Kryterium wyszukiwania - za mocne czy za słabe?| Sprecyzuj kryteria wyszukiwania, by znaleźć pasującego partnera

W poszukiwaniu idealnego partnera

Mówi się, że Internet jest dobrym miejscem do poszukiwań drugiej połówki, ale jak szukać miłości w Internecie, aby znaleźć prawdziwą perełkę wśród ofert? Internetowe biuro matrymonialne MyDwoje udostępnia swoim Użytkownikom wyszukiwarkę, w której można ustawić oczekiwania wobec przyszłego partnera. Po co, więc wypełniać test psychologiczny? Test jest ważny, ponieważ pomoże Ci znaleźć idealnego partnera, który będzie do Ciebie pasował pod względem temperamentu, dojrzałości psychicznej oraz wrażliwości. Wiemy, że różnice temperamentu partnerów bywają przyczyną rozwodów, dlatego staramy się przedstawić Ci osoby, które będą do Ciebie podobne. Test nie mówi nam jednak, w jakim wieku szukasz partnera, jaką powinien mieć sylwetkę lub z której części kraju pochodzić, dlatego w tym celu należy posłużyć się wyszukiwarką, by samodzielnie wybrać idealnego partnera. Jest to jednak tylko maszyna, która bezdusznie może zdyskwalifikować Twoją wielką szansę na szczęście. Bądź więc świadomym jego słabości. Radzimy, nie ustawiaj swoich kryteriów zbyt surowo, bo - paradoksalnie - wcale nie sylwetka, województwo, wiek i fakt posiadania dzieci decydują, czy między Wami zaiskrzy. Ważna jest zgodność osobowości oraz charakterów. Jeżeli za dużo będziesz wymagał, możesz przeoczyć przechodzącą obok Ciebie miłość, pozostając wiecznie poszukującym singlem. Poniżej kilka sprawdzonych rad, jak mądrze szukać w MyDwoje .pl partnera na całe życie, tak aby ustawione kryterium wyszukiwania nie było za mocne czy za słabe?

Liczy się zgodność charakterów

Katarzyna poznała Jana w MyDwoje w 2008 roku. Obejrzyj film:


Nie szukaj ideału. Zajrzyj głęboko w siebie i zapytaj, czy wierzysz, że znajdziesz idealnego partnera? 90% naszych Użytkowników w swojej Wizytówce podaje, że idealny mężczyzna, idealna kobieta nie istnieje. Czy także napisałeś coś podobnego? Rozszerz, więc własne kryteria wyszukiwania. Wyszczególnij kogo szukasz, czyli Twoje oczekiwania. Pozostaw tylko swoje absolutne granice tolerancji, rzeczy z których na pewno nie możesz zrezygnować (np. partner nie może być starszy lub młodszy od Ciebie o więcej niż 15 lat lub nie może być od Ciebie niższy). Im bardziej rygorystyczny jesteś w jednym wymaganiu, tym bardziej tolerancyjny musisz być w innych. Jeżeli Twój partner koniecznie musi być  protestantem, radzimy nie ustawiaj dodatkowo wzrostu od 170 do 171, bo możesz przeoczyć osobę, z którą masz szansę na pokrewieństwo dusz. Czy nie ważniejsza od na przykład wzrostu jest zgodność charakterów? Gdy starasz się ustalić swoje własne granice, pomyśl o swoich przyjaciołach i znajomych. Czy znasz pary szczęśliwe mimo pozornie dużych różnic np. w poziomie wykształcenia, poziomie zarobków lub z dużą różnicą wieku, pary, których związek jest udany dzięki zgodności charakterów? Jeżeli tak, może i Ty możesz od losu dostać taką właśnie szansę! Nie zamykaj się! Może warto jeszcze raz zastanowić się, czy na pewno poszukiwany idealny partner musi być bardzo szczupły, może warto dodać, że zainteresuje nas także ten, który swoją sylwetką określa jako normalną?  A może wykształcenie niekoniecznie musi być wyższe? Czy ciekawa osoba z licencjatem nie jest dla Ciebie godna zainteresowania? Co prawda niedopasowanie przyczyną rozwodów, jednak chodzi raczej o niedopasowanie pod względem charakteru, a nie wieku czy wykształcenia.  Radzimy po prostu, byś się nie uprzedzał. Jeżeli większość osób twierdzi, że ideału nie ma, Ty także nie próbuj go na siłę znaleźć. Portal matrymonialny to nie sklep odzieżowy, gdzie możesz wybrać dowolnie kolor i rozmiar Twojej zdobyczy. Aby Wasza historia była szczęśliwa, Twój partner tak naprawdę wcale nie musi być ideałem. Wystarczy, że będziecie się kochać i rozumieć.

