Biuro matrymonialne > Aktualności dla singli > Zdaniem singli - badania > Andrzejki - święto singla - 29-11-2013 IP

Andrzejki - święto singla - 29-11-2013 IP

 • Podziel się na:
 • Dodaj do facebook.com
 • Dodaj do twitter.com
 • Dodaj do wykop.pl
 • Dodaj do Linkedin
 • Dodaj do Pinterest

W Andrzejki wyjątkowo dobrze bawią się właśnie osoby samotne i single

Informacja prasowa, 29 listopada 2013

ANDRZEJKI – ŚWIĘTO SINGLA!

Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę słowa „Andrzejki” i „singiel” by w sekundę otrzymać zadziwiającą ilość wyników. Nie ma w tym niczego dziwnego – dzień św. Andrzeja już dawno został uznany za święto, w którym wyjątkowo dobrze bawią się właśnie osoby samotne. Dlaczego? Bo większość wróżb i spora część zabaw dotyczy… czekającej nas miłości! Zobacz jakie zabawy Andrzejkowe zebrało największe w Polsce internetowe biuro matrymonialne. 

Po co to wszystko…? 

Oczywiście nie wszyscy single to ci, którzy z radością uczestniczą w tym święcie. Co więcej, niektórzy traktują je jako podkreślanie faktu, że jest się samemu, „obnoszenie się”, które w rzeczywistości nie sprawia nikomu przyjemności. Warto jednak podkreślić, że - patrząc na tę sprawę pod kątem psychologicznym – bardzo ważny jest tutaj dystans do samego siebie. Jeśli ktoś traktuje fakt posiadania partnera jako dużą ujmę, nie będzie potrafił bawić się na żadnej imprezie. W dodatku - jego duże kompleksy związane z byciem „singlem” są widoczne dla otoczenia. W tym – także dla potencjalnych partnerów. Zamiast zatem patrzeć krytycznie na Andrzejkowe zabawy, warto stwierdzić: „W końcu coś dla mnie!” i podejść do sprawy z humorem. Co jeszcze - poza zabawą, przemawia za tym, by udać się na andrzejkową zabawę?

 •  Okazja do spotkania ciekawych osób 

Jeżeli idziesz do klubu na „Andrzejki dla Singli”, jest to duże ułatwienie – wiadomo, że wszyscy wolni, więc łatwiej jest nawiązać pierwszy kontakt. Z drugiej strony, na tak zwanej „domówce” często spotyka się „znajomych znajomych”, którzy mogą okazać się bardzo interesujący. A kontakt jest już bajecznie łatwy – można przecież poprosić o e-mail („wyślę ci kilka zdjęć z imprezy”) a potem nawiązać dalszą rozmowę.

 •  Odmienny charakter zabawy 

Właśnie dlatego, że większość wróżb dotyczy miłości, ten jeden dzień znacząco różni się od poprzednich. Klimat wróżenia działa rozluźniająco i daje zielone światło do kontaktu z osobą, która nam się podoba od dłuższego czasu. Rzeczy, które „normalnie” mogłyby być dla nas kompromitujące, w Andrzejki możemy obrócić w żart (skutecznie podtrzymany, jeśli druga osoba też jest nami zainteresowana). Przykład: „Patrycja, gdzie jesteś? Podobno się z ożenię z jakąś Patrycją, musimy się umówić, żebym sprawdził, czy to ty! Co powiesz na sobotę?” 

Andrzejkowe wróżby 

Jeśli nie pamiętasz, jakie wróżby są najczęściej przeprowadzane w andrzejkową noc, czas na przypomnienie. Przy ci się nie tylko po to, byś wiedział/a, na co się przygotować, ale też w sytuacji, gdy to właśnie ty masz zamiar zorganizować tę wyjątkową imprezę. Oto nasz mały przegląd:

 •  Klasyka ze świecy 

Czyli lanie wosku! Tradycja głosi, że dzięki kształtowi, jaki nabierze wosk na wodzie, można poznać wiele szczegółów dotyczących przyszłego roku… i miłości. Warto wiedzieć, że – by podnieść wartość wróżby, klucz (symbolizujący odkrywanie tajemnicy) powinien być stary, mieć dużą dziurkę i być wykonany z metalu koloru złotego. W trakcie odczytywania kształtu, należy też zwrócić się do św. Andrzeja słowami: „Św. Andrzeju, daj znać, co się będzie ze mną dziać”. Uwaga! Kształt wosku odczytuje się z jego cienia rzuconego na ścianę – najlepiej przy ciepłym blasku świec.

 •  Tup, tup, do ślubu!

