Jak sprawdzić wiarygodność portalu randkowego?

  • Podziel się na:
  • Dodaj do facebook.com
  • Dodaj do twitter.com
  • Dodaj do wykop.pl
  • Dodaj do gogole+
  • Dodaj do Linkedin
  • Dodaj do Pinterest

Polityka prywatności MyDwoje.pl

Wiarygodność portalu

Serwis wzbudzający zaufanie

Jak sprawdzić wiarygodność portalu randkowego? Zanim zaczniesz umawiać się na randki internetowe, dokładnie zapoznaj się z Regulaminem Portalu, w którym się zarejestrowałeś. Sprawdź, czy firma ma siedzibę w Polsce, czy można do niej zadzwonić i porozmawiać z konsultantem? Czy godziny pracy serwisu są dla Ciebie dogodne? Czy jest zagwarantowana anonimowość, ochrona danych zgodnie z polską ustawą o ochronie danych osobowych? Sprawdź czy firma, do której należy serwis zgłosiła zbiór danych osobowych do Głównego Inspektora Danych Osobowych GIODO, co jest wymagane polskim prawem celem ochrony Użytkowników. W Regulaminie serwisu sprawdź jakimi zasadami kieruje się serwis upowszechniając wizerunek Użytkowników i czy jest zagwarantowane bezpieczeństwo transakcji. Przeczytaj politykę prywatności portalu. Zapewne pomocne okażą się także opinie i szczęśliwe historie Użytkowników.

Siedziba i dane kontaktowe serwisu

Zorientuj się, czy firma ma siedzibę w Polsce. Pamiętaj, że – wbrew pozorom – to bardzo istotna informacja. Pozwala bowiem stwierdzić, według jakiego prawa będą rozwiązywane ewentualne konflikty z Użytkownikami. Jeśli w Regulaminie zagranicznej spółki nie ma jasnych wytycznych, możesz nabrać podejrzeń, że spółka np. cypryjska lub luksemburska działać będzie zgodnie z nieznanym Ci prawem zagranicznym, nierzadko nawet prawem państwa nie należącego do Unii Europejskiej. Informacje te mają szczególne znaczenie w przypadku sporów o płatności lub przetwarzanie danych osobowych.

Inną istotną kwestią, na którą powinieneś zwrócić uwagę jest zamieszczenie przez portal informacji na temat danych telefonicznych i adresowych. MyDwoje.pl nie ukrywa takiej wiedzy przed swoimi Użytkownikami. Wszelkie informacje, takie jak dane rejestracyjne (w tym numer zbioru danych w GIODO), numer konta bankowego, adres pocztowy, adres e-mail, czy telefon, podaje zebrane na stronie głównej w zakładce Kontakt lub Metody płatności.

Ochrona danych osobowych - polityka prywatności

W Polsce obowiązuje ustawa dotycząca ochrony danych osobowych nadzorowana przez GIODO. Wszelkie dane osobowe Użytkowników Serwisu powinny być chronione zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 roku  (Dz.U.  Nr 133 poz. 883). Serwis Doboru Partnerskiego MyDwoje.pl przestrzega polskiego prawa, w tym także przepisów dotyczących bezpieczeństwa danych. W związku z tym jako Użytkownik Serwisu masz pewność, że Twoje dane osobowe będą podlegały ochronie. Czy masz pewność, że inne darmowe portale randkowe lub matrymonialne, z których korzystasz także chronią Twoje dane zgodnie z polskim prawem?

Przeczytaj także Politykę prywatności. Ona zwykle w sposób bardziej przystępny mówi o zasadach wykorzystania Twoich danych osobowych. Gdy wyda Ci się napisana zdawkowo, brak w niej dokładnego adresu usługodawcy, zakresu i celu zbieranych danych osobowych oraz sposobów, w jaki możesz je zmienić lub usunąć, powinieneś nabrać podejrzeń i dobrze przemyśleć powierzanie swoich danych serwisowi, który nie będzie potrafił ich odpowiednio zabezpieczyć lub niewłaściwie wykorzysta.

