Biuro matrymonialne > Aktualności dla singli > Zdaniem singli - badania > Walentynki romantyczne, a nawet podniosłe

W Walentynki romantycznie, proszę, i podniośle

  • Podziel się na:
  • Dodaj do facebook.com
  • Dodaj do twitter.com
  • Dodaj do wykop.pl
  • Dodaj do gogole+
  • Dodaj do Linkedin
  • Dodaj do Pinterest

Jak spędzić idealne Walentynki wg niej i niego - Informacja Prasowa 09.02.2016

Artykuł cytowany przez:  > woman-news.pl  

Walentynki przywędrowały do nas zza oceanu i świetnie zadomowiły się na polskiej ziemi. Nic więc dziwnego, że obchodzi je większość zakochanych. To cudowny pretekst, by spędzić czas tylko we dwoje, celebrować uczucia i zapomnieć o reszcie świata. Ale jak spędzić Walentynki w sposób wyjątkowy? Jak zaskoczyć sympatię i spełnić jej marzenia? Jak chcą ten szczególny czas spędzić mężczyźni, a jak kobiety? Internetowe biuro matrymonialne MyDwoje.pl w badaniu zapytało ponad 1000 ankietowanych singli o to, jak według  nich spędza się idealne Walentynki? Zobacz, co na temat sposobów na podgrzanie tej wyjątkowej atmosfery mówią sami zainteresowani. Jak chciałyby być przez swojego wybranka rozpieszczane kobiety, a jak oczarowywani panowie?


romantyczne Walentynki wg kobiet i mężczyzn - wynik sondy MyDwoje

W Walentynki romantycznie, proszę, i podniośle

Romantyczne walentynki są najpiękniejsze wg niej i niego, także w domu

Kobiety uważane są za romantyczki. Nic więc dziwnego, że większość zapytanych pań (31%) marzy o tym, by spędzić ten wieczór romantycznie. Patrzenie w oczy wybranka, spacery za rękę, gesty czułości i długie rozmowy w półmroku w kameralnej knajpce są dla nich idealnym pomysłem. W końcu kobiece oczy są najpiękniejsze właśnie w blasku świec. Ale czy panowie podzielają to zdanie? Czy mężczyźni marzą o tym samym? Okazuje się, że nawet częściej niż panie. 37% mężczyzn z chęcią właśnie w ten sposób spędzi wyjątkowy wieczór z ukochaną.

Dla części z nich nie jest nawet ważna sceneria. 19% mężczyzn nie chce opuszczać własnego lokum. Również 24% kobiet najlepiej czuje się właśnie w zaciszu domowego ogniska, a ważne jest dla nich tylko to z kim spędzą ten uroczy wieczór, niż cała jego oprawa. Deklarują, że romantyczna kolacja w domu jest równie atrakcyjna, jak wielkie, uroczyste wyjście.

Walentynki spędzone na łóżkowych igraszkach

Przecież zostając w domu w Święto Zakochanych trudno się nudzić. Co oprócz kolacji i romantycznych szeptów? Oczywiście tajemnicą poliszynela jest to, że oprócz romantycznych, platonicznych uniesień ważna jest również fizyczność. Panowie mają bardzo konkretny pomysł na to czym wypełnić ten szczególny czas. Nie chcą nigdzie się spieszyć, by móc celebrować uczucie w  gorący, wybitnie damsko-męski sposób. 14% panów pragnie spędzić Walentynki swawolnie, a najlepszą opcją jest dzień i noc przeżyte na łóżkowych igraszkach z ukochaną. 8% pań chętnie się na to przystanie.

Nie ważne gdzie i jak lecz z kim

Czy, aby zdobyć serce ukochanego wystarczy kolacja w domu zakończona miłosnymi igraszkami? Czy w konsumpcyjnym społeczeństwie takie rozwiązanie jest wystarczająco atrakcyjne? Okazuje się, że w miłosnej grze obowiązują zupełnie inne reguły niż te na co dzień. Większość zapytanych nie przywiązuje wagi do aranżacji, skupiając się bardziej na tym, by spędzić ten dzień z ukochaną osobą i móc poświęcić jej wystarczającą ilość czasu. Wcale nie potrzebne są przy tym wyszukane atrakcje i sztuczny zastrzyk adrenaliny. Wyjątkowym i wystarczającym bodźcem jest niewymuszona obecność ukochanej osoby całej dla nas. Może właśnie chodzi o to, by się zatrzymać i mieć czas na świętowanie i brak pośpiechu? Być może komfortowa i najbardziej ekscytująca i romantyczna jest właśnie możliwość obcowania sam na sam ze swoją miłością.

