Biuro matrymonialne > Poradnik > Poszukiwanie partnera > Autoprezentacja > Zdjęcia przy Profilu - zasady moderacji i ochrona wizerunku

Zdjęcia przy Profilu - zasady moderacji i ochrona wizerunku

 • Podziel się na:
 • Dodaj do facebook.com
 • Dodaj do twitter.com
 • Dodaj do wykop.pl
 • Dodaj do gogole+
 • Dodaj do Linkedin
 • Dodaj do Pinterest

Twój wygląd zewnętrzny jest równie ważny jak osobowość

Przykuj uwagę dobrym zdjęciem

Pierwsze wrażenie, w tym wygląd zewnętrzny, ma duże znaczenie w wielu aspektach życia. Jak szukać miłości w Internecie? To istotne pytanie, bo właśnie poszukiwanie partnera jest jedną z tych sytuacji, w której staramy się stworzyć jak najlepszy wizerunek nas samych. Starając się stworzyć ciekawy profil randkowy, w pewnym momencie dołączasz fotografię.

Zdjęcia, które chcesz umieścić w profilu, powinny być starannie wybrane. Zwróć uwagę na ich techniczne parametry. Postaraj się, aby fotografie były wysokiej jakościostre i dobrze oświetlone w max. rozdzielczości 700x500 pikseli w formatach .gif, .png lub .jpg i wadze nie większej niż 5 MB. Sprawdź, czy nie są poruszone, zbyt ciemne, czy udało Ci się uniknąć efektu czerwonych oczu. Stare i nieaktualne zdjęcia zostaw w szufladzie. Pomyśl pozytywnie o sobie. Pozwól się poznać takim, jakim naprawdę jesteś w danej chwili.

W odpowiedzi na liczne prośby o nieakceptowanie profilów bez zdjęć, wprowadziliśmy nową zasadę dotyczącą fotografii przy profilu. Aby oglądać listy ofert, fotografia nie jest konieczna, jednak jeżeli chcesz korzystać gratis z możliwości kontaktowania się, to wymagane jest zdjęcie główne przy profilu, aby móc odpowiedzieć na zaproszenie do kontaktu oraz otwarte zdjęcie główne, gdy bez abonamentu chcemy wysyłać pozdrowienia. Przypominamy także, że abonament daje możliwość pełnej korespondencji także nie posiadając zdjęcia.

Sonda - zdjęcia profilowe w serwisie randkowym

Obejrzyj, jak prezentują się Twoje zdjęcia w galerii.

Twoje zdjęcia mogą być:

 • zamknięte i udostępniane indywidualnie przez właściciela (ikona, mężczyzny lub kobiety, poproś wtedy właściciela przez pocztę MyDwoje o udostępnienie). Po załadowaniu zdjęcia wybierz opcję: Nie, zdjęcie to będę "otwierać" indywidualnie osobom, z którymi koresponduję. (opcja dla Użytkowników abonamentowych, wybierz Abonament - Usługi i cennik.

  Wybierz, czy Twoje zdjęcia zamknięte mają być widoczne w formie zamazanej/ niewyraźnej, czy ikony, ustaw Preferencje konta. Zaakceptowane zdjęcie główne przy Profilu zapewnia Ci możliwość bezpłatnej korespondencji, gdy otrzymasz zaproszenie do kontaktu od osoby z abonamentem.

  zdjęcie kobiety przy Profilu zamknięte, otwierane indywidualnie   zdjęcie mężczyzny przy Profilu zamknięte, otwierane indywidualnie zdjęcie zamglone kobiety widoczne tylko dla zalogowanych panów zdjęcie zamglone mężczyzny widoczne tylko dla zalogowanych pań 

 • otwarte dla zalogowanych Użytkowników (zamazane/ niewyraźne dla niezalogowanych). Będą je widzieli wszyscy zarejestrowani i zalogowani Użytkownicy. Po załadowaniu zdjęcia wybierz opcję: Tak (w każdej chwili będziesz mógł zmienić tę decyzję) (wybierając tą opcję będziesz mógł bezpłatnie wysyłać pozdrowienia, słoneczka, kwiatki i uśmiechy lub nawet skorzystać z promocji foto - abonament lub kontakt gratis!)

  zdjęcie mężczyzny otwarte dla użytkowników zalogowanych zdjęcie kobiety otwarte dla użytkowników zalogowanych


