Biuro matrymonialne > Poradnik > Życie Singla > Singlem być > Jesteś chronicznym Singlem?

Jesteś chronicznym singlem?

  • Podziel się na:
  • Dodaj do facebook.com
  • Dodaj do twitter.com
  • Dodaj do wykop.pl
  • Dodaj do gogole+
  • Dodaj do Linkedin
  • Dodaj do Pinterest

Nie bądź wiecznym singlem

Chroniczny Singiel
Portal dla Singli ToCoś.pl opublikował wyniki sondy przeprowadzonej na jego łamach. Wynika z niej, że stan bycia singlem jest dla wielu stanem chronicznym. Poniżej grzecznościowo cytujemy artykuł i nasz komentarz na ten temat. "Wygodnictwo, nieudacznictwo czy wieczny pech? Jak pokazują wyniki pierwszej sondy ToCoś.pl poświęconej polskim singlom, życie w pojedynkę nie jest – jak się powszechnie uważa – okresem krótkotrwałym i przejściowym. Wręcz przeciwnie, zdecydowana większość badanych żyje samotnie już od ponad dwóch lat! Czy to świadoma decyzja, czy po prostu coś ciągle sprzysięga się przeciwko nam? Sprawdź czy jesteś chronicznym singlem.

Kim jest typowy singiel?

Prawie 150 z 305 naszych czytelników, którzy zagłosowali w pierwszej sondzie ToCoś.pl to single z ponad dwuletnim stażem. Wynik sondy jest naprawdę zadziwiający, bo przecież wedle obiegowej opinii singlem jest się zazwyczaj na krótko, a decyzję, ze ktoś wybiera chwilową samotność traktuje się jako etap przejściowy przed kolejnym, może teraz już tym właściwym związkiem.

Bycie singlem to określony styl życia
– zauważa Aleksandra Trzebiatowska, dziennikarka ToCoś.pl. Jeśli jest nam z nim dobrze, a tak zwykle dzieje w przypadku chęci odreagowania, gdy przeżyliśmy rozstanie, po rozpadzie ostatniego związku, przyzwyczajamy się do niego. Gorzej, jeśli chcemy ten stan zmienić, ale nasze obecne nawyki i powracające niemiłe wspomnienia blokują nasze działania. Wtedy na pewno przydałaby się poważna autorefleksja – dodaje.

Co zatem powoduje, że prawie 45 proc. przedstawicieli - typowego singla - biorących udział w naszej sondzie decyduje się na życie w pojedynkę przez, aż tak długi okres? Czy 17 proc. ankietowanych, deklarujących, iż pozostają singlami od 3-6 miesięcy, wkrótce dołączy do grupy singli z dwuletnim stażem? Czy powodem jest nasze wygodnictwo i lenistwo, a może po prostu prześladujący nas wieczny życiowy pech? Z tym pytaniem zwracamy się do Was, Drodzy Czytelnicy. Jakie jest Wasze zdanie?"
 
Sondę „Od jak dawna jestem singlem?” przeprowadzono w dniach 14 lutego–4 czerwca 2008 roku wśród czytelników pierwszego w Polsce magazynu dla singli ToCoś.pl.

Komentarz MyDwoje.pl do opisanego tematu:

Naszym zdaniem krótkotrwałość i powierzchowność relacji to często skutek wiązania się osób niedobranych - różnice  charakterów i życiowych wartości. Zaś długotrwały stan bycia singlem to objaw niechęci do przelotnych związków i przejaw braku "właściwej" osoby, z którą można stworzyć związek piękny i trwały. "Chroniczni single" to często osoby pewne siebie i swojej wartości, które nie chcą "wikłać" się w związki bez szans i wytrwale poszukują lub wyczekują Tego Jedynego, Tej Jedynej.
 
Wielu Użytkowników naszego Serwisu to "byli" "chroniczni single". Podkreślają, że szukają związku pełnego zaufania i czułości a jednocześnie pragną poczuć to "coś". Potrzeby te są zupełnie zrozumiałe, gdyż są to osoby często spełnione w życiu zawodowym lecz niosące bagaż  rozczarowań  w życiu osobistym w związku z nietrwałymi znajomościami i trudnościami w znalezieniu Tego Jednego, Tej Jedynej. Dobór właściwego partnera okazuje się więc łatwiejszy dzięki Testowi Doboru Partnerskiego - test psychologiczny MyDwoje. Metoda ta polega na dopasowaniu partnerów w oparciu o rozbudowany psychologiczny test osobowości. Z tej możliwości korzysta wielu "chronicznych singli", którzy nie porzucili myśli o szczęśliwym związku.

