Takie komplementy ONA/ ON chce usłyszeć

Umiesz sprawiać radość słowem?


Zbyt często nie doceniamy potęgi dotyku, uśmiechu, dobrego słowa, prostej umiejętności słuchania, szczerego komplementu czy najmniejszego przejawu troski. A przecież te drobne gesty mogą odmienić czyjeś życie – napisał Leo Buscaglia. Czy faktycznie jedno wypowiedziane szczerze i z uśmiechem zdanie może sprawić, że zdobędziesz serce jej lub jego? Czy zdajemy sobie sprawę z tego, że właściwie dobrany komplement może być kluczem do serca Twojej sympatii? Jak słowem sprawić przyjemność? Portal randkowy MyDwoje przebadał ponad 700 odpowiedzi udzielonych przez kobiety i mężczyzn w badaniu "Jakie komplementy lubisz najbardziej?". Poznaj trzy zasady, dzięki którym trafisz prosto do jej serca osoby zainteresowanej.


Takie komplementy ONA/ON chce usłyszeć

Chwal wnętrze, intelekt, charakter i empatię


Zdawałoby się, że to przecież do wyglądu przywiązujemy ogromne znaczenie i wkładamy wiele czasu i wysiłku, by spodobać się wizualnie płci przeciwnej. Zaskakują więc wyniki badania, które mówią, że ten swoisty wabik nie jest najważniejszy dla rodzącej się relacji. Chcemy by partner nas wybrał niezależnie od „wyglądu” i odkrył nasze atrakcyjne myśli, pomysły, charakter, intelekt, kreatywność i poczucie humoru. Chcemy, by ktoś zakochał się w nas, tym kim jesteśmy jako całość i traktował nas jak partnera, a nie trofeum, którym można się szczycić i chwalić na spotkaniach towarzyskich. Dlatego też komplementem, który chce usłyszeć najwięcej z nas jest ten o charakterze. Bardziej łasi na docenienie osobowości są mężczyźni – 30% zapytanych, ale również kobiety chcą słyszeć, że mają piękne wnętrze – 23%. 18% zapytanych stawia na inteligencję i chce, by partner skupił się właśnie na ich możliwościach intelektualnych, docenił zaradność i umiejętność odnalezienia się w każdej sytuacji oraz dowcip. Co ciekawe więcej kobiet (6%) niż mężczyzn (4%) chce, by została doceniona ich charyzma i siła. Może dlatego, że często nie zauważamy, jak wiele niosą one na swoich barkach i jak wspaniale odnajdują się w momencie kryzysu. Za to panowie częściej (9%) niż panie (4%) chcą być doceniani za swoją empatię. To właśnie sprawienie wrażenia, że partnerka jest zrozumiana i ważna kosztuje ich szczególnie dużo pracy nad sobą. 9% respondentów płci męskiej to – co nie dziwi – zadaniowcy, którzy oczekuję aprobaty właśnie za konkretne osiągnięcia. Tylko około 3% zapytanych z chęcią dowie się, że najbardziej fascynujący jest ich temperament.

Sonda - komplementy

Komplementowanie wyglądu, figury, stroju


Czy faktycznie tylko kobiety chodzące na randki pragną słyszeć komplementy dotyczące ładnej buzi, zgrabnej sylwetki czy zadbanych włosów? Czy taka osobliwa próżność to domena wyłącznie pań? A może to mężczyźni - dumnie prężący muskuły, prezentujący z trudem wypracowaną rzeźbę, coraz częściej zaglądający do kosmetyczki, fitness club'ów i sklepów znanych marek i projektantów - mają potrzebę, by właśnie ich starania zostały docenione i pochwalone? Okazuje się, że nic nie jest czarno - białe i obie płcie z chęcią usłyszą, że ich wygląd zachwyca, choć panie przyznają się do tego częściej. 15% z nich pragnie być doceniona za swoją twarz, usta i oczy. 6% panów również chętnie usłyszy taki komplement z ust wybranki. Kolejne 10% kobiet i 7% mężczyzn pragnie zapewnienia, że ich wysiłki dietetyczne i na siłowni nie poszły na marne, a ich figura/sylwetka budzi niekłamany zachwyt. Co dziesiąty zapytany, niezależnie od płci, pragnie słuchać, że staranie dobrany strój, wysublimowany styl i prezentowana klasa są na najwyższym poziomie. 4% zapytanych woli komplementy informujące, że ich głos robi niesamowite wrażenie na słuchaczu.