Zrównoważ kryteria wyszukiwania

Koniecznie sprawdź także różne znaczenie kryteriów wyszukiwania i kontekst, w którym się pojawiają. Nawet, gdy wiesz, że jesteś związany z danym miejscem, masz dzieci, które chodzą do szkoły, rodzinny dom, ulubiony klub sportowy i przyjaciół, z którymi zawsze spotykacie się w czwartek na mecz koszykówki, nie wykluczaj osób z daleka. Wydawać Ci się może, że jeżeli Ty nie zamierzasz się przeprowadzić, to mimo zgodności charakterów, Was związek skazany jest na niepowodzenie. Nic bardziej mylnego. Wiele osób w swojej Wizytówce deklaruje gotowość przeprowadzki dla związku. Jak szukać takich ofert? Otwórz swoje kryteria na oferty z całej Polski. Za każdym razem w szczegółowej Wizytówce, będziesz mógł sprawdzić informację o gotowości zmiany miejsca zamieszkania. Jak już pisaliśmy niedopasowanie bywa przyczyną rozwodów, chodzi jednak o niedopasowanie pod względem charakteru, a nie miejsca zamieszkania, bo przecież je można zmienić. W przypadku kryteriów dotyczących wiary, palenia i alkoholu, pamiętaj, że dopuszczalne są odpowiedzi "zachowam dla siebie". Jeżeli na przykład zależy Ci, aby poznać praktykującego katolika i - niestety - po pierwszym sprawdzeniu ofert nie ma takiej osoby wśród Twoich wyników lub mieszka na innym krańcu Polski, polecamy jeszcze jeden sposób. Wpisz w polu dotyczącym wyznania: "jest mi obojętne", a otrzymasz także oferty tych osób, które w tych polach zaznaczyły opcję „zachowam dla siebie”. Wśród nich może ukrywać się Twój głęboko wierzący towarzysz.

Daj sobie czas. To najważniejsza zasada. Bez wątpienia w MyDwoje.pl można znaleźć idealnego partnera szybciej niż w codziennym życiu. W naszym portalu za pomocą testu zdradzasz nam swoje cechy charakteru, a my proponujemy osoby, które do do Ciebie pasują. Choć ułatwiamy Ci poszukiwania idealnego partnera, nie oznacza to jednak, że znajdziesz go z dnia na dzień. Warto uzbroić się w cierpliwość. Przejmij także inicjatywę i aktywnie proponuj kontakt. W naszym Serwisie rejestruje się codziennie ponad  100 nowych osób. Codziennie więc w Twoim Wyniku Kojarzenia będą się pojawiać nowe oferty. Może Twoja ukochana osoba zarejestruje się już jutro?

 
Komentarze (6)

Kryterium wyszukiwania - za mocne czy za słabe?| Sprecyzuj kryteria wyszukiwania, by znaleźć pasującego partnera - dodaj komentarz
do Marii; 2015-10-22 12:39:47 
Słusznie kumasz, że panowie poszukują dużo młodszej partnerki do rozrywki , do pogimnastykowania się na niej. Natomiast do trwałego związku poszukują szanującej się kobiety , która ma pod sufitem poukładane.
Maria; 2015-08-24 13:13:10 
Mimo, że większość osób wpisuje - „ideałów nie ma” to jednak nieświadomie poszukuje tego ideału. Chcielibyśmy, aby spełniał jak najwięcej naszych oczekiwań, a gdy jakiś element nie pasuje nam w danej osobie (np. wzrost), odrzucamy ją, nie wnikając w to jaka jest naprawdę. Uważam, że to błąd. Panowie bardzo często szukają dla siebie partnerki dużo młodszej, ustawiając wiek w kryterium wyszukiwania na 18-25lat, a może to właśnie partnerka w ich wieku byłaby tą idealną, z którą świetnie by się dopasowali?
hi; 2013-03-14 15:31:01 
komentarz usunięty przez moderatora
hi; 2013-03-14 15:25:00 
komentarz usunięty przez moderatora
lila; 2013-01-13 18:53:40 
szukam partnera
hi; 2012-04-07 12:07:22 
komentarz usunięty przez moderatora

