Kto dziś chce się żenić?

  • Podziel się na:
  • Dodaj do facebook.com
  • Dodaj do twitter.com
  • Dodaj do wykop.pl
  • Dodaj do gogole+
  • Dodaj do Linkedin
  • Dodaj do Pinterest

Chcę wyjść za mąż

Samotny singiel szuka miłości

Gdy dokucza samotność

Gdy zostałeś porzucony, zazwyczaj po pół roku od rozstania zaczyna docierać do Twojej świadomości: ja, osoba samotna, sam wśród par. W tym okresie za osobę samotną uważa się już ponad 10% singli. Życie w pojedynkę coraz bardziej zaczyna Ci doskwierać. Bardzo chcesz odmiany sytuacji, jednak jeszcze wciąż wierzysz: może jutro spotkam tego jedynego / tą jedyną? Może to najbliższe spotkanie ze znajomymi przyniesie nową znajomość, na którą tak czekam?

Wcześniej, w okresie kilku pierwszych miesięcy życia w pojedynkę, bądź po rozpadzie poprzedniego związku, cieszymy się ze świeżo uzyskanej wolności, swobody, nowych możliwości, widzimy same plusy tej sytuacji. Czasem, jeżeli wcale nie chcieliśmy końca poprzedniego związku, mamy wciąż nadzieję na korzystne dla nas odwrócenie sytuacji, wyleczenie kryzysu i powrót do poprzedniego partnera. A przez to nie określamy się się jeszcze w pełni singlami. W każdym jednak z tych przypadków wierzymy, że nasza samotność to stan tymczasowy, krótkotrwały i nie ma się czym przejmować.

Jednak nowe znajomości wciąż nie okazują się tymi jedynymi. Rodzina wciąż pyta, kiedy się ustatkujemy, znajomi wolą zapraszać pary niż osoby samotne... Gdy taki stan trwa dłużej, zaczynamy rozumieć, że potrzebujemy pomocy na drodze do poznania tej właściwej osoby i do szczęścia. Szukamy, więc pomocy w serwisach matrymonialnych, randkowych, wśród znajomych. Chodzimy na imprezy dla samotnych, byle tylko ukrócić bolesną samotność.

Małżeństwo czy nieformalny związek?

48% singli jest samotnych 3 lata lub dłużej. W tej grupie przeważa już znacząco liczba samotnych kobiet (31%) nad liczbą samotnych mężczyzn (17%). Wynika z tego, że po odpowiednio długim czasie kobiety coraz mniej wierzą w sukces, coraz słabiej poszukują i łatwiej się poddają. Samotny mężczyzna z kulturowo przypisanym wzorcem większej aktywności w tej kwestii oraz z większą od kobiet wiarą w siebie, szybciej znajduje swoją parę. Nie dziwi, że aż 63% singli chce z takim trudem znalezioną drugą połówkę związać z sobą na dobre i złe, wybierając małżeństwo. 34% chce także trwałego związku, jednak niekoniecznie urzędowo i sakramentalnie potwierdzonego – i wybiera związek nieformalny. Tylko 3% osób poszukujących partnera oczekuje romansu lub innego luźnego związku.

W dwu pierwszych grupach, poszukujących małżeństwa, jak i stałego nieformalnego związku dominują z wyraźną przewagą kobiety. Nic dziwnego, że w polskim tradycyjnym społeczeństwie, do małżeństw dąży 38% kobiet (i 25% mężczyzn), ale zaskakuje już, że ta przewaga jest aż 2,5-krotna wśród osób oczekujących nieformalnego związku (24% kobiet i tylko 10% mężczyzn). Wynika z tego, że wraz z wcześniejszymi złymi doświadczeniami i wyciągniętymi z przeszłości wnioskami przychodzi refleksja, żeby przed urzędowym i ostatecznym związaniem się ze swoją drugą połową, najpierw przetestować zarówno tą osobę, jak i wzajemną zgodność i jakość wspólnego życia w warunkach naturalnych. I ta refleksja znacznie silniejsza jest u kobiet. Czyżby miało to oznaczać, że to mężczyźni są tą płcią, która kocha naprawdę, a kobiety zawierają małżeństwo z rozsądku? 
Komentarze (3)

Kto dziś chce się żenić?  - dodaj komentarz
Dorota; 2015-08-20 20:21:05 
Ślub na pewno zapewnia większą stabilność, niektórym pewnie daje poczucie bezpieczeństwa. Nie każdy jednak od razu chce się żenić czy wychodzić za mąż. Czasem partnerzy chcą się lepiej poznać, wypróbować zanim powiedzą sobie sakramentalne „tak”. Będąc ze sobą w nieformalnym związku łatwiej się rozstać, gdy coś nie wyjdzie. Poza tym z jednej strony jest to swoboda, a z drugiej pewność, że partnerów trzyma przy sobie prawdziwe uczucie.
Zuza; 2015-06-18 17:36:31 
ciekawy artykuł, w życiu nie powiedzialabym, ze to kobiety wola zyc na kocia lape, ale maja racje. Zanim dla białej sukienki lub wlasnie spodni w domu złowią jakiegośc leniucha lub alkoholika musza go przetestowac, czy umie zmywac talerze i potrafi ja wyslachac gdy zaplakana wraca z pracy lub zmieni kola w samochodzie na ziomowe i nie marudzi ze za oknem jeszcze lato.
piers; 2015-02-04 12:57:54 
komentarz usunięty przez moderatora

Dołącz do nas!
* POLA OBOWIĄZKOWE
e-mail:*
hasło (min. 6 znaków):*
powtórz hasło:*
jestem:*
  kobietą piksel
  mężczyzną
data urodzenia:*
skąd znasz mydwoje.pl:
*Oświadczam, iż zapoznałem się z Regulaminem świadczenia usług oraz Polityką prywatności i je akceptuję.
*Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych w celach marketingowych.
*Zgoda na przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną (powiadomienia dzienne i natychmiastowe). Zgodę można wycofać w każdej chwili.
Wyrażam zgodę na Newsletter z ofertami matrymonialnymi i wydarzeniami dla singli.

lub zarejestruj się przez Facebooka
facebook register

Administratorem danych osobowych jest Katarzyna Bieber, prowadząca działalność gospodarczą pod firmą "My Dwoje" z siedzibą przy ul. Domaniewskiej nr 37 lok. 2.43, Warszawa 02-672, NIP: 9511875187. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie w celu przesyłania oferty marketingowej. Informacje handlowe są wysyłane drogą elektroniczną w celu realizacji umowy (informacje od administratora danych serwisu, informacje o kompletności profilu oraz kontaktów z innymi użytkownikami portalu). Informujemy, że zebrane dane osobowe nie będą udostępniane, z wyjątkiem podmiotów uprawnionych do tego na podstawie przepisów prawa. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści oraz poprawiania swoich danych osobowych po zalogowaniu w zakładce Ustawienia/Ustawienia-prywatności. Zgoda na gromadzenie i przetwarzanie danych może być w każdej chwili odwołana. Zgoda może być również odwołana w zakresie przetwarzania danych na cele marketingowe.

Zadzwoń lub napisz do nas
tel: (22) 201 25 89
fax: (22) 201 25 87


codziennie 11.00 - 23.00
MyDwoje - krok po kroku

powered by WEB interface
Serwis MyDwoje.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.   Akceptuję
zamknij