Całokształt osoby ważniejszy niż szczegół urody


Dlaczego to takie ważne? Najmniej zwolenników mają odpowiedzi dotyczące tych aspektów, które uznajemy za mniej ważne lub są zbyt szczegółowe. Wydawałoby się, że wspaniałe, spracowane ręce robotnika lub wysublimowane muzyka, a może zwłaszcza starannie wypielęgnowane u manikiurzystki dłonie kobiety, powinny być źródłem mocno oczekiwanych komplementów. Jednak zostały one zupełnie pominięte przez ankietowanych (mniej niż 1%). Podobnie włosy powinny być szczególnie docenione zaledwie u 2% kobiet i 1% mężczyzn. O swojej oryginalności, np. tatuażach również chce słuchać mniej niż 1% respondentów. Czy oznacza to, że te atrybuty nie są zauważane przez adoratorów lub doceniane przez samych posiadaczy? Raczej chcemy, by miły komplement dotyczył całokształtu naszej osoby. Pochwały na temat szczegółów wyglądu są miłe, gdy pojawia się nowa fryzura i jest to zauważone, jednak gdy chodzi o poszukiwania partnera, powinniśmy akceptować i docenić całą osobę, jako całość, by chcieć oddać jej nasze serce.


Czytaj również:


 
Komentarze (12)

