strona główna Strona główna     mapa serwisu Mapa serwisu     kanały RSS RSS     kontakt Kontakt     wersja mobilna Wersja mobilna
Jesteś tutaj: MyDwoje.pl > Poradnik > Poszukiwanie partnera > Znajomości internetowe > Uprzejmość w sieci

Uprzejmość w sieci
Podziel się na:
Dodaj do gogole+
linkedin
pinterest

Serwis dla wymagających podpowiada jak być uprzejmym w sieci.

Uprzejmość w sieci
Podobne artykuły
 Odmawianie grzecznie lecz asertywnie w randkach internetowych
 Związek bałaganiarza z pedantem
 Czy potrafisz odmawiać?
 Netykieta MyDwoje.pl
 Jak NIE rozmawiać z mężczyzną o emocjach?

Netykieta nie tylko dla samotnych w sieci.

Uprzejmość w stosunku do innych samotnych w sieci - Twoją silną stroną! „Uprzejmość to jedyna dopuszczalna forma hipokryzji” - tak napisał w XIX wieku amerykański nowelista Ambrose Bierce i tak do naszych czasów niektórzy interpretują zachowania ludzi uprzejmych. Jest w tym trochę prawdy i trochę fałszu. Należałoby się bowiem przez chwilę zastanowić, czym jest uprzejmość, netykieta i do jakiego momentu jest tylko kwestią dobrego wychowania i wyznacznikiem kultury osobistej dla ludzi wymagających, a kiedy staje się przesadą i ociera się o śmieszność.

Rozmowa, kontakty interpersonalne należą do tej dziedziny życia, której uczymy się od najmłodszych lat i doskonalimy przez resztę życia. Bycia uprzejmym dla naszych bliskich uczymy się od dziecka, natomiast netykietę poznajemy stopniowo, kiedy zaczynamy korzystać z portali społecznościowych i rozmawiać na czatach. Zapewne naszą uprzejmość docenią inni samotni w sieci, szczególnie Użytkownicy serwisu dla wymagających, jakim jest MyDwoje.

Uprzejmość w rozmowie przez Internet.

Prawdziwym mistrzostwem, do którego dążą Użytkownicy naszego serwisu dla wymagających, jest znalezienie i wypracowanie w sobie, krok po kroku, arystotelesowskiego „złotego środka”, który zagwarantuje nam wyrobienie w sobie umiejętności bycia uprzejmym w rozmowie przez Internet, bez zbędnej, a czasami śmiesznej kurtuazji. Czemu śmiesznej? Przytoczmy przykład samotnego Pana X. Jest on, oczywiście na potrzeby naszych rozważań, człowiekiem niezmiernie dbającym o szeroko pojęte formy, a więc także o netykietę. Formy poprawne, czyli w jego rozumieniu zasady uprzejmego zachowania. Mówi: Czy będzie Pani, na tyle uprzejma, o co  bardzo proszę i wyświadczy mi Pani tę przysługę, że napisze Pani do mnie kilka słów w odpowiedzi na mój list, za co, oczywiście niezmiernie dziękuję” Zgrzyta, prawda? Ale czemu właściwie, przecież Pan X jest niezwykle uprzejmy?

A jeśli pisze w rozmowie przez Internet: „Kochanieńka Moja, czy w serdeczności serduszka swojego, wyświadczysz mi tę maleńką grzeczność i paluszkiem swoim maleńkim wystukasz do mnie liścik, abym wiedział, że serduszko Twoje jest mi milutkie?”. O zgrozo!

Uprzejmość w serwisie dla wymagających.

Przede wszystkim szacunkiem do drugiej osoby. Jeśli właśnie przygotowujesz się do kontaktu z innymi samotnymi w sieci, których nigdy nie spotkałeś i na których chcesz zrobić dobre wrażenie, a jednocześnie nie wzbudzić śmieszności, pamiętaj!

