Andrzejki - święto singli i samotnych, wróżby i zabawy

  • Podziel się na:
  • Dodaj do facebook.com
  • Dodaj do twitter.com
  • Dodaj do wykop.pl
  • Dodaj do Linkedin
  • Dodaj do Pinterest

Andrzejkowe obrzędy i wróżby dla Singli

Adrzejki - Święto Singli

Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę słowa „Andrzejki” i „Singiel”, by w sekundę otrzymać zadziwiającą ilość wyników. Nie ma w tym niczego dziwnego – dzień św. Andrzeja już dawno został uznany za święto Singli, w którym wyjątkowo dobrze bawią się właśnie osoby samotne. Dlaczego? Dzień św. Andrzeja, to przede wszystkim czas świetnej zabawy, większość wróżb i spora część zabaw dotyczy… czekającej nas miłości i małżeństwa! Portal dla Singli MyDwoje.pl radzi, aby odrzucić krytyczne myślenie na ten temat, podejść do sprawy z przymrużeniem oka i pamiętać przy tym, że niektórzy wciąż podkreślają, że w każdej wróżbie… jest coś prawdziwego.

Andrzejki - święto i okazja do spotkań Singli?

Oczywiście nie wszyscy Single to ci, którzy z radością uczestniczą w tym wydarzeniu. Co więcej, niektórzy traktują to swoiste święto Singli, jako podkreślanie faktu, że jest się samemu, „obnoszenie się”, które w rzeczywistości nie sprawia nikomu przyjemności. Warto jednak podkreślić, że - patrząc na tę sprawę pod kątem psychologicznym – bardzo ważny jest tutaj dystans do samego siebie. Jeśli ktoś traktuje fakt posiadania partnera, jako dużą ujmę, nie będzie potrafił bawić się na żadnej imprezie. W dodatku jego duże kompleksy, związane z byciem osobą samotną, są widoczne dla otoczenia. W tym także dla potencjalnych partnerów. Zamiast zatem patrzeć krytycznie na Andrzejkowe zabawy, warto stwierdzić: „W końcu coś dla mnie!” i podejść do sprawy z humorem. Co jeszcze, poza zabawą, przemawia za tym, by udać się na andrzejkową zabawę?

Okazja do spotkania ciekawych i samotnych osób

Jeżeli idziesz do klubu na „Andrzejki dla Singli”, jest to duże ułatwienie – wiadomo, że wszyscy są wolni, więc łatwiej jest nawiązać pierwszy kontakt. Z drugiej strony, na tak zwanej „domówce” często spotyka się „znajomych znajomych”, którzy mogą okazać się bardzo interesujący. A kontakt jest już bajecznie łatwy – można przecież poprosić o e-mail („wyślę ci kilka zdjęć z imprezy”) a potem nawiązać dalszą rozmowę.
Właśnie dlatego, że większość wróżb i obrzędów andrzejkowych dotyczy miłości i małżeństwa, ten jeden dzień znacząco różni się od poprzednich. Klimat wróżenia działa rozluźniająco i daje zielone światło do kontaktu z osobą, która nam się podoba od dłuższego czasu. Rzeczy, które „normalnie” mogłyby być dla nas kompromitujące, w Andrzejki możemy obrócić w żart (skutecznie podtrzymany, jeśli druga osoba też jest nami zainteresowana). Przykład: „Patrycja, gdzie jesteś? Podobno się z ożenię z jakąś Patrycją, musimy się umówić, żebym sprawdził, czy to ty! Co powiesz na sobotę?”

Andrzejkowe obrzędy, zwyczaje i wróżby

    Jeśli nie pamiętasz, jakie andrzejkowe obrzędy i wróżby są najczęściej przeprowadzane w tę szczególną noc, czas na przypomnienie kilku andrzejkowych zwyczajów. Przydadzą ci się nie tylko po to, byś wiedział/a na co się przygotować, ale też w sytuacji, gdy to właśnie ty masz zamiar zorganizować tę wyjątkową imprezę. Oto nasz mały przegląd:

