Małżeństwo z rozsądku - kiedy to jest dobre rozwiązanie?

  • Podziel się na:
  • Dodaj do facebook.com
  • Dodaj do twitter.com
  • Dodaj do wykop.pl
  • Dodaj do gogole+
  • Dodaj do Linkedin
  • Dodaj do Pinterest

Życie Singla czy małżeństwo z rozsądku?

Małżeństwo z rozsądku
Wydaje się, że małżeństwo z rozsądku to przeszłość, którą odnaleźć można już tylko w książkach lub opowieściach naszych babć. Dzisiaj, kiedy życie w pojedynkę nie kojarzy się z upokorzeniem czy samotnością, ludzie w poszukiwaniu partnera powinni kierować się tylko prawdziwym, głębokim uczuciem.

Miłość kontra wyrachowanie

Podejmując decyzję o zawarciu związku małżeńskiego, powinniśmy kierować się przede wszystkim uczuciami, nie powinniśmy robić tego z wyrachowania. W rzeczywistości jednak prawie każdy z nas posiada w swoim otoczeniu osobę, o której wie, iż zalegalizowanie związku opartego o partnerstwo w tym przypadku było przede wszystkim kwestią chłodnej kalkulacji. Czasami to właśnie my sami stoimy przed podobnym wyborem: Czy zawrzeć związek z wyrachowania, który da nam pewne „korzyści” czy też nadal, być może przez wiele lat, czekać na tę jedyną miłość życia i cudowne zakochanie - różowy początek miłości, a małżeństwo z wyrachowania omijać szerokim łukiem? Zatem małżeństwo z rozsądku - kiedy to jest dobre rozwiązanie?

Powody małżeństwa z rozsądku

Wbrew pozorom małżeństwo z rozsądku zawierają nie tylko wyrachowani materialiści, którzy wybierając sobie odpowiednią materialnie „partię”, licząc na wygodne i pozbawione finansowych zmartwień życie. Czasami powodem małżeństwa z rozsądku są głębokie emocje, które są efektem przeszłych doświadczeń, jak chociażby bolesne rozstanie z partnerem.

Nie zawsze związki z dużą dozą namiętności, wzajemnej fascynacji, w których odczuliśmy zapach miłości, kończą się szczęśliwie. Osoba, która ma za sobą kilka tego typu rozczarowań, zacznie rozważać możliwość związania się z kimś, kto niekoniecznie przyprawi o szybsze bicie serca i zakochanie, będzie natomiast dawał poczucie stabilizacji i bezpieczeństwa. Osoby takie można poznać także przez Internet. Badania amerykańskich naukowców potwierdzają nawet, że internetowe małżeństwa są szczęśliwsze. Oczywiście najlepiej byłoby, gdyby obie te rzeczy szły w parze, jednak życie nie zawsze pisze idealne scenariusze.

Innym powodem, szczególnie u młodych ludzi, którzy są samotni, jest chęć jak najszybszego rozpoczęcia dorosłego życia. Dotyczy to zwłaszcza osób z tzw. „trudnych” domów. Osoby takie mogą się związać z jednym z pierwszych partnerów, którzy staną na ich drodze i wydadzą się „odpowiedni”.

Samotny rodzic w poszukiwaniu partnera

Dosyć często zdarza się, iż małżeństwo z rozsądku zawiera samotny rodzic. Tutaj również niekoniecznie może to wynikać z potrzeb finansowych. Samotni rodzice w poszukiwaniu miłości stawiają na pierwszym miejscu przede wszystkim dobro dziecka. Zdają sobie sprawę z faktu, iż w rodzinie potrzeba wzorca zarówno męskiego, jak i kobiecego. Jako potencjalnego partnera lepiej zatem rozważyć osobę, która będzie odpowiedzialna, troskliwa, zaradna i interesująca się sprawami dziecka. Kwestie fascynacji czy porywów namiętności, zakochanie schodzą wówczas na dalszy plan. Czy słusznie? Wszystko zależy od indywidualnego przypadku i od tego, jak potoczą się losy związku. Mimo wszystko powinien przyjść moment, kiedy namiętność i intymność pojawią się – bez nich trudno o rozwój związku.