Dzień Zakochanych jako pretekst do wielkich słów, czyli podniośle proszę

Ekspert MyDwoje.pl, psycholog i seksuolog kliniczny dr n.hum. Dariusz P. Skowroński wyjaśnia dlaczego Walentynki dla wielu mają szczególne znaczenie: Walentynki mają obecnie zdecydowanie symboliczny charakter i są dobrą okazją, by w relacji zrobić ten pierwszy, albo kolejny, pogłębiający krok. To faktycznie dobry moment na wyznanie miłości, czy zaproponowanie zamieszkania razem, albo wręcz oświadczyny, ponieważ społeczna oprawa sprzyja budowaniu romantycznej atmosfery, z kolorowymi kartkami, czekoladkami i czerwonymi serduszkami na każdym rogu ulicy. A drugiej strony jest to wyraźnie umowa społeczna, i tak jak każde inne święto, charakter symboliczny ma tu często większe znaczenie, niż konkretna data 14 lutego. Dlatego cieszmy się chwilą i korzystajmy z okazji, by budować atmosferę i rozwijać związek. W każdej kulturze święto zakochanych obchodzi się dość odmiennie ale także celebruje się miłość, poznaj Walentynki po japońsku

Z badań przeprowadzonych przez portal randkowy MyDwoje wynika, że różnice w oczekiwaniach co do tego dnia w zależności od płci są niewielkie  - ważne jest samo zaangażowanie, a panowie w objęciach ukochanej kobiety miękną i z chęcią patrzą jej w oczy, trzymając za rękę.

A jeśli właśnie rozpoczynasz znajomość i zależy Ci na tym, by walentynkowa randka wypadła idealnie, zobacz co na ten temat mówi ekspert MyDwoje.pl, specjalista z zakresu psychologii płci Grzegorz Kordek: O Czym rozmawiać na pierwszej randce? 
Komentarze (0)

W Walentynki romantycznie, proszę, i podniośle  - dodaj komentarz

Dołącz do nas!
* POLA OBOWIĄZKOWE
e-mail:*
hasło (min. 6 znaków):*
powtórz hasło:*
jestem:*
  kobietą piksel
  mężczyzną
data urodzenia:*
skąd znasz mydwoje.pl:
*Oświadczam, iż zapoznałem się z Regulaminem świadczenia usług oraz Polityką prywatności i je akceptuję.
*Zgoda na przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną (powiadomienia dzienne i natychmiastowe). Zgodę można wycofać w każdej chwili.
Wyrażam zgodę na Newsletter z ofertami matrymonialnymi i wydarzeniami dla singli.

lub zarejestruj się przez Facebooka
facebook register

Administratorem podanych danych osobowych jest: Katarzyna Bieber reprezentująca Serwis Doboru Partnerskiego z siedzibą przy ul. Domaniewskiej nr 37 lok. 2.43, Warszawa 02-672, NIP: 9511875187. Administrator wyznaczył IOD, jest nią Małgorzata Lewandowska, z którą kontakt jest pod adresem e-mail iod@mydwoje.pl. Kategorie danych jak: e-mail, data urodzenia, fotografia, wiek, zawód, miasto, charakterystyka, poglądy oraz dane dotyczące preferencji tzw. dane szczególnej kategorii zostają przekazane dobrowolnie w celu realizacji usługi i przesyłania oferty marketingowej zgodnie z Regulaminem Serwisu. Podstawa prawna: Serwis Internetowy przetwarza dane osobowe na podstawie wyrażonej zgody, jest to niezbędne do wykonania umowy, do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze, na podstawie prawnie uzasadnionych interesów administratora i jest niezbędne do ochrony żywotnych interesów osoby, której danej dotyczą lub innej osoby fizycznej. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres obowiązywania Umowy lub wniesienia uzasadnionego sprzeciwu. Użytkownik ma prawo poprawiania danych, usuwania, ograniczenia przetwarzania a także wniesienia sprzeciwu, oraz przeniesienia ich do innego administratora. Podanie danych nie jest wymogiem ustawowym lecz umownym i jest dobrowolne jednak niezbędne do wypełnienia umowy. Dane będą wykorzystywane do automatycznego podejmowania decyzji w celu przygotowania wyboru ofert matrymonialnych dopasowanych do kandydata. Użytkownik ma prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego na adres Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa. Więcej informacji na temat przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Serwisu.

Napisz lub zadzwoń do nas
Tel: (22) 201 25 89
w dni powszednie 11:00-16:00Fax: (22) 201 25 87


MyDwoje - krok po kroku

powered by WEB interface
Serwis MyDwoje.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.   Akceptuję
zamknij