Biuro matrymonialne > Poradnik > Miłość i związek > Przyjemności we dwoje > Ranking filmów na wieczór we dwoje

Ranking filmów na wieczór we dwoje

  • Podziel się na:
  • Dodaj do facebook.com
  • Dodaj do twitter.com
  • Dodaj do wykop.pl
  • Dodaj do gogole+
  • Dodaj do Linkedin
  • Dodaj do Pinterest

Propozycje filmowe na romantyczny wieczór

Ranking filmów

Z myślą o Użytkownikach, Portal dla Singli MyDwoje.pl przygotował ranking filmów na wieczór we dwoje. Zestaw tworzą komedie romantyczne, komedie o specyficznym czarnym humorze i tzw. wyciskacze łez.  Wśród tej różnorodności każdy odnajdzie dla siebie i swojej drugiej połówki coś zgodnego z upodobaniami, towarzyszącym nastrojem lub  atmosferą, jaką pragnie się stworzyć dla ukochanej osoby. 

1. Masz wiadomość
2. To właśnie miłość
3. Nietykalni
4. Czekolada
5. Oświadczyny po irlandzku
6. Ile waży koń trojański?
7. Kołysanka
8. Scoop-gorący temat
9. Potwór


Masz wiadomość - wirtualna miłość z happy endem 

rok produkcji: 1998

Film na wieczór we dwoje - Masz wiadomość
Źródło: film.wp.pl

reżyser: Nora Ephron
obsada: Tom Hanks, Meg Ryan, Parker Posay, Steve Zahn, Jean Stapleton

W Nowym Jorku młodym ludziom towarzyszy samotność w związku. Zdaje się brzmieć niemożliwie, a jednak. Przypadkowy czat i zawiązanie intrygującej znajomości wprowadza stopniowe zmiany w życie  „Sprzedawczyni” i tajemniczego „NY 152”. Zanim jednak nastąpi randka w realu, czeka ich wymiana kilku maili oraz niezwykle zabawne sceny. Bo choć Joe Fox faktycznie pojawia się na umówionym spotkaniu, nie wyjawia, że to właśnie on jest  internetowym rozmówcą. Kathleen przecież już go kiedyś poznała i znienawidziła, w końcu to wróg z konkurencyjnej sieci księgarń. Joe dostrzegając (tym razem na własne oczy) urok i wrażliwość wojującej sprzedawczyni, próbuje pokazać się z lepszej strony, powoli ją w sobie rozkochując.

Film jest czymś więcej niż komedią romantyczną. Stanowi przesłanie portalu MyDwoje. Pokazuje jak dwoje singli przy odrobinie szczęścia można skojarzyć w szczęśliwy duet. Wirtualna przestrzeń działa tak samo jak realny świat, pozwalając odnaleźć pasującą do nas połówkę. Zawsze z happy endem.

To właśnie miłość - pełna humoru i wzruszeń

Rok produkcji: 2003

Film na wieczór we dwoje - To właśnie miłość
Źródło: www.filmweb.pl

reżyser: Richard Curtis
obsada: Alan Rickman, Hugh Grant, Colin Firth, Emma Thompson, Laura Linney

Miłość jest wszędzie — takim stwierdzeniem rozpoczyna się wyśmienita komedia romantyczna. W okresie przedświątecznym w Wielkiej Brytanii przyglądamy się kilku rodzinom, przyjaciołom i ich strapieniom. Złamane i samotne serca, pogrzeb i zdradę jednoczy magiczna atmosfera, sprawiając, że smutki i niesnaski przyjmują optymistyczny obrót rzeczy. 

Czym jest zatem uczucie, o którym ostatnio wszędzie głośno? Uśmiechem, życzliwością, obecnością, wiernością, poświęconym czasem. Oto właśnie miłość. Bohaterowie miewają z nią czasem „pod górkę”, wymaga niekiedy pracy nad sobą lub poświęceń. Siła woli i moc miłości pomaga jednak pokonać wszelkie bariery.

Pełna humoru i wzruszeń romantyczna opowieść, przy której można się nieźle uśmiać, a czasami cichutko popłakać.


