Zwierzęta dla Singli - pupil domowy i przyjaciel | Zwierzęta są często jedynym przyjacielem singla

Osoby mieszkające w pojedynkę - Samotne Serca - często skarżą się na brak w swoim przytulnym lokum obecności innej żywej istoty. Czasem nie jesteś jeszcze gotów, by zamieszkał z Tobą inny, bliski człowiek. Czasem jest to niemożliwe – z różnych przyczyn. Na przeciw Twej samotności może wyjść inna istota: ZWIERZĘ. Portal dla Singli MyDwoje.pl doradza, które ze zwierząt jest idealne dla Singla.

Towarzysz na samotne wieczory

Piętaszek nie zawsze musi być człowiekiem... Na Twojej Samotnej Wyspie, którą czasem wybrałeś sam, a czasem rzuciło Cię na nią życie, może zamieszkać ktoś jeszcze i być Twoim wiernym towarzyszem i przyjacielem w długie samotne wieczory. Choć nie potrafi czytać i nie zachwycają go utwory muzyki poważnej, jego obecność w Twojej przestrzeni życiowej zapewni stałe poczucie, za którym tęsknią osoby prowadzące życie w pojedynkę, że oprócz Ciebie w domu ktoś jeszcze jest. Zwłaszcza, gdy zostałeś porzucony i nie wiesz jak się pozbierać po rozstaniu. Zatem jeśli samotne wieczory przygnębiają Cię, może to właśnie zwierzak sprawi, że przestaniesz odczuwać samotność? O żywą istotę musisz się troszczyć, a jest to przede wszystkim nie tyle przykry obowiązek, co wartość bycia komuś potrzebnym. Większość istot, które mogą z Tobą zamieszkać, potrafi swoim zachowanie wyrazić Ci za to wdzięczność. Jakże uroczo czasami...

Zabierz swojego pupila na wakacje dla Singli

O swoim zwierzaku możesz rozmawiać ze znajomymi, którzy (czasem nietaktownie) epatują Cię tematami niemowlęco-dziecięcymi, a czasami doradzają Ci jak się pozbierać po rozstaniu. Możesz wtedy szybko zmienić temat i opowiadać o wyczynach swojego ulubieńca. Swojego pupila możesz opisać facetowi/dziewczynie na pierwszej randce. To temat bardzo bezpieczny, czasem – w zależności od dokonań Twego zwierzaka – również zabawny i ocieplający atmosferę spotkania. Możesz go zabrać na wyjazdy dla Singla. Możesz też rozmawiać z NIM. Przecież, gdy jesteś sam, nikt nie narysuje wymownie na czole kółka, słysząc jak opowiadasz kameleonowi Stasiowi, co słychać u Ciebie w biurze. Pupil domowy to lekarstwo na wiele problemów, które dręczą Samotne Serca. Obecność większości zwierzaków ma niezmiernie pozytywny wpływ na kondycję i zdrowie fizyczne ich właścicieli. Pisano o tym w wielu miejscach wielokrotnie, przypominam więc jedynie, że np.: piesek zmusza do spacerów, ptak zapewnia obecność ciekawych, relaksujących dźwięków, kot jest odstresowujący, a rybki dają piękne chwile wypoczynku podczas obserwacji ich estetycznych kształtów, kolorów i harmonijnego ruchu.

Najprostszy i najtrudniejszy: PIES

Większość z nas, myśląc: zwierzęta dla Singli, na ogół właśnie psa jako pierwszego zobaczy oczami wyobraźni. Kiedy nie wiesz jak pozbierać się po rozstaniu, a Twoim "współlokatorem" jest pies, czujesz, że masz w swoim otoczeniu kogoś, kto patrzy na Ciebie inteligentnym spojrzeniem, jakby rozumiał, co czujesz... Bo faktycznie, pies to zwierzę, będące kwintesencją wiernej obecności innego bytu żywego w Twoim domu. Jest łatwy w kontakcie, nietrudny w wychowaniu, komunikatywny, a przede wszystkim szczerze oddany. Z psem można pojechać na wakacje dla Singli, bo wtedy czujesz, że masz przy sobie prawdziwego przyjaciela. Mając psa, nie będziesz miał wątpliwości: on pokochał Cię na dobre i złe, będzie z Tobą, jak długo będziesz tego chciał. Swoją radość z Twego powrotu do domu wyrazi tańcem, a często i śpiewem. Będzie machał ogonem, lizał Cię po twarzy. Jednych Twoich znajomych pokocha, na innych będzie powarkiwał. Bo ma swój charakter i styl, jest inteligentny i bardzo wrażliwy. Gdy postanowisz, że na Waszej Wyspie zamieszka Ktoś jeszcze – prawie zawsze zaakceptuje go chętnie i pokocha tak mocno jak Ty.

