Andrzejki - święto singli i samotnych, wróżby i zabawy

 • Podziel się na:
 • Dodaj do facebook.com
 • Dodaj do twitter.com
 • Dodaj do wykop.pl
 • Dodaj do gogole+
 • Dodaj do Linkedin
 • Dodaj do Pinterest

Andrzejkowe obrzędy i wróżby dla Singli

Adrzejki - Święto Singli

Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę słowa „Andrzejki” i „Singiel”, by w sekundę otrzymać zadziwiającą ilość wyników. Nie ma w tym niczego dziwnego – dzień św. Andrzeja już dawno został uznany za święto Singli, w którym wyjątkowo dobrze bawią się właśnie osoby samotne. Dlaczego? Dzień św. Andrzeja, to przede wszystkim czas świetnej zabawy, większość wróżb i spora część zabaw dotyczy… czekającej nas miłości i małżeństwa! Portal dla Singli MyDwoje.pl radzi, aby odrzucić krytyczne myślenie na ten temat, podejść do sprawy z przymrużeniem oka i pamiętać przy tym, że niektórzy wciąż podkreślają, że w każdej wróżbie… jest coś prawdziwego.

Andrzejki - święto i okazja do spotkań Singli?

Oczywiście nie wszyscy Single to ci, którzy z radością uczestniczą w tym wydarzeniu. Co więcej, niektórzy traktują to swoiste święto Singli, jako podkreślanie faktu, że jest się samemu, „obnoszenie się”, które w rzeczywistości nie sprawia nikomu przyjemności. Warto jednak podkreślić, że - patrząc na tę sprawę pod kątem psychologicznym – bardzo ważny jest tutaj dystans do samego siebie. Jeśli ktoś traktuje fakt posiadania partnera, jako dużą ujmę, nie będzie potrafił bawić się na żadnej imprezie. W dodatku jego duże kompleksy, związane z byciem osobą samotną, są widoczne dla otoczenia. W tym także dla potencjalnych partnerów. Zamiast zatem patrzeć krytycznie na Andrzejkowe zabawy, warto stwierdzić: „W końcu coś dla mnie!” i podejść do sprawy z humorem. Co jeszcze, poza zabawą, przemawia za tym, by udać się na andrzejkową zabawę?

Okazja do spotkania ciekawych i samotnych osób

Jeżeli idziesz do klubu na „Andrzejki dla Singli”, jest to duże ułatwienie – wiadomo, że wszyscy są wolni, więc łatwiej jest nawiązać pierwszy kontakt. Z drugiej strony, na tak zwanej „domówce” często spotyka się „znajomych znajomych”, którzy mogą okazać się bardzo interesujący. A kontakt jest już bajecznie łatwy – można przecież poprosić o e-mail („wyślę ci kilka zdjęć z imprezy”) a potem nawiązać dalszą rozmowę.
Właśnie dlatego, że większość wróżb i obrzędów andrzejkowych dotyczy miłości i małżeństwa, ten jeden dzień znacząco różni się od poprzednich. Klimat wróżenia działa rozluźniająco i daje zielone światło do kontaktu z osobą, która nam się podoba od dłuższego czasu. Rzeczy, które „normalnie” mogłyby być dla nas kompromitujące, w Andrzejki możemy obrócić w żart (skutecznie podtrzymany, jeśli druga osoba też jest nami zainteresowana). Przykład: „Patrycja, gdzie jesteś? Podobno się z ożenię z jakąś Patrycją, musimy się umówić, żebym sprawdził, czy to ty! Co powiesz na sobotę?”

Andrzejkowe obrzędy, zwyczaje i wróżby

    Jeśli nie pamiętasz, jakie andrzejkowe obrzędy i wróżby są najczęściej przeprowadzane w tę szczególną noc, czas na przypomnienie kilku andrzejkowych zwyczajów. Przydadzą ci się nie tylko po to, byś wiedział/a na co się przygotować, ale też w sytuacji, gdy to właśnie ty masz zamiar zorganizować tę wyjątkową imprezę. Oto nasz mały przegląd:

