Singiel na wakacjach, dokąd jechać samemu? | Oferty, wyjazdy, wakacje, pakiety, podróże dla Singli

Jeśli do tej pory nie wyjeżdżałeś/łaś na wypoczynek, bo jesteś Singlem/Singielką, czas to zmienić! Nie rezygnuj z wakacji, tylko dlatego, że jesteś sam! Singiel na wakacjach to nowy trend. Ostatnio wyraźnie powiększyła się oferta wakacji dla Singli. Najwięcej ogłoszeń znajduje się na portalach dla osób samotnych, choć niektóre biura podróży do opcji „urlop z dziećmi”, czy „wakacje dla par” dodają także oferty wczasów dla osób jadących w pojedynkę. Portal dla Singli MyDwoje.pl podaje wskazówki na co zwrócić uwagę wybierając się na wakacje.

Nowy trend - wakacje dla Singli

Singiel w podróży, Singiel na wakacjach - czyli oferty, pakiety, podróże, wakacje, wyjazdy dla Singla. Coraz więcej biur podróży odkrywa trend ofert dla samotnych jadących na urlop, oferując ogłoszenia jak odpocząć jadąc w pojedynkę. Mimo to, większość ofert skierowana jest do rodzin lub par, a osoby, które jadą same, często muszą dopłacać sporą sumę, aby zamieszkać w osobnym pokoju. Poza tym, co to za przyjemność spędzać urlop ze zgranymi grupkami, które nie potrzebują już kompana? Podobnie jest z wyjazdami ze znajomymi czy z rodziną. Miło czasem popatrzeć na ich szczęście, ale czy nie lepiej powalczyć o swoje? Dlatego jeśli znudziły Ci się kolory samotności zrób sobie prezent dla Singla!

Przed wykupieniem wakacji odpowiedz sobie na kilka pytań:

 • Z kim jechać? Z rodziną, ze znajomymi samemu/samej?
 • Gdzie jechać?
 • Co robić? Preferujesz aktywny wypoczynek czy błogie leniuchowanie?

Co mogą robić Single w podróży?

Bardzo wiele! Ofert jest wręcz zatrzęsienie. Biura podróży organizują wyjazdy dla Singli: kilkudniowe, weekendowe, krajowe i zagraniczne. Single w podróży nie muszą tylko leżeć plackiem na plaży. Można znaleźć oferty wyjazdów połączone z programami odnowy biologicznej czy treningami kondycyjnymi. Organizowane są wczasy dla amatorów fotografii czy też połączone z nauką tańca lub wizażu. Oprócz wakacji, Singiel na wakacjach to nie jedyny trend, który pojawił się w ostatnim czasie. Single mogą też spędzić razem Sylwestra, Święta, Walentynki. Istnieją ponadto kursy przeznaczone tylko i wyłącznie dla osób, które nie mają stałego partnera, np. przygotowywania sushi.

Nie wzbraniaj się przed wyjazdem

Wiele osób wzbrania się przed takim wyjazdem. Nic dziwnego. Czasem jedzie się w ciemno, nie znając zupełnie nikogo. Oczywiście nie ma gwarancji, że na takim wyjeździe spotka się miłość swojego życia, ale można poznać wielu ciekawych ludzi, a przy tym dobrze się bawić, a do tego czegoś nauczyć. Single w podróży trzymają się razem. Warto więc odrzucić strach i podjąć ryzyko, pamiętając jednak o kilku podstawowych zasadach.

Pamiętaj:

 • Nigdy nie jest za późno, aby odkrywać świat i siebie.
 • Warto próbować nowych rzeczy w życiu.
 • Każda nowa znajomość jest cenna.
 • Osoby odważne to nie te, które się nie boją, lecz te, które mimo strachu podejmują wyzwanie!

Na co zwrócić uwagę?

