Dlaczego randkujemy w internecie?

  • Podziel się na:
  • Dodaj do facebook.com
  • Dodaj do twitter.com
  • Dodaj do wykop.pl
  • Dodaj do gogole+
  • Dodaj do Linkedin
  • Dodaj do Pinterest

Powody dlaczego single szukają partnera w sieci

Jakie czasy takie randki

Czy od miesięcy lub lat poszukujesz kogoś interesującego i nie spotykasz go? Rozważasz rozpoczęcie poszukiwań w sieci? Wybór masz wielki. Czekają na Ciebie serwisy randkowe, a nawet portale randkowe dla Polaków za granicą Miałeś przykre doświadczenia i boisz się kolejnego odrzucenia? A może wolisz, gdy to ktoś Tobie zaproponuje kontakt? Serwis MyDwoje.pl przeanalizował ponad tysiąc odpowiedzi udzielonych w sondażu na temat „Co Twoim zdaniem sprawia, że trudno Ci poznać kogoś ciekawego?” Zobacz, jakie trudności napotykają single w Polsce w poszukiwaniu miłości i dlaczego przenoszą poszukiwania do sieci.

Wymarzony partner - poza zasięgiem

Internetowe biuro matrymonialne MyDwoje.pl zapytało singli, co ich zdaniem sprawia, że trudno im znaleźć partnera w codziennym życiu i jako alternatywę w tym zakresie dostrzegają portale matrymonialne? Główną grupę osób szukających miłości online, aż 23% wszystkich użytkowników internetowego biura matrymonialnego, stanowią osoby dla których ważny jest wymarzony partner, pasujący właśnie do nich. Poszukiwania trwają długo, bo spotykamy za mało singli, mamy zbyt duże aspiracje lub błędną percepcję własnej osoby. Dużo również zależy od naszego środowiska i grona osób z jakimi na co dzień obcujemy. Już typowo damskie lub męskie kierunki studiów i zawody ograniczają kontakty z płcią przeciwną i utrudniają poszukiwania kogoś wyjątkowego. Wielu singli przed założeniem rodziny oddaje się karierze lub samotnie wychowują dzieci. W związku z tym nie bywają w miejscach, gdzie można spotkać innych singli. Takim szukającym łatwiej będzie wybrać wymarzonego partnera w sieci. Tu czekają na nich oferty matrymonialne, spośród których mogą swobodnie wybierać swoich kandydatów na randkę.

Nie lubimy przejmować inicjatywy

Spora liczba zapytanych, bo aż 22% twierdzi, że nie lubi przejmować inicjatywy i czeka na to, aż zacznie druga strona. Czytana w dzieciństwie bajka o księciu na białym koniu, który odkryje i uwolni księżniczkę, zdaje się zbierać żniwo aż u 24% kobiet, które nie chcą aktywnie poszukiwać lub zaczynać kontaktu. Zadziwiający jest również wysoki wynik mężczyzn, aż 17% z nich chciałoby zostać odnalezionych przez wybrankę. Okazuje się, że wielu panów nie chce być zdobywcą i z chęcią odpowie na zaproszenie od kobiet w portalach matrymonialnych. Jeśli więc należysz do tej grupy zastanów się dobrze, jak pokonać nieśmiałość?

Lęk przed nieudanym związkiem

Aż co piąty (19%) singiel przyznaje, że boi się odrzucania. Może to wynikać z obniżonej samooceny wpojonej w rodzinnym domu lub nabytej podczas lat szkolnych. Lęk przed rozpaleniem uczuć i porzuceniem może także być skutkiem wielu negatywnych doświadczeń, będących następstwem nieudanego związku lub rozwodu. Również tym „zranionym” singlom łatwiej wchodzić w daną relację powoli, poznając stopniowo oczekiwania drugiej osoby i zestawiając je z własnymi pragnieniami, a dopiero następnie planować spotkanie, pierwszą randkę. Gdy zostałeś porzucony możesz szybciej odnaleźć nową miłość online.

Single bardzo zdystansowani

Ponad 10% pań i 7% panów przyznaje natomiast, że ich trudności z zapoznawaniem nowych osób wynikają z tego, jak są odbierani w życiu codziennym. Inni widzą ich, jako zdystansowanych i chłodnych, więc onieśmielają sobą nawet odważnych i pasujących kandydatów. Te osoby ukrywają swoje prawdziwe „ja”, by nie zostać skrzywdzonym. Ci sami single podczas anonimowych rozmów online są otwarci i zrelaksowani. Poznaj miłość przez Internet to hasło dla nich wszechobecne i codzienne i oznacza przede wszystkim wygodę. Łatwo do nich dotrzeć i z nimi flirtować.

