Najlepszy czas i miejsce na miłosne wyznanie

W autobusie, w Walentynki czy może na urlopie? Kiedy powiedzieć kocham Cię? - IP 07.02.2017


„Kochać, jak to łatwo powiedzieć...” śpiewał Piotr Szczepanik. Ale jak powiedzieć kocham, by w uszach sympatii zabrzmiało to jak wymarzone wyznanie? Czy rzeczywiście słowa te przychodzą nam bez trudu, a jeśli tak, to w jakiej sytuacji wypowiadamy je najczęściej? Czy czekamy na specjalną okazję, czy raczej działamy pod natchnieniem i dajemy się porwać chwili. W jaki sposób mówimy o naszej miłości – ot tak, po prostu, mimo chodem czy raczej w wyjątkowej chwili, podczas randki, w romantycznej oprawie? Czy nasze wyznania pozostawiamy wyłącznie zainteresowanej osobie, czy wolimy wykrzyczeć je całemu światu lub zakomunikować przy rodzinnym stole? Portal randkowy MyDwoje przebadał ponad 1100 odpowiedzi udzielonych w badaniu "Jak wyznajesz miłość?". Zobacz, jak chcą wyznawać swe uczucia kobiety, a jak mężczyźni i czego obie płcie oczekują od partnera. Jaki jest najlepszy czas i miejsce na miłosne wyznanie?Kochać, jak to łatwo powiedzieć_sonda


Romantyczne kocham Cię panów i codzienne wyznania miłości pań


Okazuje się, że jeśli już jesteśmy zakochani nie czekamy z wyznaniem uczucia. Chcemy o nim mówić i słuchać. Co ciekawe, aż 40% kobiet lubi mówić o miłości często i bez powodu. Uznają one, że również sytuacja nie jest ważna, a bardziej liczą się drobnostki niż specjalna otoczka. Nie chcą czekać na wyjątkowy moment, wierząc, że same słowa wystarczą, a każda wypowiedziana fraza zbliża do siebie partnerów i umacnia ich więź. Zdanie to podziela 28% mężczyzn, a w sumie 34% singli. Jednak 31% panów woli odkrywać swoje uczucia romantycznie i czarować partnerkę liryką chwili. Uznają oni, że wzajemnym deklaracjom powinien towarzyszyć szczególny nastrój. Chcą, by była to „duża sprawa”. Z chęcią popatrzą ukochanej w oczy w świetle księżyca, albo poczekają na moment, kiedy sprawy dnia codziennego nie będą zakłócać ich idylli, np. na urlopie. Podobnie myśli 25% pań, choć dla nich wyjątkowość chwili nie ma aż tak dużego znaczenia, a łącznie aż 28% zapytanych.

Kochać, jak to łatwo powiedzieć_Infografika

Wyznanie połączone z okazją Walentynek lub upojnym uniesieniem


Miłość wyznajemy również w miłosnemu uniesieniu czy poddając się społecznej euforii. Często właśnie takie rozluźnienie pomaga nam przełamać nieśmiałość. 10% kobiet i 13% mężczyzn wyznaje swą miłość w łóżku - podczas sypialnianych igraszek. Zapewne jest to wyjątkowa sytuacja między dwojgiem ludzi, która przełamuje wiele barier między nimi i pozwala na odkrycie się przed partnerem. Być może właśnie niecodzienna intymność i bliskość prowokuje tego typu słowa. 5% respondentów, czyli 4% singielek i 6% singli uznaje, że warto odważyć się na wyznanie korzystając z okazji np. zbliżających się Walentynek. Jest to szczególny dzień, kiedy każda osoba oczekuje czułości, zainteresowania i właśnie tych wyjątkowych słów. Tylko 2% zapytanych wypowiada swoje wyznanie wzniośle tak, by zostało w pamięci na długo. Oni też zaplanują elegancką oprawę, np. kolację w restauracji. Zaledwie 1% zdecyduje się zaskoczyć swoją drugą połowę tę miłosną deklaracją wobec najbliższych lub przy rodzinnym stole.

