Sposób na bezbolesny powrót z wakacji

Za czym najbardziej tęsknisz, gdy kończą się wakacje?

Niestety, nie da się ukryć, że tegoroczne wakacje się kończą. Dla jednych wraz z ostatnim dniem sierpnia, dla innych dopiero we wrześniu, a jeszcze inni pożegnali je wraz z zakończeniem urlopu. Każdy z nas wspomina je z rozrzewnieniem i nostalgią, a pewnie większość z nas oddałaby bardzo wiele, by móc się nimi już znowu cieszyć. Ale właściwie co jest w czasie wakacji najważniejsze? Co sprawie, że ten szczególny czas w roku jest dla nas tak wyjątkowy i obok dni świątecznych, najbardziej wyczekiwany i najtrudniej żegnany? Serwis matrymonialny MyDwoje.pl postanowił sprawdzić za czym najbardziej tęsknimy, gdy kończą się wakacje. Spróbujemy odpowiedzieć na pytanie, które zadaje sobie każdy z nas: czego mamy dużo na wakacjach, a najbardziej brakuje nam w życiu codziennym? Jak nie doznać szoku, kiedy kończy się urlop, a powrót z wakacji przeżyć bezboleśnie? Być może dzięki kilku radom uda nam się przemycić trochę wakacyjnego czaru do dnia powszedniego.


Powrót z wakacji


Nastrój i klimat jest ważny dla mężczyzn


Z czym kojarzą nam się wakacje? Oczywiście z gorącym, złotym słońcem, wąskimi, krętymi uliczkami śródziemnomorskich miasteczek, piaszczystymi plażami, palmami, życiem na kempingu i błogim „nicnierobieniem”. Czy właśnie to sprawia, że ciągle wracamy myślami do wakacyjnych dni i trudno nam się pogodzić z szarą codziennością? Oczywiście, że tak! Najwięcej z nas tęskni właśnie za tym, ale w zależności od płci, nasze preferencje różnią się nieznacznie. Ogólnie najwięcej z nas, bo aż 22% zapytanych przyznaje, że to, z czym trudno im się rozstać to klimat /nastrój miejsc, które odwiedzili. Okazuje się, że w tym względzie bardziej romantyczni i przywiązujący wagę do miejsca są mężczyźni. Aż 23% przyznaje, że właśnie specyficzny nastrój zabytkowych, wąskich uliczek, barwność kultur i ras, zwyczajów i tradycji, to właśnie to, co porywa ich najbardziej. To właśnie ta różnorodność i oryginalność jest tym, czego brakuje nam na ulicach naszych miast. Ich zdanie podziela 21% kobiet.


Sonda - powrót z wakacji


Kobiety tęsknią za słońcem i odpoczynkiem


Co więc bardziej liczy się dla Polek? Okazuje się, że dla 24% z nich ważny jest nie tylko klimat panujący w egzotycznych dla nas krajach - najczęściej gorący, suchy – ale również niekończąca się piękna pogoda, wysoka temperatura i słońce podnoszące poziom witaminy D oraz endorfin w naszym organizmie. To właśnie wtedy mamy najbardziej optymistyczny nastrój, największy zastrzyk energii, a szczęście dopełnia fakt, że możemy pokazać to, co mamy najlepsze: pięknie opalone twarze, falujące na wietrze włosy i ciało przystrojone w lekkie bluzki i sukienki oraz plażowe bikini. Niestety, kiedy przychodzi jesień, a z nią deszcze i mgły nasz nastrój pryska.

To, za czym jeszcze tęsknią kobiety, chyba nie będzie zaskoczeniem. 23% z nich (i 18%panów) najbardziej za wypoczynkiem i relaksem, brakiem obowiązków. I to zupełnie zrozumiałe – w końcu większość z nas łączy obowiązki zawodowe z domowymi, ale to głównie na kobietach spoczywa prowadzenie domu, ogarnianie budżetu, zakupów, pilnowanie obowiązków szkolnych dzieci i wiele innych. Nic więc dziwnego, że trudno im się przestawić z błogiego lenistwa.


Romans, aktywność i zabawa


Z czym jeszcze trudno nam się rozstać? Okazuje się, że aż 20% mężczyzn i 14% kobiet nie potrafi pogodzić się z tym, że dni stają się coraz krótsze, a wieczory długie, ale zdecydowanie nie sprzyjają one inicjatywie i kreatywności, a raczej lenistwu przed telewizorem. To sprawia, że spada poziom naszej aktywności. I właśnie za aktywnością fizyczną, wycieczkami, zwiedzaniem tęskni 13% panów i 11% pań. Niestety, brak zapału powoduje brak energii i wigoru, a to sprawia, że nic nam się nie chce i tworzy zamknięte koło.