 • otwarte jako Twarz w Galerii MyDwoje (widoczne także dla niezalogowanych), jeżeli Twoje zdjęcie zostanie wybrane przez Administratora i przyjmiesz nasze zaproszenie do Galerii, odsyłając nam specjalną pisemną zgodę. Wtedy Twoje zdjęcie będzie widoczne: na stronie MyDwoje.pl w Galerii Twarzy, w wynikach wyszukiwarki, na listach ofert. Jeżeli posiadasz aktywny Abonament i masz zaakceptowane zdjęcie główne, możesz sam zgłosić się do Galerii Twarzy. Wyślij do nas przez formularz taką zgodę: Zgadzam się na prezentację mojego zdjęcia na ogólnodostępnych stronach Portalu MyDwoje.pl i w Galerii Twarzy MyDwoje.pl, w Newsletterze Serwisu oraz na stronach MyDwoje w serwisach: Facebook i Google+, Instagram, Pinterest.

Czytaj wiecej w Kroku 1 o zdjęciach do Profilu i w Kroku 2 zdecyduj, komu je pokażesz. W razie pytań, napisz do nas na adres: biuro@mydwoje.pl  

Krok 1 - Dołącz zdjęcia do Profilu

Zdjęcie główne powinno:

 • być portretowe, na wprost (nie z profilu)
 • oddawać wiernie rysy twarzy i oczy Użytkownika
 • być dość duże - co najmniej 300 x 250 pikseli (nie miniaturka)

Gdy w Twoim albumie będzie zaakceptowane zdjęcie główne, album zostanie aktywowany.

 zdjęcie główne portretowe mężczyzny
 zdjęcie główne portretowe kobiety

Zdjęcia dodatkowe mogą być dowolne pokazujące Twój styl życia

Odrzucane są zdjęcia:

 • grupowe, niewyraźne, obrócone, przedstawiających treści intymne, obraźliwe, rasistowskie, dane kontaktowe lub reklamy oraz obiekty wojskowe.

Twój album zdjęć zostanie aktywowany, gdy:

 • umieścisz w nim co najmniej jedno zdjęcie portretowe, główne (nie musi być otwarte, o tym decydujesz ładując każde zdjęcie oddzielnie do albumu) i zostanie ono zaakceptowane. Jeżeli masz w nim tylko zdjęcia dodatkowe, Twój album jest nieaktywny. Załaduj zdjęcie portretowe, które będzie główne w celu aktywacji albumu.

Status moderacji swoich zdjęć znajdziesz w zakładce Mój Profil> Moje zdjęcia. Tu tez w przypadku odrzucenia fotografii poznasz powód odrzucenia.


TAK jako dodatkowe

zdjęcia w okularach przeciwsłonecznych
w okularach
 zdjęcia z oddali
z wakacji
 zdjęcia hobby
hobby

 NIE

zdjęcia grupowe
grupowe

zdjęcia intymne
intymne

zdjęcia przedstawiające alkohol
alkohol

 
 
 

Często zadawane pytania na tema zdjęć:

Jeżeli nie załączę zdjęć, jak będzie widoczna moja Wizytówka

Jeżeli nie dołączysz zdjęcia, obok Twojego profilu dla innych pokażą się ikony

Ikona brak zdjęcia przy Profilu

Jak ustawić zdjęcie główne?

Jeżeli masz więcej niż jedno zaakceptowane zdjęcie, użyj strzałek << >> Dzięki nim możesz przesunąć zdjęcie na główną pozycję. Nie musisz więc usuwać i od nowa ładować zdjęć.

Jak zmniejszyć zdjęcie?

Jeżeli Twoje zdjęcie jest za duże i nasz system go nie przyjmuje polecamy skorzystanie z jednego z popularnych programów graficznych np. Paint, aby je zmniejszyć. Postępuj według wskazówek: Znajdź swoje zdjęcie na dysku komputera. Otwórz je za pomocą programu Paint. Wejdź w zakładkę plik w menu >> wybierz zapisz jako. Nadaj nowa nazwę swojemu zdjęciu. Powinieneś teraz móc odnaleźć zdjęcie na dysku i jego wielkość powinna być mniejsza. Spróbuj ponownie je załadować do profilu.

