Pomysły na (nie) samotne święta singla|Optymizm i inicjatywa gwarancją udanych świąt


Zapytaliśmy Was, jakie są Wasze pomysły na ciekawe, niezapomniane święta singla mimo samotności. Wasze odpowiedzi nastrajają pozytywnie i udowadniają, że święta bez pary mogą być również bardzo udane - pod warunkiem, ze mamy na nie pomysł. To zaskakujące, ale uwierz nam, są dobre strony samotności w święta. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak wykorzystać samotność i przeżyć ciekawe święta Singla, przeczytaj nasz artykuł.

Być szczęśliwym z samym sobą

Niektórzy z Was stawiają na celebrowanie czasu z samym sobą. Samotność może mieć również przyjemne strony. Dwa kolory samotności? Warto nauczyć się być szczęśliwym z samym sobą, żeby potrafić być z kimś z wyboru a nie z przymusu.

*****

Od kilku dni przymierzałam się do napisania o moim sposobie na samotne święta ale wydawało mi się że jest on zbyt prosty żeby kogoś zainteresował...

Dziś pomyślałam inaczej, a to za sprawą trzech miłych kobiet.
Rano poszłam do banku i okazało się że nie będzie szybko ☺ i że spędzę tam trochę czasu.  W kolejce obok mnie siedziały dwie starsze panie i jedna młoda mama z dwójką dzieci. Rozmowa toczyła się "dookoła świąt". 
Panie mówiły o tym że nie lubią świtą i o tym jaki to męczący okres.
Pierwsza pani wspominała ostatnie szczęśliwe święta na Wołyniu w 1943 roku przed wysiedleniem. Teraz jest sama i nie cieszy się z wizyty dzieci i wnuków. Całe to zamieszanie, zakupy, przygotowania powodują że po ich wyjeździe czuje się jeszcze bardziej samotna. Druga pani opowiadała o tym że pojedzie do dzieci na wigilię ale po godzinie każe się odwieźć do domu bo tam czuje się najlepiej i najbezpieczniej.
Trzecia pani też nie cieszyła się z nadchodzących świąt. Mówiła o tym że choinkę ubierze tylko dla dzieci bo jest samotną matką i przyjadą tylko dziadkowie a oni będą ją tylko krytykować więc już jej się odechciewa..
Wszystkie  nas łączyło to że jesteśmy samotne ale dzieliło to że ja uwielbiam ten okres .
W pewny momencie jedna z pań powiedziała do mnie że kiedyś też lubiła święta . Wtedy kiedy miała rodzinę i "tak jak ja spędzała czas z mężem i dziećmi". Wyjaśniłam paniom że ja też jestem sama i że to nie jest najważniejsze.
Opowiedziałam im jak najczęściej spędzam ten czas.
A wygląda to tak.
Najczęściej już kilka dni przed świętami wyjeżdżam w góry do jakiegoś małego pensjonatu albo gospodarstwa agroturystycznego i zostaję tam przez całe święta. Nie mam jednej choinki...mam ich setki ☺. Jeśli jest śnieg, drzewka są pięknie przybrane bielą, jeśli pada są kryształowe, jeśli świeci słońce błyszczą złotem. Na szlaku spotykam uśmiechniętych, zadowolonych ludzi którzy pozdrawiają się i Nie przechodzą obok siebie obojętnie.
W górach jak nigdzie indziej potrafię zdystansować się do całego świata. To jest jedyne miejsce w którym nie ma znaczenia czy jestem sama czy w grupie. Tam naprawdę czuję kontakt z naturą.
Takie samotne święta spędzam zgodnie z moim mottem że trzeba umieć być szczęśliwym z samym sobą żeby potrafić być z kimś z wyboru a nie z przymusu.
Wracając do pań z banku to niestety nie udało mi się ich przekonać do tego że święta nie muszą być serią niechcianych obowiązków, przykrych spotkań, przesadnych przygotowań i zachowań" bo tak wypada"ale może przekonam kogoś z Was?
Pozdrawiam Was gorąco i życzę pięknych chwil ♡


*****
Moje Święta!
Tak naprawdę nie lubię Świąt.
Nie dlatego że są przygotowania, zakupy itd.
Dlatego że wracam myślami do przeszłości.
Jest mi smutno i źle.
Że kolejne Święta jestem sama.

Ale co tam-tłumacząc sobie,
szkoda czasu na rozmyślania.