Single czekają na wielkie uczucie


Bardzo mała grupa osób przyznaje, że wyznania przychodzą im z wielkim trudem. Czym jest to spowodowane? Zapewne każdy przypadek jest indywidualny. Czasem mogą to być przeżyte traumy, przykre doświadczenia lub wielka nieśmiałość albo lęk przed odrzuceniem. Z tego powodu 2% zapytanych nie chce mówić o miłości prosto w oczy, woli oświadczyć to przez SMS, e-mail. 4% respondentów nigdy tego nie mówi, gdyż uznają, że trudno przychodzi im taka szczerość. 12% kobiet i 13% mężczyzn zaś nie mówi głośno o swoich uczuciach, gdyż czekają na prawdziwą, wyśnioną miłość i szukają miłości, jako samotne serca.

Nie rzucamy słów na wiatr


Sonda MD


Z badań MyDwoje wynika również, że znakomita większość zapytanych „nie rzuca słów na wiatr”. Sam fakt zauroczenia, zakochania nie jest dla nich wystarczającym powodem, by werbalizować zaangażowanie. Wyznanie miłości jest przez nich przemyślane i wypowiadane tylko wtedy, gdy są go absolutnie pewni. Aż 76% kobiet i 62% mężczyzn deklaruje, że nie powie tych ważnych słów przy byle okazji. Znaczy to, że zarówno panie, jak i panowie znają znaczenie słów „kocham Cię”, wiedzą, iż dają one nadzieję i pociągają za sobą zobowiązania. Zanim wypowiemy te słowa, zazwyczaj analizujemy ewentualne koszty zaangażowania się i przejścia w następny etap związku. Jest to swoisty bilans zysków i strat. Dlatego zarówno mężczyźni, jak i kobiety chcą być absolutnie uczciwi wypowiadając je - nie tylko wobec partnera, ale przede wszystkim wobec siebie. Świetnie zdają sobie sprawę z konsekwencji takiej deklaracji i jej siły.

Część zapytanych twierdzi, że do okazania miłości wcale nie potrzebuje słów. Tego typu osoby nie mają potrzeby deklarowania uczucia, wolą okazać je partnerowi swoim zachowaniem. Mniej skłonni do słownych deklaracji są panowie. 20% z nich uważa, że nie ma potrzeby, by o swoich uczuciach powiadomić partnerkę w sposób werbalny. Również 11% kobiet nie powie nigdy „kocham Cię” swojemu wybrankowi. Natomiast 7% pań i 7% panów przyznaje się wprost do tego, że nigdy nie wypowiada tych słów, gdyż jest to dla nich zbyt trudne. Część z tych osób nigdy nie nabyła dojrzałości psycho-społecznej i nie potrafi odpowiednio reagować w osobistych, intymnych sytuacjach, część natomiast jest zrażona poprzez wcześniejsze doświadczenia swoje lub bliskich.


Różnice w wyznawaniu miłości przez kobiety i mężczyzn


Ekspert MyDwoje.pl, Grzegorz Kordek, ekspert w zakresie Psychologi Płci wyjaśnia różnice w wyznawaniu miłości przez kobiety i mężczyzn: Kobieta okazuje uczucie wszystkimi drobnymi rzeczami, które robi dla związku, dla mężczyzny, a których to mężczyzna najczęściej nie zauważa. Mężczyzna okazuje uczucie wielkimi rzeczami czyli np. tym, ze chodzi do pracy i zarabia, że kupi samochód, że kupi mieszkanie, weźmie kobietę na urlop, kupi dużo kwiatów i prezenty. Mężczyzna myśli sobie, że jak coś takiego zrobi to już nie musi robić nic więcej. On nie chce się kompromitować dając kobiecie drobne rzeczy. A kobiety nie rozumieją mężczyzn, którzy tak postępują. W męskiej ocenie drobnostki to błahostki. Mężczyźni chcą, by ich wyznanie miłości było ważkie, znaczące i wyjątkowe, kobietom bardziej zależy na częstych gestach i ciepłych słowach. Zarówno panowie, jak i panie chcą kochać i być kochanymi oraz wyznawać i okazywać sobie to uczucie niezależnie od formy, którą wybiorą.

