Biuro matrymonialne > Aktualności dla singli > Media o MyDwoje > Newsweek - dojrzała miłość - 08.2011

Newsweek - dojrzała miłość - 08.2011

  • Podziel się na:
  • Dodaj do facebook.com
  • Dodaj do twitter.com
  • Dodaj do wykop.pl
  • Dodaj do Linkedin
  • Dodaj do Pinterest

Historia Katarzyny i Jana.

Miłość po 50tce.

Ani myślą się zestarzeć. Wręcz przeciwnie – pięćdziesięciolatkowie dokonują na naszych oczach prawdziwej rewolucji. Pokazują światu, na czym polega dojrzała miłość. Nikt się tego nie spodziewał. Wręcz przeciwnie, futurolodzy i socjolodzy wieszczyli jej koniec. Nie tylko koniec miłości, ale w ogóle rodziny.

"Nikt się tego nie spodziewał. Wręcz przeciwnie, futurolodzy i socjolodzy wieszczyli jej koniec. Nie tylko koniec miłości, ale w ogóle rodziny. Już wkrótce mieliśmy być świadkami jej całkowitej dezintegracji. Zdaniem szwajcarskiego socjologa Hansa Jurgena Hoffmanna– zmierzaliśmy w kierunku społeczeństwa singli żyjących w odartym z ludzkich uczuć „imperium wolności”. Amerykańska ekonomistka Sylwia Ann Hewlett kilka lat temu ogłosiła, że karą za sukcesy zawodowe odnoszone przez kobiety będzie pustka i samotność. „Prawdopodobieństwo, że kobieta samotna po 40 znajdzie sobie partnera na całe życie jest takie samo, jak to, że zginie w zamachu terrorystycznym albo wpadnie pod autobus” – pisała w swojej książce „Nie można mieć wszystkiego”. A zdaniem psychologów i socjologów pokolenie Polaków w „średnim wieku” miało być dodatkowo obarczone kosztami transformacji, której skutków nikt nie potrafił przewidzieć.

Ale miłość raz jeszcze niespodziewanie zatriumfowała. Pierwsze zanotowały to słupki wskazujące poziom zadowolenia z życia i ogólnej szczęśliwości w prowadzonych przez socjologów diagnozach społecznych. Okazało się, że przyczyną wzrostu społecznej endorfiny nie były tylko spełnione marzenia pokolenia MP3, jak się powszechnie spodziewano, ale przede wszystkim - ich rodziców. To oni - grupa niebagatelna, bo według GUS-u stanowiąca blisko 30 procent Polaków - wbrew wszelkim prognozom zaczęli cieszyć się życiem. A wcześniej, podobnie zresztą jak miliony ich równolatków na całym świecie - rozprawili się z większością mitów XX wieku, które stały na ich drodze do zadowolenia z tego życia.

[...] Czasem tacy dorośli partnerzy szukają się latami. Jak doktor chemii Katarzyna Drobińska i przyrodnik Jan Szymkowski, którzy poznali się na portalu: MyDwoje.pl Dobór partnerski dla wymagających. Do domku Jana nad Zalewem Zegrzyńskim Katarzyna przyjechała po 11 dniach internetowej znajomości. – Pomyślałam: pojadę, a jak się nie spodobam, to będzie miał chyba tyle kultury, żeby nie dać tego po sobie poznać – opowiada."

Czytaj publikację polska.newsweek.pl (sierpień 2011)
Dołącz do nas!
* POLA OBOWIĄZKOWE
e-mail:*
hasło (min. 6 znaków):*
powtórz hasło:*
jestem:*
  kobietą piksel
  mężczyzną
data urodzenia:*
skąd znasz mydwoje.pl:
*Oświadczam, iż zapoznałem się z Regulaminem świadczenia usług oraz Polityką prywatności i je akceptuję.
*Zgoda na przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną (powiadomienia dzienne i natychmiastowe). Zgodę można wycofać w każdej chwili.
Wyrażam zgodę na Newsletter z ofertami matrymonialnymi i wydarzeniami dla singli.

lub zarejestruj się przez Facebooka
facebook register

Administratorem podanych danych osobowych jest: Katarzyna Bieber reprezentująca Serwis Doboru Partnerskiego z siedzibą przy ul. Domaniewskiej nr 37 lok. 2.43, Warszawa 02-672, NIP: 9511875187. Administrator wyznaczył IOD, jest nią Małgorzata Lewandowska, z którą kontakt jest pod adresem e-mail iod@mydwoje.pl. Kategorie danych jak: e-mail, data urodzenia, fotografia, wiek, zawód, miasto, charakterystyka, poglądy oraz dane dotyczące preferencji tzw. dane szczególnej kategorii zostają przekazane dobrowolnie w celu realizacji usługi i przesyłania oferty marketingowej zgodnie z Regulaminem Serwisu. Podstawa prawna: Serwis Internetowy przetwarza dane osobowe na podstawie wyrażonej zgody, jest to niezbędne do wykonania umowy, do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze, na podstawie prawnie uzasadnionych interesów administratora i jest niezbędne do ochrony żywotnych interesów osoby, której danej dotyczą lub innej osoby fizycznej. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres obowiązywania Umowy lub wniesienia uzasadnionego sprzeciwu. Użytkownik ma prawo poprawiania danych, usuwania, ograniczenia przetwarzania a także wniesienia sprzeciwu, oraz przeniesienia ich do innego administratora. Podanie danych nie jest wymogiem ustawowym lecz umownym i jest dobrowolne jednak niezbędne do wypełnienia umowy. Dane będą wykorzystywane do automatycznego podejmowania decyzji w celu przygotowania wyboru ofert matrymonialnych dopasowanych do kandydata. Użytkownik ma prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego na adres Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa. Więcej informacji na temat przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Serwisu.

Napisz do nasKonsultacje telefoniczne
są dostępne w abonamentach VIP


MyDwoje - krok po kroku

powered by WEB interface
Serwis MyDwoje.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.   Akceptuję
zamknij