Biuro matrymonialne > Aktualności dla singli > Zdaniem singli - badania > Czy wierzysz w przeznaczenie w miłości?

Czy wierzysz w przeznaczenie w miłości?

  • Podziel się na:
  • Dodaj do facebook.com
  • Dodaj do twitter.com
  • Dodaj do wykop.pl
  • Dodaj do gogole+
  • Dodaj do Linkedin
  • Dodaj do Pinterest

Tak serce i rozum wybierają partnera na stałe - IP 16.11.2017


Człowiek nie może walczyć ze swym przeznaczeniem
– napisał Paulo Coelho. Czy mądrość ta odnosi się również do miłości? Czy wierzymy, że osoba, z którą się wiążemy to ta z którą jesteśmy sobie przeznaczeni, bo dar losu, boska wola, siła wyższa tak chciały czy raczej uzależniamy ją od naszych decyzji, zaangażowania i starań? Czy warto podejmować inicjatywę w poszukiwaniu miłości, czy ona po prostu sama do nas przyjdzie? A może to właśnie my zdecydowanie powinniśmy pomóc własnemu szczęściu? Portal randkowy MyDwoje.pl przebadał ponad 1000 odpowiedzi udzielonych przez singli poszukujących miłości w badaniu „Wierzysz w przeznaczenie w miłości?”. W okolicach popularnych Andrzejek, gdy z wosku będziemy wróżyć zawód i kształt nosa naszego przyszłego wybranka, warto zastanowić się również nad naszym poglądem na temat roli przeznaczenia w miłości.


Czy wierzysz w przeznaczenie


Serce słucha przeznaczenia zdaniem prawie 80% Polaków


Czy w obecnych czasach, gdy celebryci coraz liczniej przyznają się do korzystania z porad wróżek i wiary w horoskopy, chętnie wybierają się na zapoznawcze imprezy Andrzejkowe z wróżbami dla singli, warto zastanowić się czy powinno się zaufać przeznaczeniu? Czy jest to wiszące nad nami fatum, kapryśna fortuna, czy raczej opierająca się na przyczynach i skutkach karma? A może jednak przeznaczenie, jakiego partnera wybierzemy jest jak droga , która posiada wiele rozwidleń. Na każdym z tych skrzyżowań musimy podjąć decyzję, w jaki sposób postąpimy – pójdziemy w prawo czy w lewo, wolniej czy szybciej, z kimś czy sami, a może usiądziemy i poczekamy lub pozwolimy ponieść się przypadkowi? Czy dokonując miłosnych wyborów wolimy być bierni i czekać co los przyniesie, czy też aktywnie chcemy mieć wpływ na nasze życie? Okazuje się, że zdecydowanie wybieramy to drugie rozwiązanie. Aż 41% kobiet i 40% mężczyzn uważa, że wierząc w przeznaczenie szczęściu trzeba pomóc i aktywnie szukać partnera. Tylko nasze zaangażowanie i świadome aktywność zbliżą nas do osiągnięcia celu, a pozytywne myślenie i wiara w powodzenie będą sprzymierzeńcem na tej drodze. Nieco mniej, bo 38% pań i 33% panów woli całkowicie oddać swoją przyszłość przeznaczeniu i uważa, że niezależnie od podjętych działań czeka nas to samo. Obojętnie czy będziemy żyć stroniąc od ludzi, czy też chętnie spotykać się i poznawać nowe osoby, rezultat będzie taki sam. Osoby te uważają: „Jak mam kogoś spotkać, to to się stanie”.

Czy wierzysz w przeznaczenie - sonda

Rozum kieruje co piątym w miłości


Rozumowi i własnej inicjatywie hołduje tylko część zapytanych, którzy nie wierzą w siłę przeznaczenia w miłości i są nauczeni tego, by szczęście budować własnymi rękoma. Uważają oni, że szczęśliwy związek można osiągnąć wyłącznie poprzez własny wysiłek podobnie jak karierę czy pozycję społeczną, czyli można na niego zapracować i je stworzyć. Zdecydowanie ważniejsze jest to, by jasno określić własne cele i do nich dążyć, poznać swoje oczekiwania względem partnera oraz własne mocne i słabe strony. 15% zapytanych kobiet i 16% mężczyzn uważa, że wszystko zależy od naszych wyborów i decyzji. A szczęśliwe życie z dobraną osobą jest wartościowsze od zrządzenia losu. 6% pań i 11% panów deklaruje, iż według nich przeznaczenie to przesądy, samemu trzeba szukać miłości. Są to osoby hołdujące przekonaniu, że wszelkie tradycje były dobre za czasów przodków i powinny odejść wraz z przeszłością. Chcą oni sami w świadomy sposób kierować własnym losem, a zamiast emocji wybierają rozsądek. Professor Geert Hofstede przeprowadził badania wpływu kultury na wartości społeczne w wielu krajach. Porównuje podejścia do tradycji i rozumu – na skali ‘planowanie długofalowe’. Profesor daje Polakom miejsce wśród społeczeństw normatywnych, zachowawczych przywiązanych do tradycji i religii, w przeciwieństwie do nacji laickich i liberalnych stawiających na pragmatyzm i rozumowe podejście do rozwiązywania problemów jak np. w Belgii, Holandii, Niemczech i Chinach.