Takie komplementy ONA/ ON chce usłyszeć - dodaj komentarz
adassad; 2021-03-09 16:47:24 
Wakacyjny romans dla samotnej kobiety, czemu nie? Sama dwa razy przeżyłam taką przygodę i obydwa wyjazdy wspominam baaardzo miłooo.
Józef Paweł Brzęczyk; 2021-03-09 11:12:57 
Wydaje mi się, że każdy lubi usłyszeć komplementy niezależnie od wyglądu. Ja przynajmniej staram się sypać komplementami tam, gdzie tylko mogę.
Ewa; 2021-03-09 01:48:00 
Jeśli chodzi o komplementy, najważniejsza jest ich szczerość i intencja. Dlaczego mężczyźni mówią komplementy kobietom? Bo chcą je obłaskawić, przypodobać się, sprawić przyjemność, przeprosić za coś. Myślę, że powodów jest wiele. Kobiety wyczuwają intuicyjnie tę intencję. Swoją drogą, ja od mojego męża nnajczęściej słyszę komplementy nie za coś konkretnego (wygląd, fryzurę, etc). "Dobrze, że Cię mam", "lubię kiedy się do mnie uśmiechasz" to są dla mnie prawdziwe komplementy.
jaKub; 2021-01-12 08:56:34 
Komplementowanie może być niebezpieczne! Zanim zaczniesz obsypywać swoją wybrankę potokiem miłych słów na jej temat, pomyśl dwa razy co mówisz. Wiedz, że twoje komplementy, mogą zostać szybko i łatwo wykorzystane przeciwko tobie w najmniej niespodziewanym momencie.
Ulka; 2021-01-12 08:12:35 
Boska - Tak, zgadzam się w 100%. Teksty tego typu, są słabe i banalne, tak jak: masz duże możliwości (ale, że jakie?), chyba nie jesteś w dobrym humorze ( mój humor, moja sprawa, nie prosiłam o komentarz), masz okrągłe kształty (masz na myśli, że jestem gruba czy lubisz rubensowskie kształty?)
Boska; 2021-01-08 15:38:07 
Czy hasło ‘dobrze wyglądasz’ to komplement czy nie? Hmm…, moim zdaniem zadecydowanie nie. To taki ogólnik, wtrącenie do rozmowy pod którym nie bardzo wiadomo co się kryje. Dobrze wyglądam ogólnie? Bo schudłam? Bo przytyłam? Bo mam nowa sukienkę? Zawsze, gdy to słyszę szczególnie od mężczyzny, mam mętlik w głowie i celowo dopytuję, o co mojemu rozmówcy konkretnie chodzi. I tu zaczynają się schody, bo przeważnie słyszę długie yyy…y… poprzedzone głupkowatym uśmiechem. Panowie! wystrzegajcie się takich tekstów. Czasem lepiej powiedzieć mniej, niż więcej.
Expert; 2021-01-08 04:36:05 
Świetny artykuł, bo pokazuje przekrojowo temat komplementów zarówno tych dotyczących aparycji jak i wnętrza człowieka, jego osobowości, empatii, sukcesów, inteligencji. Najbardziej zaskoczyły mnie wyniki dotyczące pochwał osobowości i fakt, że to panowie są bardziej łasi na takie komplementy. Taka ciekawostka jeszcze, wiecie, że komplementy dzielimy na efektowne — czyli pięknie sformułowanych i przez to mocniej działające na odbiorcę, oraz efektywne — czyli te wiarygodne i budzące zaufanie.
Jasmin; 2021-01-07 10:22:16 
Moja przyjaciółka twierdzi, że najlepsze komplementy to właśnie te dotyczące figury i wagi. Lubi teksty typu: ‘wydaje mi się, że schudłaś od ostatniego razu kiedy widziałyśmy się w pubie.’ Z kolei, do szału doprowadza ją, kiedy za tą pochwała, słyszy zazwyczaj , ‘ale jesteś teraz do mamy podobna’ 😊 Po takim porównaniu baaardzo szybko znika uśmiech z jej nienagannie pomalowanej twarzy wywołany pochwałą figury.
Daria-F; 2020-12-24 11:38:12 
Uważam, że komplementy zawsze powinna dostawać kobieta ale też mężczyzna nie powinien być pomijany w tej kwestii.
Wieloletni związek nauczył mnie, że kiedy tylko powiem komplement mojemu partnerowi to od razu lepiej nam się układało każdego dnia.
Komplement prawdziwy i nie wymuoszny potrafi bardzo pozytywnie wpłynąć na samoocenę drugiej osoby. Zawsze jest bardzo miło usłyszeć od drugiej osoby, że posiada się walory, na które samemu się nie zwraca uwagi.
hania; 2017-08-28 19:53:16 
Chyba każda kobieta lubi komplementy, nie ma co ukrywać. I każdy komplement jest miły :) Ale ja, podobnie jak większość osób biorących udział w badaniu, najbardziej doceniam te o mojej osobowości. Jeden komplement zapadł mi najbardziej w pamięć, akurat od faceta z mydwoje :) Na pierwszym spotkaniu na koniec randki powiedział mi, że na żywo jestem zupełnie taka sama jak przez internet. Zakochał się w mojej osobowości, jaką poznał przez okres rozmów przez internet, ale jak mnie spotkał, zakochał się jeszcze bardziej, bo docenia szczerość i naturalność. Niby to taki zwyczajny tekst, ale był tak szczerze powiedziany i po prostu szczery, że do tej pory pamiętam moment, kiedy i jak mi go powiedział :) Nadal z nim jestem, nadal prawi mi komplementy, każdy jest miły, ale ten pierwszy utkwił mi w pamięci :)