Zdecyduj komu udostępniasz zdjęcia w serwisie

Bezpieczeństwo Twojego wizerunku jest bardzo ważne, dlatego w MyDwoje zdjęcia Użytkowników mogą być:

 • zamknięte i udostępniane indywidualnie przez właściciela (ikona, mężczyzny lub kobiety, poproś wtedy właściciela u udostępnienie)
 • otwarte dla zalogowanych Użytkowników (zamazane dla niezalogowanych)
 • otwarte jako Twarz MyDwoje (widoczne także dla niezalogowanych)

Gdy umieścisz zdjęcia w swoim profilu, nie będą one od razu widoczne dla innych Użytkowników. Administrator przegląda je i akceptuje w systemie. Muszą bowiem spełniać wymagania regulaminu Serwisu MyDwoje.pl. Kiedy tylko Twoje zdjęcia zostaną zaakceptowane, zostaniesz o tym poinformowany drogą mailową oraz będziesz mógł udostępniać je wybranym Użytkownikom.

Gdy jednak umieścisz swoje zdjęcie, na którym nie można Cię rozpoznać, osoba, z którą korespondujesz, może poczuć się oszukana. Szczególnie, jeżeli ona na swoim profilu randkowym zamieściła swoje zdjęcie. Zabronione jest również podszywanie się pod wizerunek osób trzecich. Tacy użytkownicy są natychmiast usuwani z naszego Serwisu. Jeśli nie jesteś pewny, które z Twoich zdjęć jest dobre, zapytaj kogoś o zdanie. To, jak wyglądasz na zdjęciu, powinno się podobać innym. Niekiedy samoocena zawodzi!

Dokonaj wyboru odpowiednich zdjęć do Profilu

Aby Twój album był aktywny, musisz dodać choć jedno zdjęcie portretowe, które będzie Twoim zdjęciem głównym.

Fotografia główna musi być zdjęciem na którym wyraźnie widać Twoje oczy i twarz. Najlepiej, gdy jako zdjęcie główne do profilu wybierzesz swój portret. Unikaj zdjęć z oddali, na których nie widać dokładnie Twojej twarzy lub można na nich tylko ocenić Twoją sylwetkę. Takie fotografie mogą znaleźć się w zdjęciach dodatkowych. Postaraj się wybrać zdjęcie, na którym masz przyjazny wyraz twarzy. Nie musisz się śmiać, ani nawet uśmiechać, ale nie bądź też zbyt smutny, naburmuszony - to nie zrobi dobrego wrażenia.

Nie stosuj sztuki kamuflażu. Nie próbuj praktyk zaciemniania zdjęcia, nie nakładaj filtrów, które utrudnią rozpoznanie Cię. Nie zakładaj okularów przeciwsłonecznych do zdjęcia, unikaj także zdjęć z profilu. Oczy są odzwierciedleniem duszy, zatem istotne jest, aby były one widoczne.

Kolejne niewskazane zdjęcia to fotografie postaci z kreskówek, sławnych ludzi lub Twoich domowych czworonożnych ulubieńców, którzy tylko w Twojej ocenie Cię reprezentują. Mało atrakcyjne będą także Twoje zdjęcia paszportowe lub te, które wykorzystałeś przy ostatnim podaniu o pracę. Pamiętaj - tutaj nie jest istotne Twoje przepisowo odsłonięte lewe ucho. Ważna jest Twoja osobowość. Wybieraj takie zdjęcia, które najlepiej opisują Twoje wnętrze.

Zdjęcia przedstawiające Twoje dzieci, zwierzęta, widoki z wakacji czy też wykonane z oddali lub zdjęcia profilu mogą być dodane jako zdjęcia dodatkowe. Pamiętaj, że gwarantowana jest anonimowość, ochrona danych i  wizerunku.

Zwróć uwagę na tło zdjęcia

Wybierz takie tło, które koresponduje z Twoim wyglądem zewnętrznym. Nie umieszczaj zdjęć, na których nie jesteś sam (wyjątek stanowią zdjęcia przedstawiające Twoje dzieci, które można dodać jako dodatkowe). Być może lepiej czujesz się wśród swoich znajomych i zdjęcia z nimi dodają Ci pewności siebie, ale pamiętaj, że Twój profil będą przeglądały inne osoby z klubu samotnych serc, które są w takiej samej sytuacji jak Ty. Z tą świadomością możesz poczuć się pewniej.

Nie zapominaj o uszanowaniu prawa do ochrony wizerunku osób trzecich. Postaraj się również, aby widok za Tobą był estetyczny. To bardzo podnosi atrakcyjność całej kompozycji zdjęcia, a Ty będziesz dzięki temu o wiele lepiej postrzegana/y, zarówno przez tych, którzy szukają żony/męża, jak i przez singli szukających partnera na imprezę.