Ochrona wizerunku i zasady płatności

Beata, singielka od dłuższego czasu poszukująca swojego szczęścia w sieci, nigdy nie przywiązywała wagi do tej zakładki na stronie. – Prawdę mówiąc, nie wiem, gdzie się znajduje. Po prostu rejestruję się i bez zagłębiania w paragrafy zaznaczam pole, że akceptuję Regulamin. Wiem, że to nieodpowiedzialne, ale zawiłość i objętość tekstu nie zachęca mnie do lektury. Wierzę w uczciwość Portali. W końcu tak wielu ludzi z nich korzysta – dodaje. Owszem, zawiera on zawiłe sformułowania i czasem kruczki prawne, na których nie musisz się znać, ale warto spróbować się z nim zaprzyjaźnić, gdyż jego znajomość z pewnością pozwoli Ci uniknąć wielu nieprzyjemnych sytuacji. Zamieszczane są tam zwykle informacje dotyczące odpowiedniego zachowania się Użytkowników względem siebie oraz netykiety obowiązującej w portalu. Wszystko po to, by nie narażać Użytkowników na ewentualne nieprzyjemności.

W Regulaminie nierzadko twórcy portali randkowych zaznaczają prawo do upublicznienia zdjęć Użytkowników od razu po załadowaniu, bez pytania zainteresowanych o zgodę. Uważaj wtedy, może to bowiem zaowocować niechcianym rozpowszechnianiem Twojego  wizerunku. Niektóre serwisy zapewniają sobie także prawo do automatycznego przedłużenia abonamentu. To także nowa i nieakceptowana przez większość polskich Użytkowników praktyka. Obecność w takim portalu może skutkować zaciągnięciem niechcianych zobowiązań. Zaznaczamy, iż Serwis MyDwoje.pl stosuje wyłącznie uczciwe praktyki w tym zakresie, dbamy także o bezpieczeństwo Twojego wizerunku. Zanim więc zdecydujesz, iż będziesz poszukiwać partnera za pośrednictwem wirtualnych biur matrymonialnych, sprawdź, czy Twoja prywatność jest dla nich faktycznym priorytetem i czy o zakupie przez Ciebie usług portalu decydujesz sam.

Wiarygodność Serwisu MyDwoje.pl ®

    Siedziba Portalu MyDwoje.pl jest w Polsce w Warszawie. Więcej informacji:
    Zbiór danych osobowych o nazwie: "Użytkownicy Serwisu MyDwoje.pl" jest zgłoszony do GIODO pod numerem:  003243/07.
    Regulamin MyDwoje.pl:
    Polityka prywatności MyDwoje.pl:
    Chronimy Twój wizerunek - sam otwierasz swoje zdjęcia dla innych
    Nie przedłużamy abonamentów automatycznie!

Poważne podejście

Metody doboru partnerów

Wartościowe oferty

Opinie i szczęśliwe historie

Bezpieczeństwo transakcji

Bezpieczeństwo Twojego wizerunku


 

 
Komentarze (1)

Jak sprawdzić wiarygodność portalu randkowego?  - dodaj komentarz
Iza; 2015-08-17 12:06:47 
Zawsze czytam regulamin serwisu na którym muszę podać dwoje dane. Niejednokrotnie uchroniło mnie to przed różnego rodzaju nieprzyjemnościami. Niestety dużo ludzi tego nie robi. Klikają we wszystko bez zastanowienia, potwierdzając coś, co jest dla nich niekorzystne, później płaczą, że przyszła do nich faktura na pokaźną kwotę do zapłacenia lub został wykorzystany ich wizerunek do celów promocyjnych. Lepiej więc poświęcić chwilę i przeczytać regulamin niż mieć później kłopoty.

Dołącz do nas!
* POLA OBOWIĄZKOWE
e-mail:*
hasło (min. 6 znaków):*
powtórz hasło:*
jestem:*
  kobietą piksel
  mężczyzną
data urodzenia:*
skąd znasz mydwoje.pl:
*Oświadczam, iż zapoznałem się z Regulaminem świadczenia usług oraz Polityką prywatności i je akceptuję.
*Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych w celach marketingowych.
*Zgoda na przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną (powiadomienia dzienne i natychmiastowe). Zgodę można wycofać w każdej chwili.
Wyrażam zgodę na Newsletter z ofertami matrymonialnymi i wydarzeniami dla singli.

lub zarejestruj się przez Facebooka
facebook register
Zadzwoń lub napisz do nas
tel: (22) 201 25 89
fax: (22) 201 25 87


codziennie 11.00 - 23.00
MyDwoje - krok po kroku

powered by WEB interface
Serwis MyDwoje.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.   Akceptuję
zamknij