Układanie butów w szereg to kolejna zabawa, mocno związana z miłością i Andrzejkami. Warto jednak podkreślić, że przeznaczona jest ona dla pań – jak bowiem głosi tradycja, „zwyciężczyni” wyjdzie za mąż jako pierwsza wśród zebranych. Zabawa jest bardzo prosta. Wszystkie panie zdejmują prawe buty i układają je w rządku przy ścianie, z noskami skierowanymi w stronę drzwi. Po ułożeniu butów zabiera się ostatni i kładzie z początku szeregu – i tak do czasu, aż zostanie przekroczony próg. Jego właścicielka szybko stanie na ślubnym kobiercu. Oczywiście, tę zabawę można zmodyfikować i zaprosić do niej panów – w końcu nie chodzi o sztywne zasady, ale o dobra zabawę.

 •  Z warzywniaka 

Do kolejnej, popularnej zabawy andrzejkowej potrzebne są jabłka i małe nożyki. Zasady są takie, że należy obrać jabłko tak, by stworzyć jak najdłuższą obierkę – najzabawniej jest oczywiście wtedy, kiedy robią to wszyscy goście naraz. Kolejny krok to mierzenie długości obierek – właściciela najdłuższej czeka długie, dobre małżeństwo. Potem następuje rzucenie swoich „dzieł” na stół… i odczytywanie powstałych w ten sposób liter (inicjału przyszłego partnera).

 •  By nie marnować korków od wina 

Jeśli podczas zabawy otworzyliście już kilka butelek wina, nie wyrzucajcie korków – przydadzą się wam do kolejnej wróżby. Wystarczy przypiąć do jednego z nich karteczkę z imieniem – np. damskim, jeśli wróży się akurat kobiecie oraz do pozostałych – karteczki z imionami męskimi. I włożyć wszystkie do miski z wodą. Imię, z jakim „spotka się” karteczka uczestniczki, to właśnie imię jej przyszłego męża.

Dobrym pomysłem jest też… upieczenie ciasteczek z wróżbą. Podpowiadamy – idealnie sprawdzi się tu lekkie i dostępne w każdym sklepie ciasto francuskie. Jeśli to właśnie ty robisz imprezę – zaskocz gości swoim wspaniałym pomysłem. 

Z PRZYMRUŻENIEM OKA 

Dzień św. Andrzeja to przede wszystkim czas świetnej zabawy. Warto więc odrzucić krytyczne myślenie na ten temat i podejść do sprawy z przymrużeniem oka. I pamiętać przy tym, że niektórzy wciąż podkreślają, że w każdej wróżbie… jest coś prawdziwego. Udanej zabawy!

Czy wierzysz w przeznaczenie w miłości?

Więcej informacji:

Biuro prasowe

Dołącz do nas!
* POLA OBOWIĄZKOWE
e-mail:*
hasło (min. 6 znaków):*
powtórz hasło:*
jestem:*
  kobietą piksel
  mężczyzną
data urodzenia:*
skąd znasz mydwoje.pl:
*Oświadczam, iż zapoznałem się z Regulaminem świadczenia usług oraz Polityką prywatności i je akceptuję.
*Zgoda na przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną (powiadomienia dzienne i natychmiastowe). Zgodę można wycofać w każdej chwili.
Wyrażam zgodę na Newsletter z ofertami matrymonialnymi i wydarzeniami dla singli.

lub zarejestruj się przez Facebooka
facebook register

Administratorem podanych danych osobowych jest: Katarzyna Bieber reprezentująca Serwis Doboru Partnerskiego z siedzibą przy ul. Domaniewskiej nr 37 lok. 2.43, Warszawa 02-672, NIP: 9511875187. Administrator wyznaczył IOD, jest nią Małgorzata Lewandowska, z którą kontakt jest pod adresem e-mail iod@mydwoje.pl. Kategorie danych jak: e-mail, data urodzenia, fotografia, wiek, zawód, miasto, charakterystyka, poglądy oraz dane dotyczące preferencji tzw. dane szczególnej kategorii zostają przekazane dobrowolnie w celu realizacji usługi i przesyłania oferty marketingowej zgodnie z Regulaminem Serwisu. Podstawa prawna: Serwis Internetowy przetwarza dane osobowe na podstawie wyrażonej zgody, jest to niezbędne do wykonania umowy, do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze, na podstawie prawnie uzasadnionych interesów administratora i jest niezbędne do ochrony żywotnych interesów osoby, której danej dotyczą lub innej osoby fizycznej. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres obowiązywania Umowy lub wniesienia uzasadnionego sprzeciwu. Użytkownik ma prawo poprawiania danych, usuwania, ograniczenia przetwarzania a także wniesienia sprzeciwu, oraz przeniesienia ich do innego administratora. Podanie danych nie jest wymogiem ustawowym lecz umownym i jest dobrowolne jednak niezbędne do wypełnienia umowy. Dane będą wykorzystywane do automatycznego podejmowania decyzji w celu przygotowania wyboru ofert matrymonialnych dopasowanych do kandydata. Użytkownik ma prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego na adres Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa. Więcej informacji na temat przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Serwisu.

Napisz do nasKonsultacje telefoniczne
są dostępne w abonamentach VIP


MyDwoje - krok po kroku

powered by WEB interface
Serwis MyDwoje.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.   Akceptuję
zamknij