  • Klasyka ze świecy - czyli lanie wosku! Tradycja głosi, że dzięki kształtowi, jaki nabierze wosk na wodzie, można poznać wiele szczegółów dotyczących przyszłego roku… i miłości. Warto wiedzieć, że by podnieść wartość wróżby, klucz (symbolizujący odkrywanie tajemnicy) powinien być stary, mieć dużą dziurkę i być wykonany z metalu koloru złotego. W trakcie odczytywania kształtu, należy też zwrócić się do św. Andrzeja słowami: „Św. Andrzeju, daj znać, co się będzie ze mną dziać”. Uwaga! Kształt wosku odczytuje się z jego cienia rzuconego na ścianę – najlepiej przy ciepłym blasku świec.
  • Tup, tup, do ślubu!- układanie butów w szereg, to kolejny andrzejkowy zwyczaj, mocno związany z miłością. Warto jednak podkreślić, że przeznaczona jest ona dla pań. Jak bowiem...
 
Komentarze (1)

Andrzejki - święto singli i samotnych, wróżby i zabawy  - dodaj komentarz
ashly; 2015-12-08 01:18:00 
Teraz to już większość lokali organizuje Andrzejki, więc nie ma problemu z wyborem miejsca. Zależy co kto lubi, są organizowane imprezy jak i koncerty. Chodzi przede wszystkim o dobą zabawę, bo we wróżby andrzejkowe to raczej mało kto wierzy, ale wybrać się warto. Może w tym dniu uda się zapoznać jakąś interesującą osobę? Warto szukać, nie tylko w Internecie, ale przede wszystkim w realu, nigdy nie wiadomo kiedy los się do nas uśmiechnie.

Dołącz do nas!
* POLA OBOWIĄZKOWE
e-mail:*
hasło (min. 6 znaków):*
powtórz hasło:*
jestem:*
  kobietą piksel
  mężczyzną
data urodzenia:*
skąd znasz mydwoje.pl:
*Oświadczam, iż zapoznałem się z Regulaminem świadczenia usług oraz Polityką prywatności i je akceptuję.
*Zgoda na przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną (powiadomienia dzienne i natychmiastowe). Zgodę można wycofać w każdej chwili.
Wyrażam zgodę na Newsletter z ofertami matrymonialnymi i wydarzeniami dla singli.

lub zarejestruj się przez Facebooka
facebook register

Administratorem podanych danych osobowych jest: Katarzyna Bieber reprezentująca Serwis Doboru Partnerskiego z siedzibą przy ul. Domaniewskiej nr 37 lok. 2.43, Warszawa 02-672, NIP: 9511875187. Administrator wyznaczył IOD, jest nią Małgorzata Lewandowska, z którą kontakt jest pod adresem e-mail iod@mydwoje.pl. Kategorie danych jak: e-mail, data urodzenia, fotografia, wiek, zawód, miasto, charakterystyka, poglądy oraz dane dotyczące preferencji tzw. dane szczególnej kategorii zostają przekazane dobrowolnie w celu realizacji usługi i przesyłania oferty marketingowej zgodnie z Regulaminem Serwisu. Podstawa prawna: Serwis Internetowy przetwarza dane osobowe na podstawie wyrażonej zgody, jest to niezbędne do wykonania umowy, do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze, na podstawie prawnie uzasadnionych interesów administratora i jest niezbędne do ochrony żywotnych interesów osoby, której danej dotyczą lub innej osoby fizycznej. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres obowiązywania Umowy lub wniesienia uzasadnionego sprzeciwu. Użytkownik ma prawo poprawiania danych, usuwania, ograniczenia przetwarzania a także wniesienia sprzeciwu, oraz przeniesienia ich do innego administratora. Podanie danych nie jest wymogiem ustawowym lecz umownym i jest dobrowolne jednak niezbędne do wypełnienia umowy. Dane będą wykorzystywane do automatycznego podejmowania decyzji w celu przygotowania wyboru ofert matrymonialnych dopasowanych do kandydata. Użytkownik ma prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego na adres Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa. Więcej informacji na temat przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Serwisu.

Napisz do nasKonsultacje telefoniczne
są dostępne w abonamentach VIP


MyDwoje - krok po kroku

powered by WEB interface
Serwis MyDwoje.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.   Akceptuję
zamknij