Uprzejmość w sieci jest również w cenie. Niewskazane są także zdjęcia np. z imprez zakrapianych alkoholem, na których Twój wygląd mógłby wskazywać na użycie środków odurzających - nie chcesz chyba psuć swojego dopiero budowanego wizerunku? Nie publikuj także nagości. Nawet jeśli masz wspaniałe ciało, nam nie wolno upubliczniać jego wizerunku. Pamiętaj o przestrzeganiu ogólnie przyjętych norm dotyczących negliżu.

Wygląd zewnętrzny kontra osobowość

Według naukowców współpracujących z Johnem Cleese w BBC wygląd zewnętrzny nie jest czynnikiem decydującym o tym, czy Wasz związek przetrwa długie lata. Jeżeli szukasz żony lub męża, przykładasz większą wagę do charakteru partnera. Dlatego także i my nie polecamy przypisywać wyglądowi zewnętrznemu nadmiernego znaczenia. Wybieramy bowiem na życiowych partnerów osoby inteligentne, kochające, wyrozumiałe oraz takie, na których możemy polegać. Zewnętrzna atrakcyjność jest wymieniana przez osoby, które szukają żony/męża dopiero na kolejnych pozycjach w hierarchii ważności razem z takimi cechami, jak zdrowie i emocjonalna stabilność. Dla rozpoczęcia znajomości wygląd ma jednak często duże znaczenie, dlatego zachęcamy do dodania zdjęć.
 
 
Komentarze (2)

Zdjęcia przy Profilu - zasady moderacji i ochrona wizerunku - dodaj komentarz
Tomason; 2016-10-21 05:31:22 
Jak dodać zdjęcie z telefonu
singielka; 2015-08-03 12:35:27 
Fajnie, że w MyDwoje samemu można zdecydować komu udostępnia się zdjęcia. Jeśli ktoś ma obawy może przecież pozostawić zdjęcia zamazane i otworzyć je dopiero przy bliższym poznaniu się.

Dołącz do nas!
* POLA OBOWIĄZKOWE
e-mail:*
hasło (min. 6 znaków):*
powtórz hasło:*
jestem:*
  kobietą piksel
  mężczyzną
data urodzenia:*
skąd znasz mydwoje.pl:
*Oświadczam, iż zapoznałem się z Regulaminem świadczenia usług oraz Polityką prywatności i je akceptuję.
*Zgoda na przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną (powiadomienia dzienne i natychmiastowe). Zgodę można wycofać w każdej chwili.
Wyrażam zgodę na Newsletter z ofertami matrymonialnymi i wydarzeniami dla singli.

lub zarejestruj się przez Facebooka
facebook register

Administratorem podanych danych osobowych jest: Katarzyna Bieber reprezentująca Serwis Doboru Partnerskiego z siedzibą przy ul. Domaniewskiej nr 37 lok. 2.43, Warszawa 02-672, NIP: 9511875187. Administrator wyznaczył IOD, jest nią Małgorzata Lewandowska, z którą kontakt jest pod adresem e-mail iod@mydwoje.pl. Kategorie danych jak: e-mail, data urodzenia, fotografia, wiek, zawód, miasto, charakterystyka, poglądy oraz dane dotyczące preferencji tzw. dane szczególnej kategorii zostają przekazane dobrowolnie w celu realizacji usługi i przesyłania oferty marketingowej zgodnie z Regulaminem Serwisu. Podstawa prawna: Serwis Internetowy przetwarza dane osobowe na podstawie wyrażonej zgody, jest to niezbędne do wykonania umowy, do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze, na podstawie prawnie uzasadnionych interesów administratora i jest niezbędne do ochrony żywotnych interesów osoby, której danej dotyczą lub innej osoby fizycznej. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres obowiązywania Umowy lub wniesienia uzasadnionego sprzeciwu. Użytkownik ma prawo poprawiania danych, usuwania, ograniczenia przetwarzania a także wniesienia sprzeciwu, oraz przeniesienia ich do innego administratora. Podanie danych nie jest wymogiem ustawowym lecz umownym i jest dobrowolne jednak niezbędne do wypełnienia umowy. Dane będą wykorzystywane do automatycznego podejmowania decyzji w celu przygotowania wyboru ofert matrymonialnych dopasowanych do kandydata. Użytkownik ma prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego na adres Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa. Więcej informacji na temat przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Serwisu.

Napisz lub zadzwoń do nas
Tel: (22) 201 25 89
w dni powszednie 11:00-16:00Fax: (22) 201 25 87


MyDwoje - krok po kroku

powered by WEB interface
Serwis MyDwoje.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.   Akceptuję
zamknij