Dołącz do nas

* Pola obowiązkowe

Nieprawidłowy adres E-mail
Hasło musi zawierać minimum 6 znaków
Hasło różni się od podanego wcześniej
Podaj datę urodzenia

lub zarejestruj się przez facebooka

Klauzula Informacyjna My Dwoje: 1. Administratorem danych osobowych (ADO), czyli podmiotem decydującym w jaki sposób będą przetwarzane... Twoje dane osobowe jest: Fire Media Interactive Ltd, Kemp House, 152-160 City Road, EC1V 2NX Londyn, Wielka Brytania. 2. ADO wyznaczył Inspektora Danych Osobowych, z którym kontakt jest możliwy pod adresem e-mail [email protected], 3. Twoje dane osobowe są gromadzone i przetwarzane w następujących celach: - realizacji zawartej z Tobą umowy, w tym umożliwienia nam świadczenia usług drogą elektroniczną, - realizowania usług oferowanych przez serwis na podstawie wyrażonej przez ciebie zgody, - w celach podatkowych, rachunkowych i ewentualnych roszczeń i. in.– na podstawie obowiązujących i nałożonych na ADO przepisów prawa oraz do ochrony żywotnych interesów osoby, której danej dotyczą lub innej osoby fizycznej, -celach marketingowych w tym prowadzenie marketingu bezpośredniego, prowadzenia badań i analiz serwisu, między innymi pod kątem jego funkcjonalności, poprawy działania czy też oszacowania głównych zainteresowań i potrzeb użytkowników - na podstawie prawnie uzasadnionego interesu ADO, 4. Twoje dane są przekazywane do zaufanych podmiotów współpracujących z serwisem w ściśle określonych celach. 5. Dane osobowe będą przechowywane przez czas obowiązywania zawartej umowy, a po tym czasie przez okres wymagany obowiązkami nałożonymi na ADO przepisami prawa, tj. obsługi po usługowej, dochodzenia ew. roszczeń w związku z wykonywaniem umowy, w celu wykonania obowiązków wynikających z przepisów prawa, w tym w szczególności podatkowych i rachunkowych oraz w celach prawnie uzasadnionego interesu ADO maksymalnie przez okres 30 lat. 5. Osoba, której dane są przetwarzane w granicach określonych w RODO ma prawo do żądania od administratora dostępu do swoich danych osobowych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, a także przenoszenia danych oraz wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa, a w przypadku wyrażenia dobrowolnej zgody na przetwarzanie danych osobowych – prawo do cofnięcia tej zgody w dowolnym momencie, co nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem, 6. Dane będą wykorzystywane do automatycznego podejmowania decyzji w celu przygotowania wyboru ofert matrymonialnych dopasowanych do kandydata, 7. Dodatkowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności Serwisu.

Napisz do nas

Konsultacje telefoniczne są dostępne w abonamentach +

Pomoc

Kobiece twarze MyDwoje

Zarejestruj się za darmo i przeglądaj dalej

Zarejestruj się

Ogłoszenia matrymonialne - Kobiety:

Ogłoszenia matrymonialne - Mężczyźni:

MyDwoje - krok po kroku

1. Zarejestruj się i wypełnij profil
2. Wypełnij test partnerski
3. Obejrzyj propozycje partnerów
4. Napisz wiadomość
5. Zakochaj się!


Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku!

Nasza strona używa plików cookie w celu personalizowania treści i reklam, zapewnienia funkcji mediów społecznościowych i analizy ruchu na naszej stronie. Udostępniamy również informacje o korzystaniu z naszej strony internetowej naszym zaufanym partnerom. Dzięki cookies możemy dopasować wyświetlaną treść do Twoich preferencji.

Zaakceptuj wszystkie stosowane przez nas pliki cookie lub dokonaj własnych ustawień i zmieniając zakres swojej zgody w ustawienia zaawansowane. Czytaj więcej o ciasteczkach w Polityce prywatności.  Jeżeli korzystasz ze strony, wyrażasz zgodę na stosowanie przez nas plików cookie.


 
zamknij