strona główna Strona główna     mapa serwisu Mapa serwisu     kanały RSS RSS     kontakt Kontakt     wersja mobilna Wersja mobilna
Jesteś tutaj: MyDwoje.pl > Poradnik > Miłość i związek > Przyjemności we dwoje > Ranking filmów na wieczór we dwoje

Ranking filmów na wieczór we dwoje
Podziel się na:
Dodaj do gogole+
linkedin
pinterest

Filmy na romantyczny wieczór

Ranking filmów
Podobne artykuły
 Walentynki 2015 - polecane imprezy walentynkowe
 Weekendowa ucieczka dla zakochanych
 Pierwszy wspólny wyjazd jako para
 Dlaczego on nie prosi mnie o rękę?
 Sposób na oświadczyny

Propozycje filmowe na wspólny wieczór

Z myślą o użytkowniczkach i użytkownikach portalu My Dwoje przedstawiamy Państwu propozycje filmowe na wspólny wieczór. Zestaw tworzą komedie romantyczne, komedie o specyficznym czarnym humorze i tzw. wyciskacze łez.  Wśród tej różnorodności każdy odnajdzie dla siebie i swojej drugiej połówki coś zgodnego z upodobaniami, towarzyszącym nastrojem lub  atmosferą, jaką pragnie się stworzyć dla ukochanej osoby

1. Masz wiadomość
2. To właśnie miłość
3. Nietykalni
4. Czekolada
5. Oświadczyny po irlandzku
6. Ile waży koń trojański?
7. Kołysanka
8. Scoop-gorący temat
9. Potwór
10. Zła kobieta


Masz wiadomość - wirtualna miłość z happy endem    

rok produkcji: 1998

Film na wieczór we dwoje - Masz wiadomość
Źródło: film.wp.pl

reżyser: Nora Ephron
obsada: Tom Hanks, Meg Ryan, Parker Posay, Steve Zahn, Jean Stapleton

W Nowym Jorku młodym ludziom towarzyszy osamotnienie mimo bycia w stałych związkach.  Zdaje się brzmieć niemożliwie, a jednak. Przypadkowy czat i zawiązanie intrygującej znajomości wprowadza stopniowe zmiany w życie  „Sprzedawczyni” i tajemniczego „NY 152”. Od randki w realu do prawdziwej miłości dzieli ich jeszcze tylko kilka maili i zabawnych scen. Bo choć Joe Fox faktycznie pojawia się na umówionym spotkaniu, nie wyjawia, że to właśnie on jest  internetowym rozmówcą.  Kathleen przecież już go kiedyś poznała i znienawidziła, w końcu to wróg z konkurencyjnej sieci księgarń. Joe dostrzegając (tym razem na własne oczy) urok i wrażliwość wojującej sprzedawczyni, próbuje pokazać się z lepszej strony, powoli ją w sobie rozkochując.

Film jest czymś więcej niż komedią romantyczną. Stanowi przesłanie portalu MyDwoje. Pokazuje jak dwoje singli przy odrobinie szczęścia można skojarzyć w szczęśliwy duet. Wirtualna przestrzeń działa tak samo jak realny świat, pozwalając odnaleźć pasującą do nas połówkę. Zawsze z happy endem.

To właśnie miłość - pełna humoru i wzruszeń  

rok produkcji: 2003

Film na wieczór we dwoje - To właśnie miłość
Źródło: www.filmweb.pl

reżyser: Richard Curtis
obsada: Alan Rickman, Hugh Grant, Colin Firth, Emma Thompson, Laura Linney

Miłość jest wszędzie — takim stwierdzeniem rozpoczyna się wyśmienita komedia romantyczna. W okresie przedświątecznym w Wielkiej Brytanii przyglądamy się kilku rodzinom, przyjaciołom i ich strapieniom.  Złamane serca, pogrzeb, zdradę i samotność jednoczy magiczna atmosfera, sprawiając, że smutki i niesnaski przyjmują optymistyczny obrót rzeczy. 

Czym jest zatem uczucie, o którym ostatnio wszędzie głośno? Uśmiechem, życzliwością, obecnością, wiernością, poświęconym czasem. Oto właśnie miłość. Bohaterowie miewają z nią czasem „pod górkę”, wymaga niekiedy pracy nad sobą lub poświęceń. Siła woli i moc miłości pomaga jednak pokonać wszelkie bariery.

