreśli, warto go najpierw dobrze poznać.

Dołącz do nas!
* POLA OBOWIĄZKOWE
e-mail:*
hasło (min. 6 znaków):*
powtórz hasło:*
jestem:*
  kobietą piksel
  mężczyzną
data urodzenia:*
skąd znasz mydwoje.pl:
*Oświadczam, iż zapoznałem się z Regulaminem świadczenia usług oraz Polityką prywatności i je akceptuję.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości o charakterze marketingowym dotyczących produktów lub usług MyDwoje lub jej Partnerów
Wyrażam zgodę na Newsletter z ofertami matrymonialnymi i wydarzeniami dla singli.

lub zarejestruj się przez Facebooka
facebook register

Klauzula Informacyjna My Dwoje: 1. Administratorem danych osobowych (ADO), czyli podmiotem decydującym w jaki sposób będą przetwarzane Twoje dane osobowe jest: Fire Media Interactive Ltd,  Kemp House, 152-160 City Road, EC1V 2NX Londyn, Wielka Brytania. 2. ADO wyznaczył Inspektora Danych Osobowych, z którym kontakt jest możliwy pod adresem e-mail iod@mydwoje.pl, 3. Twoje dane osobowe są gromadzone i przetwarzane w następujących celach: - realizacji zawartej z Tobą umowy, w tym umożliwienia nam świadczenia usług drogą elektroniczną, - realizowania usług oferowanych przez serwis na podstawie wyrażonej przez ciebie zgody, - w celach podatkowych, rachunkowych i ewentualnych roszczeń i. in.– na podstawie obowiązujących i nałożonych na ADO przepisów prawa oraz do ochrony żywotnych interesów osoby, której danej dotyczą lub innej osoby fizycznej, -celach marketingowych w tym prowadzenie marketingu bezpośredniego, prowadzenia badań i analiz serwisu, między innymi pod kątem jego funkcjonalności, poprawy działania czy też oszacowania głównych zainteresowań i potrzeb użytkowników - na podstawie prawnie uzasadnionego interesu ADO, 4. Twoje dane są przekazywane do zaufanych podmiotów współpracujących z serwisem w ściśle określonych celach. 5. Dane osobowe będą przechowywane przez czas obowiązywania zawartej umowy, a po tym czasie przez okres wymagany obowiązkami nałożonymi na ADO przepisami prawa, tj. obsługi po usługowej, dochodzenia ew. roszczeń w związku z wykonywaniem umowy, w celu wykonania obowiązków wynikających z przepisów prawa, w tym w szczególności podatkowych i rachunkowych oraz w celach prawnie uzasadnionego interesu ADO maksymalnie przez okres 30 lat. 5. Osoba, której dane są przetwarzane w granicach określonych w RODO ma prawo do żądania od administratora dostępu do swoich danych osobowych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, a także przenoszenia danych oraz wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa, a w przypadku wyrażenia dobrowolnej zgody na przetwarzanie danych osobowych – prawo do cofnięcia tej zgody w dowolnym momencie, co nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem, 6. Dane będą wykorzystywane do automatycznego podejmowania decyzji w celu przygotowania wyboru ofert matrymonialnych dopasowanych do kandydata, 7. Dodatkowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności Serwisu. 

Napisz do nasKonsultacje telefoniczne
są dostępne w abonamentach Premium+


MyDwoje - krok po kroku


Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku!

Nasza strona używa plików cookie w celu personalizowania treści i reklam, zapewnienia funkcji mediów społecznościowych i analizy ruchu na naszej stronie. Udostępniamy również informacje o korzystaniu z naszej strony internetowej naszym zaufanym partnerom. Dzięki cookies możemy dopasować wyświetlaną treść do Twoich preferencji.

Zaakceptuj wszystkie stosowane przez nas pliki cookie lub dokonaj własnych ustawień i zmieniając zakres swojej zgody w ustawienia zaawansowane. Czytaj więcej o ciasteczkach w Polityce prywatności.  Jeżeli korzystasz ze strony, wyrażasz zgodę na stosowanie przez nas plików cookie.


(więcej)

  Akceptuję
zamknij