Za nowo poznaną miłością wzdycha z utęsknieniem ponad 4% wracających z wakacji, ale bardziej kochliwi okazują się mężczyźni, ponieważ dotyczy to aż 6% z nich (i 3% kobiet). Również panowie bardziej żałują tego, że spotkania z rodziną i rzadko widywanymi znajomymi nie będą już tak częste. Około 1% zapytanych tęskni za za wakacyjnym romansowaniem, zabawą i imprezowaniem.


Jak wrócić z wakacji i spojrzeć pozytywnie w przyszłość?


Jak więc nie doznać szoku, a powrót z wakacji przeżyć bezboleśnie? Jak uchronić się przed traumą, skoro eksperci przekonują, że nawet nasz organizm potrzebuje co najmniej 10 dni, by oswoić się ze zmienionym otoczeniem? Co zrobić, gdy na urlopie leniuchowaliśmy, a nagle musimy wrócić do obowiązków, przejść do trybu zadaniowego? Oto kilka wskazówek:

  • Już przed wyjazdem przygotuj się do powrotu z nich – uporządkuj wszystkie ważne sprawy, przygotuj listę zadań na powrót. Unikniesz paniki i stresu i nie stracisz nagle „przywiezionej” energii.

  • Daj sobie kilka dni na spokojny powrót do „rzeczywistości”. Nie wracaj do domu w ostatnim dniu urlopu, ale pozwól sobie na kilka dni spędzonych w domu, dzięki którym uporasz się z zaległościami, spokojnie odświeżysz dom i rzeczy przywiezione z wakacji, skontaktujesz się ze znajomymi. To da Ci szansę na uniknięcie stresu i nagłego wyrzutu kortyzolu.

  • W wakacje ważna jest zdrowa rutyna, np. poranny spacer, określony czas na zwiedzanie, posiłki o stałej porze. Pamiętaj, z jednej rutyny łatwiej wejść w inną rutynę – nawet tę mniej przyjemną.

  • Nie folguj sobie, by nie stresować się zaraz po powrocie (np. przytyciem i koniecznością diet). 

  • Spróbuj zafundować sobie „małe wakacje” w ciągu roku – wypady za miasto lub do kina w weekendy, a nawet godzinny spacer i relaks w ciągu dnia będą dla Ciebie zbawienne.

  • Zatrzymaj letnie słońce w swoim sposobie ubierania, makijażu, otaczaj się wesołymi kolorami, pamiątkami z wakacji, wychodź, spotykaj się z przyjaciółmi, uprawiaj sport.

  • Unikaj wszelkich ekstremów – ekstremalne „nicnierobienie” na wakacjach przechodzące w ekstremalny wir pracy po powrocie, może się dla Ciebie bardzo źle skończyć.

  • Wracając nie zapomnij o drobnych souvenirach dla najbliższych – będziesz cieszyć się na myśl o spotkaniu z nimi i momencie obdarowywania.

  • A kiedy już wrócisz do domu, zacznij planować nowe wakacje – to pozwoli na skupianie się na tym, o czym marzysz, co Cię czeka, a nie na poczuciu straty.

Pamiętaj również, że miłość czeka na Ciebie w MyDwoje.pl. Jak udowadniają odpowiedzi Singli, wakacje nie służą temu, by poznać partnera na stałe, a raczej temu, by wypocząć, korzystać z uroku pogody i specyficznego klimatu egzotycznych miejsc. Miłość nie czeka na Karaibach, a raczej tuż za rogiem, na następnej ulicy, w sąsiednim mieście lub na drugim końcu Polski. Zawsze jednak warto dać jej szansę i do jej poszukiwania podejść z głową i bez zbytniego pośpiechu. Najlepsze dopasowanie i komfort poszukiwań gwarantuje właśnie Serwis MyDwoje.pl. Być może następne wakacje spędzisz z wymarzoną osobą, z którą dogadujesz się bez zbędnych słów. Zapraszamy do rejestracji na: https://www.mydwoje.pl/Rejestracja.