Dołącz do nas

* Pola obowiązkowe

Nieprawidłowy adres E-mail
Hasło musi zawierać minimum 6 znaków
Hasło różni się od podanego wcześniej
Podaj datę urodzenia

lub zarejestruj się przez facebooka

Klauzula Informacyjna My Dwoje: 1. Administratorem danych osobowych (ADO), czyli podmiotem decydującym w jaki sposób będą przetwarzane... Twoje dane osobowe jest: Fire Media Interactive Ltd, Kemp House, 152-160 City Road, EC1V 2NX Londyn, Wielka Brytania. 2. ADO wyznaczył Inspektora Danych Osobowych, z którym kontakt jest możliwy pod adresem e-mail [email protected], 3. Twoje dane osobowe są gromadzone i przetwarzane w następujących celach: - realizacji zawartej z Tobą umowy, w tym umożliwienia nam świadczenia usług drogą elektroniczną, - realizowania usług oferowanych przez serwis na podstawie wyrażonej przez ciebie zgody, - w celach podatkowych, rachunkowych i ewentualnych roszczeń i. in.– na podstawie obowiązujących i nałożonych na ADO przepisów prawa oraz do ochrony żywotnych interesów osoby, której danej dotyczą lub innej osoby fizycznej, -celach marketingowych w tym prowadzenie marketingu bezpośredniego, prowadzenia badań i analiz serwisu, między innymi pod kątem jego funkcjonalności, poprawy działania czy też oszacowania głównych zainteresowań i potrzeb użytkowników - na podstawie prawnie uzasadnionego interesu ADO, 4. Twoje dane są przekazywane do zaufanych podmiotów współpracujących z serwisem w ściśle określonych celach. 5. Dane osobowe będą przechowywane przez czas obowiązywania zawartej umowy, a po tym czasie przez okres wymagany obowiązkami nałożonymi na ADO przepisami prawa, tj. obsługi po usługowej, dochodzenia ew. roszczeń w związku z wykonywaniem umowy, w celu wykonania obowiązków wynikających z przepisów prawa, w tym w szczególności podatkowych i rachunkowych oraz w celach prawnie uzasadnionego interesu ADO maksymalnie przez okres 30 lat. 5. Osoba, której dane są przetwarzane w granicach określonych w RODO ma prawo do żądania od administratora dostępu do swoich danych osobowych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, a także przenoszenia danych oraz wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa, a w przypadku wyrażenia dobrowolnej zgody na przetwarzanie danych osobowych – prawo do cofnięcia tej zgody w dowolnym momencie, co nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem, 6. Dane będą wykorzystywane do automatycznego podejmowania decyzji w celu przygotowania wyboru ofert matrymonialnych dopasowanych do kandydata, 7. Dodatkowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności Serwisu.

Napisz do nas

Konsultacje telefoniczne są dostępne w abonamentach +

Pomoc

Kobiece twarze MyDwoje

Zarejestruj się za darmo i przeglądaj dalej

Zarejestruj się

Ogłoszenia matrymonialne - Kobiety:

Ogłoszenia matrymonialne - Mężczyźni:

MyDwoje - krok po kroku

1. Zarejestruj się i wypełnij profil
2. Wypełnij test partnerski
3. Obejrzyj propozycje partnerów
4. Napisz wiadomość
5. Zakochaj się!


Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku!

Nasza strona używa plików cookie w celu personalizowania treści i reklam, zapewnienia funkcji mediów społecznościowych i analizy ruchu na naszej stronie. Udostępniamy również informacje o korzystaniu z naszej strony internetowej naszym zaufanym partnerom. Dzięki cookies możemy dopasować wyświetlaną treść do Twoich preferencji.

Zaakceptuj wszystkie stosowane przez nas pliki cookie lub dokonaj własnych ustawień i zmieniając zakres swojej zgody w ustawienia zaawansowane. Czytaj więcej o ciasteczkach w Polityce prywatności.  Jeżeli korzystasz ze strony, wyrażasz zgodę na stosowanie przez nas plików cookie.


 
zamknij