Czytaj również:


Więcej informacji:
Biuro prasowe


Dołącz do nas

* Pola obowiązkowe

Nieprawidłowy adres E-mail
Hasło musi zawierać minimum 6 znaków
Hasło różni się od podanego wcześniej
Podaj datę urodzenia

lub zarejestruj się przez facebooka

Klauzula Informacyjna My Dwoje: 1. Administratorem danych osobowych (ADO), czyli podmiotem decydującym w jaki sposób będą przetwarzane... Twoje dane osobowe jest: Fire Media Interactive Ltd, Kemp House, 152-160 City Road, EC1V 2NX Londyn, Wielka Brytania. 2. ADO wyznaczył Inspektora Danych Osobowych, z którym kontakt jest możliwy pod adresem e-mail [email protected], 3. Twoje dane osobowe są gromadzone i przetwarzane w następujących celach: - realizacji zawartej z Tobą umowy, w tym umożliwienia nam świadczenia usług drogą elektroniczną, - realizowania usług oferowanych przez serwis na podstawie wyrażonej przez ciebie zgody, - w celach podatkowych, rachunkowych i ewentualnych roszczeń i. in.– na podstawie obowiązujących i nałożonych na ADO przepisów prawa oraz do ochrony żywotnych interesów osoby, której danej dotyczą lub innej osoby fizycznej, -celach marketingowych w tym prowadzenie marketingu bezpośredniego, prowadzenia badań i analiz serwisu, między innymi pod kątem jego funkcjonalności, poprawy działania czy też oszacowania głównych zainteresowań i potrzeb użytkowników - na podstawie prawnie uzasadnionego interesu ADO, 4. Twoje dane są przekazywane do zaufanych podmiotów współpracujących z serwisem w ściśle określonych celach. 5. Dane osobowe będą przechowywane przez czas obowiązywania zawartej umowy, a po tym czasie przez okres wymagany obowiązkami nałożonymi na ADO przepisami prawa, tj. obsługi po usługowej, dochodzenia ew. roszczeń w związku z wykonywaniem umowy, w celu wykonania obowiązków wynikających z przepisów prawa, w tym w szczególności podatkowych i rachunkowych oraz w celach prawnie uzasadnionego interesu ADO maksymalnie przez okres 30 lat. 5. Osoba, której dane są przetwarzane w granicach określonych w RODO ma prawo do żądania od administratora dostępu do swoich danych osobowych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, a także przenoszenia danych oraz wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa, a w przypadku wyrażenia dobrowolnej zgody na przetwarzanie danych osobowych – prawo do cofnięcia tej zgody w dowolnym momencie, co nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem, 6. Dane będą wykorzystywane do automatycznego podejmowania decyzji w celu przygotowania wyboru ofert matrymonialnych dopasowanych do kandydata, 7. Dodatkowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności Serwisu.

Napisz do nas

Konsultacje telefoniczne są dostępne w abonamentach +

Pomoc

Kobiece twarze MyDwoje

Zarejestruj się za darmo i przeglądaj dalej

Zarejestruj się

Ogłoszenia matrymonialne - Kobiety:

Ogłoszenia matrymonialne - Mężczyźni:

MyDwoje - krok po kroku

1. Zarejestruj się i wypełnij profil
2. Wypełnij test partnerski
3. Obejrzyj propozycje partnerów
4. Napisz wiadomość
5. Zakochaj się!


Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku!

Nasza strona używa plików cookie w celu personalizowania treści i reklam, zapewnienia funkcji mediów społecznościowych i analizy ruchu na naszej stronie. Udostępniamy również informacje o korzystaniu z naszej strony internetowej naszym zaufanym partnerom. Dzięki cookies możemy dopasować wyświetlaną treść do Twoich preferencji.

Zaakceptuj wszystkie stosowane przez nas pliki cookie lub dokonaj własnych ustawień i zmieniając zakres swojej zgody w ustawienia zaawansowane. Czytaj więcej o ciasteczkach w Polityce prywatności.  Jeżeli korzystasz ze strony, wyrażasz zgodę na stosowanie przez nas plików cookie.


 
zamknij