  • Sam budujesz swój wizerunek. Tylko od Ciebie zależy, jak odbierze Cię druga osoba. Nie bądź zatem sztuczny, nie bądź „plastikowy”. Unikaj zdrobnień i przesady, ale stosuj zasady netykiety.
  • Przede wszystkim kieruj się zasadą: „szanuję Ciebie tak, jak chciałbym, abyś Ty szanował mnie", a na pewno zostaniesz doceniony przez innych samotnych w sieci. 
  • Pamiętaj o starożytnej maksymie: o gustach się nie dyskutuje! Nie kwestionuj więc czyjegoś zdania, np. na temat  makaronu z serem, nawet jeśli uważasz, że nie ma obrzydliwszego dania. Nawet jeśli Ty nigdy nie założyłbyś czerwonego do fioletu.
  • Nie masz monopolu na prawdę. Nie staraj się za wszelką cenę udowadniać, że to Ty masz rację. Czyjeś racje są równie ważne jak Twoje!
  • Masz prawo mieć swoje zdanie. Nie potakuj uprzejmie, jeśli uważasz, że czyjeś poglądy są całkowicie różne od Twoich. Ale też nie reaguj agresywnie.
  • Pamiętaj każdy ma prawo do własnych przekonań, nawet jeśli one różną się lata świetlne od Twoich. Co najwyżej może to być pretekst do ciekawej polemiki.
  • Każdy ma prawo być i wyrażać się w stosunku do innych, nie raniąc uczuć drugiej osoby. Bez względu na rasę, wyznawaną religię lub wartości życiowe, poglądy polityczne, status społeczny czy płeć.
  • Nie używaj wulgaryzmów. Język kształtuje myśli, a myśli kształtują uczucia. To, jak mówisz o innych świadczy, o tym kim jesteś!

Warto być uprzejmym. Pamiętaj, że uprzejmość w kontaktach z ludźmi, których właśnie poznajesz, czy to osobiście, czy w naszym serwisie dla wymagających,  jest Twoim atutem i pomoże Ci wzbudzić sympatię. Obdarzajmy się wiec nawzajem dobrymi myślami i uczuciami, a jeśli w sieci złowisz  „grubą rybę”  to uprzejmie daj jej popływać.

 

Serwis MyDwoje.pl zgadza się na przedruk tego artykułu w innych serwisach. Warunkiem publikacji jest umieszczenie pod artykułem następującej informacji wraz z linkiem do MyDwoje.pl:

Artykuł pochodzi z Poradnika w Serwisie Doboru Partnerskiego dla wymagających www.MyDwoje.pl

 


 

 
oceń artykuł:
[ 0 / 6 z 0 oddanych głosów ]
 

Komentarze (1)


dodaj komentarz
 sewa mobil surabaya 2015-03-13 08:52:32 
komentarz usunięty przez moderatora

Darmowa rejestracja

e-mail
hasło
minimum 6 znaków
Jesteś
kobietą mężczyzną
Data urodzenia
Skąd nas znasz?
Akceptuje Regulamin i Politykę prywatności
Twarze MyDwoje
K2193799, 53 lata
wolny zawód, Wrocław
M77EEDDA, 29 lat
lakiernik-mechanik-muzyk, Opatów
 
 więcej Twarzy  więcej Twarzy
MCABD758, 45 lat
Unternehmer, Wien
MF63C287, 31 lat
Controlling, Lauf
 więcej ofert zagranicznych
| Praca | Pomoc | Polityka prywatności | Regulamin | Usługi i cennik | Kontakt | Kontakt dla mediów | Partnerzy | Reklama | Mapa Serwisu | Wersja mobilna |

2007 - 2015 © MyDwoje.pl ® ; Wszelkie prawa zastrzeżone

Biuro matrymonialne MyDwoje stosuje metodę kojarzenia partnerów według ich zgodności osobowości opartą na psychologicznym Teście Doboru Partnerskiego MyDwoje, stworzonym przez znanego, polskiego psychologa Andrzeja Rutowskiego. Test bazuje na wieloletniej praktyce terapeutycznej par małżeńskich naszego psychologa oraz na pracach naukowych z zakresu psychologii humanistycznej Fromma, psycholanalizy Junga i teorii testów psychologicznych Cattella, Eysencka, Gougha i Heilbruna.

CMS, WEB interface

Serwis MyDwoje.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Serwisu MyDwoje.pl
zamknij