W przypadku psa trudność stanowi na pewno wybór rasy; ich wielkość, faktura sierści (czasem trudna dla odkurzacza), charakter, częstotliwość „zabierania głosu”, a więc szczekania i warczenia, w przypadku wielu ras może się znacznie różnić. Wyboru dokonaj po szczegółowej i wnikliwej analizie danych od innych właścicieli i hodowców.

Głównym mankamentem hodowania psa przez Singla jest psia potrzeba spacerów. Jeśli Twoja praca wymaga spędzania poza domem wielu godzin, raczej go nie zapraszaj do siebie. Będzie smutny, będzie tęsknił i czasem nawet wył czy szczekał. Czasem z rozpaczy zrobi demolkę lub w akcie desperacji załatwi się na dywan. No, bo jest żywy, czuje i ma swoje potrzeby. W tej sytuacji zdecyduj się raczej na...

Gryzonie – nie zawsze gryzą wszystko

Tak, mały kochany gryzoń, gdy go dobrze wychowasz, nie musi być niszczycielem, niosącym ciągłe utrapienia. Jeżeli wciąż zastanawiasz się jak się pozbierać po rozstaniu, może obecność gryzonia będzie pomocna.

Mamy ich szeroką gamę: miniaturowe króliki o wielu kolorach i skrętach futerka, chomiki długo- i krótkowłose, różne rasy świnek morskich, wielkouche szynszyle, ruchliwe myszoskoczki, inteligentne szczury, łaciate myszki japońskie... Ich wspólną, ogromną zaletą jest niewielki rozmiar ciała, co procentuje oszczędnymi nakładami na żywność i sprzęty, możliwością zabierania ich ze sobą na wakacje dla Singli i rzadkie konflikty z otoczeniem na tle ich zachowań. 

Choć gryzoń rzadko wykazuje wielką interaktywność, czasem potrafi reagować na swe imię i nauczyć się kilku innych cennych sztuczek, może być zabawnie spędzać z nim samotne wieczory. Dzięki temu, że jest mały, możesz mieć pokusę – słuszną – hodować kilku osobników razem. Są w swoim towarzystwie, gdy Ciebie nie ma, a gdy jesteś możesz obserwować ich zabawy, harce i zaloty, a nawet dochować się potomstwa (choć pewnie ta perspektywa nie do końca Cię zachwyca...). 

Mnogość gatunków, ras i odmian gryzoni może w Tobie wywołać potrzeby kolekcjonerskie. Nie ma w nich nic złego, a może sprawić, że znaczna część Twego życia Singla będzie Życiem Singla Zwierzoluba. Główną wadą gryzoni jest – właśnie – gryzienie, a także, u niektórych gatunków, jak np. chomik, niepowściągnięta potrzeba ucieczki na swobodę, często kończąca się dla zwierzątka tragicznie. 
Komentarze (2)

Zwierzęta dla Singli - pupil domowy i przyjaciel  | Zwierzęta są często jedynym przyjacielem singla - dodaj komentarz
lusi; 2015-12-08 11:06:21 
Są jeszcze koty. Nie każdy przepada za psem, ja akurat jestem miłośniczką kotów. Kota nie trzeba wyprowadzać na spacery, nie narzuca się, tak jak robi to pies. Głaskanie kociego futra odstresuje, a jeśli ktoś cierpi na reumatyzm, niech położy sobie kota na sobie, a dolegliwości związane z chorobą miną. No i przede wszystkim kot nie śmierdzi, nie szczeka, nie wydaje żadnych głośnych dźwięków, co dla osób ceniących spokój jest ważne.
hrabina; 2015-06-17 22:56:59 
Przyjaciółki są jeszcze lepszym sposobem na pozbieranie się po rozstaniu. Ale zwierzaczki faktycznie też mogą pomóc. Do gryzonia na pewno nie przekonałabym się, strasznie się ich boję:) Ale polecam każdej psa, moim zdaniem najlepsze są niewielkie kundelki, mądre, posłuszne, wierne. Takiego kundelka przygarnęliśmy sobie ze schroniska z facetem, z którym mieszkałam. Szybko się zadomowił, widać, że był wdzięczny, że zabraliśmy go z tego schroniska i przygarnęliśmy do siebie.

