Czy wierzysz w przeznaczenie w miłości?

Tak serce i rozum wybierają partnera na stałe 


Człowiek nie może walczyć ze swym przeznaczeniem
– napisał Paulo Coelho. Czy mądrość ta odnosi się również do miłości? Czy wierzymy, że osoba, z którą się wiążemy to ta z którą jesteśmy sobie przeznaczeni, bo dar losu, boska wola, siła wyższa tak chciały czy raczej uzależniamy ją od naszych decyzji, zaangażowania i starań? Czy warto podejmować inicjatywę w poszukiwaniu miłości, czy ona po prostu sama do nas przyjdzie? A może to właśnie my zdecydowanie powinniśmy pomóc własnemu szczęściu? Portal randkowy MyDwoje.pl przebadał ponad 1000 odpowiedzi udzielonych przez singli poszukujących miłości w badaniu „Wierzysz w przeznaczenie w miłości?”. W okolicach popularnych Andrzejek, gdy z wosku będziemy wróżyć zawód i kształt nosa naszego przyszłego wybranka, warto zastanowić się również nad naszym poglądem na temat roli przeznaczenia w miłości.


Czy wierzysz w przeznaczenie


Serce słucha przeznaczenia zdaniem prawie 80% Polaków


Czy w obecnych czasach, gdy celebryci coraz liczniej przyznają się do korzystania z porad wróżek i wiary w horoskopy, chętnie wybierają się na zapoznawcze imprezy Andrzejkowe z wróżbami dla singli, warto zastanowić się czy powinno się zaufać przeznaczeniu? Czy jest to wiszące nad nami fatum, kapryśna fortuna, czy raczej opierająca się na przyczynach i skutkach karma? A może jednak przeznaczenie, jakiego partnera wybierzemy jest jak droga , która posiada wiele rozwidleń. Na każdym z tych skrzyżowań musimy podjąć decyzję, w jaki sposób postąpimy – pójdziemy w prawo czy w lewo, wolniej czy szybciej, z kimś czy sami, a może usiądziemy i poczekamy lub pozwolimy ponieść się przypadkowi? Czy dokonując miłosnych wyborów wolimy być bierni i czekać co los przyniesie, czy też aktywnie chcemy mieć wpływ na nasze życie? Okazuje się, że zdecydowanie wybieramy to drugie rozwiązanie. Aż 41% kobiet i 40% mężczyzn uważa, że wierząc w przeznaczenie szczęściu trzeba pomóc i aktywnie szukać partnera. Tylko nasze zaangażowanie i świadome aktywność zbliżą nas do osiągnięcia celu, a pozytywne myślenie i wiara w powodzenie będą sprzymierzeńcem na tej drodze. Nieco mniej, bo 38% pań i 33% panów woli całkowicie oddać swoją przyszłość przeznaczeniu i uważa, że niezależnie od podjętych działań czeka nas to samo. Obojętnie czy będziemy żyć stroniąc od ludzi, czy też chętnie spotykać się i poznawać nowe osoby, rezultat będzie taki sam. Osoby te uważają: „Jak mam kogoś spotkać, to to się stanie”.

Czy wierzysz w przeznaczenie - sonda

Rozum kieruje co piątym w miłości


Rozumowi i własnej inicjatywie hołduje tylko część zapytanych, którzy nie wierzą w siłę przeznaczenia w miłości i są nauczeni tego, by szczęście budować własnymi rękoma. Uważają oni, że szczęśliwy związek można osiągnąć wyłącznie poprzez własny wysiłek podobnie jak karierę czy pozycję społeczną, czyli można na niego zapracować i je stworzyć. Zdecydowanie ważniejsze jest to, by jasno określić własne cele i do nich dążyć, poznać swoje oczekiwania względem partnera oraz własne mocne i słabe strony. 15% zapytanych kobiet i 16% mężczyzn uważa, że wszystko zależy od naszych wyborów i decyzji. A szczęśliwe życie z dobraną osobą jest wartościowsze od zrządzenia losu. 6% pań i 11% panów deklaruje, iż według nich przeznaczenie to przesądy, samemu trzeba szukać miłości. Są to osoby hołdujące przekonaniu, że wszelkie tradycje były dobre za czasów przodków i powinny odejść wraz z przeszłością. Chcą oni sami w świadomy sposób kierować własnym losem, a zamiast emocji wybierają rozsądek. Professor Geert Hofstede przeprowadził badania wpływu kultury na wartości społeczne w wielu krajach. Porównuje podejścia do tradycji i rozumu – na skali ‘planowanie długofalowe’. Profesor daje Polakom miejsce wśród społeczeństw normatywnych, zachowawczych przywiązanych do tradycji i religii, w przeciwieństwie do nacji laickich i liberalnych stawiających na pragmatyzm i rozumowe podejście do rozwiązywania problemów jak np. w Belgii, Holandii, Niemczech i Chinach.