 • Klasyka ze świecy - czyli lanie wosku! Tradycja głosi, że dzięki kształtowi, jaki nabierze wosk na wodzie, można poznać wiele szczegółów dotyczących przyszłego roku… i miłości. Warto wiedzieć, że by podnieść wartość wróżby, klucz (symbolizujący odkrywanie tajemnicy) powinien być stary, mieć dużą dziurkę i być wykonany z metalu koloru złotego. W trakcie odczytywania kształtu, należy też zwrócić się do św. Andrzeja słowami: „Św. Andrzeju, daj znać, co się będzie ze mną dziać”. Uwaga! Kształt wosku odczytuje się z jego cienia rzuconego na ścianę – najlepiej przy ciepłym blasku świec.
 • Tup, tup, do ślubu!- układanie butów w szereg, to kolejny andrzejkowy zwyczaj, mocno związany z miłością. Warto jednak podkreślić, że przeznaczona jest ona dla pań. Jak bowiem głosi tradycja, „zwyciężczyni” wyjdzie za mąż, jako pierwsza wśród zebranych. Zabawa jest bardzo prosta. Wszystkie panie zdejmują prawe buty i układają je w rządku przy ścianie, z noskami skierowanymi w stronę drzwi. Po ułożeniu butów zabiera się ostatni i kładzie z początku szeregu – i tak do czasu, aż zostanie przekroczony próg. Jego właścicielka szybko stanie na ślubnym kobiercu. Oczywiście, tę zabawę można zmodyfikować i zaprosić do niej panów – w końcu nie chodzi o sztywne zasady, ale o dobra zabawę.
 • Z warzywniaka - do kolejnej, popularnej zabawy andrzejkowej potrzebne są jabłka i małe nożyki. Zasady są takie, że należy obrać jabłko tak, by stworzyć jak najdłuższą obierkę – najzabawniej jest oczywiście wtedy, kiedy robią to wszyscy goście naraz. Kolejny krok to mierzenie długości obierek – właściciela najdłuższej czeka długie, dobre małżeństwo. Potem następuje rzucenie swoich „dzieł” na stół… i odczytywanie powstałych w ten sposób liter - inicjału przyszłego partnera.
 • By nie marnować korków od wina - jeśli podczas zabawy otworzyliście już kilka butelek wina, nie wyrzucajcie korków – przydadzą się wam do kolejnej wróżby. Wystarczy przypiąć do jednego z nich karteczkę z imieniem – np. damskim, jeśli wróży się akurat kobiecie oraz do pozostałych – karteczki z imionami męskimi. I włożyć wszystkie do miski z wodą. Imię, z jakim „spotka się” karteczka uczestniczki, to właśnie imię jej przyszłego męża.
 • Dobrym pomysłem jest też… upieczenie ciasteczek z wróżbą. Podpowiadamy – idealnie sprawdzi się tu lekkie i dostępne w każdym sklepie ciasto francuskie. Jeśli to właśnie ty robisz imprezę – zaskocz gości swoim wspaniałym pomysłem.

Czytaj także o singlach:


 
Komentarze (1)

Andrzejki - święto singli i samotnych, wróżby i zabawy - dodaj komentarz
ashly; 2015-12-08 01:18:00 
Teraz to już większość lokali organizuje Andrzejki, więc nie ma problemu z wyborem miejsca. Zależy co kto lubi, są organizowane imprezy jak i koncerty. Chodzi przede wszystkim o dobą zabawę, bo we wróżby andrzejkowe to raczej mało kto wierzy, ale wybrać się warto. Może w tym dniu uda się zapoznać jakąś interesującą osobę? Warto szukać, nie tylko w Internecie, ale przede wszystkim w realu, nigdy nie wiadomo kiedy los się do nas uśmiechnie.

Dołącz do nas!
* POLA OBOWIĄZKOWE
e-mail:*
hasło (min. 6 znaków):*
powtórz hasło:*
jestem:*
  kobietą piksel
  mężczyzną
data urodzenia:*
skąd znasz mydwoje.pl:
*Oświadczam, iż zapoznałem się z Regulaminem świadczenia usług oraz Polityką prywatności i je akceptuję.
*Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych w celach marketingowych.
*Zgoda na przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną (powiadomienia dzienne i natychmiastowe). Zgodę można wycofać w każdej chwili.
Wyrażam zgodę na Newsletter z ofertami matrymonialnymi i wydarzeniami dla singli.

lub zarejestruj się przez Facebooka
facebook register

Administratorem danych osobowych jest Katarzyna Bieber, prowadząca działalność gospodarczą pod firmą "My Dwoje" z siedzibą przy ul. Domaniewskiej nr 37 lok. 2.43, Warszawa 02-672, NIP: 9511875187. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie w celu przesyłania oferty marketingowej. Informacje handlowe są wysyłane drogą elektroniczną w celu realizacji umowy (informacje od administratora danych serwisu, informacje o kompletności profilu oraz kontaktów z innymi użytkownikami portalu). Informujemy, że zebrane dane osobowe nie będą udostępniane, z wyjątkiem podmiotów uprawnionych do tego na podstawie przepisów prawa. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści oraz poprawiania swoich danych osobowych po zalogowaniu w zakładce Ustawienia/Ustawienia-prywatności. Zgoda na gromadzenie i przetwarzanie danych może być w każdej chwili odwołana. Zgoda może być również odwołana w zakresie przetwarzania danych na cele marketingowe.

Zadzwoń lub napisz do nas
tel: (22) 201 25 89
fax: (22) 201 25 87


codziennie 11.00 - 23.00
MyDwoje - krok po kroku

powered by WEB interface
Serwis MyDwoje.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.   Akceptuję
zamknij