Po pierwsze, warto zorientować się, dla jakiej grupy wiekowej organizowane są wakacje dla Singli. Jeśli takiej informacji nie ma przy danym ogłoszeniu, radzimy zapytać o to organizatora. Jeśli usłyszymy, że nie ma żadnych ograniczeń wiekowych, lepiej poszukać gdzie indziej. Raczej nie byłoby dobrze, jeśli okazałoby się, że jesteś jedyną osobą po 50-tce wśród gromady dwudziestolatków i odwrotnie.

Warto wybrać odpowiedni dla siebie wypoczynek, gdyż ofert jest naprawdę mnóstwo. Jeśli jesteś osobą aktywną, wybierz wspinaczkę górską, rejsy jachtem, jazdę rowerem czy spływ kajakowy. Jeśli jesteś kimś raczej wyciszonym, szukaj  ofert wypoczynku na łonie natury. Jeśli jesteś ciekawy świata, zdecyduj się na zwiedzanie. Jeśli masz określone zainteresowania, rozwijaj je również na wakacjach. Możliwości jest naprawdę wiele! Jeśli wśród towarzyszy wyprawy nie znajdziesz potencjalnego partnera, będziesz mógł przynajmniej ciekawie spędzić urlop.

Sprawdź, co obejmuje cennik wycieczki, żeby nie obyło się bez przykrych niespodzianek. Zazwyczaj zawiera on przejazd, noclegi i wyżywienie, czasem ubezpieczenie. Warto jednak dokładnie sprawdzić, za co płacimy. Czasami bowiem o przejazd czy posiłki musimy zadbać we własnym zakresie. Bilety wstępów raczej rzadko są uwzględniane w cenie wyjazdu.

Warto zobaczyć, gdzie będziemy mieszkać. W ogłoszeniu powinny być zamieszczone: dokładna nazwa obiektu wraz z adresem oraz zdjęcia hotelu czy pensjonatu. Ten aspekt wydaje się banalny, a przez to często ignorowany. To błąd! Organizator wczasów powinien dysponować bowiem sprawdzoną bazą noclegową.

Zwróć uwagę na to, dla ilu osób przeznaczone są pokoje. Oczywiście dobrze by było, gdybyś po takich wczasach chciał dzielić z kimś pokój, ale na początek przydałoby się pomieszczenie na wyłączność. Warto zauważyć, że pokoje jednoosobowe, mimo że są droższe, są rezerwowane w pierwszej kolejności. Nie tylko Single w podróży potrzebują wygody i komfortu.

Sprawdź, jaki jest program imprezy. Im bardziej szczegółowy, tym lepiej. Dobrze by było, gdyby w ramach programu uwzględniany był również czas wolny. Jeśli w ofercie widnieje tylko ognisko i dyskoteka, lepiej poszukaj czegoś innego.

Jeśli są to wyjazdy dla Singli specjalistyczne, tj. połączone z nauką czegoś, warto zwrócić uwagę na to, kto będzie kierował kursem. Najlepiej, gdy przy ogłoszeniu, przedstawiona jest sylwetka prowadzącego.

Podsumowując, jeśli wybierasz się na wyjazd singlowy, zwróć uwagę na:

 • Grupę wiekową wyjeżdżających osób.
 • Dodatkowe opłaty za jednoosobowe pokoje.
 • Oferowaną przez organizatorów animację grupy.
 • Profil tematyczny wyjazdu i proponowane aktywności.

Singiel na wakacjach - co z dziećmi?

Jeśli jesteś samotnym rodzicem, możesz skorzystać z oferty wyjazdu dla Singli z dziećmi. Na takich wczasach organizowane są specjalne zajęcia dla naszych pociech, podczas których i my możemy troszeczkę od nich odpocząć. Poza tym, z kimś, kto ma podobne problemy do twoich, prawdopodobnie będziesz mógł się łatwiej porozumieć. Owocem takiego wyjazdu może być nie tylko miłość, ale i przyjaźń, także wśród dzieci. Przykładem na to jest nasza szczęśliwa para – Historia Anny i Sebastiana, którzy byli samotnymi rodzicami.

Wyjazdy dla Singli - jakie ceny?