"Chronicznym singlom" radzimy więc powiedz: dość związkom "na chwilę". W MyDwoje.pl masz szansę poznać partnera, który tak jak Ty poszukuje miłości na dobre i na złe, partnera z którym wspólnie będziecie kreślić i realizować plany. Internetowe biuro matrymonialne MyDwoje.pl jest właściwym miejscem dla Ciebie, jeżeli szukasz stałego partnera, chcesz poznać osobę, z którą będziesz się rozumiał, będziecie lubić razem żyć na co dzień a także wspólnie się bawi, partnera, którego temperament Ci odpowiada, macie podobnie nastawienie do planowania wakacji, domowych porządków i wielkiej polityki, partnera, z którym czujesz, że wszystko gra! Taką właśnie osobę, pasującą właśnie do Ciebie możesz poznać w MyDwoje.pl. Zapraszamy, zarejestruj się w naszym Serwisie i znajdź swoją pokrewną duszę. Powiedz wreszcie Mamo, Ciociu, strasznie się zakochałam i jesteśmy tacy szczęśliwi!

Czytaj także o singlach: 
Komentarze (4)

Jesteś chronicznym singlem?  - dodaj komentarz
Dalsa; 2017-01-04 20:25:21 
komentarz usunięty przez moderatora
sonia; 2015-12-04 11:32:31 
Z biegiem czasu przyzwyczajamy się chyba do samotności, pogodziliśmy się z tym, że jesteśmy sami. Poza tym jest obawa, że trafi się na nieodpowiednią osobę, że znowu się rozczarujemy, dlatego wolimy oszczędzić sobie tego i przestajemy szukać. Jeśli w miarę sobie radzimy, mamy jakieś tam zainteresowania, większość czasu wypełnia praca, kariera to pojawienie się w naszym życiu drugiej osoby mogłoby nieco zaburzyć ten porządek, więc wolimy być sami.
Maria; 2013-12-10 19:05:26 
Moi kochani, świat jest taki piękny i smutny przez samotność.Wykorzystywana jest naiwne oczekiwanie, niestety kobiet na znalezienie tego WYMARZONEGO z którym można marzyć, kochać się, patrzeć w oczy i..............ufać.Tylu pięknych ludzi jest na świecie, ale dlaczego tylu samotnych. Ja straciłam nadzieję, może pojutrze ją odzyskam, albo...po pojutrze.
do naiwnej; 2013-08-27 16:15:22 
komentarz usunięty przez moderatora

Dołącz do nas!
* POLA OBOWIĄZKOWE
e-mail:*
hasło (min. 6 znaków):*
powtórz hasło:*
jestem:*
  kobietą piksel
  mężczyzną
data urodzenia:*
skąd znasz mydwoje.pl:
*Oświadczam, iż zapoznałem się z Regulaminem świadczenia usług oraz Polityką prywatności i je akceptuję.
*Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych w celach marketingowych.
*Zgoda na przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną (powiadomienia dzienne i natychmiastowe). Zgodę można wycofać w każdej chwili.
Wyrażam zgodę na Newsletter z ofertami matrymonialnymi i wydarzeniami dla singli.

lub zarejestruj się przez Facebooka
facebook register

Administratorem danych osobowych jest Katarzyna Bieber, prowadząca działalność gospodarczą pod firmą "My Dwoje" z siedzibą przy ul. Domaniewskiej nr 37 lok. 2.43, Warszawa 02-672, NIP: 9511875187. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie w celu przesyłania oferty marketingowej. Informacje handlowe są wysyłane drogą elektroniczną w celu realizacji umowy (informacje od administratora danych serwisu, informacje o kompletności profilu oraz kontaktów z innymi użytkownikami portalu). Informujemy, że zebrane dane osobowe nie będą udostępniane, z wyjątkiem podmiotów uprawnionych do tego na podstawie przepisów prawa. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści oraz poprawiania swoich danych osobowych po zalogowaniu w zakładce Ustawienia/Ustawienia-prywatności. Zgoda na gromadzenie i przetwarzanie danych może być w każdej chwili odwołana. Zgoda może być również odwołana w zakresie przetwarzania danych na cele marketingowe.

Zadzwoń lub napisz do nas
tel: (22) 201 25 89
fax: (22) 201 25 87


codziennie 11.00 - 23.00
MyDwoje - krok po kroku

powered by WEB interface
Serwis MyDwoje.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.   Akceptuję
zamknij