Biuro matrymonialne > Aktualności dla singli > Media o MyDwoje > Newsweek - dojrzała miłość - 08.2011

Newsweek - dojrzała miłość - 08.2011

  • Podziel się na:
  • Dodaj do facebook.com
  • Dodaj do twitter.com
  • Dodaj do wykop.pl
  • Dodaj do gogole+
  • Dodaj do Linkedin
  • Dodaj do Pinterest

Historia Katarzyny i Jana.

Miłość po 50tce.

Ani myślą się zestarzeć. Wręcz przeciwnie – pięćdziesięciolatkowie dokonują na naszych oczach prawdziwej rewolucji. Pokazują światu, na czym polega dojrzała miłość. Nikt się tego nie spodziewał. Wręcz przeciwnie, futurolodzy i socjolodzy wieszczyli jej koniec. Nie tylko koniec miłości, ale w ogóle rodziny.

"Nikt się tego nie spodziewał. Wręcz przeciwnie, futurolodzy i socjolodzy wieszczyli jej koniec. Nie tylko koniec miłości, ale w ogóle rodziny. Już wkrótce mieliśmy być świadkami jej całkowitej dezintegracji. Zdaniem szwajcarskiego socjologa Hansa Jurgena Hoffmanna– zmierzaliśmy w kierunku społeczeństwa singli żyjących w odartym z ludzkich uczuć „imperium wolności”. Amerykańska ekonomistka Sylwia Ann Hewlett kilka lat temu ogłosiła, że karą za sukcesy zawodowe odnoszone przez kobiety będzie pustka i samotność. „Prawdopodobieństwo, że kobieta samotna po 40 znajdzie sobie partnera na całe życie jest takie samo, jak to, że zginie w zamachu terrorystycznym albo wpadnie pod autobus” – pisała w swojej książce „Nie można mieć wszystkiego”. A zdaniem psychologów i socjologów pokolenie Polaków w „średnim wieku” miało być dodatkowo obarczone kosztami transformacji, której skutków nikt nie potrafił przewidzieć.

Ale miłość raz jeszcze niespodziewanie zatriumfowała. Pierwsze zanotowały to słupki wskazujące poziom zadowolenia z życia i ogólnej szczęśliwości w prowadzonych przez socjologów diagnozach społecznych. Okazało się, że przyczyną wzrostu społecznej endorfiny nie były tylko spełnione marzenia pokolenia MP3, jak się powszechnie spodziewano, ale przede wszystkim - ich rodziców. To oni - grupa niebagatelna, bo według GUS-u stanowiąca blisko 30 procent Polaków - wbrew wszelkim prognozom zaczęli cieszyć się życiem. A wcześniej, podobnie zresztą jak miliony ich równolatków na całym świecie - rozprawili się z większością mitów XX wieku, które stały na ich drodze do zadowolenia z tego życia.

[...] Czasem tacy dorośli partnerzy szukają się latami. Jak doktor chemii Katarzyna Drobińska i przyrodnik Jan Szymkowski, którzy poznali się na portalu: MyDwoje.pl Dobór partnerski dla wymagających. Do domku Jana nad Zalewem Zegrzyńskim Katarzyna przyjechała po 11 dniach internetowej znajomości. – Pomyślałam: pojadę, a jak się nie spodobam, to będzie miał chyba tyle kultury, żeby nie dać tego po sobie poznać – opowiada."

Czytaj publikację polska.newsweek.pl (sierpień 2011)
Dołącz do nas!
* POLA OBOWIĄZKOWE
e-mail:*
hasło (min. 6 znaków):*
powtórz hasło:*
jestem:*
  kobietą piksel
  mężczyzną
data urodzenia:*
skąd znasz mydwoje.pl:
*Oświadczam, iż zapoznałem się z Regulaminem świadczenia usług oraz Polityką prywatności i je akceptuję.
*Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych w celach marketingowych.
*Zgoda na przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną (powiadomienia dzienne i natychmiastowe). Zgodę można wycofać w każdej chwili.
Wyrażam zgodę na Newsletter z ofertami matrymonialnymi i wydarzeniami dla singli.

lub zarejestruj się przez Facebooka
facebook register

Administratorem danych osobowych jest Katarzyna Bieber, prowadząca działalność gospodarczą pod firmą "My Dwoje" z siedzibą przy ul. Domaniewskiej nr 37 lok. 2.43, Warszawa 02-672, NIP: 9511875187. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie w celu przesyłania oferty marketingowej. Informacje handlowe są wysyłane drogą elektroniczną w celu realizacji umowy (informacje od administratora danych serwisu, informacje o kompletności profilu oraz kontaktów z innymi użytkownikami portalu). Informujemy, że zebrane dane osobowe nie będą udostępniane, z wyjątkiem podmiotów uprawnionych do tego na podstawie przepisów prawa. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści oraz poprawiania swoich danych osobowych po zalogowaniu w zakładce Ustawienia/Ustawienia-prywatności. Zgoda na gromadzenie i przetwarzanie danych może być w każdej chwili odwołana. Zgoda może być również odwołana w zakresie przetwarzania danych na cele marketingowe.

Zadzwoń lub napisz do nas
tel: (22) 201 25 89
fax: (22) 201 25 87


codziennie 11.00 - 23.00
MyDwoje - krok po kroku

powered by WEB interface
Serwis MyDwoje.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.   Akceptuję
zamknij