Pełna humoru i wzruszeń romantyczna opowieść, przy której można się nieźle uśmiać, a czasami cichutko popłakać.


Nietykalni - o miłości braterskiej i pokonywaniu słabości  

rok produkcji: 2011

Film na wieczór we dwoje - Nietykalni
Źródło: radiownet.pl

reżyser: Olivier Nakache, Eric Toledano
obsada: Francois Cluzet, Omar Sy, Anne Le Ny, Audrey Fleurot

Dwudziestoparoletni Driss zdążył poznać życie od ciemnych stron. Po wyjściu z więzienia stara się bardziej o zasiłek, niż pracę. Zamożny Philippe, niejako  wbrew oczekiwaniu młodzieńca, zatrudnia go w charakterze swojego opiekuna.

Między pracownikiem a pracodawcą zacieśnia się przyjacielska więź. Arystokrata i chłopak z „ przeszłością” uzupełniają swoje odmienne światy. W prostolinijności Drissa, którą ludzie zwykle równają z niewychowaniem, chlebodawca dostrzega szczerość intencji i zaraźliwą radość życia. Opiekun docenia lekcję kultury, jaką oferuje mu podopieczny, jednak to nie nowa szata go ozdabia, a prawdziwie złote serce, otwarte na potrzeby drugiej osoby.

Rozczulający komediodramat o braterskiej miłości i dokonywaniu niemożliwego posyła w niepamięć samotność, niepełnosprawność, strach przed zmianami. Może zakręcić się łezka. Razem z partnerem u boku (i chusteczkami pod ręką) zobaczmy emocjonalną historię, która wydarzyła się naprawdę.

Czekolada - subtelność, wyrafinowanie i...

rok produkcji: 2000

Film na wieczór we dwoje - Czekolada
Źródło: film.wp.pl

reżyser: Lasse Hallstrom
obsada: Juliette Binoche, Johnny Deep, Judi Dench, Alfred Molina,

Owiana powabną melodią opowieść wprowadza odbiorców w atmosferę niezwykłej baśni.  Oto czarująca Vianne, niezależna kobieta i matka, przybywa do francuskiego miasteczka  otworzyć jedyną w swoim rodzaju cukiernię. Niestety, nie sprzyja temu czas Wielkiego Postu, ani hermetyczna  społeczność, która (podsycana przez burmistrza) traktuje Mademoiselle jako istotę wodzącą na pokuszenie.

Choć mieszkańcy na co dzień cierpią z powodu wielu powszechnych problemów (osamotnienie, obawa kompromitacji, konflikty, przemoc …) , w swoim gronie nie chcą dać ich  po sobie poznać.  Gorycz losu spotykanych ludzi Vianne próbuje zastąpić  słodyczą indywidualnie opracowywanej czekolady. Jej niecodzienny smak zmienia wkrótce życie niektórych  nie do poznania…

Film idealnie sprzyja atmosferze wieczoru tylko we dwoje. Subtelność, wyrafinowanie i dobry gust — istota „Czekolady”— skuszą najbardziej wymagających koneserów.


Oświadczyny po irlandzku - zabawne perypetie zakochanych 

rok produkcji: 2010

Film na wieczór we dwoje - Oświadczyny po irlandzku
Źródło: www.filmweb.pl

reżyser: Anand Tucker
obsada: Amy Adams, Matthew Goode, Adam Scott

Anna i Jeremi żyją ze sobą od lat. Skoro on nie spieszy się z o oświadczynami, ona znajdzie ukochanego na służbowym wyjeździe w Dublinie, a tam — zgodnie z irlandzką tradycją 29 lutego— klęknie z pierścionkiem jako pierwsza. 

Misterny plan jak na złość krzyżuje huragan i splot wyjątkowo niefortunnych wypadków. Mokra, głodna i zmęczona znajduje motel, a w nim właściciela Declana, który za 650 dolarów podwiezie ją do stolicy zielonej wyspy. Cynizm i antypatia woźnicy już na wstępie napawają Annę obawami co do ich wspólnej podróży

Skoczna muzyka i zabawne perypetie utrzymują film w przyjemnej atmosferze. To bardzo dobra komedia romantyczna – odprężająca, rozśmieszająca, nastrojowa, bez płaskiego żartu. Polecana szczególnie dla dwojga,  którym razem jeszcze przyjemniej będzie cieszyć wzrok widokami irlandzkich ruin, urokliwych zameczków, miast, czy wsi.