Trudności w nawiązywaniu znajomości

Single zauważają też,  że czasem samotność wynika z ich własnych deficytów. Niewielka grupa osób ma zdecydowany problem ze swobodną rozmową w cztery oczy z kimś nowo poznanym. Ponad 5% singli nie wie nawet jak zacząć, a 9% ma problem z poprowadzeniem rozmowy tak, by zaciekawiła rozmówcę. Takim osobom w nawiązywaniu znajomości przeszkadza nieśmiałość lub brak kompetencji w komunikacji. Zatem jak pokonać nieśmiałość? Osoby nieśmiałe chętnie przenoszą do Internetu wstydliwą dla nich fazę zapoznania ewentualnego kandydata/ kandydatki na partnera.

Znajdź swój złoty środek

W Internecie nie trzeba wstydzić się ani swojego singlowego stanu, ani swoich oczekiwań i planów na przykład w kwestiach małżeństwa lub założenia rodziny. Singlom łatwiej jest zapoznać się wirtualnie i sprawdzić kryterium wyszukiwania wobec przyszłego partnera, kandydata na żonę/męża - jak wykształcenie, wzrost, stosunek do dzieci, do religii. Gdy te są spełnione, mogą wybrać  się na spotkanie z lekkim poczuciem: w tej osobie wolno mi się zakochać. Myślimy, że wtedy spotkanie będzie już tylko czystą przyjemnością. Niestety, czasem nasze oczekiwania wobec pierwszego spotkania są także zbyt wyidealizowane. Gdy generalnie rzadko umawiamy się na randki, to na takie starannie przygotowane spotkanie idziemy z wielkimi oczekiwaniami, licząc, że „to musi być ten jedyny/ta jedyna” i nieudany związek nie wchodzi w rachubę. Zobacz co ekspert MyDwoje.pl, psycholog i seksuolog kliniczny dr n.hum. Dariusz P. Skowroński mówi na temat oczekiwań wobec pierwszej randki: zobacz film: Pierwsza randka.

Optymalną wydaje się droga złotego środka - poznawanie wielu singli, rozszerzanie pola swoich poszukiwań przez nawiązywanie znajomości w życiu codziennym i w sprawdzonym serwisie matrymonialnym w sieci, ale nie ograniczanie ściśle kryteriów, gdyż ten jedyny wybrany według nich nie musi być tym, w którym się zakochamy.

Szukasz miłości przez Internet? Zobacz jakie są zalety korzystania z Internetu?

Korzystasz z portalu MyDwoje, żeby znaleźć miłość? Szukasz partnera na życie? Zobacz jakie są zalety szukania miłości przez Internet. Czy korzystanie z portali randkowych ma większe zalety, niż szukanie partnera poza siecią? Dowiedź się oglądając nasz film:


Zobacz także:

Poszukiwanie partnera - stałe błędy

Kryterium wyszukiwania


 
Komentarze (2)

Dlaczego randkujemy w internecie?  - dodaj komentarz
Laura; 2015-08-13 18:51:30 
Dorzuciłabym jeszcze jeden punk, odnośnie tego, dlaczego randkujemy w internecie. Niektórzy po prostu nie wiedzą, gdzie mają szukać przyszłego partnera, albo nie mają czasu na poszukiwania. Przez internet jest zdecydowanie wygodniej. Poza tym osoby nieśmiałe, poznając innych singli przez portal randkowy mogą czuć się pewniej. Kobiety pewnie też mają większą odwagę napisać do mężczyzny, nawet jeśli w realu nigdy by się nie odważyły do niego podejść i porozmawiać.
Bułeczka; 2015-06-13 19:43:56 
Nie wyobrażam sobie zycia bez internetu. Już nie. Wszystko się tam przeniosło, nawet szukanie miłości. I to jest takie wygodne, dostępne, pojemne, obszerne, wszechobecne i łatwe Jakże by z tego nie korzystać?

Dołącz do nas!
* POLA OBOWIĄZKOWE
e-mail:*
hasło (min. 6 znaków):*
powtórz hasło:*
jestem:*
  kobietą piksel
  mężczyzną
data urodzenia:*
skąd znasz mydwoje.pl:
*Oświadczam, iż zapoznałem się z Regulaminem świadczenia usług oraz Polityką prywatności i je akceptuję.
*Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych w celach marketingowych.
*Zgoda na przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną (powiadomienia dzienne i natychmiastowe). Zgodę można wycofać w każdej chwili.
Wyrażam zgodę na Newsletter z ofertami matrymonialnymi i wydarzeniami dla singli.

lub zarejestruj się przez Facebooka
facebook register
Zadzwoń lub napisz do nas
tel: (22) 201 25 89
fax: (22) 201 25 87


codziennie 11.00 - 23.00
MyDwoje - krok po kroku

powered by WEB interface
Serwis MyDwoje.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.   Akceptuję
zamknij