Z sytuacją taką spotkała się 30-letnia Kamila, którą 8 lat temu porzucił ówczesny narzeczony, pozostawiając samą z kilkumiesięczną córką. „Kiedy Maja miała kilka miesięcy, na urodzinach koleżanki poznałam Marcina. Próbował umówić się ze mną przez kilka kolejnych tygodni, jednak nowy związek to ostatnia rzecz, która chodziła mi wówczas po głowie. Marcin bardo mi pomagał w różnych sprawach związanych z dzieckiem typu wizyta w przychodni, zakup lekarstw. Wiedziałam, że jest odpowiedzialnym, troskliwym mężczyzną. Ciągle jednak nie czułam „motyli w brzuchu”, wolałam, żeby był jedynie moim przyjacielem. Wygrał jego upór. Przyszedł taki moment, w którym pomyślałam - Pożegnaj swoją samotność. Dziś jesteśmy już 8 lat razem, wzięliśmy ślub, mamy drugą córkę, nie było to małżeństwo z wyrachowania, na brak namiętności w naszym związku nie mogę narzekać.” To oczywiście tylko jeden z przykładów, kiedy samotna matka w poszukiwaniu partnera nie zgodziła się na małżeństwo z rozsądku, ale z miłości.


Czytaj również:

 
Komentarze (2)

Małżeństwo z rozsądku - kiedy to jest dobre rozwiązanie?  - dodaj komentarz
Zuza; 2015-12-08 15:45:07 
Moja mama w wieku 20 lat zaszła w ciążę z tzw ,,bad boyem'', czyli moim biologicznym ojcem. Matura zdana, to stwierdziła, że skoro dziecko w drodze i ze swoim facetem jest już 2 lata w związku, to czas na ślub. Był to więc związek początkowo z młodzieńczej, szczeniackiej miłości (zafascynowanie niegrzecznym chłopcem z tatuażami) a potem, ze względu na mnie, z rozsądku. Jednak małżeństwo rozpadło się po 5 latach. Mój ojciec nie nadawał się na ojca i do dzisiaj jakoś też się nie poprawiło mimo że mam już 16 lat (Od rozstania rodziców nie mam z nim kontaktu, mieszkamy w różnych województwach). Mama wyszła drugi raz za mąż, gdy miałam 9 lat, za mojego tatę (ojczyma, do którego jednak mówię tato). Kierowała się moim dobrem, bo ojczym jest w miarę zamożny i także był po nieudanym związku. Był to związek z rozsądku, dla mnie, abym miała wzorzec ojca + większy dom i pieniądze. Miłość pojawiła się później, po narodzinach mojego rodzeństwa :) Sama nie umiałabym wyjść za mąż z rozsądku...
lily; 2015-10-12 23:04:13 
Niestety mam wrażenie, że coraz więcej kobiet wychodzi za mąż z wyrachowania, szczególnie jeśli biorą sobie za męża, mężczyznę o ponad dwadzieścia lat starszego i majętnego. Jakoś trudno mi uwierzyć, że połączyła ich prawdziwa miłość. Co do samotnych rodziców zgodzę się, po nieudanym związku, samotna matka czy ojciec kieruje się już nieco innymi kryteriami przy wyborze partnera, bo ma na uwadze przede wszystkim dziecko. W takiej sytuacji, to nie namiętność jest ważna lecz odpowiedzialność.

Dołącz do nas!
* POLA OBOWIĄZKOWE
e-mail:*
hasło (min. 6 znaków):*
powtórz hasło:*
jestem:*
  kobietą piksel
  mężczyzną
data urodzenia:*
skąd znasz mydwoje.pl:
*Oświadczam, iż zapoznałem się z Regulaminem świadczenia usług oraz Polityką prywatności i je akceptuję.
*Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych w celach marketingowych.
*Zgoda na przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną (powiadomienia dzienne i natychmiastowe). Zgodę można wycofać w każdej chwili.
Wyrażam zgodę na Newsletter z ofertami matrymonialnymi i wydarzeniami dla singli.

lub zarejestruj się przez Facebooka
facebook register

Administratorem danych osobowych jest Katarzyna Bieber, prowadząca działalność gospodarczą pod firmą "My Dwoje" z siedzibą przy ul. Domaniewskiej nr 37 lok. 2.43, Warszawa 02-672, NIP: 9511875187. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie w celu przesyłania oferty marketingowej. Informacje handlowe są wysyłane drogą elektroniczną w celu realizacji umowy (informacje od administratora danych serwisu, informacje o kompletności profilu oraz kontaktów z innymi użytkownikami portalu). Informujemy, że zebrane dane osobowe nie będą udostępniane, z wyjątkiem podmiotów uprawnionych do tego na podstawie przepisów prawa. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści oraz poprawiania swoich danych osobowych po zalogowaniu w zakładce Ustawienia/Ustawienia-prywatności. Zgoda na gromadzenie i przetwarzanie danych może być w każdej chwili odwołana. Zgoda może być również odwołana w zakresie przetwarzania danych na cele marketingowe.

Zadzwoń lub napisz do nas
tel: (22) 201 25 89
fax: (22) 201 25 87


codziennie 11.00 - 23.00
MyDwoje - krok po kroku

powered by WEB interface
Serwis MyDwoje.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.   Akceptuję
zamknij