Ile waży koń trojański? - uroki życia w PRL-u 

rok produkcji: 2008

Film na wieczór we dwoje - Ile waży koń trojański
Źródło: filmweb.pl

reżyser: Juliusz Machulski
obsada: Ilona Ostrowska, Robert Więckiewicz, Maciej Marczewski, Danuta Szaflarska

Miłość w czasach PRL-u? A jakże! Zosia Albrecht-Radecka  w czterdziestego Sylwestera swego życia nagle cofa się w czasie. Obudzona nazajutrz, zamiast kochającego Kuby Radeckiego u boku, czuje spocone plecy byłego męża (niezapomniana rola Roberta Więckiewicza).

Mając świadomość przeszłości, może zmienić aktualny bieg wydarzeń. Przyłapuje więc niewiernego „eks” na zdradzie, zapobiega wypadkowi babci,  podtrzymuje wiarę w powodzenie (dopiero raczkującej) metody in vitro i w końcu znajduje Kubę. Po co im czekać kilkanaście lat, skoro i tak zostaną szczęśliwym małżeństwem? Przyszły mąż ma jednak w tej chwili neurotyczną żonę i ważne plany, a spotkana przypadkowo Zosia wydaje mu się nawiedzoną wariatką.

Bardzo wesoła komedia warta Waszego śmiechu! 30-40-50 latkom przypomni modę na korale z papieru toaletowego,  młodym ukaże uroki PRL-owskiego przewrotnego życia. Co tam czasy czy ustroje, miłość zwycięży wszystko! Bez wahania obejrzyjcie ją we dwoje.


Kołysanka - groteskowa komedia grozy

rok produkcji: 2010

Film na wieczór we dwoje - Kołysanka
Źródło: film.interia.pl

reżyser: Juliusz Machulski
obsada: Robert Więckiewicz, Małgorzata Buczkowska, Janusz Chabior

W mazurskiej wsi giną ludzie, wszyscy w okolicy domu nowych mieszkańców. Makarewiczom, stroniącej od towarzystwa rodzinie, stale brakuje pieniędzy i perspektyw na lepsze jutro. Radzą więc sobie, jak mogą: w sprzyjających okolicznościach (wywiad środowiskowy) wiążą w stodole panią z opieki społecznej wraz z kilkoma przypadkowymi gośćmi i już mają co do garnka włożyć. Właściwiej będzie powiedzieć — „nalać”, Makarewiczowie przestrzegają bowiem bardzo specyficznej diety.

Wśród zwyczajnych ludzi podobna sytuacja nigdy nie ujrzałaby światła dziennego, dlatego też więziony w piwnicy Niemiec słusznie przezywa ich : „Polnisch Wampiren”. Mimo suto zastawionej stodoły starszyznę rodu dopada szkorbut. Wtedy krew pozostaje już tylko spuszczać szlauchem…

„Kołysanka” jest komedią inną niż dotychczasowe. Schematy i konwencje zupełnie wymykają się w niej spod kontroli. Wyśmienitą komedię grozy zyskujemy dzięki parodystycznym, groteskowym dialogom,  ironii i absurdowi  sytuacji zupełnie niemieszczącymi się w głowie. Koniecznie do obejrzenia we dwoje. Nie sposób przejść obojętnie.


Scoop - gorący temat - komizm słowny i sytuacyjny

rok produkcji: 2006

Film na wieczór we dwoje - Scoop - gorący temat
Źródło: film.gazeta.pl

reżyser: Woody Allen
obsada: Scarlett Johansson, Woody Allen, Hugh Jackman

Joe Strombel, sławny dziennikarz, przybywa zza światów, by oddać studentce Sondrze wytropiony po śmierci gorący temat. Komunikuje się z nią poprzez skrzynię zwaną dematerializatorem  w teatrze podczas pokazu magicznych sztuczek Sidney’a  . Tam wyjawia nazwisko Tarotowego Zabójcy — Petera Lymana, szarmanckiego arystokraty i polityka.