Czytaj również:


 
Komentarze (1)

Sposób na bezbolesny powrót z wakacji - dodaj komentarz
Wypoczęta; 2019-09-01 13:07:10 
O, tak, powroty do pracy po urlopie do łatwych zwykle nie należą, a tu, proszę, tyle wartościowych porad, jak się uporać z tą traumą. Nic tylko korzystać! Najfajniejsze jest planowanie kolejnych wakacji - to zawsze niezawodnie pomaga. Marzenia, które mogą się zrealizować. A nawet, jeśli nie - to pomarzyć zawsze miło :)

Dołącz do nas

* Pola obowiązkowe

Nieprawidłowy adres E-mail
Hasło musi zawierać minimum 6 znaków
Hasło różni się od podanego wcześniej
Podaj datę urodzenia

lub zarejestruj się przez facebooka

Klauzula Informacyjna My Dwoje: 1. Administratorem danych osobowych (ADO), czyli podmiotem decydującym w jaki sposób będą przetwarzane... Twoje dane osobowe jest: Fire Media Interactive Ltd, Kemp House, 152-160 City Road, EC1V 2NX Londyn, Wielka Brytania. 2. ADO wyznaczył Inspektora Danych Osobowych, z którym kontakt jest możliwy pod adresem e-mail [email protected], 3. Twoje dane osobowe są gromadzone i przetwarzane w następujących celach: - realizacji zawartej z Tobą umowy, w tym umożliwienia nam świadczenia usług drogą elektroniczną, - realizowania usług oferowanych przez serwis na podstawie wyrażonej przez ciebie zgody, - w celach podatkowych, rachunkowych i ewentualnych roszczeń i. in.– na podstawie obowiązujących i nałożonych na ADO przepisów prawa oraz do ochrony żywotnych interesów osoby, której danej dotyczą lub innej osoby fizycznej, -celach marketingowych w tym prowadzenie marketingu bezpośredniego, prowadzenia badań i analiz serwisu, między innymi pod kątem jego funkcjonalności, poprawy działania czy też oszacowania głównych zainteresowań i potrzeb użytkowników - na podstawie prawnie uzasadnionego interesu ADO, 4. Twoje dane są przekazywane do zaufanych podmiotów współpracujących z serwisem w ściśle określonych celach. 5. Dane osobowe będą przechowywane przez czas obowiązywania zawartej umowy, a po tym czasie przez okres wymagany obowiązkami nałożonymi na ADO przepisami prawa, tj. obsługi po usługowej, dochodzenia ew. roszczeń w związku z wykonywaniem umowy, w celu wykonania obowiązków wynikających z przepisów prawa, w tym w szczególności podatkowych i rachunkowych oraz w celach prawnie uzasadnionego interesu ADO maksymalnie przez okres 30 lat. 5. Osoba, której dane są przetwarzane w granicach określonych w RODO ma prawo do żądania od administratora dostępu do swoich danych osobowych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, a także przenoszenia danych oraz wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa, a w przypadku wyrażenia dobrowolnej zgody na przetwarzanie danych osobowych – prawo do cofnięcia tej zgody w dowolnym momencie, co nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem, 6. Dane będą wykorzystywane do automatycznego podejmowania decyzji w celu przygotowania wyboru ofert matrymonialnych dopasowanych do kandydata, 7. Dodatkowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności Serwisu.

Napisz do nas

Konsultacje telefoniczne są dostępne w abonamentach +

Pomoc

Kobiece twarze MyDwoje

Zarejestruj się za darmo i przeglądaj dalej

Zarejestruj się

Ogłoszenia matrymonialne - Kobiety:

Ogłoszenia matrymonialne - Mężczyźni:

MyDwoje - krok po kroku

1. Zarejestruj się i wypełnij profil
2. Wypełnij test partnerski
3. Obejrzyj propozycje partnerów
4. Napisz wiadomość
5. Zakochaj się!


Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku!

Nasza strona używa plików cookie w celu personalizowania treści i reklam, zapewnienia funkcji mediów społecznościowych i analizy ruchu na naszej stronie. Udostępniamy również informacje o korzystaniu z naszej strony internetowej naszym zaufanym partnerom. Dzięki cookies możemy dopasować wyświetlaną treść do Twoich preferencji.

Zaakceptuj wszystkie stosowane przez nas pliki cookie lub dokonaj własnych ustawień i zmieniając zakres swojej zgody w ustawienia zaawansowane. Czytaj więcej o ciasteczkach w Polityce prywatności.  Jeżeli korzystasz ze strony, wyrażasz zgodę na stosowanie przez nas plików cookie.


 
zamknij