Nietykalni - o miłości braterskiej i pokonywaniu słabości

rok produkcji: 2011

Film na wieczór we dwoje - Nietykalni
Źródło: radiownet.pl

reżyser: Olivier Nakache, Eric Toledano
obsada: Francois Cluzet, Omar Sy, Anne Le Ny, Audrey Fleurot

Dwudziestoparoletni Driss zdążył poznać życie od ciemnych stron. Po wyjściu z więzienia stara się bardziej o zasiłek, niż pracę. Zamożny Philippe, niejako  wbrew oczekiwaniu młodzieńca, zatrudnia go w charakterze swojego opiekuna.

Między pracownikiem a pracodawcą zacieśnia się przyjacielska więź. Arystokrata i chłopak z „ przeszłością” uzupełniają swoje odmienne światy. W prostolinijności Drissa, którą ludzie zwykle równają z niewychowaniem, chlebodawca dostrzega szczerość intencji i zaraźliwą radość życia. Opiekun docenia lekcję kultury, jaką oferuje mu podopieczny, jednak to nie nowa szata go ozdabia, a prawdziwie złote serce, otwarte na potrzeby drugiej osoby.

Rozczulający komediodramat o braterskiej miłości i dokonywaniu niemożliwego posyła w niepamięć samotność, niepełnosprawność, strach przed zmianami. Może zakręcić się łezka. Razem z partnerem u boku (i chusteczkami pod ręką) zobaczmy emocjonalną historię, która wydarzyła się naprawdę.

Czekolada - subtelność, wyrafinowanie i...

rok produkcji: 2000

Film na wieczór we dwoje - Czekolada
Źródło: film.wp.pl

reżyser: Lasse Hallstrom
obsada: Juliette Binoche, Johnny Deep, Judi Dench, Alfred Molina,

Owiana powabną melodią opowieść wprowadza odbiorców w atmosferę niezwykłej baśni.  Oto czarująca Vianne, niezależna kobieta i matka, przybywa do francuskiego miasteczka  otworzyć jedyną w swoim rodzaju cukiernię. Niestety, nie sprzyja temu czas Wielkiego Postu, ani hermetyczna  społeczność, która (podsycana przez burmistrza) traktuje Mademoiselle jako istotę wodzącą na pokuszenie.

Choć mieszkańcy na co dzień cierpią z powodu wielu powszechnych problemów (osamotnienie, obawa kompromitacji, konflikty, przemoc …) , w swoim gronie nie chcą dać ich  po sobie poznać.  Gorycz losu spotykanych ludzi Vianne próbuje zastąpić  słodyczą indywidualnie opracowywanej czekolady. Jej niecodzienny smak zmienia wkrótce życie niektórych  nie do poznania…

Film idealnie pasuje na randki we dwoje oraz sprzyja atmosferze wieczoru. Subtelność, wyrafinowanie i dobry gust — istota „Czekolady”— skuszą najbardziej wymagających koneserów.


Oświadczyny po irlandzku - zabawne perypetie zakochanych 

rok produkcji: 2010

Film na wieczór we dwoje - Oświadczyny po irlandzku
Źródło: www.filmweb.pl

reżyser: Anand Tucker
obsada: Amy Adams, Matthew Goode, Adam Scott

Anna i Jeremi żyją ze sobą od lat. Skoro on nie spieszy się z oświadczynami, ona znajdzie ukochanego na służbowym wyjeździe w Dublinie, a tam — zgodnie z irlandzką tradycją 29 lutego— klęknie z pierścionkiem jako pierwsza. 

Misterny plan jak na złość krzyżuje huragan i splot wyjątkowo niefortunnych wypadków. Mokra, głodna i zmęczona znajduje motel, a w nim właściciela Declana, który za 650 dolarów podwiezie ją do stolicy zielonej wyspy. Cynizm i antypatia woźnicy już na wstępie napawają Annę obawami co do ich wspólnej podróży

Skoczna muzyka i zabawne perypetie utrzymują film w przyjemnej atmosferze. To bardzo dobra komedia romantyczna – odprężająca, rozśmieszająca, nastrojowa, bez płaskiego żartu. Polecana szczególnie dla dwojga,  którym razem jeszcze przyjemniej będzie cieszyć wzrok widokami irlandzkich ruin, urokliwych zameczków, miast, czy wsi.