Wychodzę z domu-dokąd?
Do ludzi-wsiadam w Metro, jadę
Moim magicznym miejscem
jest Stare Miasto, spaceruję
Sama a jednocześnie nie sama.
Ciesząc swój wzrok, magią świąt.
Spotykam ludzi radosnych, uśmiechających się
rozmawiających i takich jak ja-samotnych.
Po kilku godzinach, jest zdecydowanie lepiej.

Kiedy naładuję swoje" akumulatory",
wracam do swojego CIEPŁEGO mieszkania.
Mając nadzieję że za rok, będzie lepiej !!!

Święta z inicjatywą i uśmiechem

Samotni w Święta, na Boże Narodzenie, w Sylwestra? Nic podobnego! Aby nie spędzać Świąt samotnie, trzeba wykazać się inicjatywą. Zamiast siedzieć w domu przed telewizorem, warto odświeżyć stare znajomości. Wolisz być sam, bo obawiasz się, że Święta zepsuje przepytywanie singla pod choinką? Podejdź do tematu z uśmiechem, a przekonasz się, że kiedy najbliżsi zobaczą, że nie odczuwamy tej sytuacji, jako nie  jest to dla nas koniec świata, przestaną próbować rozwiązać go za nas.

*****

Mila singielko!
Dla Siebie ubierz choinkę i włącz melodyjkę.
Nie siedź w domu w święta  jak dama, 
tylko  wproś się do rodziny ochoczo sama.
Zadzwoń do nich mówiąc szczerze,
że Ci się w domu samej  nie chce siedzieć w święta  przy komputerze.
Gdy już przyjdziesz do nich  w święta,
nie siadaj w  rogu stołu jak ścięta.
Byś się mogła  poczuć  śmiało, trzy kielichy wypij żwawo.
zaraz twarz Ci się zarumieni i  rozmowa  rozpromieni.
Gdy  Rodzina  Twoja pytania  zadawać zacznie, 
kiedy do Ciebie kawaler  przychodzić zacznie,
wnet odpowiedz śmiało,
że już o kawalerze myślałaś nie mało
i jak tylko spotkasz księcia swego,
to go  szybko  nakłonisz do tego.
A gdy wrócisz do domu, usiądź przy komputerze i daj się na sylwestra zaprosić szczerze,
kliknij proszę mój profil w MyDwoje byśmy mogli pójść na bal we dwoje.


*****
Czy miłość jest bliżej niż te gwiazdy na niebie ?
Czy każda samotna mruga właśnie do Ciebie ?
Mając nadzieję ,że spełnią się moje życzenia
Nie myślę by Święta były tylko gwiazdą zwątpienia

A może właśnie tu mimo Twej - singla samotności
Na MD niespodziewanie ktoś się zaloguje -zagości
I może będzie to ta , wymarzona i wyśniona
Ta, która gdy minął Święta waźmie Cię w ramiona

I to są moje niezapomniane Święta mimo samotności
Bo wiem ,że niedługo po nich Nowy Rok już zagości
I gdy zegar skończy dwadzieścia cztery razy bicie
To powiem Ci tak : Kocham Cię nad życie !


Gotowy przepis na (nie) samotne  święta

A może szukasz gotowego przepisu na (nie) samotne święta singla? Pożegnaj swoją samotność wraz z interesującymi propozycjami Użytkowników MyDwoje. Sam wśród par? Popatrz, jakie to proste: z MyDwoje wszystko jest możliwe!

*****

Składniki:

1 x singiel zarejestrowany w "My Dwoje";
1 x singielka zarejestrować w "My Dwoje";
- dostępność do skypa u obojga;
- przygotowanie świątecznych potraw i choinki x 2;
- przygotowanie podkładów muzycznych x 2;
- o 17.30 zasiadamy do "skypowej wigilii";
- " mało nas, a jakby wiele nas było", oby skypowa wigilia z "My Dwoje" na zawsze połączyła nasze serca...

Wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku!!!

