Biuro matrymonialne > Poradnik > Życie Singla > Singlem być > Single w portalach randkowych

Jak samotni szukają miłości w internecie?

  • Podziel się na:
  • Dodaj do facebook.com
  • Dodaj do twitter.com
  • Dodaj do wykop.pl
  • Dodaj do gogole+
  • Dodaj do Linkedin
  • Dodaj do Pinterest

Single szukają miłości w portalach randkowych

Single w portalach randkowych
Nikt nie jest stworzony do życia samotnie, samotność jest przykra i smutna. „Im człowiek jest starszy, tym bardziej potrzebuje obok siebie kogoś miłego, a nie zawsze może to być kot” - Ryszard Kalisz. Każdy – w mniejszym lub większym stopniu - potrzebuje drugiej połowy. To wyjaśnia dlaczego się zakochujemy... Liczba miejsc, w których osoby samotne poszukują przyjaciół czy miłości, uległa w XXI wieku znacznemu rozszerzeniu. Interesujących – w Twoim przekonaniu – ludzi spotkać możesz więc już nie tylko w pubach, kawiarniach, na imprezach dla samotnych, w pracy czy na uczelni. Coraz większą popularnością cieszy się Internet, a wraz z nim serwisy randkowe. To w Internecie coraz częściej osoby samotne szukają miłości.

Doceń zalety portali randkowych

Komputery zawojowały świat. Umożliwia to coraz większej liczbie singli wybrać odpowiednie dla nich strony randkowe, a dzięki Internetowi mobilnemu już dziś możemy zabrać wirtualny świat wszędzie tam, gdzie zapragniemy. Dlaczego warto szukać partnera w Internecie? Portale randkowe są ogólnodostępne. Internet otwiera przed singlami ogromne możliwości. Kiedy dopadnie Cię  samotność, Internet pozwala na obcowanie z ludźmi bez konieczności wychodzenia z domu. W każdej chwili można napisać e-mail, poznać się przez portal z czatem dla samotnych, uruchomić komunikator czy zalogować się na pożądanej stronie. Portale randkowe mają to do siebie, że tam zawsze przebywają inne osoby, tak samo samotne, jak my. Nie trzeba więc kończyć interesującej rozmowy tylko dlatego, że właściciel chce zamknąć lokal – jak to bywa w realnym świecie. W Internecie możesz decydować samodzielnie, ile czasu chcesz spędzić ze współrozmówcą nie ryzykując własnego bezpieczeństwa. Najpopularniejsze portale randkowe w tym także portal dla Singli MyDwoje.pl, zastrzegają w swoich regulaminach, by zarejestrowani single nie podawali w profilach żadnych indywidualnych danych, za pomocą których można ich zlokalizować. Niedostosowanie się do tego wymogu prowadzi w konsekwencji do zawieszenia konta nieostrożnej osoby. W wielu aspektach świat wirtualny jest bowiem podobny do rzeczywistego. Granice pomiędzy tym, co dozwolone i niedozwolone, stają się płynne. To wszystko spowodowane jest anonimowością, zmuszając do wypowiadania się na tematy, na które nie masz ochoty rozmawiać. W realnym świecie ciężko byłoby samemu pozbyć się takiego natręta. Tu wystarczy tylko jedno kliknięcie. „Ignoruj” - i po kłopocie.

Singli można poznać na portalach randkowych

Single, którzy korzystają z portali randkowych mogą mieć pewność, że  rozmówca ocenia drugą osobę przede wszystkim na podstawie jej charakteru. W realu często oceniane jest nie tylko to, co się mówi, ale również w jaki sposób dana osoba się wypowiada. Podczas rozmowy internetowej można pokonać nieśmiałość, ponieważ współrozmówca nas nie widzi (mowa o najprostszym komunikowaniu się przez Internet, bez użycia kamer). Znika więc naturalna bariera w przypadku komunikacji z kimś nowo poznanym, co zwiększa nasze szanse na znalezienie miłości. Single na portalach randkowych nie boją się wyrażać swoich prawdziwych sądów. W sytuacji, kiedy przedstawiasz się takim, jakim jesteś naprawdę i spotyka się to z aprobatą, nabierasz pewności siebie. Pogaduchy internetowe mają niekiedy znaczenie terapeutyczne (pod warunkiem, że trafi się na odpowiednich rozmówców). Wielu singli otwiera się podczas czatowania na tyle, że opowiadają o swoich marzeniach, zyskując siłę do poszukiwania miłości. Zwierzają się z dręczących ich problemów (nawet tych najbardziej osobistych), dzięki czemu uzyskują nowe, świeże i z pewnością bardziej obiektywne spojrzenie na wiele spraw. A wszystko to dzięki portalom randkowym.

Czytaj również:

 
Komentarze (2)

Jak samotni szukają miłości w internecie?  - dodaj komentarz
marika; 2015-12-03 10:44:29 
Internet nie jest taki zły, tylko trzeba z niego umiejętnie korzystać :) To samo tyczy się serwisów randkowych, są lepsze i gorsze serwisy, zależy kto czego szuka. Jeśli ktoś szuka tylko flirtu, to raczej nie zgłosi się do biura matrymonialnego. Generalnie fajnie, że są różnego rodzaju portale, skierowane do różnych osób. Każdy na pewno znajdzie odpowiedni portal dla siebie, ja wybrałam MyDwoje i bardzo sobie go chwalę, wydaje mi się, że są tu ludzie, którzy faktycznie pragną stałego związku.
Mateusz_Zabiegany; 2015-07-13 09:32:43 
Całe życie powoli przenosi się do Internetu. Dobrze, że są takie portale randkowe jak MyDwoje.pl. Mam nadzieję znaleźć tutaj żonę.

Dołącz do nas!
* POLA OBOWIĄZKOWE
e-mail:*
hasło (min. 6 znaków):*
powtórz hasło:*
jestem:*
  kobietą piksel
  mężczyzną
data urodzenia:*
skąd znasz mydwoje.pl:
*Oświadczam, iż zapoznałem się z Regulaminem świadczenia usług oraz Polityką prywatności i je akceptuję.
*Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych w celach marketingowych.
*Zgoda na przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną (powiadomienia dzienne i natychmiastowe). Zgodę można wycofać w każdej chwili.
Wyrażam zgodę na Newsletter z ofertami matrymonialnymi i wydarzeniami dla singli.

lub zarejestruj się przez Facebooka
facebook register

Administratorem danych osobowych jest Katarzyna Bieber, prowadząca działalność gospodarczą pod firmą "My Dwoje" z siedzibą przy ul. Domaniewskiej nr 37 lok. 2.43, Warszawa 02-672, NIP: 9511875187. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie w celu przesyłania oferty marketingowej. Informacje handlowe są wysyłane drogą elektroniczną w celu realizacji umowy (informacje od administratora danych serwisu, informacje o kompletności profilu oraz kontaktów z innymi użytkownikami portalu). Informujemy, że zebrane dane osobowe nie będą udostępniane, z wyjątkiem podmiotów uprawnionych do tego na podstawie przepisów prawa. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści oraz poprawiania swoich danych osobowych po zalogowaniu w zakładce Ustawienia/Ustawienia-prywatności. Zgoda na gromadzenie i przetwarzanie danych może być w każdej chwili odwołana. Zgoda może być również odwołana w zakresie przetwarzania danych na cele marketingowe.

Zadzwoń lub napisz do nas
tel: (22) 201 25 89
fax: (22) 201 25 87


codziennie 11.00 - 23.00
MyDwoje - krok po kroku

powered by WEB interface
Serwis MyDwoje.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.   Akceptuję
zamknij