Ceny są bardzo różne. Wyjazdy dla Singli weekendowe wraz ze specjalistycznymi kursami (np. wizażu) kosztują 400-500 złotych. Podobne wyjazdy tygodniowe (np. dla amatorów fotografii) wahają się od 1200 do 2000 złotych. Warto też polować na okazje – wycieczka typu last minute np. do Egiptu kosztować może jedynie 1700 złotych. Ceny są bardzo różne i uzależnione oczywiście od długości i miejsca wypoczynku, od atrakcji, jakie są nam proponowane, od rodzaju pokoju (jednoosobowy czy dwuosobowy, z widokiem na morze itp.). Z pewnością wśród ogromu ofert znajdziesz coś interesującego dla siebie.

Jeszcze nie jesteś pewien? Nie od dziś wiadomo, że gorąca temperatura sprzyja gorącemu uczuciu! Wakacyjna miłość może być początkiem miłości na całe życie. A nawet jeśli nie znajdziesz wśród towarzyszy wakacji kogoś interesującego, taki wyjazd może być czasem nie tylko dobrej zabawy, ale i czasem nauki nowych umiejętności. Kto wie, czy zdolność zrobienia dobrej fotografii albo przyrządzenia wyśmienitego sushi nie zaowocuje w przyszłości ciekawą znajomością.

Pomysły na urlop dla Singli

Masz już pomysł na ciekawy urlop dla Singli? Szukasz pomysłu na ciekawy singielski wypad? Większość naszych singli wybrałoby się na tygodniową wędrówkę po Bieszczadach lub Tatrach.

Pomysły na urlop dla Singli

Czytaj także o rozrywce dla Singli:

Aktywni Single

Samotny rodzic na urlopie z dzieckiem

Samotne wakacje

Imprezy dla samotnych

Wakacyjny romans


Autor: Joanna Doktorska


 
Komentarze (5)

Singiel na wakacjach, dokąd jechać samemu? | Oferty, wyjazdy, wakacje, pakiety, podróże dla Singli - dodaj komentarz
Singiel; 2018-08-08 13:36:49 
komentarz usunięty przez moderatora
M.; 2016-08-13 01:09:07 
komentarz usunięty przez moderatora
dasza; 2015-12-08 11:40:52 
Gorol dobrze mówisz, też tego nie rozumiem. Przecież na takich samotnych wakacjach można kogoś poznać. Być może już na początku urlopu uda się kogoś zapoznać, a kolejne dni upłyną na spędzaniu czasu we dwoje. Ważne jest tylko, aby wybrać odpowiednią ofertę dla siebie i nie wybierać się tam, gdzie jadą głównie rodziny z dziećmi. Godne uwagi są na pewno specjalistyczne kursy, bo można wybrać się na nie, aby rozwinąć swoje zainteresowania, ale też aby poznać ciekawe osoby.
Magda; 2015-08-26 21:33:50 
komentarz usunięty przez moderatora
gorol; 2015-06-16 21:42:56 
Właśnie dziwi mnie podejście niektórych znajomych, którzy nie jeżdża na wakacje, bo "nie mają z kim". Zawsze się ich pytam, co to za problem, żeby pojechać sobie samemu, odpocząć, na miejscu kogoś poznać, albo pojechać właśnie na jakieś zorganizowane wakacje dla singli. Okazuje się, że dla nich jest to problem, bo "nie będą się wygłupiać" itp.

A co w tym jest złego? Jak nie masz partnera czy partnerki, znajomych, którzy mają czas i chęć pojechać z Tobą, to czy to oznacza, że wakacje musisz spędzić w domu? Nawet będąc w związku, kilka lat temu zdarzyło się tak, że partnerka nie dostała urlopu, to za jej zgodą, sam wyjechałem sobie nad polskie morze. I to też był dla mnie bardzo udany odpoczynek, popływałem, poplażowałem, najadłem się nadmorskich ryb, jasne, że wolałbym być z moją partnerką, jednak samemu też dobrze się bawiłem. Dlatego nie rozumiem za bardzo ludzi, którzy rezygnują z wakacji, bo nie mają z kim jechać.