Ile waży koń trojański? - uroki życia w PRL-u

rok produkcji: 2008

Film na wieczór we dwoje - Ile waży koń trojański
Źródło: filmweb.pl

reżyser: Juliusz Machulski
obsada: Ilona Ostrowska, Robert Więckiewicz, Maciej Marczewski, Danuta Szaflarska

Miłość w czasach PRL-u? A jakże! Zosia Albrecht-Radecka w czterdziestego Sylwestra swego życia nagle cofa się w czasie. Obudzona nazajutrz, zamiast kochającego Kuby Radeckiego u boku, czuje spocone plecy byłego męża (niezapomniana rola Roberta Więckiewicza).

Mając świadomość przeszłości, może zmienić aktualny bieg wydarzeń. Przyłapuje więc niewiernego „eks” na zdradzie, zapobiega wypadkowi babci, podtrzymuje wiarę w powodzenie (dopiero raczkującej) metody in vitro i w końcu znajduje Kubę. Po co im czekać kilkanaście lat, skoro i tak zostaną szczęśliwym małżeństwem? Przyszły mąż ma jednak w tej chwili neurotyczną żonę i ważne plany, a spotkana przypadkowo Zosia wydaje mu się nawiedzoną wariatką.

Bardzo wesoła komedia warta Waszego śmiechu! 30-40-50 latkom przypomni modę na korale z papieru toaletowego,  młodym ukaże uroki PRL-owskiego przewrotnego życia. Co tam czasy czy ustroje, miłość zwycięży wszystko! Bez wahania obejrzyjcie ją we dwoje.

Kołysanka - groteskowa komedia grozy

rok produkcji: 2010

Film na wieczór we dwoje - Kołysanka
Źródło: film.interia.pl

reżyser: Juliusz Machulski
obsada: Robert Więckiewicz, Małgorzata Buczkowska, Janusz Chabior

W mazurskiej wsi giną ludzie, wszyscy w okolicy domu nowych mieszkańców. Makarewiczom, stroniącej od towarzystwa rodzinie, stale brakuje pieniędzy i perspektyw na lepsze jutro. Radzą więc sobie, jak mogą: w sprzyjających okolicznościach (wywiad środowiskowy) wiążą w stodole panią z opieki społecznej wraz z kilkoma przypadkowymi gośćmi i już mają co do garnka włożyć. Właściwiej będzie powiedzieć — „nalać”, Makarewiczowie przestrzegają bowiem bardzo specyficznej diety.

Wśród zwyczajnych ludzi podobna sytuacja nigdy nie ujrzałaby światła dziennego, dlatego też więziony w piwnicy Niemiec słusznie przezywa ich : „Polnisch Wampiren”. Mimo suto zastawionej stodoły starszyznę rodu dopada szkorbut. Wtedy krew pozostaje już tylko spuszczać szlauchem…

„Kołysanka” jest komedią inną niż dotychczasowe. Schematy i konwencje zupełnie wymykają się w niej spod kontroli. Wyśmienitą komedię grozy zyskujemy dzięki parodystycznym, groteskowym dialogom,  ironii i absurdowi  sytuacji zupełnie niemieszczącymi się w głowie. Koniecznie do obejrzenia we dwoje. Nie sposób przejść obojętnie.


Scoop - gorący temat - komizm słowny i sytuacyjny

rok produkcji: 2006
Film na wieczór we dwoje - Scoop - gorący temat
Źródło: film.gazeta.pl

reżyser: Woody Allen
obsada: Scarlett Johansson, Woody Allen, Hugh Jackman

Joe Strombel, sławny dziennikarz, przybywa zza światów, by oddać studentce Sondrze wytropiony po śmierci gorący temat. Komunikuje się z nią poprzez skrzynię zwaną dematerializatorem  w teatrze podczas pokazu magicznych sztuczek Sidney’a  . Tam wyjawia nazwisko Tarotowego Zabójcy — Petera Lymana, szarmanckiego arystokraty i polityka.

Gadatliwa i cudaczna gwiazdka dziennikarstwa niezaplanowanie i spontanicznie wiąże się z równie ekscentrycznym  magikiem  i razem rozpracowują tajemnicę seryjnych  morderstw.  Osobowość „detektywów” znajduje odbicie w charakterze śledztwa. Znakomita muzyka klasyczna towarzyszy ich nieporadnym  krokom. Komizm (słowny, sytuacyjny i przede wszystkim postaci) sięga granic absurdu. Tymczasem zebranie dowodów obciążających mordercę zbiega się z zakochaniem Sondry w obiekcie śledztwa. Co z tym fantem zrobić?