Jak pomóc szczęściu i wybrać partnera na stałe?


Psycholog i seksuolog kliniczny dr n.hum. Dariusz P. Skowroński podpowiada, na co zwrócić uwagę i jak pomóc miłości tak, by zadowolić pragmatyków i normatywistów: Gdy zakochanie trwa, przeciwności, np. w postaci barier społecznych czy fizycznych potęgują namiętność. Poza tym zakochanie jest widoczne w chemii naszego mózgu. Aktywizuje się układ nagrody, wytwarzane jest więcej dopaminy, uaktywnia się jądro ogoniaste. Niestety, zakochanie tak jak nagle przyszło, tak nagle może się ulotnić. Z badań neurobiologów wynika, że średnio może trwać około siedemnastu miesięcy. Obserwacja rzeczywistości to potwierdza. Oczywiście zakochanie to początek wspólnej drogi danej pary. Może przerodzić się w stały związek oparty już na innych więzach, takich jak wzajemna akceptacja, wspólnota celów, interesów, poczucie zjednoczenia, poczucie odpowiedzialności. (...) Analizując związki trwałe i deklarujące wieloletnie szczęście, obraz, który wyłania się wskazuje, iż podobieństwa w kwestiach fundamentalnych, a różnice w sprawach drugorzędowych są „receptą szczęścia”.

Czytaj również:
 
Komentarze (5)

Czy wierzysz w przeznaczenie w miłości? - dodaj komentarz
Gosc; 2021-01-04 23:02:54 
Po kilku nieudanych związkach odpuściłem totalnie spotkania z dziewczynami i wtedy miłość przyszła kompletnie z nienacka. Poznałem swoją żonę stojąc w gigantycznym korku 5 lat temu przed świętami Bożego Narodzenia. To było jak grom z jasnego nieba. Kompletnie nie wiedziałem co się ze mną dzieje. Dokładnie rok od tamtego pamiętnego pierwszego spotkania pobraliśmy się. Przeznaczenie istnieje, uwierzcie mi.
On; 2021-01-04 16:16:04 
DoSceptyczna, chyba po to, żeby niepotrzebnie wydać pieniądze i naiwnie czekać aż wydarzy się to, co zobaczymy w szklanej kuli czy w rozłożonej na stole talii kart. Nauczony doświadczeniem siostry, odradzam bardzo takie wizyty.
monika45; 2021-01-04 15:15:52 
Nie ma czegoś takiego jak przeznaczenie. Tylko dzięki własnemu zaangażowaniu jesteśmy w stanie znaleźć miłość. Chyba jeszcze nikt nie znalazł męża, żony, partnera, partnerki siedząc w domu i patrząc bezmyślnie w TV. Szczęściu trzeba troszkę dopomóc. Jeśli próby w realnej rzeczywistości nie przynoszą większych efektów, zawsze można skorzystać z dobrodziejstwa Internetu i takiego portalu jak my dwoje. Kulturalnie, łatwo, bezpiecznie. Podchodziłam sceptycznie do portali randkowych, aż do momentu kiedy poznałam mojego obecnego narzeczonego właśnie tutaj, w sieci. Tego samego Wam życzę w 2021 roku, żeby udało się Wam poznać tą jedyną osobę.
Sceptyczna; 2021-01-04 14:55:38 
A może by tak wybrać się do wróżki? Co o tym myślicie?
ala; 2020-04-05 13:30:47 
"Nawet najlepszym kowalom własnego losu przypadek ściele łoża" - Wojciech Pyszczek (adam rem)