Dołącz do nas

* Pola obowiązkowe

Nieprawidłowy adres E-mail
Hasło musi zawierać minimum 6 znaków
Hasło różni się od podanego wcześniej
Podaj datę urodzenia

lub zarejestruj się przez facebooka

Klauzula Informacyjna My Dwoje: 1. Administratorem danych osobowych (ADO), czyli podmiotem decydującym w jaki sposób będą przetwarzane... Twoje dane osobowe jest: Fire Media Interactive Ltd, Kemp House, 152-160 City Road, EC1V 2NX Londyn, Wielka Brytania. 2. ADO wyznaczył Inspektora Danych Osobowych, z którym kontakt jest możliwy pod adresem e-mail [email protected], 3. Twoje dane osobowe są gromadzone i przetwarzane w następujących celach: - realizacji zawartej z Tobą umowy, w tym umożliwienia nam świadczenia usług drogą elektroniczną, - realizowania usług oferowanych przez serwis na podstawie wyrażonej przez ciebie zgody, - w celach podatkowych, rachunkowych i ewentualnych roszczeń i. in.– na podstawie obowiązujących i nałożonych na ADO przepisów prawa oraz do ochrony żywotnych interesów osoby, której danej dotyczą lub innej osoby fizycznej, -celach marketingowych w tym prowadzenie marketingu bezpośredniego, prowadzenia badań i analiz serwisu, między innymi pod kątem jego funkcjonalności, poprawy działania czy też oszacowania głównych zainteresowań i potrzeb użytkowników - na podstawie prawnie uzasadnionego interesu ADO, 4. Twoje dane są przekazywane do zaufanych podmiotów współpracujących z serwisem w ściśle określonych celach. 5. Dane osobowe będą przechowywane przez czas obowiązywania zawartej umowy, a po tym czasie przez okres wymagany obowiązkami nałożonymi na ADO przepisami prawa, tj. obsługi po usługowej, dochodzenia ew. roszczeń w związku z wykonywaniem umowy, w celu wykonania obowiązków wynikających z przepisów prawa, w tym w szczególności podatkowych i rachunkowych oraz w celach prawnie uzasadnionego interesu ADO maksymalnie przez okres 30 lat. 5. Osoba, której dane są przetwarzane w granicach określonych w RODO ma prawo do żądania od administratora dostępu do swoich danych osobowych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, a także przenoszenia danych oraz wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa, a w przypadku wyrażenia dobrowolnej zgody na przetwarzanie danych osobowych – prawo do cofnięcia tej zgody w dowolnym momencie, co nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem, 6. Dane będą wykorzystywane do automatycznego podejmowania decyzji w celu przygotowania wyboru ofert matrymonialnych dopasowanych do kandydata, 7. Dodatkowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności Serwisu.

Napisz do nas

Konsultacje telefoniczne są dostępne w abonamentach +

Pomoc

Kobiece twarze MyDwoje

Zarejestruj się za darmo i przeglądaj dalej

Zarejestruj się

Ogłoszenia matrymonialne - Kobiety:

Ogłoszenia matrymonialne - Mężczyźni:

MyDwoje - krok po kroku

1. Zarejestruj się i wypełnij profil
2. Wypełnij test partnerski
3. Obejrzyj propozycje partnerów
4. Napisz wiadomość
5. Zakochaj się!


Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku!

Nasza strona używa plików cookie w celu personalizowania treści i reklam, zapewnienia funkcji mediów społecznościowych i analizy ruchu na naszej stronie. Udostępniamy również informacje o korzystaniu z naszej strony internetowej naszym zaufanym partnerom. Dzięki cookies możemy dopasować wyświetlaną treść do Twoich preferencji.

Zaakceptuj wszystkie stosowane przez nas pliki cookie lub dokonaj własnych ustawień i zmieniając zakres swojej zgody w ustawienia zaawansowane. Czytaj więcej o ciasteczkach w Polityce prywatności.  Jeżeli korzystasz ze strony, wyrażasz zgodę na stosowanie przez nas plików cookie.


 
zamknij