Woody Allen w pełni formy podniesie swoim dowcipem nawet zmarłego (i to dosłownie!;-)), Ponadczasowy film na miarę popołudniowego maratonu — i dla niej i dla niego.


Potwór - nietuzinkowa komedia

rok produkcji: 1994

Film na wieczór we dwoje - Potwór
Źródło: lastcast.tv

reżyser: Roberto Benigni
obsada: Roberto Benigni, Nicoletta Braschi, Michel Blanc

Komedia z 1994 roku przedstawia nietuzinkowe przygody Lorisa — człowieka specyficznego pod każdym względem: chuderlaka, niezbyt przystojnego, łysiejącego, o rozbrajających minach, zamaszystych, niekontrolowanych ruchach oraz niespotykanym życiowym sprycie (patrz: scena zakupów).

Pechowe, choć niewinne zdarzenia stawiają go w świetle mordercy, który dokonuje zbrodni na tle seksualnym.  Według doświadczonego psychiatry Loris stanowi podręcznikowy przykład niespełnionego w dzieciństwie, zakompleksionego potwora, zdolnego do najgorszych czynów.  Jego męskość zostaje wystawiona przez policję na ciężką próbę — ponętna funkcjonariuszka Jessica, odgrywając rolę współlokatorki, zostaje z nim pod jednym dachem, śledząc każdy ruch samotnego zboczeńca.  Nęcony  kobiecymi wdziękami ma dać się złapać na gorącym uczynku.

Bez względu na wiek, płeć, upodobania — ten film trzeba zobaczyć. Zapewnia półtorej godziny śmiechu i relaksu. Nie nuży, nie drażni, nie kopiuje fabuł innych filmów. Istna perełka do obejrzenia, doskonała dla dwojga.


oceń artykuł:
[ 3.7 / 6 z 10 oddanych głosów ]
 

Komentarze (2)


dodaj komentarz
dodaj komentarz
 Radosny 2015-10-09 08:08:49 
Z dala od zgiełku. Kocha, lubi, szanuje. Oczywiście jako mężczyzna mam sceptyczne podejście do komedii romantycznych. Tak naprawdę nie ma dobrych filmów dla dwojga. Piękno jest tym co nam się podoba, również w doborze filmów kierujemy się różnymi kategoriami. Gra aktorska, oprawa muzyczna. Proponuję te filmy, ponieważ są jedne z lepszych jakie oglądałem, biorąc pod uwagę tematykę. Pozdrawiam
 koko 2015-10-07 00:16:33 
Wszystkie te filmy widziałam, sporządziłabym nieco inną listę na wieczór we dwoje, ale dlatego, że nie przepadam za komediami romantycznymi. „Nietykalni” i „To właśnie miłość” faktycznie godne polecenia, bardzo dobre filmy, które warto obejrzeć. Zastanawiam się tylko, czy każdy mężczyzna dałby się tak chętnie namówić na wspólne oglądanie komedii romantycznych. Większość facetów woli jednak nieco inne gatunki, typowo męskie, więc raczej żaden nie byłby zachwycony, gdyby po raz enty miał oglądać „Masz wiadomość”, no chyba, że bardzo kocha swoją kobietę i zrobi dla niej wszystko ;)

Dołącz do nas!
* POLA OBOWIĄZKOWE
e-mail:*
hasło (min. 6 znaków):*
powtórz hasło:*
jestem:*
  kobietą piksel
  mężczyzną
data urodzenia:*
skąd znasz mydwoje.pl:
*Akceptuję Regulamin oraz Politykę prywatności Serwisu
Tak, chcę być informowany o w trendach i ofertach specjalnych dla Singli. Rezygnacja jest możliwa w każdej chwili.

lub zarejestruj się przez Facebooka
facebook register
Zadzwoń lub napisz do nas
tel: (22) 201 25 89
fax: (22) 201 25 87


codziennie 11.00 - 23.00
MyDwoje - krok po kroku

powered by WEB interface
Serwis MyDwoje.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.   Akceptuję
zamknij