Ja natomiast do tej pory jestem mu wdzięczna za to, że był przy mnie, jak facet mnie zostawił dla innej. Gdyby nie on i moje przyjaciółki nie wiem, jak dałabym sobie radę. Psiaki to jednak mądre zwierzaki, dobre i potrafią się odwdzięczać za okazaną im dobroć.

Dołącz do nas

* Pola obowiązkowe

Nieprawidłowy adres E-mail
Hasło musi zawierać minimum 6 znaków
Hasło różni się od podanego wcześniej
Podaj datę urodzenia

lub zarejestruj się przez facebooka

Klauzula Informacyjna My Dwoje: 1. Administratorem danych osobowych (ADO), czyli podmiotem decydującym w jaki sposób będą przetwarzane... Twoje dane osobowe jest: Fire Media Interactive Ltd, Kemp House, 152-160 City Road, EC1V 2NX Londyn, Wielka Brytania. 2. ADO wyznaczył Inspektora Danych Osobowych, z którym kontakt jest możliwy pod adresem e-mail [email protected], 3. Twoje dane osobowe są gromadzone i przetwarzane w następujących celach: - realizacji zawartej z Tobą umowy, w tym umożliwienia nam świadczenia usług drogą elektroniczną, - realizowania usług oferowanych przez serwis na podstawie wyrażonej przez ciebie zgody, - w celach podatkowych, rachunkowych i ewentualnych roszczeń i. in.– na podstawie obowiązujących i nałożonych na ADO przepisów prawa oraz do ochrony żywotnych interesów osoby, której danej dotyczą lub innej osoby fizycznej, -celach marketingowych w tym prowadzenie marketingu bezpośredniego, prowadzenia badań i analiz serwisu, między innymi pod kątem jego funkcjonalności, poprawy działania czy też oszacowania głównych zainteresowań i potrzeb użytkowników - na podstawie prawnie uzasadnionego interesu ADO, 4. Twoje dane są przekazywane do zaufanych podmiotów współpracujących z serwisem w ściśle określonych celach. 5. Dane osobowe będą przechowywane przez czas obowiązywania zawartej umowy, a po tym czasie przez okres wymagany obowiązkami nałożonymi na ADO przepisami prawa, tj. obsługi po usługowej, dochodzenia ew. roszczeń w związku z wykonywaniem umowy, w celu wykonania obowiązków wynikających z przepisów prawa, w tym w szczególności podatkowych i rachunkowych oraz w celach prawnie uzasadnionego interesu ADO maksymalnie przez okres 30 lat. 5. Osoba, której dane są przetwarzane w granicach określonych w RODO ma prawo do żądania od administratora dostępu do swoich danych osobowych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, a także przenoszenia danych oraz wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa, a w przypadku wyrażenia dobrowolnej zgody na przetwarzanie danych osobowych – prawo do cofnięcia tej zgody w dowolnym momencie, co nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem, 6. Dane będą wykorzystywane do automatycznego podejmowania decyzji w celu przygotowania wyboru ofert matrymonialnych dopasowanych do kandydata, 7. Dodatkowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności Serwisu.

Napisz do nas

Konsultacje telefoniczne są dostępne w abonamentach +

Pomoc

Kobiece twarze MyDwoje

Zarejestruj się za darmo i przeglądaj dalej

Zarejestruj się

Ogłoszenia matrymonialne - Kobiety:

Ogłoszenia matrymonialne - Mężczyźni:

MyDwoje - krok po kroku

1. Zarejestruj się i wypełnij profil
2. Wypełnij test partnerski
3. Obejrzyj propozycje partnerów
4. Napisz wiadomość
5. Zakochaj się!


Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku!

Nasza strona używa plików cookie w celu personalizowania treści i reklam, zapewnienia funkcji mediów społecznościowych i analizy ruchu na naszej stronie. Udostępniamy również informacje o korzystaniu z naszej strony internetowej naszym zaufanym partnerom. Dzięki cookies możemy dopasować wyświetlaną treść do Twoich preferencji.

Zaakceptuj wszystkie stosowane przez nas pliki cookie lub dokonaj własnych ustawień i zmieniając zakres swojej zgody w ustawienia zaawansowane. Czytaj więcej o ciasteczkach w Polityce prywatności.  Jeżeli korzystasz ze strony, wyrażasz zgodę na stosowanie przez nas plików cookie.


 
zamknij