Gadatliwa i cudaczna gwiazdka dziennikarstwa niezaplanowanie i spontanicznie wiąże się z równie ekscentrycznym  magikiem  i razem rozpracowują tajemnicę seryjnych  morderstw.  Osobowość „detektywów” znajduje odbicie w charakterze śledztwa. Znakomita muzyka klasyczna towarzyszy ich nieporadnym  krokom. Komizm (słowny, sytuacyjny i przede wszystkim postaci) sięga granic absurdu. Tymczasem zebranie dowodów obciążających mordercę zbiega się z zakochaniem Sondry w obiekcie śledztwa. Co z tym fantem zrobić?

Woody Allen w pełni formy podniesie swoim dowcipem nawet zmarłego (i to dosłownie!;-)), Ponadczasowy film na miarę popołudniowego maratonu — i dla niej i dla niego.


Potwór - nietuzinkowa komedia

rok produkcji: 1994

Film na wieczór we dwoje - Potwór
Źródło: lastcast.tv

reżyser: Roberto Benigni
obsada: Roberto Benigni, Nicoletta Braschi, Michel Blanc

Komedia z 1994 roku przedstawia nietuzinkowe przygody Lorisa — człowieka specyficznego pod każdym względem: chuderlaka, niezbyt przystojnego, łysiejącego, o rozbrajających minach, zamaszystych, niekontrolowanych ruchach oraz niespotykanym życiowym sprycie (patrz: scena zakupów).

Pechowe, choć niewinne zdarzenia stawiają go w świetle mordercy, który dokonuje zbrodni na tle seksualnym.  Według doświadczonego psychiatry Loris stanowi podręcznikowy przykład niespełnionego w dzieciństwie, zakompleksionego potwora, zdolnego do najgorszych czynów.  Jego męskość zostaje wystawiona przez policję na ciężką próbę — ponętna funkcjonariuszka Jessica, odgrywając rolę współlokatorki, zostaje z nim pod jednym dachem, śledząc każdy ruch samotnego zboczeńca.  Nęcony  kobiecymi wdziękami ma dać się złapać na gorącym uczynku.

Bez względu na wiek, płeć, upodobania — ten film trzeba zobaczyć. Zapewnia półtorej godziny śmiechu i relaksu. Nie nuży, nie drażni, nie kopiuje fabuł innych filmów. Istna perełka do obejrzenia, doskonała dla dwojga.
oceń artykuł:
[ 0 / 6 z 0 oddanych głosów ]
 

Komentarze (0)


dodaj komentarz

Darmowa rejestracja

e-mail
hasło
minimum 6 znaków
Jesteś
kobietą mężczyzną
Data urodzenia
Skąd nas znasz?
Akceptuje Regulamin i Politykę prywatności
Twarze MyDwoje
K1CD4113, 34 lata
dziennikarka, Chełm
M8C7F178, 33 lata
aktuariusz, Warszawa
 
 więcej Twarzy  więcej Twarzy
M91D3156, 36 lat
Flugzeug-Mechaniker, Groß Gerau / Dornheim
M7249A53, 31 lat
Koch, Heimbuchenthal
 więcej ofert zagranicznych
| Praca | Pomoc | Polityka prywatności | Regulamin | Usługi i cennik | Kontakt | Kontakt dla mediów | Partnerzy | Reklama | Mapa Serwisu | Wersja mobilna |

2007 - 2015 © MyDwoje.pl ® ; Wszelkie prawa zastrzeżone

Biuro matrymonialne MyDwoje stosuje metodę kojarzenia partnerów według ich zgodności osobowości opartą na psychologicznym Teście Doboru Partnerskiego MyDwoje, stworzonym przez znanego, polskiego psychologa Andrzeja Rutowskiego. Test bazuje na wieloletniej praktyce terapeutycznej par małżeńskich naszego psychologa oraz na pracach naukowych z zakresu psychologii humanistycznej Fromma, psycholanalizy Junga i teorii testów psychologicznych Cattella, Eysencka, Gougha i Heilbruna.

CMS, WEB interface

Serwis MyDwoje.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Serwisu MyDwoje.pl
zamknij