Jak pomóc szczęściu i wybrać partnera na stałe?


Psycholog i seksuolog kliniczny dr n.hum. Dariusz P. Skowroński podpowiada, na co zwrócić uwagę i jak pomóc miłości tak, by zadowolić pragmatyków i normatywistów: Gdy zakochanie trwa, przeciwności, np. w postaci barier społecznych czy fizycznych potęgują namiętność. Poza tym zakochanie jest widoczne w chemii naszego mózgu. Aktywizuje się układ nagrody, wytwarzane jest więcej dopaminy, uaktywnia się jądro ogoniaste. Niestety, zakochanie tak jak nagle przyszło, tak nagle może się ulotnić. Z badań neurobiologów wynika, że średnio może trwać około siedemnastu miesięcy. Obserwacja rzeczywistości to potwierdza. Oczywiście zakochanie to początek wspólnej drogi danej pary. Może przerodzić się w stały związek oparty już na innych więzach, takich jak wzajemna akceptacja, wspólnota celów, interesów, poczucie zjednoczenia, poczucie odpowiedzialności. (...) Analizując związki trwałe i deklarujące wieloletnie szczęście, obraz, który wyłania się wskazuje, iż podobieństwa w kwestiach fundamentalnych, a różnice w sprawach drugorzędowych są „receptą szczęścia”.

Czytaj również:
 
Komentarze (0)

Czy wierzysz w przeznaczenie w miłości? - dodaj komentarz

Dołącz do nas!
* POLA OBOWIĄZKOWE
e-mail:*
hasło (min. 6 znaków):*
powtórz hasło:*
jestem:*
  kobietą piksel
  mężczyzną
data urodzenia:*
skąd znasz mydwoje.pl:
*Oświadczam, iż zapoznałem się z Regulaminem świadczenia usług oraz Polityką prywatności i je akceptuję.
*Zgoda na przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną (powiadomienia dzienne i natychmiastowe). Zgodę można wycofać w każdej chwili.
Wyrażam zgodę na Newsletter z ofertami matrymonialnymi i wydarzeniami dla singli.

lub zarejestruj się przez Facebooka
facebook register

Administratorem podanych danych osobowych jest: Katarzyna Bieber reprezentująca Serwis Doboru Partnerskiego z siedzibą przy ul. Domaniewskiej nr 37 lok. 2.43, Warszawa 02-672, NIP: 9511875187. Administrator wyznaczył IOD, jest nią Małgorzata Lewandowska, z którą kontakt jest pod adresem e-mail iod@mydwoje.pl. Kategorie danych jak: e-mail, data urodzenia, fotografia, wiek, zawód, miasto, charakterystyka, poglądy oraz dane dotyczące preferencji tzw. dane szczególnej kategorii zostają przekazane dobrowolnie w celu realizacji usługi i przesyłania oferty marketingowej zgodnie z Regulaminem Serwisu. Podstawa prawna: Serwis Internetowy przetwarza dane osobowe na podstawie wyrażonej zgody, jest to niezbędne do wykonania umowy, do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze, na podstawie prawnie uzasadnionych interesów administratora i jest niezbędne do ochrony żywotnych interesów osoby, której danej dotyczą lub innej osoby fizycznej. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres obowiązywania Umowy lub wniesienia uzasadnionego sprzeciwu. Użytkownik ma prawo poprawiania danych, usuwania, ograniczenia przetwarzania a także wniesienia sprzeciwu, oraz przeniesienia ich do innego administratora. Podanie danych nie jest wymogiem ustawowym lecz umownym i jest dobrowolne jednak niezbędne do wypełnienia umowy. Dane będą wykorzystywane do automatycznego podejmowania decyzji w celu przygotowania wyboru ofert matrymonialnych dopasowanych do kandydata. Użytkownik ma prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego na adres Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa. Więcej informacji na temat przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Serwisu.

Napisz do nasKonsultacje telefoniczne
są dostępne w abonamentach VIP


MyDwoje - krok po kroku

powered by WEB interface
Serwis MyDwoje.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.   Akceptuję
zamknij