Dołącz do nas

* Pola obowiązkowe

Nieprawidłowy adres E-mail
Hasło musi zawierać minimum 6 znaków
Hasło różni się od podanego wcześniej
Podaj datę urodzenia

lub zarejestruj się przez facebooka

Klauzula Informacyjna My Dwoje: 1. Administratorem danych osobowych (ADO), czyli podmiotem decydującym w jaki sposób będą przetwarzane... Twoje dane osobowe jest: Fire Media Interactive Ltd, Kemp House, 152-160 City Road, EC1V 2NX Londyn, Wielka Brytania. 2. ADO wyznaczył Inspektora Danych Osobowych, z którym kontakt jest możliwy pod adresem e-mail [email protected], 3. Twoje dane osobowe są gromadzone i przetwarzane w następujących celach: - realizacji zawartej z Tobą umowy, w tym umożliwienia nam świadczenia usług drogą elektroniczną, - realizowania usług oferowanych przez serwis na podstawie wyrażonej przez ciebie zgody, - w celach podatkowych, rachunkowych i ewentualnych roszczeń i. in.– na podstawie obowiązujących i nałożonych na ADO przepisów prawa oraz do ochrony żywotnych interesów osoby, której danej dotyczą lub innej osoby fizycznej, -celach marketingowych w tym prowadzenie marketingu bezpośredniego, prowadzenia badań i analiz serwisu, między innymi pod kątem jego funkcjonalności, poprawy działania czy też oszacowania głównych zainteresowań i potrzeb użytkowników - na podstawie prawnie uzasadnionego interesu ADO, 4. Twoje dane są przekazywane do zaufanych podmiotów współpracujących z serwisem w ściśle określonych celach. 5. Dane osobowe będą przechowywane przez czas obowiązywania zawartej umowy, a po tym czasie przez okres wymagany obowiązkami nałożonymi na ADO przepisami prawa, tj. obsługi po usługowej, dochodzenia ew. roszczeń w związku z wykonywaniem umowy, w celu wykonania obowiązków wynikających z przepisów prawa, w tym w szczególności podatkowych i rachunkowych oraz w celach prawnie uzasadnionego interesu ADO maksymalnie przez okres 30 lat. 5. Osoba, której dane są przetwarzane w granicach określonych w RODO ma prawo do żądania od administratora dostępu do swoich danych osobowych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, a także przenoszenia danych oraz wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa, a w przypadku wyrażenia dobrowolnej zgody na przetwarzanie danych osobowych – prawo do cofnięcia tej zgody w dowolnym momencie, co nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem, 6. Dane będą wykorzystywane do automatycznego podejmowania decyzji w celu przygotowania wyboru ofert matrymonialnych dopasowanych do kandydata, 7. Dodatkowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności Serwisu.

Napisz do nas

Konsultacje telefoniczne są dostępne w abonamentach +

Pomoc

Kobiece twarze MyDwoje

Zarejestruj się za darmo i przeglądaj dalej

Zarejestruj się

Ogłoszenia matrymonialne - Kobiety:

Ogłoszenia matrymonialne - Mężczyźni:

MyDwoje - krok po kroku

1. Zarejestruj się i wypełnij profil
2. Wypełnij test partnerski
3. Obejrzyj propozycje partnerów
4. Napisz wiadomość
5. Zakochaj się!


Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku!

Nasza strona używa plików cookie w celu personalizowania treści i reklam, zapewnienia funkcji mediów społecznościowych i analizy ruchu na naszej stronie. Udostępniamy również informacje o korzystaniu z naszej strony internetowej naszym zaufanym partnerom. Dzięki cookies możemy dopasować wyświetlaną treść do Twoich preferencji.

Zaakceptuj wszystkie stosowane przez nas pliki cookie lub dokonaj własnych ustawień i zmieniając zakres swojej zgody w ustawienia zaawansowane. Czytaj więcej o ciasteczkach w Polityce prywatności.  Jeżeli korzystasz ze strony, wyrażasz zgodę na stosowanie przez nas plików cookie.


 
zamknij