*****

Oto kilka propozycji :
1) dla Singli wierzących - msza święta w intencji poznania swojej drugiej połowy - (w Serwisie MyDwoje).
2) dla Singli domatorów - ulubiona lektura, ciekawy film lub audycja radiowa wybranej stacji, słuchanie ulubionej muzyki, krótki spacer po okolicy...
3) dla Singli energicznych - wycieczka autem za miasto i zwiedzanie tamtejszej okolicy na rowerze, na kładzie lub pieszo...
A wieczorem na imprezę dla Singli z udziałem Serwisu MyDwoje...
Między powyższe propozycje na nie(zapomniane) święta nie zapominajmy o skosztowaniu smacznych potraw.
Miłego wypoczynku i cierpliwości w poszukiwaniu UCZUCIA - MIŁOŚCI. <3 :-* <3 :-*

Czytaj również:
 
Komentarze (1)

Pomysły na (nie) samotne święta singla|Optymizm i inicjatywa gwarancją udanych świąt - dodaj komentarz
grzes; 2016-10-05 11:14:15 

Dołącz do nas

* Pola obowiązkowe

Nieprawidłowy adres E-mail
Hasło musi zawierać minimum 6 znaków
Hasło różni się od podanego wcześniej
Podaj datę urodzenia

lub zarejestruj się przez facebooka

Klauzula Informacyjna My Dwoje: 1. Administratorem danych osobowych (ADO), czyli podmiotem decydującym w jaki sposób będą przetwarzane... Twoje dane osobowe jest: Fire Media Interactive Ltd, Kemp House, 152-160 City Road, EC1V 2NX Londyn, Wielka Brytania. 2. ADO wyznaczył Inspektora Danych Osobowych, z którym kontakt jest możliwy pod adresem e-mail [email protected], 3. Twoje dane osobowe są gromadzone i przetwarzane w następujących celach: - realizacji zawartej z Tobą umowy, w tym umożliwienia nam świadczenia usług drogą elektroniczną, - realizowania usług oferowanych przez serwis na podstawie wyrażonej przez ciebie zgody, - w celach podatkowych, rachunkowych i ewentualnych roszczeń i. in.– na podstawie obowiązujących i nałożonych na ADO przepisów prawa oraz do ochrony żywotnych interesów osoby, której danej dotyczą lub innej osoby fizycznej, -celach marketingowych w tym prowadzenie marketingu bezpośredniego, prowadzenia badań i analiz serwisu, między innymi pod kątem jego funkcjonalności, poprawy działania czy też oszacowania głównych zainteresowań i potrzeb użytkowników - na podstawie prawnie uzasadnionego interesu ADO, 4. Twoje dane są przekazywane do zaufanych podmiotów współpracujących z serwisem w ściśle określonych celach. 5. Dane osobowe będą przechowywane przez czas obowiązywania zawartej umowy, a po tym czasie przez okres wymagany obowiązkami nałożonymi na ADO przepisami prawa, tj. obsługi po usługowej, dochodzenia ew. roszczeń w związku z wykonywaniem umowy, w celu wykonania obowiązków wynikających z przepisów prawa, w tym w szczególności podatkowych i rachunkowych oraz w celach prawnie uzasadnionego interesu ADO maksymalnie przez okres 30 lat. 5. Osoba, której dane są przetwarzane w granicach określonych w RODO ma prawo do żądania od administratora dostępu do swoich danych osobowych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, a także przenoszenia danych oraz wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa, a w przypadku wyrażenia dobrowolnej zgody na przetwarzanie danych osobowych – prawo do cofnięcia tej zgody w dowolnym momencie, co nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem, 6. Dane będą wykorzystywane do automatycznego podejmowania decyzji w celu przygotowania wyboru ofert matrymonialnych dopasowanych do kandydata, 7. Dodatkowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności Serwisu.

Napisz do nas

Konsultacje telefoniczne są dostępne w abonamentach +

Pomoc

Kobiece twarze MyDwoje

Zarejestruj się za darmo i przeglądaj dalej

Zarejestruj się

Ogłoszenia matrymonialne - Kobiety:

Ogłoszenia matrymonialne - Mężczyźni:

MyDwoje - krok po kroku

1. Zarejestruj się i wypełnij profil
2. Wypełnij test partnerski
3. Obejrzyj propozycje partnerów
4. Napisz wiadomość
5. Zakochaj się!


Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku!

Nasza strona używa plików cookie w celu personalizowania treści i reklam, zapewnienia funkcji mediów społecznościowych i analizy ruchu na naszej stronie. Udostępniamy również informacje o korzystaniu z naszej strony internetowej naszym zaufanym partnerom. Dzięki cookies możemy dopasować wyświetlaną treść do Twoich preferencji.

Zaakceptuj wszystkie stosowane przez nas pliki cookie lub dokonaj własnych ustawień i zmieniając zakres swojej zgody w ustawienia zaawansowane. Czytaj więcej o ciasteczkach w Polityce prywatności.  Jeżeli korzystasz ze strony, wyrażasz zgodę na stosowanie przez nas plików cookie.


 
zamknij